Martin Muzikant

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martin Muzikant

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Ahoj všem,
rád bych se nechal dne 7.6.2018 grilovat z důvodu přijetí za člena strany.
Jsem Pražák a k tomu z Jižňáku, kde to opravdu miluji. Skvělé místo na život, ale mohlo by být ještě lepší!
Pirátská strana mě zaujala již dříve, ale byl jsem pracovně dlouhodobě mimo Evropu. Líbí se mi, že nemá kmotry, a doufám, že je ani mít nebude. Myslím, že základ všeho je transparentnost a odpovědnost za svá rozhodnutí, což se právě v současné době i děje a je vidět. Rád bych kandidoval na Magistrát (50. místo), kde bych se rád věnoval zahraniční spolupráci a oblasti Evropských fondů.
Prosím, podívejte se na můj profil a další informace o mé osobě najdete na: https://wiki.pirati.cz/lide/martin_muzikant
Těším se na setkání
S pozdravem
Martin Muzikant
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o grilování dne 7.6.2018 Martin Muzikant

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Martine,

ano, klidně se nechej grilovat. Tvou přihlášku eviduji ze 5.4, takže ji ani znova vyplňovat nemusíš. :) Stačí přijít na naši Krajskou schůzi a tam nám (KoDo) říct a zařadíme Tě na program u grilování. ;)

Následující otázky připravilo předsednictvo pražského sdružení pro všechny zájemce o členství. Prosím odpověz na ně, ať jim uděláš radost. :)
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
  • a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
  • b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
  • c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

Moc se na Tebe těšíme. :)

Anet
Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Muzikant

Příspěvek od Martin.Muzikant »

OTÁZKY A ODPOVĚDI – Mag. Martin Muzikant, Ph.D.
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
Jako zásadní považuji svobodu slova a vyjadřování a svobodný přístup jednotlivců k informacím, a to jak z hlediska finančního, tak i trestného. Myslím si, že každý občan má právo vědět, s kým jedná, s kým obchoduje, koho chce volit, komu chce dávat důvěru. Bez informací nelze uvědoměle reagovat na žádné situace.
Nezávislost soudů a státních zastupitelství je velmi důležitá věc, ale bohužel se často setkáváme s nekompetentností soudů a soudců a hlavní problém je jejich svrchovanost a problémová odvolatelnost. Nemají žádnou osobní odpovědnost. Myslím si, že veškeré soudy by měli být sledovány zástupci občanů jako nezávislé třetí strany.
Zcela zdarma a zcela přístupné by měly být veškeré zákony, nařízení (ty už jsou), ale hlavně normy, aby se občan mohl sám přesvědčit, zda protistrana tyto ustanovení plní, aniž by vynakládal své finance na registraci online placených služeb či nákup dokumentů.
Cokoliv spadá do veřejné správy, a to ať s minimální participací (např. 5% účast státu) musí být povinně zveřejňováno na jejich webových stránkách. Myslím si, že pokud jde něco z našich daní, musí být jasně transparentní. To znamená, např. společnost ČEZ musí zveřejňovat veškeré informace o finančních a právních záležitostech. Co se týče výběrových řízení, kde se společnosti ucházejí o získávání zakázek placených ze státního nebo evropského rozpočtu (včetně dotací) musí být jasně dohledatelný vlastník usazený na území ČR. Pokud zahraniční společnost chce získat zakázku, musí založit dceřinou společnost v ČR, včetně povinnosti platit daně v ČR. Nelze tolerovat vyvádění nezdaněných financí ze státního rozpočtu!
Podpora vzdělávání a vědeckých institucí je základním kamenem růstu všech vyspělých zemí. K tomuto nelze nic více dodat! 
Co se týče volebního programu, tak ho přijímám bez výhrad.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
Mí předci pocházejí z Německa, České republiky a Slovenska, tím je dán můj základ jako Evropan. Dlouhodobě jsem žil v Rakousku a Švýcarsku, poznal jsem kulturu východní Afriky a Jihovýchodní Asie, myslím si, že člověk by měl mít „otevřené“ oči, uši a srdce, aby se všude cítil součástí společnosti, kde se právě nachází.
V současné době žiji v EU, EU je zřízení, které není v současné době v pořádku. Ohromná byrokracie, sebestřednost jednotlivých zemí, „dvourychlostní nahlížení“ na východní partnery, rozhodování o nás bez nás, pravidla plná výjimek, prostě si myslím, že takhle ne! Záleží jen na nás, jakou Evropu vybudujeme pro naše děti!!!
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
Zdravotní přínosy užívání konopí jsou velice významné a pozitivní. S užíváním konopí pro rekreační účely souhlasím, ale mělo by být daněno a kontrolováno jako užívání alkoholu a tabákových výrobků (daně z konopí, omezení od 18 let apod.)
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
Ano.
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
Piráty znám od doby kdy začali aktivně vystupovat na veřejnosti, nicméně přímou podporu ode mne mají až v posledních 2 letech (po návratu ze zahraničí). Od dubna 2018 se aktivně zapojuji do pirátského dění. Jak mi čas dovolí, účastním se akcí a jednání. Rád bych se více zapojil v odborných komisích – zahraniční a ekonomická.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
Ve většině jsem volil strany méně známé a významné, což se nyní změní! 

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
Ano byl. Vzhledem k mým zahraničním aktivitám jsem se v minulosti rozhodl stát se členem Odborné komise pro průmysl a obchod pro stínovou vládu ČSSD (2012-2014). Podmínka byla členství. Zde jsem působil hlavně jako poradce v přípravě budoucích strategií pro Jihovýchodní Asii – zahraniční obchod a rozvojová spolupráce. Na jaře 2014 jsem odjel na dlouhodobý pobyt do Asie a byl jsem bez mého vědomí z Komise vyškrtnut, a to i ze strany. Toť vše.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
Dva roky jsem zpět v ČR a letos na jaře mi kolega oznámil jeho zájem o bližší spolupráci s Piráty. Probrali jsme současnou situaci na politické scéně a rozhodli jsme se, že se zapojíme aktivně. Vzhledem ke struktuře členů Pirátské strany, k aktivitám a zájmům jejich členů, bych rád přispěl svými zkušenostmi v oboru zahraničního obchodu, zahraniční spolupráce a dalších aktivit (viz životopis na wikipirati) k rozšíření odborné roviny v těchto oblastech.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
Jsem aktivní na Městské části Praha 11, angažuji se na celopražské úrovni. Co se týče celostátní úrovně, rád bych mou odbornost využil v Komisích, týkajících se zahraniční politiky, obchodu a průmyslu, dotační politiky, rád bych se angažoval odbornou pomocí v pirátských programech.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
V současné době budu kandidovat na 9. místo kandidátky v Praze 11. Podal jsem i kandidátku na Magistrát (50. místo a dále). V budoucnu bych se rád angažoval i na celorepublikové úrovni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Muzikant za příspěvek:
Michal.Jokes
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Muzikant

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj,
tohle mě zaujalo:
Vzhledem k mým zahraničním aktivitám jsem se v minulosti rozhodl stát se členem Odborné komise pro průmysl a obchod pro stínovou vládu ČSSD (2012-2014).
Tehdy frčela ACTA, řešili jste to v komisi? Jaké bylo vaše stanovisko? Díky za odpověď.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Muzikant

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Pro Dalibora Záhoru:
V Komisi se to bohužel neřešilo, pouze co si pamatuji se pár lidí vyhradilo proti TTIPu.
Já jsem byl v sekci Vzdělávání a rozvojová spolupráce. Důraz na cílené vzdělávání v rámci technických oborů, aby bylo dostatek zaměstnanců a vývojářů v průmyslových oborech. Šlo o to přibrzdit financování humanitních oborů a podpořit více technické obory.
V rámci rozvojové spolupráce jsem loboval, aby se země, do kterých putují peníze na rozvojové projekty, staly později prioritními zeměmi pro export (což se běžně neděje, bohužel). Tímto jsem prosadil Vietnam, aby se o něj podnikatelé více zajímali, ale hlavně, aby MPO toto podporovalo. Vietnam totiž vypadl z rozvojové země dle tabulek, a vláda ho nezařadila do prioritních zemí pro podporu exportu a obchodu. Jde o to, když někam posíláme neziskovky a podporujeme projekty, tak poté tam musí začít jezdit obchodníci. Pokud se o to více zajímáš, můžeme to někdy probrat osobně.
Největší problém je roztříštění pracovníků pro export - obchodní rada pod MZV, Czech Trade a Czech Invest pod MPO, zemědělský diplomat pod MZe, Rozvojová agentura pod MZV. Vedení mezi sebou "válčí" o vliv. Dříve vše řídilo MPO, takže vše mělo logiku a posloupnost.
Ještě se v naší sekci řešili limity těžby a energie, později vznikla oddělená sekce - Energie. A než jsem odjel do zahraničí, tak se Komise spojila s Komisí národohospodářskou. Pak už nevím co se dál dělo!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Muzikant za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Hora
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Muzikant

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj,

děkuji Ti za zodpovězení daných otázek. :D Chtěla bych Tě ještě poprosit, jestli by sis mohl do svého profilu přidat fotku. Ne každý Tě může znát a přeci jen, vždy je lepší vidět u příspěvku fotku človíčka, kterému druhý odepisuje. :) Děkuji. :)

Anet
Uživatelský avatar
Martin.Muzikant
Člen KS Praha
Příspěvky: 163
Registrován: 12 kvě 2018, 13:43
Profese: Quality Manager
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 72 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin Muzikant

Příspěvek od Martin.Muzikant »

Ahojky,
avatar je vložen!
:-)
Martin
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“