Milan Minařík

Archivační fórum pro vlákna přijatých zájemců o členství

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha

Pravidla fóra
Toto je dočasné archivační fórum pro odkládání vláken přijatých zájemců o členství. Vlákna sem přesouvá PKS Praha.
Zrušení archivu bude zváženo ve chvíli kdy začne kvalitně fungovat systém Evidence členů.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Milan.Minarik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 42
Registrován: 19 dub 2018, 22:47
Profese: pracující
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Milan Minařík

Příspěvek od Milan.Minarik »

Ahoj,

rád bych se stal členem České Pirátské strany.

Je mi 34 let, jsem ředitel finanční společnosti, manžel a otec 2 dětí. Bývalý skaut a člen YMCA. Střední školu mám lesnickou. Poté jsem tři roky studoval Polonistiku a Všeobecnou a srovnávací slavistiku na FFUK. Vysokou školu jsem nedokončil. Místo toho jsem odjel do Polska zakládat v Česku a na Slovensku tehdy revoluční banku. V Polsku (konkrétně v Lodži) jsem žil dva roky. Poté jsem se coby provozní manažer české inkasní společnosti přestěhoval na tři roky do Ruska. Pak jsem pro tu samou společnost založil pobočky v Kazachstánu (1,5 roku pobytu) a v Ukrajině (3 roky pobytu). Do Česka jsem se vrátil v roce 2017.

V době studia na FFUK jsem během svého studijního pobytu v Záhřebu založil o.s. Svobodné Bělorusko. Pořádali jsme různé akce na podporu demokratických změn v Bělorusku, koncerty běloruských kapel (Stary Olsa, NeuroDubel) v Praze a demonstrace na podporu demokratických změn a organizací v Bělorusku. Hlavní činností byl provoz webu, na kterém jsme zveřejňovali pravidelné zpravodajství z Běloruska v češtině.

Piráty sleduju již od aféry ACTA, tedy od roku 2012. Do strany chci vstoupit, abych pomohl změnit poměry v České republice. Jsem aktivní v MS Piráti Praha 11.
Naposledy upravil(a) Milan.Minarik dne 02 kvě 2018, 17:50, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Minarik za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Jan.Mejsnar
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Milan Minařík

Příspěvek od Michal.Jokes »

Ahoj Milane,
vím, že se kolem nás motáš už od kampaně do poslanecké sněmovny a díky za všechnu pomoc. Určitě se nech zítra přijít ugrilovat, jen Tě prosím abys dopředu odpověděl na pár otázek níže, abychom se mohli během grilování na schůzi doptávat na opravdu zajímavé věci a nemuseli furt točit trivia jako EU a trávu. ;-)


Následující otázky připravilo předsednictvo pražského sdružení pro všechny zájemce o členství. Prosím odpověz na ně, ať jim uděláš radost. :)
1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
  • a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
  • b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
  • c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvek:
Jan.Mejsnar
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Uživatelský avatar
Milan.Minarik
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 42
Registrován: 19 dub 2018, 22:47
Profese: pracující
Dal poděkování: 143 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: Milan Minařík

Příspěvek od Milan.Minarik »

Ahoj,

pro radost všech odpovím bodově:

1) ANO přečetl a ANO přečetl. Za (pro sebe) zásadní považuji Mezinárodní vztahy, Obranu, Životní prostředí, Zdravotnictví a Vzdělávání a věda. To jsou pro mě osobně témata č.1. S těmito programovými body ČPS se plně ztotožňuji (ještě aby ne, to bych sem teď asi nepsal). Za stěžejní pro sebe považuji "Podporujeme symbolickou i konkrétní pomoc disentu v autoritářských zemích. V rozumné podobě je nedílnou součástí naší diplomacie" z Mezinárodních vztahů. Chápu to jako navázání na zahraniční politiku V.Havla a plně se s tím ztotožňuji. Z Obrany je pro mě stěžejní bod "Evropská spolupráce v NATO: Chceme sjednotit a posílit podíl a vliv evropských zemí uvnitř NATO. Podporujeme věcnou diskusi o fungování NATO a jeho vojenských operacích", naopak bych vytkl větu "Angažmá naší nebo společné evropské armády mimo hranice EU nebo NATO by mělo být podpořeno mandátem OSN a důkladně zváženo", respektive tu část o mandátu OSN (naopak souhlasím vždy s důkladným zvážením), neboť získat mandát OSN je v mnoha případech extrémně složité, ne-li zcela nemožné, a přesto může být účast AČR v misi v zájmu ČR a jejích spojenců. S ostatními body, tedy Životní prostředí, Zdravotnictví a Vzdělávání a věda, se ztotožňuji zcela a bez výhrad. Ostatní pro mě buď nejsou natolik důležitá, nebo se nepovažuji za povolaného je komentovat.

2)
a) ANO, zcela zásadní
b) ANO
c) ANO

3) Jak jsem již napsal dříve, Piráty sleduji (tj. znám a podporuji) od aféry ACTA, tedy od roku 2012. Ale vzhledem k tomu, že jsem tehdy žil mimo ČR, tak jsem mohl podporovat jen vřelým slovem mezi svými přáteli

4) SZ/TOP09 - tyto strany mi byly blízké hodnotami, které zastávají a prosazují

5) NE, nebyl

6) Už při návratu do ČR jsem uvažoval o členství v nějaké politické straně (táhne se to se mnou už od dob mých studií), abych mohl a měl větší příležitost se přičinit ke zlepšení situace a poměrů v ČR a v místě mého bydliště. Když jsem se před loňskými parlamentními volbami rozhodoval, koho volit, byla mi nejblíž právě ČPS. Trochu mě ale vystrašila aférka ohledně negativního postoje ČPS k NATO. Asi i vzhledem k tomu, že jsem 10 let žil v zemích bývalého SSSR, je pro mě členství v NATO zcela zásadní. Demokratické principy a procesy ČPS členům zároveň dovolují aktivně se prostřednictvím vnitrostranických referend a hlasování účastnit na volbě programu a směřování strany. Rozhodl jsem se tehdy tedy, že budu volit Piráty (splněno) a zároveň vstoupím do strany, abych si ohlídal, že třeba nebudou podporovat vystoupení ČR z mezinárodních struktur a změnu směřování zahraniční politiky Česka směrem, kterým bych určitě neuvítal. Začal jsem tedy aktivně vyhledávat kontakty s Piráty, pomáhal jsem v předvolební kampani a po volbách jsem se zapojil do dění místního sdružení na Praze 11. Se svým členstvím jsem nespěchal, ale nyní nastala chvíle, kdy je třeba i vzhledem k přípravě na komunální (a krajské) volby v Praze 11 mé členství dotáhnout do finále. Primárně tedy od členství (oproti statusu registrovaného příznivce) očekávám možnost spoluúčasti na rozhodování uvnitř Pirátské strany.

7) Primárně bych se chtěl angažovat na místní úrovni v mém bydlišti na Praze 11, ale nemůžu do budoucna vyloučit ani účast na úrovni celopražské ani celorepublikové. Pomáhat chci tedy v první řadě v komunální kampani a po ní v MČ Praha 11 tím, co bude potřeba. Prioritou na místní úrovni je pro mě školství, kultura a volnočasové vyžití a s tím související životní prostředí, bezpečnost a doprava. Myslím si, že se nám na Praze 11 podařilo vytvořit sehraný a efektivní tým. Nyní se připravujeme na volby, tvoříme programové (volební) priority pro naší MČ. Jsem členem hned několika pracovních skupin. Připravujeme se na kampaň, ve které budu aktivně pomáhat.

8) V tuto chvíli o tom nepřemýšlím. Bude-li to třeba, a pokud k tomu budu požádán MS Pirátů Praha 11, tak budu kandidovat do zastupitelstva MČ Praha 11. Větší ambice pro tuto chvíli nemám ani v rámci ČPS. Rád bych prosazoval své postoje a pomáhal v ČPS zevnitř a zespoda, nikoli seshora. Ale bude-li to v zájmu Pirátů, nevylučuji svou angažovanost ani na vyšších úrovních. Nicméně pro tuto chvíli to pro mě není prioritou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Minarik za příspěvky (celkem 2):
Adam.Zabransky, Jan.Mejsnar
Uživatelský avatar
Michal.Jokes
Člen KS Praha
Příspěvky: 650
Registrován: 02 zář 2016, 21:04
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Milan Minařík

Příspěvek od Michal.Jokes »

77O 113 642
Krajský koordinátor Praha
Zamčeno

Zpět na „Přijatí zájemci Praha“