Žádosti o proplacení

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2397
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 6073 poděkování
Dostal poděkování: 3006 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Jiri.Snizek »

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-262#p157

Přidávám odkaz na zákoník práce. Výdaj je odůvodněný. To, že naši zaměstananci nejsou zaměstnanci, ale dodavatelé služeb, budu řešit při volbě vedoucího personálního odboru a republikového předsednictva. V situaci, kdy jako strana prosazujeme zrušení karenční doby (jsme tedy na straně zaměstnanců) nebudu podporovat, abychom se chovali k zaměstnancům tímto způsobem. Náš PR manager není člen strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 3):
Stepan.Drtina, Marek.Rebicek, Jan.Korbel
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Republikový výbor
Příspěvky: 613
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1197 poděkování
Dostal poděkování: 1061 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Dovolím si upozornit, ze cestovní náhrada pro jízdu osobním automobilem je nařízením vlády stanovena na 4,1 Kč/km+ phm dle spotřeby v TP. Takže zaměstnance i dodavatele nějaký vnitřní předpis nemusí vůbec zajímat, má na to nárok. Ze si to sami omezujeme fakticky jen na phm, je sice dobrovolně hezke, ale navenek neplatné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvek:
Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1562
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní a asistent poslance
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1629 poděkování
Dostal poděkování: 2527 poděkování

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Já bych to bral u člena strany, či kandidáta. Ale z těch 3 kč/km si dotyčný zaplatí tak možná palivo. Co amortizace a další náklady? Ondřej je placená síla, která by měla dostat náklady proplacené v plné výši. To, že to u Pirátů to fungovalo kdysi jinak placené lidi nezajímá (pokud to nejsou právě členové). Ale PR manager je člověk, kterého platíme za odbornou práci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 3):
Marek.Rebicek, Jiri.Snizek, Jan.Korbel

Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak - Václav Havel

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 751
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Krajský zastupitel SčK, doktorand
Dal poděkování: 1234 poděkování
Dostal poděkování: 1279 poděkování

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Když už se bavíme o tom zákoníku práce, tak se tam taky píše:
§ 158
(1) Nebyla-li výše sazby základní náhrady sjednána nebo určena zaměstnavatelem před vysláním zaměstnance na pracovní cestu, přísluší zaměstnanci sazba základní náhrady podle § 157 odst. 4 a 5.
Výše náhrady za cestu u Pirátů stanovuje právě ona prováděcí vyhláška k hospodaření a rozpočtům na 3 kč/km za osobní auto.

A zastávám jednoznačně názor, že kam se dá dojet vlakem/autobusem za rozumný čas, což z Prahy většinou jde, mělo by se jet hromadnou dopravou a ne využívat a proplácet auto, pokud člověk neveze nějaký objemný náklad např. k zajištění akce nebo aspoň takový počet spolucestujících, že to vyjde cenově lépe než hromadná doprava.
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2397
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 6073 poděkování
Dostal poděkování: 3006 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Jiri.Snizek »

(4) Sazba základní náhrady za 1 km jízdy činí nejméně u

a) jednostopých vozidel a tříkolek 1,10 Kč,

b) osobních silničních motorových vozidel 4,10 Kč.

při použití přívěsu k silničnímu motorovému vozidlu zaměstnavatel sazbu základní náhrady za 1 km jízdy zvýší nejméně o 15 %. Tato sazba základní náhrady se mění v závislosti na vývoji cen prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.

(5) Základní náhrada u nákladních automobilů, autobusů nebo traktorů přísluší zaměstnanci nejméně ve výši dvojnásobku sazby stanovené v odstavci 4 písm. b).
No a tohle jsou ty odstavce 4 a 5, tedy základní sazba. Jestli chceš, aby pro nás Ondra dál nepracoval, pokračuj v této argumentaci, jinak opravdu nevím, o co ti jde. Já jsem rád, že v tak krátkém čase objel všechna místní sdružení v kraji. To, že bude mít vlastní auto, bylo v parametrech výběrka. (Kdyžtak mě opravte.) A nebylo tam, že by měl jezdit hromadnou dopravou do Benešova. Podej návrh systému proplácení jízd a můžeme se o něm bavit a hlasovat. Do té doby je schválení této položky odpovědností hospodáře.
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.
Uživatelský avatar
Marek.Rebicek
Republikový výbor
Příspěvky: 613
Registrován: 11 úno 2018, 12:21
Profese: dřevařství
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1197 poděkování
Dostal poděkování: 1061 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Marek.Rebicek »

Jano, zaměstnavatel muže náhrady zvýšit, nikoliv snížit. Jinak platí ty minimální sazby dle zákona. Jestli se účtuje dodavatelem 5 Kč bez phm, je to pod zakonou hranici u zaměstnanců a těžko to můžeš zpochybnit. O ježdění vlaky a autobusy je hezke mluvit, ale reálné je to u místní schůze, co začíná v 19h sci-fi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvek:
Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 622
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 780 poděkování
Dostal poděkování: 1319 poděkování

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Já bych jenom ještě ráda doplnila, že velice často ze schůzí neodjizdim dříve, než kolem 22h. Bývá to i později. Pokud by se člověk spoléhal na jinou dopravu, musel by že schůze odcházet kvůli tomu, aby stihl poslední vlak. Pokud jedeme s Ondřejem oba, jedeme jedním autem, abychom náklady minimalizovali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kocmanova za příspěvky (celkem 2):
Jan.Korbel, Lucie.Spacilova
"Chaos vždy vítězí nad řádem, protože je lépe organizován."
- Terry Pratchett

Klára Kocmanová
místopředsedkyně KS Středočeský kraj
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1666
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 3474 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Jan.Korbel »

Protože nejsem rozhodující hlas, tak jen do zápisu. Po doplnění účelu Štěpánovo cesty nevidím v proplacení cestovních položek problém. A jako vesničan chápu, že Ondra nechce všude jezdit MHD. Věřím, že je dost inteligentní, aby si sám vybral adekvátní způsob dopravy podle konkrétní situace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Klara.Kocmanova, Marek.Rebicek
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1562
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní a asistent poslance
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1629 poděkování
Dostal poděkování: 2527 poděkování

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Ad proplacení cestovních nákladů pro PR managera. Je zde možnost vyřešit tuto záležitost měsíčním paušálem. Ondřej to však teď aktuálně řešit nechce a pobavíme se o tom, až se s ním sejdeme v rámci vzájemného zhodnocení tří měsíců spolupráce.

Jinak zde však máme tuto věc: viewtopic.php?f=637&t=48369&start=30#p633622. Podle komentáře Jana Bednaříka je smlouva neplatná. Požádal jsem v této věci o stanovisko PO a FO.

Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak - Václav Havel

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Stepan.Drtina
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1562
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní a asistent poslance
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1629 poděkování
Dostal poděkování: 2527 poděkování

Re: Žádosti o proplacení

Příspěvek od Stepan.Drtina »

PO: Cestovní náklady nejsou ve smlouvě, PKS musí vyslat PR managera na služební cestu, aby mohlo být proplaceno.
FO: Špatně spočítaný limit záměru, cesťáky lze řešit buď mimořádnou odměnou, nebo dodatkem ke smlouvě, kde se zvedne fixní částka.

= jako nejlepší cesta se jeví to, že KF schválí záměr do konce roku, který bude počítat s částkou zvýšenou o fixní výdaje na cestovní náhrady pro každý měsíc. Následně se podepíše upravená smlouva, či dodatek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Jan.Korbel, Jana.Skopalikova

Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak - Václav Havel

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Odpovědět

Zpět na „Krajské předsednictvo Středočeský kraj“