Kladenská kandidátka - rozprava

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Krajsti predsedajici, PMS Kladno

Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Vážené místní fórum,

Vyhlašuji rozpravu ohledně sestavení/nesestavení pirátské kandidátky pro komunální volby 2018. Popřípadě kandidátky s jiným subjektem, či jeho podpory. Rozprava potrvá do 30.4 14:15. Po době nezbytné k rozmyšlení (48h) bude vyhlášeno hlasování (72h).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 4):
Radek.Cernohous, Hamersky_Jezek, Jan.Jurik, Jiri.Snizek

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Hamersky_Jezek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 04 kvě 2017, 08:32
Profese: právník
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Hamersky_Jezek »

Pirátky a piráti,
přihlašuji do diskuze návrh -vlastní kandidátka kladenských Pirátů -členů, čekatelů, sympatizantů, podporovatelů.

Předchozí diskuze a argumenty
viewtopic.php?f=693&t=40919

"Neptejme se co pro nás udělá Kladno, Piráti, ale co můžeme udělat my pro úspěch Pirátů na Kladně."
"Člověka poznáš při práci (sebe i druhé)."
"Usilování o dokonalost je nepřítel dobrého."


Spusťme na vodu vlastní LOĎ v připravovaném závodě 5.-6.října.
Využijme čas tří měsíců do 30.7. kdy se bude podávat kandidátka k ofenzívnímu oslovení příznivců (ve volbách 11,98% = 3.480 Kladeňáků). Nabídněme jim akce -zábavu, diskuze -informace, program -lidi, prostor se vyjádřit a zapojit.
Využijme slabosti ostatních a zaberme prostor pro ZMĚNU -OTEVŘENOST -MODERNOST -PARTNERSTVÍ.
Využijme aktuální sílu značky Piráti, která již je známá, úspěšná a ještě nepatří k establishmentu.
Nechme si poradit a udělejme dopředu opatření, aby se minimalizovalo riziko lidského selhání (kodex, smlouva s voliči).
Už teď máme k dispozici 9 zajímavých lidí a co teprve až požádáme příznivce o AKTIVITU, SPOLUPRÁCI, POMOC.
Propojme nadšení, energii, zkušenosti a znalosti.

Nebojme se a věřme si. Úspěch je jenom na nás.

Volby -informace
https://www.mestokladno.cz/volby-2018/d ... 2100063466
Uživatelský avatar
Jan.Lukasek
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 95
Registrován: 08 bře 2017, 12:07
Profese: zemědělský podnikatel
Dal poděkování: 121 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Jan.Lukasek »

Ahoj,
na Kladně nemáme piráty vhodné ke kandidování na pirátskou kandidátku. Za mě nepokračujte
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lukasek za příspěvek:
Hamersky_Jezek
Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 739
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Zdravím všechny ...

Tak už na nás přišli :) (screen v příloze) Fórum je zjevně ostře sledováno a někdo měl pravděpodobně bujarou oslavu a zlepšilo se mu spaní :lol:

Rozhodnutí nestavět kandidátku za současných personálních okolností nadále podporuji a považuji za zodpovědné. To ale neznamená, že hlídací psi v Kladně na 4 roky někam zmizí, jak autor naznačuje. Myslím si, že se z tohoto postu na relativně sledovaném Kladenském FB kanále dá vytěžit kredit. (Dáreček jak od Nečasové. V lokálním měřítku.) Jen to chce dobře podat a už teď začít navenek dobře komunikovat pirátskou pozici v Kladně.
Přílohy
kladno1.png
kladno2.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvek:
Hamersky_Jezek

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Hamersky_Jezek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 04 kvě 2017, 08:32
Profese: právník
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Hamersky_Jezek »

Zpětná vazba a propagace
anketaVysledky.jpg
Uživatelský avatar
Hamersky_Jezek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 23
Registrován: 04 kvě 2017, 08:32
Profese: právník
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Hamersky_Jezek »

Piráti, pirátky,
od zítřka budu do 1.5. mimo sítě
dovolte tedy shrnutí této zásadní diskuze za mne, mezi dvěma citáty V. Havla
"Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne." -V.Havel

Krajský koordinátor spustil na fóru regulární diskuzi s hlasováním 2.-6.5.
(3.5. zvu širší skupinu přátel a známých do pivnice ČeskáLípa).
Paradoxně, výjimečně a vlastně velmi správně mají zásadní slovo členové MS -Kladno, kteří nerozhodují o sobě a mají odstup -Radek, Jan.L.
Předseda Jan správně chrání značku Pirátů před poškozením. Chápu.
Místopředseda Kuba správně chce pomoci osobní podporou (dosud) nejbližší kandidátce -"konzervativnímu voru STAN-TOP-KDU-Z", který složil T.Kutil. Chápu.
Hlasování na zastupitelstvu 25.4. o územním plánu, ale vlastně celé 4 roky ukázaly, že ke změně je třeba větší síla než 2-3 konzervativní mandáty. Nejméně další 2-4 mandáty Pirátů.

Kladno i kladenští Piráti potřebují IMPULS. Situace je příznivá.

Odvaha a důvěra je klíč k řešení. Zvládneme to? NeposeXeme to? Zvládneme na pirátskou loď pro Kladno sehnat dobrou, odhodlanou a secvičenou posádku?
Pojďme to zkusit.

"Pesimista si myslí, že všechno dopadne špatně. Optimista si myslí, že všechno dopadne dobře. Já nevím jak vše dopadne a snažím se, aby to bylo lépe než nejhůř." -V.Havel

kandidátka -členů, čekatelů, sympatizantů, podporovatelů
PIRÁTI
1.) lídryně
Jarka Vatay, členka, rozená Kladeňačka, asistentka poslankyně
2.-4.)
Jakub Václavovič, člen, místop.
Milan Hamerský, sympatizant
Jiří Adámek, čekatel
5.-7.)
Jana Šrámková, podporovatelka, učí na gymplu /v senátních volbách 7%
Jan Jurík, člen, předseda
Renata Burgrová, podporovatelka, na mateřské, výtvarnice
8.-9.)
Lukáš Rouha, podporovatel architekt, amatérské divadlo
Michal Hažlinský, čekatel

Odkazy:
První záznam jednání zastupitelstva jsem 9/2014 zajistil já, stejně tak zveřejnění podkladů před jednáním zastupitelstva. K mé radosti v tom pokračuje ODS.
https://www.youtube.com/watch?v=jhC0_aUndww&t=4686s

Jediná předvolební diskuze 2014 ODS-ČSSD-KSČM-LK:
https://www.youtube.com/watch?v=BT68kSryrfU&t=6s

Postupně se poznáváme, může Vás odpuzovat moje zapálenost. Nabízím, že pokud to věci prospěje, nebudu kandidovat nebo někde úplně vzadu doplním.
jsem transparentní: http://www.milanhamersky.cz/
Pirátský senátor Libor Michálek 9/2014:
" Pan Hamerský a další kandidáti LKS jsou pro mě příkladem osobností, u nichž má veřejný zájem přednost před zájmy osobními. V politice je důležitá důvěra, že to, co je slibováno, bude i prosazováno. Osobně důvěru zakládám na zkušenosti, na tom, co kdo pro společnost již v minulosti udělal. A u protikorupčního sdružení LK je patrné, že úsilí o transparentní a efektivní nakládání s veřejnými prostředky ve prospěch občanů je opravdové."

19.9.2014, tehdejší poslanec Ivan Gabal:
"Milan Hamerský není ve veřejném životě žádný nováček, naopak. Je mnohaletým aktérem občanského tlaku v protikorupčních agendách v otevírání prostoru pro kontrolu veřejné správy a samosprávy. Jeho rozhodnutí aktivně usilovat o mandát voličů je pro mne logický další krok k převzetí odpovědnosti za to v jakých poměrech žijeme. A myslím, že volbou Hamerského obyvatelé Kladna “zapřáhnou” do svých služeb někoho, kdo neuhne, kdo je odpovědnost i váhu rozhodnutí schopen unést a nesesypat se, a zejména, kdo se nebojí pracovat v týmu a postavit ve dle sebe ty nejschopnější. To se mi zdá dnes pro samosprávu důležité, protože to nám dosud chybělo. A na závěr to hlavní, Hamerský se lidí nebojí, proto se před nimi nebo proti nim nebude schovávat, naopak. Kladno s Hamerským nejen může, ale bude nepochybně Lepší."
Stepan.Drtina
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 1734
Registrován: 27 črc 2017, 19:16
Profese: Historik, radní Kutné Hory
Bydliště: Kutná Hora
Dal poděkování: 1818 poděkování
Dostal poděkování: 2739 poděkování

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Stepan.Drtina »

Na žádost Jaroslavy Vatay vkládám její reakci na danou problematiku (ona sama nemůže vkládat příspěvky, jelikož je člen KS Praha):

Kandidovat v komunálních volbách 2018 v Kladně jsem si nepřála a není to mé přání ani teď.
Rozumím nadšení Milana Hamerského, že když objevil, že pocházím z Kladna, jsem místní, jsem Pirátka a konkrétní dovednosti a schopnosti, že možná jeho plán Pirátské kandidátky (doplněné o nezávislé kandidáty) v komunálních volbách dostal nové obrysy a tedy příležitost. Zároveň jak jsem již několikrát sdělila, tato možnost pro mne není reálná, nejen v rámci vidění reality - tj. situace jaká v Kladně teď je. Abych byla jasná a čitelná ve svém názoru: Kandidovat na Kladně na lídra kandidátky v komunálních volbách 2018 si nepřeji.

Nejen, že nemám ráda věci na poslední chvíli, ale také mám dostatečnou sebereflexi k tomu, abych věděla, zda jsem na tuto roli - Lídra tj. případně Starostky Kladna teď připravena po osobní, časové i pracovní stránce a ta odpověď je, že ne. K tomu abych mohla na sebe vzít takovou roli, je potřeba mnoho času (jistě na začátku více než 1.0 úvazek) a odhodlání, např. stejně jako to mají Poslanci a Poslankyně, pokud tedy berou tu práci vážně a odpovědně, mají fakt práce opravdu hodně a nemají čas na nic jiného. To dokazuje to, že pouštějí odpovědnosti, role a pozice, protože se chtějí věnovat poslanecké práci pořádně a je to, dle mého HMO tak správně.

Ano, nějaká část, ta Kladenská a Pirátská ve mě, říká "je mi líto, že není obecně Pirátská kandidátka".
Ráda bych dala něco Kladnu zpět, ale to mohu i jinak a ráda se zapojím do aktivit místního sdružení a podívala se na to jak může místní buňka vyrůst, být aktivní i třeba v pořádání Pirátských akcí a dalších věcí.
K tomu, abych se teď zapojila a podpořila Kladno a její občany nemusím kandidovat na, dle MHO nepřipravené, kandidátce s lidmi, které neznám.

Jsem Pirátka, nejsem členkou místního sdružení Kladno. K takovému odpovědnému rozhodnutí kandidovat na Kladně, kdykoliv v budoucnu, by ideálně mělo předcházet moje zapojení v Kladně, spolupráce s místními Piráty, delší společná příprava před volbami, a pak také shoda napříč Piráty a Pirátkami. Podpora a spolupráce Pirátů na místní i krajské úrovni je také k volbám důležitá a jsem ráda, že místní sdružení podporuje Jakuba v jeho kandidatuře na kandidátce sestavované Tomášem Kutilem, je to dobrý krok, podpořit ty co jsou připraveni se zapojit.

Má situace: Trvalé bydliště, díky zákonu, mám v Praze 10. Bydlím na Sítné v Kladně, stěhování zatím nechystám a ani o něm neuvažuji.
Kandiduji za Piráty na 31. místě do Zastupitelstva hlavního města Prahy a z toho také vyplývají odpovědnosti a závazky a věnuji se v rámci týmu Pražského magistrátu tématu Bezpečnost. Své sliby a závazky nechci rušit "jen tak", k tomu je potřeba opravdu závažný důvod a situace.

Na závěr chci říct, že se ráda v rámci Kladna zapojím, dle toho, co mi dovolí mé zaměstnání, osobní život, zdraví a mé možnosti a dovednosti. Nejlépe funguji na pozvání či výzvu se zapojit :) Pirátům věřím a pokud něčemu věřím, tak se za to jasně postavím, což dokazuje i má práce a činnost v občanském aktivismu i v Rekonstrukci státu v minulosti.

Díky diskuzi s Piráty i nad budoucími volbami, jsem si také uvědomila svou odpovědnost ke kandidatuře - když nebudeme kandidovat, tak se nic nestane. A v Pirátech obecně potřebujeme lidi, odvážné lidi, kteří půjdou s kůží na trh a potřebujeme jich více a více, tak jak jdou roky a jsou další a další volby (až do roku 2027). Stejně tak potřebujeme lidí, kteří takové kandidáty podpoří a budou jim oporou, i ti jsou stejně důležití.
A uvědomuji si, jako Pirátka, 38-letá žena, občanská aktivistka, politička, s mnohaletými pracovními a odbornými zkušenostmi, že mé činy musí být v souladu hlavně se mnou, pak s mým okolím (lidmi, situací) a s vyšším smyslem, co bude nejlépe sloužit. Kde je to správné místo? Pro mne, okolí, občany atd. Přeji si stále lépe a lépe vidět věci v souvislostech.

Přeji krásný den a děkuji Štěpánovi za vložení mailu a mého stanoviska do tohoto vlákna, neb nemohu sama reagovat, je potřeba požádat AO a to bychom už nestihli. Těším se na další setkání, Jaroslava.

(MHO - my humble opinion, mého skromného názoru)
Bližší souvislosti vychází z hromadného e-mailu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Drtina za příspěvky (celkem 2):
Michal.Hazlinsky, Hamersky_Jezek

Žij tak, abys nemusel nosit kytky na Národní za tmy v šest ráno - staré čínské přísloví

stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Žádám o prodloužení rozpravy, za chvili sem dám jeden post, pokud není nikdo proti.
Vzhledem k tomu, že sem byl dán nový post těsně před koncem termínu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Stepan.Drtina

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj ctěné pirátstvo,
nejsem sice člen MS Kladno, ale vzhledem k tomu, že jsem u Pirátů od jejich počátků, tak dění na Kladně sleduji již od roku 2011, kdy v obvodu Kladno byla jedna z prvních (možná zcela první) senátních pirátských kandidátek. Tehdy kandidoval za Piráty Ivo Vašíček. Takže si dovolím malou poznámku.

Z té doby, respektive ještě o pár let dříve, registruji i politickou aktivitu pan Hamerského na Kladně. Uvedl se věru dobře - v předchozí senátorské kampani Jiřího Dienstbira staršího mu dělal šéfa volebního týmu a pak se s ním soudil. Takového šéfa kampaně fakt chceš. :)

Ale k současnosti, píšu to sem především pro ty, kdo nebyli osobně na schůzi v Kladně 22.4. Na ní jednoznačně vyplynulo, že vedení MS Kladno nepodporuje navrhované vytvoření kandidátky, které zde prosazuje Hamerský.
Naopak podporuje kandidaturu Jakuba Václavoviče na kandidátce Kladeňáci.cz.
Oficiální stanovisko MS Kladno k této záležitosti je nepodpořit Kladeňáci.cz, ale umožnit Jakubu Václavovičovi, aby za ně kandidoval.
Zápis z krajské schůze 22.4.2018 v Kladně
Protože to v této rozpravě nezaznělo a na posty Milana Hamerského nikdo kriticky nezareagoval, mohl vzniknout mylný dojem, že se o věci podrobně nejednalo (opak je pravdou, debata zabrala značnou část zmiňované schůze). Přesto tu pan Hamerský předkládá znovu své plány, které byly na schůzi odmítnuty či označeny za nerealistické. Je hezké, že se snaží seč může, osobně to tedy na mě spíš působí dojmem, vyhodíš ho dveřmi, vleze oknem, ale pochopitelně každý podle gusta. ;)

Toť vše, přeji šťastnou volbu při rozhodování.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Snizek, Jan.Jurik, Michal.Hazlinsky, Stepan.Drtina, Robert.Sip, Hamersky_Jezek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kladenská kandidátka - rozprava

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A pak jen technická, možnost psát sem do diskuze si nastavíte v Uživatelském profilu - Skupiny - zaškrnete RegP Piráti Kladno a dole potvrdíte volbu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Kladno“