Krajská diskuze k praci RV

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Dobre rano

Rozhodl jsem zalozit toto vlakno abych mel vsechny konzultace ohledne me praci v RV, a take aktualni informaci na jednem miste. A zrovna ted bych potreboval se poradit s Krajskym form v jedne docela kontroverzni zalezitostii. Jedna se o zamer zprovozneni noveho ucetniho systemu. Tady je nekolik odkazu s tim souisejicich: Pri vsech moznych prinosech noveho ucetnictvi pro me zustava skoro neprekonatelnym problemem to ze dodavatel nechce zpristupnit pro nas zdrojove kody ani te nadstavby ktera bude vyvijena primo pro nas. A z toho vyplyvajici proprietarni licence a skoro jisty vendor lock-in. Rad bych precetl nazory clenu krajskeho foru o moznych variantech reseni.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Krajská diskuze k praci RV - lex facebook

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Jo, a kdyz uz jsem zalozil tohle vlakno, tak informuji, ze muj navrh aktualizace pravidel hospodareni, podporeny skupinou clenu RV, byl predlozen radnemu jednani RV v JIhlave, docela produktivne projednan, a byl odrocen k dalsimu projednani na forum. Ted budu muset udelat v navaznosti na probehlou dizkusi upravy, a pokracovani bude :)

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Andrej.Ramaseuski píše: 21 kvě 2018, 12:11 Dobre rano

Rozhodl jsem zalozit toto vlakno abych mel vsechny konzultace ohledne me praci v RV, a take aktualni informaci na jednem miste. A zrovna ted bych potreboval se poradit s Krajskym form v jedne docela kontroverzni zalezitostii. Jedna se o zamer zprovozneni noveho ucetniho systemu. Tady je nekolik odkazu s tim souisejicich: Pri vsech moznych prinosech noveho ucetnictvi pro me zustava skoro neprekonatelnym problemem to ze dodavatel nechce zpristupnit pro nas zdrojove kody ani te nadstavby ktera bude vyvijena primo pro nas. A z toho vyplyvajici proprietarni licence a skoro jisty vendor lock-in. Rad bych precetl nazory clenu krajskeho foru o moznych variantech reseni.
Po projití diskuzí a argumentací bych hlasoval (i když s drobnými výhradami) pro přijetí návrhu.

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Pavel.Stepanek píše: 22 kvě 2018, 12:48
Andrej.Ramaseuski píše: 21 kvě 2018, 12:11 Dobre rano

Rozhodl jsem zalozit toto vlakno abych mel vsechny konzultace ohledne me praci v RV, a take aktualni informaci na jednem miste. A zrovna ted bych potreboval se poradit s Krajskym form v jedne docela kontroverzni zalezitostii. Jedna se o zamer zprovozneni noveho ucetniho systemu. Tady je nekolik odkazu s tim souisejicich: Pri vsech moznych prinosech noveho ucetnictvi pro me zustava skoro neprekonatelnym problemem to ze dodavatel nechce zpristupnit pro nas zdrojove kody ani te nadstavby ktera bude vyvijena primo pro nas. A z toho vyplyvajici proprietarni licence a skoro jisty vendor lock-in. Rad bych precetl nazory clenu krajskeho foru o moznych variantech reseni.
Po projití diskuzí a argumentací bych hlasoval (i když s drobnými výhradami) pro přijetí návrhu.
nejspis budu hlasovat (s velkyma vyhradama) pro prijeti. konkretni zodpovenost stejne ponese ten kdo smlouvu podepise :) mj, dizkuse jeste je daleko od konce, a uz se promitla i do podpalubi :)

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

V okamziku, kdy bylo jasny ze muj hlas neohrozi tuto aferu, jsem hlasoval proti. Doufam, ze pravni tym dotahne tu smlouvu k rozumnym podminkam, a nebudeme poskozene ekonomicky, ale schvalit vyvoj uzavreneho software - to je pro me naprosto neprijatelny. S velkym odporem bych podporil (za podminky ze neni alternativa, nebo se jedna o neco opravdu dobreho) nakup hotoveho softu, ale zaplatit (predem!) vyvoj, a jako zaruku mit jen par podpisu na kusu papiru - sorry, jako.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Mě se obecně nelíbí to, že Jakub (Michálek) tohle podporuje a podle informací, co se ke mě dostaly, i protláčí.

Plně souhlasím s Andrejem a jsem rád, že tak hlasoval.
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Daniel.Lebduska píše: 24 kvě 2018, 22:02 Mě se obecně nelíbí to, že Jakub (Michálek) tohle podporuje a podle informací, co se ke mě dostaly, i protláčí.

Plně souhlasím s Andrejem a jsem rád, že tak hlasoval.
protlaci. byl jsem v naproste mensine.

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

No ale to je fakt debilni - to tohle nikomu nevadí? Jsou nějaký podklady k tomu vyberku?
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Ondrej.Karas
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 437
Registrován: 08 zář 2017, 12:40
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 478 poděkování
Dostal poděkování: 587 poděkování

Re: Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Ondrej.Karas »

Já jsem se o to zajímal jen tak okrajově, páč teď řeším jiný průšvihy, ale nešlo by to řešit cestou "RUMl"?
Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3463
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2628 poděkování
Dostal poděkování: 5068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k praci RV

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Ondrej.Karas píše: 25 kvě 2018, 07:41 Já jsem se o to zajímal jen tak okrajově, páč teď řeším jiný průšvihy, ale nešlo by to řešit cestou "RUMl"?
Teoreticky ano (to byla varianta 3), ale to by znamenalo jen snahu se zbavit zodpovednosti za rozhodnuti ( a RV k tomu ma plnou kompetenci).
Ale i ten navrh nenabral dostatek hlasu. Smlouva byla schvalena v prvnim kole hlasovani. Ted uz je na nasem pravim tymu vyjednat smluvni podminky ktery by nam dali aspon nejakou zaruku. Mj, sledovat prubeh hlasovani je docela zajimavy :)

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Odpovědět

Zpět na „Pardubický kraj“