Doprava

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 4

michalci
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 129
Registrován: 02 bře 2021, 09:41
Profese: Letecký inženýr
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Doprava

Příspěvek od michalci »

Viktor.Derka píše: 17 říj 2021, 14:48
michalci píše: 15 říj 2021, 10:22

Jak se postavit k tomuto:
https://www.praha4.cz/Zapojte-se-do-pri ... nBTHFwjelI
Nic se v dostupnosti nezmění!! Znám to od kamarádů, co to podstoupili. Změní se jen obsah peněženky - za nic

No na dosti místech se změní, protože tam nebudou parkovat přespolní, což na různých částech P4 problém je. Ano, zóny nevyrobí další parkovací místa, ale mohou pomoci s lepší distribucí těch existujících.

Ještě doplnění. Je pravda, kdyby se něco zlepšilo např. rychlejší výstavba metra apod., bylo by to určitě dobré.... Ale takhle....

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1389
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 2241 poděkování

Re: Doprava

Příspěvek od Viktor.Derka »

michalci píše: 18 říj 2021, 10:17
Viktor.Derka píše: 17 říj 2021, 14:48
michalci píše: 15 říj 2021, 10:22

Jak se postavit k tomuto:
https://www.praha4.cz/Zapojte-se-do-pri ... nBTHFwjelI
Nic se v dostupnosti nezmění!! Znám to od kamarádů, co to podstoupili. Změní se jen obsah peněženky - za nic

No na dosti místech se změní, protože tam nebudou parkovat přespolní, což na různých částech P4 problém je. Ano, zóny nevyrobí další parkovací místa, ale mohou pomoci s lepší distribucí těch existujících.

Díky za odpověď! To je sice pravda, že u větších parkovacích ploch to takto může fungovat. Problém bych viděl v tom, že v místech, kde nelze najít volné místo, protože tam parkují "nepřespolní" sousedé (vím to, protože se s nimi o tom bavím a bydlím tam!!), kteří mají max jedno auto, se parkovací dostupnost pro rezidenty nezlepší (vyzkoušejte si někdy zaparkovat v sídlišti, kde je 5 domů s 13 patry a každý "nepřespolní"(!) obyvatel by rád zaparkoval v jedné ulici a sám uvidíte, jaká je situace). Bude to opět nástroj magistrátu, jak z "nepřespolních" lidí dostat peníze....

Tak ty prostředky pro rezidenty za parkování na jeden rok snad nejsou zrovna likvidační peníze. Problém je, že z toho moc dobře jednotlivé lokality vyjímat nelze, protože potom by tam ti přespolní parkovat začali. Jinak finanční motivace imho za tím moc není. Víc o tom bude vědět @Tibor.Vansa , ale zatím jsem z toho měl dost dojem, že vybrané peníze se spíše pokryjí s náklady na provoz zón.

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Pro spoustu lidí není ani tak problém poplatek za možnost stání, ale ty haluzárny okolo, třeba nutnost trvalého bydliště, nemožnost zaparkovat s půjčeným autem (resp. autem, jehož nejsem papírovým provozovatelem), mizení původních "nelegálních ale nikomu reálně nevadících" možností ke stání atd.
Já se kvůli těm modrým kravinám po Praze stěhoval už dvakrát a jak to namalujou i na dvanáctce, tak už fakt nevím, kam se jinde zašít.

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

michalci
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 129
Registrován: 02 bře 2021, 09:41
Profese: Letecký inženýr
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Doprava

Příspěvek od michalci »

Viktor.Derka píše: 18 říj 2021, 16:14
michalci píše: 18 říj 2021, 10:17
Viktor.Derka píše: 17 říj 2021, 14:48

No na dosti místech se změní, protože tam nebudou parkovat přespolní, což na různých částech P4 problém je. Ano, zóny nevyrobí další parkovací místa, ale mohou pomoci s lepší distribucí těch existujících.

Díky za odpověď! To je sice pravda, že u větších parkovacích ploch to takto může fungovat. Problém bych viděl v tom, že v místech, kde nelze najít volné místo, protože tam parkují "nepřespolní" sousedé (vím to, protože se s nimi o tom bavím a bydlím tam!!), kteří mají max jedno auto, se parkovací dostupnost pro rezidenty nezlepší (vyzkoušejte si někdy zaparkovat v sídlišti, kde je 5 domů s 13 patry a každý "nepřespolní"(!) obyvatel by rád zaparkoval v jedné ulici a sám uvidíte, jaká je situace). Bude to opět nástroj magistrátu, jak z "nepřespolních" lidí dostat peníze....

Tak ty prostředky pro rezidenty za parkování na jeden rok snad nejsou zrovna likvidační peníze. Problém je, že z toho moc dobře jednotlivé lokality vyjímat nelze, protože potom by tam ti přespolní parkovat začali. Jinak finanční motivace imho za tím moc není. Víc o tom bude vědět @Tibor.Vansa , ale zatím jsem z toho měl dost dojem, že vybrané peníze se spíše pokryjí s náklady na provoz zón.

Tak samozřejmě, že nejsou likvidační.... Napsal jste to pěkně "... že vybrané peníze se spíše pokryjí s náklady na provoz zón", které jsou u většiny obyvatel vnímány jako, slušně řečeno, nepříjemné. Když je to takhle, tak se nabízí otázka, jestli je celý systém efektivní? Žádný "zisk" není, jen lidé jsou z toho rozladění... Co mám dělat, když mi přijede ve všední den na návštěvu babička, které nežije v Praze?? Co jí mám říct? Dobrý nápad - @Tibor.Vansa co si o tom mám myslet?

Uživatelský avatar
Viktor.Derka
Člen KS Praha
Příspěvky: 1389
Registrován: 04 kvě 2017, 17:49
Profese: Právník
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 853 poděkování
Dostal poděkování: 2241 poděkování

Re: Doprava

Příspěvek od Viktor.Derka »

michalci píše: 19 říj 2021, 08:41
Viktor.Derka píše: 18 říj 2021, 16:14
michalci píše: 18 říj 2021, 10:17

Díky za odpověď! To je sice pravda, že u větších parkovacích ploch to takto může fungovat. Problém bych viděl v tom, že v místech, kde nelze najít volné místo, protože tam parkují "nepřespolní" sousedé (vím to, protože se s nimi o tom bavím a bydlím tam!!), kteří mají max jedno auto, se parkovací dostupnost pro rezidenty nezlepší (vyzkoušejte si někdy zaparkovat v sídlišti, kde je 5 domů s 13 patry a každý "nepřespolní"(!) obyvatel by rád zaparkoval v jedné ulici a sám uvidíte, jaká je situace). Bude to opět nástroj magistrátu, jak z "nepřespolních" lidí dostat peníze....

Tak ty prostředky pro rezidenty za parkování na jeden rok snad nejsou zrovna likvidační peníze. Problém je, že z toho moc dobře jednotlivé lokality vyjímat nelze, protože potom by tam ti přespolní parkovat začali. Jinak finanční motivace imho za tím moc není. Víc o tom bude vědět @Tibor.Vansa , ale zatím jsem z toho měl dost dojem, že vybrané peníze se spíše pokryjí s náklady na provoz zón.

Tak samozřejmě, že nejsou likvidační.... Napsal jste to pěkně "... že vybrané peníze se spíše pokryjí s náklady na provoz zón", které jsou u většiny obyvatel vnímány jako, slušně řečeno, nepříjemné. Když je to takhle, tak se nabízí otázka, jestli je celý systém efektivní? Žádný "zisk" není, jen lidé jsou z toho rozladění... Co mám dělat, když mi přijede ve všední den na návštěvu babička, které nežije v Praze?? Co jí mám říct? Dobrý nápad - @Tibor.Vansa co si o tom mám myslet?

No osobně si myslím, že by každý měl mít nějakou kvótu, kterou bude moci "věnovat" případným návštěvám či řemeslníkům. Jinak se holt bude muset zaplatit no - pokud je poplatek za smíšenou zónu na P4 max 30 Kč/hod, tak to snad není ani pro babičky likvidační náklad (za předpokladu, že jezdí autem nejspíše ne). Já osobně se snažím autem po Praze spíše nejezdit, ale když už, tak si holt to parkovné taky zaplatím...

Viktor Derka
MS Praha 4
Doktorand na Universität Bayreuth
Doktorand na katedře ústavního práva Právnické fakulty UK
Profil na lide.pirati.cz
Vrchní ministerský rada na Ministerstvu spravedlnosti

michalci
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 129
Registrován: 02 bře 2021, 09:41
Profese: Letecký inženýr
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Doprava

Příspěvek od michalci »

Viktor.Derka píše: 19 říj 2021, 09:03
michalci píše: 19 říj 2021, 08:41
Viktor.Derka píše: 18 říj 2021, 16:14

Tak ty prostředky pro rezidenty za parkování na jeden rok snad nejsou zrovna likvidační peníze. Problém je, že z toho moc dobře jednotlivé lokality vyjímat nelze, protože potom by tam ti přespolní parkovat začali. Jinak finanční motivace imho za tím moc není. Víc o tom bude vědět @Tibor.Vansa , ale zatím jsem z toho měl dost dojem, že vybrané peníze se spíše pokryjí s náklady na provoz zón.

Tak samozřejmě, že nejsou likvidační.... Napsal jste to pěkně "... že vybrané peníze se spíše pokryjí s náklady na provoz zón", které jsou u většiny obyvatel vnímány jako, slušně řečeno, nepříjemné. Když je to takhle, tak se nabízí otázka, jestli je celý systém efektivní? Žádný "zisk" není, jen lidé jsou z toho rozladění... Co mám dělat, když mi přijede ve všední den na návštěvu babička, které nežije v Praze?? Co jí mám říct? Dobrý nápad - @Tibor.Vansa co si o tom mám myslet?

No osobně si myslím, že by každý měl mít nějakou kvótu, kterou bude moci "věnovat" případným návštěvám či řemeslníkům. Jinak se holt bude muset zaplatit no - pokud je poplatek za smíšenou zónu na P4 max 30 Kč/hod, tak to snad není ani pro babičky likvidační náklad (za předpokladu, že jezdí autem nejspíše ne). Já osobně se snažím autem po Praze spíše nejezdit, ale když už, tak si holt to parkovné taky zaplatím...

Přesně, primárně mi jde o princip.... Také autem nejezdím. Teď, když mi přijde do bytu na celý den např. instalatér, tak jsem namydlenej...
A když náklady se rovnají "zisku", tak mám dojem, že celospolečenský přínos zatím nevidím.... Spíš naopak. Lidé jsou z toho naštvaní. To by modré zóny musela mít celá Praha a její okolí...

michalci
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 129
Registrován: 02 bře 2021, 09:41
Profese: Letecký inženýr
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Doprava

Příspěvek od michalci »

Ať se kdo může zapojí (aby si pak opět všichni neztěžovali..).
https://www.dpp.cz/s/sedacky-ve-vlacich-metra

michalci
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 129
Registrován: 02 bře 2021, 09:41
Profese: Letecký inženýr
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Doprava

Příspěvek od michalci »

Opět smutný výsledek - auta mají vyšší váhu....

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volb ... .seznam.cz

michalci
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 129
Registrován: 02 bře 2021, 09:41
Profese: Letecký inženýr
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 130 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Doprava

Příspěvek od michalci »

Zajímavá skutečnost - MHMP zatím nemá finanční podporu od státu a to i přesto, že jsou Piráti ve vládě... Chápu, že to není hned, ale...
https://zdopravy.cz/praha-si-na-stavbu- ... ky-116021/

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34693
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31632 poděkování
Dostal poděkování: 25733 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Doprava

Příspěvek od Petr.Vileta »

V Indii vyasfaltovali 75 kilometrů dálnice za 5 dní
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... i-40399570

Pro srovnání v Česku rychlost výstavby dálnic dosahuje v průměru asi 30 kilometrů za rok. Nabízí se samozřejmě námitka, že indickou dálnici s tou českou porovnávat nelze. Při pohledu na video agentury Reuters se ale zdá, že až na šířku, která v Indii nedosahuje evropských standardů, dálnice postavená za pět dní srovnání s tou českou celkem v klidu snese. Na druhé straně indický rekord nezahrnuje dobu přípravy stavby ani úpravy terénu, ale jen vyasfaltování pásu v jednom směru.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Praha 4“