[Přihláška] Martin Morong

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Martin.Elias »

Ahoj,

přihlášku jsem podal včera (7.6.2018) na zasedání olomouckého sdružení, nicméně v rámci zachování pravidel a transparentnosti ( :D ) zakládám i forum topic.

Jmenuji se Martin Morong, je mi 25 let, pocházím z Jeseníku a žiji v Olomouci.
Studuji medicínu na 3.LF UK v Praze, nyní končím 6. ročník. Posléze nastoupím do FN Olomouc, konkrétně na ústav patologie, kde (nejspíše) budu také pokračovat na Ph.D. (Patologie).

TLDR verze: konstruktivita, transparentnost, otevřené zdravotnictví, rozmanité školství, ochrana zvířat

Dlouhá verze:
Politicky jsem zcela nezkušený, nicméně myslím, že nastal správný čas se začít angažovat. Proč Piráti? Piráti jsou mi blízcí nejen programem, ale i osobnostmi, které Pirátskou stranu reprezentují. Věřím, že úspěch ve volbách do PSP nebyl jen chvilkový úspěch a že Pirátská strana má velkou perspektivu do budoucna. Věřím tomu natolik, že bych se chtěl stát členem strany a spolupodílet se na její politice. Momentálně na úrovni města Olomouce a časem i na úrovni kraje. Jak píši výše, pocházím z Jeseníku a ačkoli jsem se rozhodl region opustit, je pro mě srdcová záležitost a myslím si, že je potřeba, aby si jej politici všímali. Zrovna Jesenicko by potřebovalo konstruktivní a promyšlená řešení a taková, myslím, Piráti dovedou nabídnout.

Témata, která jsou mi blízká, jsou vcelku logicky zdravotnictví, ale také školství. Jednak v rámci LF UPOL budu také vyučovat, ale i proto, že školství je mi celkově blízké a kariéru učitele jsem zvažoval. I do té míry, že jeden rok jsem současně s medicínou studoval na PedF UK kombinaci chemie - výchova ke zdraví. Toto studium, bohužel, nedosahovalo kvalit, jakých bych si představoval, tudíž jsem se rozhodl věnovat se formálně pouze medicíně. Školství, nicméně, sleduji i nadále. V oblasti neurověd dlouhá léta probíhají výzkumy zaměřené i na proces učení a české školství nebylo schopno implementovat z toho vůbec nic. Zůstává u Komenského pedagogických experimentech na papoušcích. V rámci studia na 3.LF jsem členem Komise pro výuku, kde plénum studentů a zástupců jednotlivých ústavů a klinik probírá, co a jak by bylo na výuce možno zlepšit a připomínkujeme kurikulum.

Co se mi z pirátského programu nejvíce líbí: Otevřená diskuze o očkování (+odpovědnost státu za následky očkování); otevřenost k porodnictví (domácí porody) - myslím, že k tomuto tématu by se neměli vyjadřovat jen lékaři, ale i porodní asistentky; podpora komunitní péče, zrušení velkochovů, legalizace konopí / drog
Co se mi naopak nelíbí: Referendum - obecně jsem pro, ale v situaci, kdy necelých 50% lidí volilo StB, KSČ a NSDAP mám z referenda hrůzu.

Dále je pro mě důležité: dramaticky navýšit trestní sazby za týrání zvířat, zákaz zvířat v cirkusech.

Miluju: Dream Theater, World of Warcraft, Lord of the Rings, Game of Thrones

Snad jsem se takhle adekvátně představil a těším se na možnost další spolupráce!

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ahoj, z hlediska tvé vazby na Jeseník, plánuješ bydlívávovat v Olomouci, nebo i v Jeseníkách?
Z hlediska potencionálního zařazení na sever.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Martin.Elias »

Vojtech.Pikal píše: 10 čer 2018, 16:37 Ahoj, z hlediska tvé vazby na Jeseník, plánuješ bydlívávovat v Olomouci, nebo i v Jeseníkách?
Z hlediska potencionálního zařazení na sever.
Bydlím v Olomouci, do Jeseníku se vracet neplánuji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Elias za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Daniel.Sosyn
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 44
Registrován: 02 úno 2018, 21:58
Profese: podnikatel, lékař
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování

Re: [Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Daniel.Sosyn »

"V oblasti neurověd dlouhá léta probíhají výzkumy zaměřené i na proces učení a české školství nebylo schopno implementovat z toho vůbec nic. Zůstává u Komenského pedagogických experimentech na papoušcích." :lol: Perfektni. Mas na mysli i vyuku na vysokych skolach? Snad se nekdy potkame na schuzi, tohle bych s tebou moc rad probral :). Ciste ze zvedavosti - na co budes delat PhD ?
Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Martin.Elias »

Daniel.Sosyn píše: 15 čer 2018, 00:05 "Perfektni. Mas na mysli i vyuku na vysokych skolach? Snad se nekdy potkame na schuzi, tohle bych s tebou moc rad probral :). Ciste ze zvedavosti - na co budes delat PhD ?
Určitě se potkáme. ;) Mám na mysli výuku i na VŠ, kterou se cítím být velmi poškozen. :D Rád se o tom pobavím. Jsem zvědavý, jak se učí (a zkouší) klinika v Olomouci. Protože v Praze katastrofa...
A PhD budu dělat na karcinomy prostaty u Dr. Kurfürstové.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Martin.Elias »

Děkuji za přijetí! viewtopic.php?t=42934 Lock?

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: [Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Ještě si nechám otevřeno, než tě doprocesuju.
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Martin.Elias
Krajský zastupitel
Příspěvky: 446
Registrován: 07 čer 2018, 19:44
Profese: Lékař, doktorand & asistent na LF UP
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 1739 poděkování
Dostal poděkování: 1047 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Martin.Elias »

INQUIRY: - STATUS CHECK -
RESULT: - UNKNOWN -

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zastupitel Olomouckého kraje; 🦄 Prorok totální apokalypsy 2020 Profil na Pirati.cz. PolitiScales Politický kompas.

Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: [Přihláška] Martin Morong

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

Z mé strany hotovo, lock.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milos.Zmeskal za příspěvek:
Martin.Elias
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Olomoucký kraj“