Matěj Mlčoch

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Matěj Mlčoch

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Čaute,

tak jsem se po prvním pražském představení (v pracovně) konečně po "sto letech" dostal zde na pirátské fórum tak, abych se představil i já (fyzickou přihlášku jsem podal už na schůzi):

V prvé řádě stojí asi za zmínku proč piráti? Je to jednoduché, ačkoliv aktivně nepožívám marušku :-), to ještě neznamená, že mi není sympatické uskupení převážně mladých lidí, kterých jsem (alespoň doufám :o) ) součástí i já. Lidí, kteří se snad ještě vymykají staré, zašedlé a zapšklé garnituře, která zde bez větších problémů dvě desetiletí vládne. Veškeré projekty, které se i mě zdály nadějné, bohužel zhasly jako svíce ve větru (tím mám na mysli projekt Věci Veřejné šmelináře Víta Bárty a myšlenku Ano, bude líp už raději nekomentuju :D - narozdíl od řady jiných jsem si alespoň mj. přečtl knihu od Kmenty a mám víc než jasno). Zkrátka a jasně - piráty jsem za poslední dvě volby (magistrátu města Prahy a zastupitelstva obce) volil a hodlám v tom pokračovat i nadále - upřímně řečeno do té doby, než mě zklamou, což se doufám jen tak nestane. Nevím proč, ale zrovna Piráti ve mě zvedli poprvé touhu o věcech nejen lidově řečeno žvatlat v hospodě u piva, ale taky se pokusit něco dělat. A kde jinde začít než tam, kde to člověk nejlépe zná a kde vyrůstá od mimina? No přeci na Praze 12 :-)

No asi taky něco ke mě- Je mi 29 let, po vejšce (ČZU) jsem nastoupil do veřejné správy jako odpadový hospodář, kde působím doposud. Mezi témata, které mě zajímají (je jich víc), patří převážně (logicky) životní prostředí, urbanismus a rozvoj měst, historie jako taková, myslivost atp.

V současné době na rozvoj města Prahy a aplikace obecných principů vývoje hl. m. Prahy prostřednictvím GIS dodělávám doktorát na své Alma Mater.

Cokoliv Vás bude zajímat, tak se ptejte ;-)

Mějte se a ať se daří
Mates
Uživatelský avatar
Annette.Heidlova
Člen KS Praha
Příspěvky: 318
Registrován: 03 led 2013, 02:11
Profese: Interní tester
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 220 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Matěj Mlčoch

Příspěvek od Annette.Heidlova »

Ahoj Matěji,

děkuji Ti za Tvé představení se. :) Tvou přihlášku eviduji, takže se neboj, že by se ztratila. :) :D

Jinak, očekávám, že víš, že na Praze 12 máme bosonohého Piráta Lukáše Findeise (lukas.findeis@pirati.cz), tak pokud s ním ještě nejsi v kontaktu, určitě to naprav. ;) Předpokládám ale, že kontakt jsem psát asi ani nemusela, viď? :D

Ještě bych Tě ráda pozvala na naši Krajskou schůzi, která se koná 7.6. od 18:00 v Pracovně (Vlkova 36) a pokud budeš chtít, můžeš se tam nechat ugrilovat. :)

Následující otázky připravilo předsednictvo pražského sdružení pro všechny zájemce o členství. Prosím odpověz na ně, ať jim uděláš radost. :) Předem děkuji. :)
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
  • a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
  • b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
  • c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?

Měj se hezky,

Anet
Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: Matěj Mlčoch

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Ahoj Anet,

prvně chci poděkovat za zaslané dotazy a pozvání na krajskou schůzi 7.6 na kterou velmi rád přijdu. Ostatně jsme už o tom mluvili s kolegama od nás ze dvanáctky :-), čímž narážím na Tvůj další dotaz a tj., jestli už znám Lukáše ze dvanáctky - ano, samozřejmě :-) Už nějakou chvíli se scházíme, spolupracujeme a plánujeme co a jak. Musím konstatovat, že je to nesmírně příjemný kolektiv :)

Teď asi k odpovědím na Tvé/Vaše dotazy:

ad 1) Stanovy a program jsem si samozřejmě přečetl už dříve. V podstatě jsem nenalezl nic, co bych nějak výrazněji vytknul, nebo co by se mi nelíbilo event. s čím jsem nesouhlasil. Struktura programu je mi osobně velmi blízká.

ad 2)

a) Jako Evropan se rozhodně cítím :) Sám rád cestuji a navštěvuji země i mimo EU. Rozhodně je třeba, aby ČR zůstala v EU, ale nepopírám, že by se EU měla v některých směrech zásadně reformovat. Rozpad EU by znamenal velký problém. V tomto ohledu bychom ani neměli zapomínat na to, co předcházelo vzniku EU resp. prapočátky v 50. letech s cílem stabilizovat Evropu po 2. sv válce a snahou, aby se podobné události již neopakovaly.

b) Nejsem požívač konopí, ale spíš piva :-). V problematice konopí a obecně drogové problematice jako takové se příliš nevyznám a nerad polemizuji o věcech o kterých nemám zjištěno dostatečné množství informací. Každá strana věci má své pro a proti - tak je to se obecně se vším.

c) Jsem spíše zastáncem tradičního modelu rodiny, nicméně z blízkého okolí vím, že i tento tradiční model se mnohdy dostává do tristních rovin. To s kým, kdo chce žít je v zásadě jeho věc. Co se týče adopce - stejnopohlavní páry mohou dát mnohdy více lásky dětem než heterosexuální, ale zase je třeba se i zamyslet a zohlednit to, jak to bude vnímat a jak se to bude dotýkat onoho dítěte.

ad 3) Piráty znám v podstatě už od jejich založení. Tehdy jsem si ovšem myslel, že se jedná o určitou recesi, což byl velký omyl :o). S podporou jsem začal teprve nedávno, jelikož jsem se do nedávna jakékoliv výraznější politické (společenské) aktivitě vyhýbal.

ad 4) V pohodě - záleží, jak se to vezme - do PSP jsem kdysi v minulosti volil ČSSD i když jsem z toho nebyl nikdy moc nadšený - už je pro mě však dlouhodobě nepřijatelná. KDU pro mě vždy znamenalo přelétavost. ODSka kmotry a aroganci; TOPka Kalouska o kterém se snad ani nechci vyjadřovat + přelétavce z ODSky, když už lidi konečně prozřeli a začaly jí padat preference; KSČ - prostě nikdy ne. Zelení mě také zklamali. Na samosprávní úrovni jsem se snažil vždy volit alternativní politická uskupení, ale také jsem byl mnohdy zklamán. V současné době jsou pro mě jednoznačná volba Piráti. I když je fakt, že dle mého názoru v poslední době nabrala lepší směr KDU-ČSL (ačkoliv nechápu ty zmatečné kroky se Starostama :-) )

ad 5) Ne, nikdy. Na Vejšce jsme s kamarádama přemýšleli, že se pokusíme něco založit sami, ale skončilo to nakonec jen u debat u píva :-)

ad 6) Odpověď je jednoduchá. Posledním mezníkem pro mě byly prezidentské volby. Když jsem viděl, jak politická kultura neustále upadá, tak jsem osobně doufal ve změnu alespoň na hradě, což se bohužel nestalo. Po těch volbách jsem nad tím začal víc a víc přemýšlet a uvědomil si, že přeci jen některé věci jdou změnit (inspirací pro mě byla práce Pirátu v opozici na MHMP). Vzhledem k tomu, že mi Piráti přišli jako fajn uskupení nezatížení žádnými skandály, rozhodl jsem se začít víc angažovat alespoň v místech, odkud pocházím. Od statusu člena oproti registrovaného příznivce čekám převážně to, že bych to rád s ostatními pomohl Lukášovi na dvanáctce více rozjet a zjistili jsme, že je tam vlastně chudák skoro jedinej :-)

ad 7) Prozatím na městské části, ale nic nemohu do budoucna vyloučit. Vždy to hodně záleží na času, který na to člověk má (aby to dělal pořádně). Co se týče pomoci, v podstatě to může být od každého něco (k odborné činnosti programu se mohu pokusit přispět z hlediska mého studijního a profesního zaměření - životní prostředí, zemědělství, územní plánování), rád i něco napíšu (článek), i když mi to občas trošku déle trvá :), technická práce v terénu mi také není cizí - člověk musí zůstat v přímým kontaktu, v opačném případě je to cesta do pekel.

ad 8) Ano, ale ne vlastních, spíš společensky prospěšných cílů. Co se týče kandidování, nebráním se kandidátce do zastupitelstva obce. Některé věci tam u nás "hnijou" už pěknou řádku let a mám dojem, že konečně nastala správná doba, kdy by se s tím mělo začít něco dělat, resp. by mohl být prostor a politická síla s tím něco udělat. Z lidí, které jsem nedávno kolem Lukáše potkal, mám pocit, že by to mohlo konečně začít jít.

ad 9) ad navíc ;) - Politiku sleduji aktivně zpovzdálí již pěknou řádku let. Několikrát jsem byl zklamán. Doufám, že se to nestane i u Pirátů, ale pevně doufám, že se to směřování s přílivem nových a nových lidí nějak nevymkne a zůstanou v základech stát na stejných pilířích, jako když to Ivan tehdy rozjížděl. Jedno vím jistě - s politickou reprezentací, která se bude spojovat s papaláštvím, arogancí, šmelinami, korupcí a odtržením od reality běžného občana ČR, která se nesnaží reflektovat jeho reálné problémy a potřeby, si nikdy nebudu rozumět. To je totiž to, co mi vždy vadilo a stále v ČR vadí. Proto pevně doufám, že se to Pirátům nestane - v opačném případě by to totiž bylo v rozporu se článkem 2 Stanov (viz otázka 1) a nemělo by vlastně smysl odpovídat ani na ty další otázky :-o) :-).

Budu se těšit příští čtvrtek. Hodně zdaru všem
Matěj
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“