Adam Krepl

Moderátoři: PKS Pardubicky kraj, PMS Svitavsko

A.Krepl
Návštěvník – není člen Pirátů

Adam Krepl

Příspěvek od A.Krepl » 12 dub 2018, 13:37

Zdravím Vás Piráti,

jmenuji se Adam Krepl a narodil jsem se v roce 1987 v Moravské Třebové. Vystudoval jsem Obchodní akademii ve Svitavách. Nyní pracuji jako řidič kamionu pro MKD a jako odborný asistent pana Jakuba Zapletala v Moravské Třebové.

K Pirátské straně mám velmi vřelý vztah od té doby co mě s ní seznámil Váš dlouholetý člen Miloš Zmeškal, se kterým jsme už před pěti lety tiskli a vylepovali Pirátské plakáty před volbami do kraje a poté i parlamentu.

Cítím, že v Moravské Třebové je velký potenciál, co se týká podpory Pirátské strany, od mladých lidí. S některými jsem měl tu čest se sejít a velká většina z nich má velký zájem na tom aby v Moravské Třebové byli Piráti aktivní a ve volbách udělali dobrý výsledek. To mě osobně naplňuje ještě větší silou a touhou stát se jedním z Vás a pomoci našemu městu. Pirátská strana je totiž pro mě jedinou stranou, které je možné důvěřovat a která je otevřená názorům.

Dlouho jsem váhal se svou žádostí o vstup do Vaší strany. Ze začátku jsem chtěl Pirátskou stranu podporovat jako nečlen, protože ale pan Zapletal dal kolem sebe schopný tým lidí (do kterého jsem byl také přizván), kteří mají Pirátské myšlení a ochotu posunout Piráty dál, cítím povinnost a touhu se aktivně zapojit. Pohybuji se mezi velkou škálou lidí, ze všech pracovních i nepracovních odvětví v Moravské Třebové, myslím si, že mám reálnou představu a jasné cíle, co by bylo důležité v našem městě změnit.

Pirátské straně mohu nabídnout hlavně sebe jako osobu. Pokud něčemu věřím, jsem na té věci schopen pracovat do „padnutí“. Mám na věci svůj vlastní názor, který pokud nedostanu pádné argumenty, je pevný. Zajímám se o dění ve městě a tak se často dostávám k informacím, se kterými by bylo možno pracovat. Umím naslouchat lidem a pokud je to v mých silách, tak jim i pomoci.

V Moravské Třebové bych chtěl dosáhnout toho, že spousta věcí, které se nyní dělají bezmyšlenkovitě a za účelem dosažení vlastního obohacení, prostě skončí. Chtěl bych tady být pro občany a řešit s nimi reálné a závažné věci, které je tíží. Dále bych chtěl naše město posunout o velký kus dál. Naše město je, bohužel, zaseknuté na lidech, kteří město brzdí v dalším rozvoji a neudrží si mladé občany, kteří se stěhují jinam.

Pevně věřím, že s Piráty jsme schopní posunout naše město dál.

Děkuji Vám za přečtení.

S pozdravem

Adam Krepl

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 660 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Adam Krepl

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 16 dub 2018, 23:46

Ahoj.
Jako dlouholetý Pirát a koordinátor kraje bych Ti rád položil několik otázek, které nám pomohou poznat tvojí politickou orientaci.

1) Která partaj Vám byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?
3) Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíte o migraci do ČR?
6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
12) Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks ?

Postačí i stručnější odpovědi.
Děkuji
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Adam Krepl
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: odborný asistent a řidič MKD
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od Adam Krepl » 18 dub 2018, 13:49

Na základě obdrženého emailu od Vás jsem se dozvěděl, že MS Svitavsko není nakloněno mému přijetí, ačkoliv jsem se od prvního a také posledního setkání s panem Karstenem Sachsem, s nikým jiným z oblastního sdružení nesetkal, nechápu tento postoj.

Zde přikládám své odpovědi na Vaše otázky.

1) Která partaj Vám byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?

Žádná, od začátku to byli Piráti. A proč Piráti?…protože mě s nimi seznámil váš dlouholetý člen Miloš Zmeškal už před pěti lety (do té doby jsem se o politiku nezajímal) a oslovila mě jejich myšlenka a to jak Piráti fungují.

2) Četl/a jste program Pirátů do PS 2017? Který bod Vám přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíte?

Hodně se mi líbí bod digitalizace státní správy, aby hospodaření bylo průhledné. S čím nesouhlasím?…no myslím si, že s referendem bychom měli být dost obezřetní…ještě na něj podle mě Česká republika není připravená.

3) Jaký je Váš názor na svobodu Internetu? Chápete obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?

Internet by podle mě měl určitě zůstat svobodný. Co se týká ostatních pojmů, v některých se orientuji více, v některých méně.

4) Víte, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíte a z čeho by se měl financovat?

Ano, vím o co jde. Myslím si, že by se měla zdanit práce strojů, protože brzy může nastat čas, kdy už lidská práce nebude potřebná.

6) Jak se stavíte k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?

Proti rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů vůbec nic nemám. Dokonce mám mezi těmito páry i pár přátel. Co se týká adopce dětí, tak v této otázce si nejsem moc jistý, zda je to správné.

7) Co si myslíte o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?

Osobně moc dobrý názor na ně nemám. Jsou to jen nástroje na tahání peněz z lidí.

8) Jaké vnímáte největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?

Podle mě je největším problémem USA jako největší agresor. O EU si myslím, že na začátku to byla dobrá myšlenka, ale v dnešní době se ukazuje, že spousta věcí není dotažených a že by chtělo na některých věcech ještě dost zapracovat. NATO je pro mě jistotou. Co se týká KLDR, tak s tím jak to tam teď vypadá, tak rozhodně nesouhlasím a rozhodně by tam měla nastat změna.

9) Jaký je Váš názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?

Rozhodně jsem pro legalizaci marihuany. V dnešní době jsou legální např. alkohol, cigarety atd.. Legalizovat všechny drogy by nebylo pro společnost šťastné.
10) Kdo všechno by dle Vás měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?

Veškeří státní úředníci, aby nedocházelo k vlastnímu obohacování a státní podniky, nebo podniky, kde mají vysocí úředníci podíly.

11) Co vnímáte osobně jako největší prioritu, kterou byste se z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Hlavně bych se snažil pomoci městu Moravská Třebová. U nás ve městě se potýkáme s odlivem mladých občanů, stárnoucími lékaři, nesmyslnými projekty schválené městem atd. Snažil bych se, aby město tady bylo pro občany a ne pro osobní přivýdělky např. členů rady.

12) Sledoval jste/slyšel jste o aktivitách Aarona Swartze ? Co si myslíte o činnosti Juliana Assange/Wikileaks ?

O Wikileaks jsem zběžně slyšel z médií. Přijde mi to dost podobné investigativní žurnalistice. O Aaronu Swartzovi vím pouze to, že to byl odborník přes IT a snažil se o dostupnost informací.

PS:

Velmi mě znepokojuje, že předseda oblastního sdružení je schopen ukrást vypracovanou práci sdružení mladých aktivních lidí podporující pirátské smyšlení a zničit tak jakékoliv ambice Pirátů na úspěch v Moravské Třebové.

S pozdravem

Adam Krepl

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 556 poděkování
Dostal poděkování: 660 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 18 dub 2018, 21:57

Adam Krepl píše:
18 dub 2018, 13:49
Velmi mě znepokojuje, že předseda oblastního sdružení je schopen ukrást vypracovanou práci sdružení mladých aktivních lidí podporující pirátské smyšlení a zničit tak jakékoliv ambice Pirátů na úspěch v Moravské Třebové.

Adam Krepl
To jsou silná slova. Obviňuješ Karstena z krádeže?
Jaké jsou tvoje motivace ke vstupu? Čím můžeš Pirátům prospět?
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Milos.Zmeskal
Koordinátor krajského sdružení
Profese: Koordinátor
Dal poděkování: 636 poděkování
Dostal poděkování: 663 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milos.Zmeskal » 19 dub 2018, 12:11

OFFTOPICJestli s dovolením do toho můžu vstoupit, tak IMHO to již bylo řečeno a potvrzeno i Karstenem na mimořádné, neveřejné a řádně nevyhlášené schůzi PMS.

viewtopic.php?p=553023#p553023
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

Winston Wolfe z Xolku
OFFTOPICmilos.zmeskal(avkrouzku)pirati.cz
77O ll3 65O
fb.com/milhauzz18

Adam Krepl

Příspěvek od Adam Krepl » 20 dub 2018, 14:08

Odpovím ti otázkou…kdybys se svým týmem pracoval na nějaké věci, třeba na programu a jeden z tvých kolegů by vzal všechnu práci, kterou jste vypracovali, odstřihl by vás od ní a pak ji vydával za svou, jak bys to nazval?

A co se týká dalších dvou otázek. Tak mojí motivací ke vstupu do Pirátské strany je to, že společně s Piráty a jejich zastánci jsme schopni něco v našem městě změnit. A čím můžu přispět já?...
A.Krepl píše:
12 dub 2018, 13:37
Pirátské straně mohu nabídnout hlavně sebe jako osobu. Pokud něčemu věřím, jsem na té věci schopen pracovat do „padnutí“. Mám na věci svůj vlastní názor, který pokud nedostanu pádné argumenty, je pevný. Zajímám se o dění ve městě a tak se často dostávám k informacím, se kterými by bylo možno pracovat. Umím naslouchat lidem a pokud je to v mých silách, tak jim i pomoci.

S přáním příjemného dne

Adam Krepl

Karsten.Sachs
Člen KS Pardubický kraj
Profese: manager v kamionové dopravě
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Příspěvek od Karsten.Sachs » 21 dub 2018, 11:49

Milý Adame,

přikládám jen pár, všechny jsem nenašel, tvých komentářů nebo nápadů, z trella. Jestli myslíš, že jsem ti tady ukradl nějaké tvé nápady nebo nějakou práci co jsi udělal, věř, že určitě nic z toho není použitelný pro jakoukoliv tvorbu programu, určitě se nemusíš bát, že bych ti nějaký tvůj nápad ukradl. A o tvém příspěvku k diskuzi o programu a tvých názorech obecně, jsem samozřejmě mluvil i s ostatními členy MS Svitavsko, pro to, ti asi nejsou nakloněny. Ono se ani není čemu divit, když sám tvůj dlouholetý kamarád, který tě dostal k pirátům, o tobě říká, že máš "divný názory". Jakub "Masaryk" Zapletal mu taky dal za pravdu a sliboval, že si tě zpacifikuje, když jsem se ho ptal na tvoje názory. Na víc se o tobě vyjadřoval jako o pomocném řidiči a ne jako o asistentovy. Pro dokreslení přiložím i pár screenů z FB, máš ho plný různými hoaxy a poplašnými zprávami, něco jsem z toho vybral, je těžko uvěřit, že by jsi kdy sympatizoval s Piráty.
Krepl1.jpg
krepl2.jpg
krepl3.jpg
krepl4.jpg
krepl5.png
krepl6.jpg
IMG_2896.jpg
IMG_2898.jpg
IMG_2899.jpg
IMG_2903.jpg
IMG_2904.jpg
Nicméně, my jsme otevřená strana, můžeš se klidně stavit na další schůzi MS Svitavska a představit se všem osobně. Ale pokud chceš doopravdy otevřít ve městě téma romský problém, můžu ti doporučit jiné strany, které ti zřejmě budou názorově blíž.

P.S.: Na tom Trello.com, na naší nástěnce, bylo 15 použitelných bodů, které jsem napsal a rozpracoval já, nikdo jiný, pár komentářů od ostatních jsem do toho implementoval, ale to bylo naprosté minimum. Několikrát jsem všechny zúčastněné vyzýval aby něco přispěli nebo vytvořili, nic takového se nestalo. Když jsem chtěl svolat schůzi všech aby jsme probrali to co jsem zatím udělal a řekli si směr, kam chceme směřovat programově, Zapletal to odmítl, že prý je ze všemi v kontaktu a scházet se nemusíme. Jediné co se dělo, bylo to, že jste vytvořili spoustu dalších karet úplně bez konceptu a bobtnala nám trello nástěnka, bez obsahu. V této souvislosti, mluvit o krádeži nějaké práce, je dost směšný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karsten.Sachs za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Karas, Pavel.Stepanek

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1213 poděkování
Dostal poděkování: 1772 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 21 dub 2018, 12:06

tomu rikam sorry, jako
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Martin.Herman
two beers or not two beers?

Adam Krepl

Příspěvek od Adam Krepl » 22 dub 2018, 14:47

Milý Karstene,

nebo bych měl použít veřejné oslovení, které teď veřejnost znalá tvé osoby začala používat Karsten „Okamura“ Sachs?…nicméně, velmi mě potěšilo, že jsi se vyjádřil k mé žádosti, moc ti za to děkuji.

Tvou zprávu začnu rozebírat od začátku. Pokud jsi pořádně přečteš moji nedávnou zprávu, tak tam neuvádím, že jsi něco ukradl mě, ale celému sdružení, které chtělo pro Piráty něco dělat, to úvodem.

Stále někomu vykládáš, že chci řešit Romský problém, to ale není pravda. Dokonce jsi k tomuto tématu přidal i zprávu z Trella. V ní se ale píše, že až po tom, co jsi mě nařkl z hoaxové zprávy a z toho, že sympatizuji s SPD, jsem si udělal průzkum a lidé se romského obyvatelstva v Moravské Třebové bojí. Tím, že jsi sdělil mylnou informaci o tom, že chci řešit romský problém, jsi ze mě udělal defakto rasistu. Ale opomenul jsi dvě zásadní informace, které jsi zapomněl svým kolegům sdělit. První informací je to, že jsme se domluvili, všichni co jsme byli na jediné společné schůzi s tebou, že toto je pouze INFORMATIVNÍ zjištění, a že se touto otázkou zabývat nebudeme. A druhá, a podle mě zásadní informace je, že jsem před svědky na této jediné společné schůzi jasně řekl, že mám mezi romským obyvatelstvem přátele. Což si myslím, je jedna z věcí, která vyvrací to jak jsi popsal mou osobu ostatním.

Druhá věc, kterou ve své zprávě rozebíráš je to, že o mně Jakub řekl, že jsem pomocný řidič a že spolu s Milošem Zmeškalem označují mé názory za divné. Abych uvedl věci na správnou míru, pan Jakub Zapletal a Miloš Zmeškal jsou pro mě téměř jako bratři. To, že o mě Jakub prohlásil, že jsem pomocný řidič je nepravda. To že mám „divné názory“ to jsme si vyříkali my tři osobně. Je pravda, že v některých názorech se od nich liším. Co se týká ale problematiky u nás ve městě Moravská Třebová, v těch se shodujeme. Takže tě prosím, nevrážej mezi mě a mé „bratry“ klíny sváru.

Co se týká hoaxových a poplašných zpráv, to samozřejmě nepopírám, že jsem na svém FB tyto zprávy sdílel. Poté, co jsem tyto zprávy rozebral i s jinými lidmi, jsem na některé z nich změnil názor. Každopádně si ale uvědomuji, že některé z těch zpráv jsou nevhodné a bylo chybou je sdílet. Bylo to nerozvážné, ale já jsem pouze člověk a chybuji, jako kdokoliv jiný. Myslím si, že i ty jsi někdy udělal něco, co bylo chybou úsudku a nedostatkem informací.

Tak a teď se na chvíli vrátím k Trellu. Na mimořádné, neveřejné a řádně nevyhlášené schůzi PMS jsi podle mých zdrojů, kteří byli přítomni jasně prohlásil, že jsi veškeré věci z Trella smazal. Jak je tedy možné, že tady vidím screeny z Trella, kde naše skupina pracovala a kam dávala podněty, a ty jsi o tomto Trellu prohlásil, že jsi ho smazal?…to jsi na té schůzi lhal?

Za pozvání na schůzi MS Svitavska ti velmi děkuji. Dozvěděl jsem se ale, opět z mých zdrojů, kteří byli přítomni na schůzi PMS, že jsi tam doslova vyhrožoval Jakubovi a teď cituji „ Já tě zničím, jsi jen malé hovínko, které ve Třebové nikdo nezná“. Slova „Já tě zničím“ byla prý zopakována několikrát. Tahle zpráva mě velmi zneklidnila a ještě více mě zneklidňuje, že tato slova nejsou zapsána ve zprávě z této schůze. Velmi rád proto navštívím schůzi MS Svitavska a každému vysvětlím svá veškerá stanoviska. Přál bych si ale, aby zápis ze schůze byl podrobnější a v nejlepším případě nahráván, aby nedošlo k mylným zprávám a obviněním.

Velmi se těším na tvou reakci a na tvůj názor na tuto moji odpověď.

S přáním příjemného dne

Adam Krepl

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Karas » 22 dub 2018, 21:07

Adame,
i když jsem členem mimo MS Svitavsko sleduji tuto diskusi už od prvních náznaků problémů s Jakubem, které byly na pravidelných schůzích reportovány.
Měl bych na tebe pár otázek, tak abych si dokázal udělat obrázek o tvých motivacích (možná i pro Jakuba):
  • Co tě motivuje k tomu stát se členem zrovna v tuto chvíli? Zapojit se do činnosti Pirátské strany je možné i bez statusu člena. Vyjímkou jsou hlasování o vnitřních záležitostech strany a pár drobností. Zájem o členství chvíli před volbami a navíc po jedněch velmi úspěšných volbách dohromady může vzbuzovat jisté pochybnosti. Nebylo by lepší chvíli spolupracovat s Piráty jako registrovaný příznivce a přízeň nás, Pirátů, si zasloužit tím co děláš?
  • Co takhle udělat tlustou čáru za vzájemnými spory s Karstenem? Ať už budeš za Piráty kandidovat nebo ne, je ti 30/31 let, máš toho ještě hodně před sebou. O jedněch volbách to není. Nechceš nejprve ukázat, že si týmový hráč, pomoci Pirátům i bez své kandidatury s kampaní, abychom si byli jistí, že jen nevyužíváš součaného boomu Pirátů?
Píšeš, že jsi udělal nějaké chyby. Každý z nás je udělal a ještě udělá. Je dobré je, se z nich ale poučit. Nechceš si raději nechat nějaký čas a ukázat nám, že jsi toho schopen?
Pokud jde o práci na tématech, o kterých tvrdíš, že je Karsten ukradl. U Pirátů máme za to, že program není třeba nijak tajit. Děláme na něm ne proto, že by šlo jen o cár papíru, kterým nalákáme voliče, ale proto, abych sami věděli, co po volbách budeme dělat. Pokud ho někdo opíše, tak ať. Pokud ho po volbách splní, pak fajn, právě proto jsme ho psali. Pokud ne, koupil si jen čtyři roky a příště už mu to nikdo nebude věřit.
Napiš prosím, jaká konkrétní témata jsou výsledkem tvé práce, případně, které části programu a věřím, že Karsten je zde rád publikuje, tím se snad obrousí hrany.
Pokud to myslíš s Piráty vážně a tvou motivací není jen využít momentální popularity Pirátů ve svůj prospěch, prosím zkuste s Karstenem urovnat spory a pokus se podílet na práci Pirátů i jinak než kandidaturou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Martin.Herman

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Svitavsko“