KF ÚsK 11/2018 Zasedání krajského fóra v Mostě

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

KF ÚsK 11/2018 Zasedání krajského fóra v Mostě

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Svolávám zasedání krajského fóra na sobotu 21. 4. 2018 do restaurace Mamut v Mostě od 14:00 do 18:00 s Adamem Komendou jako organizátorem.

Po ukončení zasedání zde bude umístěn zápis.

Program zasedání se sestavuje zde. Od teď do 14. 4. 2018 14:00 navrhujte body zasedání. (Pokud nepožadujete, aby se o věci hlasovalo, podávejte klidně do začátku zasedání, ale čím dříve, tím lépe.)

Nezapomeňte uvést předpokládanou dobu pro rozpravu.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Frantisek.Kindl
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 55
Registrován: 04 srp 2016, 20:39
Profese: důchodce - spisovatel
Bydliště: Legionářská 1854/3, 43001 Chomutov
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: KF ÚsK 11/2018 Zasedání krajského fóra v Mostě

Příspěvek od Frantisek.Kindl »

do programu: komunální a senátní volby v Chomutově, děkuji, Franta Kindl
Adam.Komenda
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 132
Registrován: 06 zář 2017, 15:39
Profese: Student práv
Dal poděkování: 178 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Re: KF ÚsK 11/2018 Zasedání krajského fóra v Mostě

Příspěvek od Adam.Komenda »

Zasedání krajského fóra Ústeckého kraje v Mostě 2018-04-21 KF ÚsK 11/2018

Přítomní:
Předsednictvo:
- Mikuláš Peksa
- Michal Kettner
- Michaela Schwarzová

Členi:
- František Kindl
- Jan Kranda
- Adam Komenda
- Daniel Komenda



Zájemci:
- Adam Janík, Most
- Jan Kunc, Polerady
- Jiří Najdenov, Most
- Martin Pícha, Most
- Vladimíra Emingerová, Korozluky
- Michal Brigadoi, Ústí nad Labem
- Martin Strnad, Děčín
- Vladimír Vlach, Louny






Pořad zasedání:
1. Představení zájemců o členství a grilování zájemců o členství.
2. Komunální a senátní volby v Chomutově a komunální volby v Mostě.
3. Komunální volby v Děčíně.
4. Komunální volby v Žatci.
5. Pirátské listy.
6. Pirátské centrum v Ústeckém kraji.
7. Dodatečné grilování Michala Brigadoie


Zápis:
Zahájeno ve 14:15 hod., pořad zasedání schválen konsenzem.


1) Představení zájemců o členství
Proběhlo představovací kolečko.
Následně na řadu přišlo grilování těchto zájemců o členství: Martin Pícha, Jan Kunc, Adam Janík, Jiří Najdenov.

Grilování Martina Píchy:

Na otázku co se mu na Pirátské straně líbí řekl: Líbí se mi například prověřování uchazečů o členství, shoda s programem strany by se měla prověřovat všude, nejen u Pirátů.
Na otázku ohledně rovnoprávného manželství odpověděl pozitivně. Podporuje rovné manželství, podporuje i adopci. Martin uvedl i dobré argumenty, proč je potřeba rovnoprávné manželství podpořit.
Na otázku Mikuláše Peksy ohledně zahraniční politiky odpověděl takto: Zahraniční politika není můj šálek kávy, ale měli bychom určitě podle logického uvažování zůstat v EU i NATO.
Dále prohlásil, že se mu líbí to, že Piráti nevlezli do vlády s ANO, oceňuje, že Piráti dodrželi slovo.
Posléze Martin vyprávěl o svém předchozím členství v ČSSD. Na otázku proč tam vstoupil odpověděl takto: Bylo mi 18, hrál jsem fotbal za FC Souš, trenér mě a další kluky navnadil ke vstupu do strany. Během svého členství jsem nikdy nezískal vyšší pozici, nikoho jsem nezajímal, na nic jsem nemohl mít vliv, starší členi strany mě dokonce občas chtěli uplatit abych ve vnitrostranických primárkách vhodil do urny lístek, který vyplnili oni, nabízeli mi to za 200 korun. Celkově mi lidé z Mostecké buňky ČSSD přišli jako podvodnici, kteří jsou ve straně jen kvůli vlastní touze po majetku. Když se v ČSSD dozvěděli, že Martin chce přejít k Pirátům, tak mu prý nabídli 7 místo na kandidátce a nominaci do sociální komise po příštích komunálních volbách. Martin prý s díky odmítl a řekl, že raději Půjde k Pirátům, kteří jsou čistí a opravdu chtějí něco změnit.



Grilování Jana Kunce

Jan Kunc Prohlásil, že se mu líbí fungování strany, zejména komunikace po internetu, nejlepší je na tom to, že o většině důležitých rozhodnutí mohou v Pirátské straně rozhodovat všichni členi po internetu. Piráti jsou dle jeho názoru strana pro 21 století. Na otázku Mikuláše Peksy ohledně zahraniční politiky odpověděl takto: Jsem Eurofederalista, k NATU mám některé výhrady kvůli problematickým zahraničním operacím, ale celkově ho rozhodně podporuji.
Jan Kunc dále prohlásil, že sice není proti legalizaci marihuany, ale bojí se, zdravotních komplikací u mládeže, kteří budou marihuanu užívat. Každopádně dospělým lidem prý marihuana už téměř neškodí. Na otázku ohledně Rovnoprávného manželství odpověděl takto: Nechápu proč je někdo proti rovnoprávnému manželství, všichni lidé jsou stejní, proč by tedy potom neměli mít stejná práva?


Grilování Adama Janíka

Na otázku Mikuláše Peksy ohledně EU a NATO Adam Janík řekl: EU podporuji, má pro nás obrovský přínos. Nechápu, proč lidi chtějí vystupovat z EU, může za to neznalost. NATO podporuji, sice taktéž nesouhlasím s některými operacemi, ale alternativa k NATU není, to co se děje na východě by pro nás mělo být dostatečným varováním. Marihuana by podle něj měla být legalizována, bude to pod kontrolou stejně jako cigarety, v podstatě to bude bezpečnější než teď. Na otázku ohledně rovnoprávného manželství řekl: Rovnoprávné manželství podporuji, nejsem členem žádné náboženské organizace, co by mi diktovala proti čemu mám být, takže jsem pro rovnoprávné manželství všemi deseti.


Grilování Jiřího Najdenova:

Jiří Najdenov: Líbí se mi přímá odvolatelnost politiků, podporuji svobodný internet. Na otázku ohledně EU a NATO řekl: Evropskou unii podporuji, ale korunu bych zachoval, že existuje NATO mě štve, ale vzhledem k situaci ve světě NATO existovat musí a je dobře, že tam jsme. V EU by měli mít členské země více množností kdy využít právo veta. Například v rámci potravinové otázky. Mikuláš se ptá, co když bude jeden proti a 27 států pro, co pak? Jirka: měli by hledat kompromis. Po diskuzi Jirka řekl, že v této věci není příliš vzdělaný a tudíž si není v této věci jistý. Po diskuzi s Mikulášem nakonec souhlasil, že v zájmu pravdy a spravedlnosti je správné aby jeden nesouhlasící stát mohl být přehlasován většinou. Na otázku co se mu na Pirátském programu nelíbí řekl: Nejsem proti, ale úplně nerozumím bodu programu ohledně autorských práv. Jirka si spíše ověřoval věci z Pirátského programu, odpovídal rozpačitě, po vysvětlení v podstatě souhlasil s pirátských stanoviskem k této věci. K rovnoprávnému manželství řekl toto: Nejsem proti rovnoprávnému manželství, je to jejich věc, stát by jim neměl bránit v uzavíraní sňatků.




2) Komunální volby v Chomutově a v Mostě, senátní volby v Chomutově

Jako první přišly na řadu senátní volby v Chomutově.
Uchazeč o podporu v senátních volbách v Chomutově Tožička odstoupil aby podpořil Přemysla Rabase. Primární volby proběhnou co nevidět. Dále předstoupil Adam Komenda a poreferoval o přípravě kandidátky do komunálních voleb v Mostě. Spolupráce se Zelenými funguje dobře, koaliční smlouva byla již připravena a brzy bude předložena ke schválení. Dále přišly na řadu komunální volby v Chomutově. Předsednictvo se nakonec v této věci usneslo takto:
Předsednictvo krajského sdružení pověřuje Františka Kindla jednat o koalici v Chomutově do komunálních voleb. Bylo to odhlasováno hlasy Michaely Schwarzové, Mikuláše Peksy a Michala Kettnera. Mikuláš Peksa by byl rád, kdyby byl František Kindl na volitelném místě. Nejlépe aby Pirátů na volitelných místech bylo více.


3) Komunální volby Děčín

Následně byly projednávány komunální volby v Děčíně. Situaci v Děčíně nám představil uchazeč o členství Martin Strnad. Příprava voleb
v Děčíně prý funguje dobře, byla dojednána spolupráce se seskupením Vize pro Děčín, na kandidátce budou čtyři členi Pirátů, lídr kandidátky Jan Šmíd není a nebude členem Pirátů, nemůže, je totiž policajt. František Navrkal bude mezi top pěti kandidáty. Potřebují pirátské propagační předměty. Martin Strnad se dohodl s Adamem Komendou, že mu pošle seznam věcí a počet kusů, co chce objednat z Pirátského e-shopu. Objednávka bude zaplacena z peněz, které Piráti v Děčíně dostanou na kampaň.

4. Komunální volby v Žatci

Situaci vylíčil Jan Kranda a uchazeč o členství Vladimír Vlach.
Piráti budou v Žatci kandidovat se Zelenými, příprava jde podle plánu. Na kandidátce se nejspíše objeví i Radek Holodňák.

5. Pirátské listy

Mediální odbor nám zaplatí tisk Pirátských listů. Čtyři strany budou mít celostátní obsah, čtyři budou mít obsah regionální. Můžeme mít jednu krajskou mutaci, či jich můžeme mít klidně více, každá však musí mít 30 000 kusů. Předběžně jsme se dohodli, na třech mutacích. Dohromady si řekneme PO o 90 000 kusů novin, zdali v jedné či ve třech mutacích se rozhodneme podle toho, kolik se nám sejde článků a dalšího obsahu. Primárním úkolem pro všechny je vytvářet obsah do Pirátských listů a posílat Adamu Komendovi, ten to bude kompletovat a odesílat MO. Termín pro poslání článků je 14 května.

6. Pirátské centrum

Následně se řešilo Pirátské centrum, bylo dohodnuto, že bude ohledně názvu uděláno ještě jedno hlasování.

7.Dodatečné grilování Michala Brigadoie

Ke konci schůze proběhlo dodatečné grilování uchazeče o členství Michala Brigadoie.Michal hned na začátku prohlásil, že s Pirátským programem souhlasí prý téměř ve všem, následně řekl: no jsem trochu vlastenec, ale normální, SPD nesnáším, nejsem nacionalista ale jen normální Čech, který je hrdý na svou zemi.Posléze dodal, že mu trochu vadí, že Piráti patriotismus neprosazují. Česko má být podle něj silným státem, euro podporuje ale s nedůvěrou, euro prý často padá, proto k němu chová mírnou nedůvěru. Česká koruna se mu libí kvůli národní hrdosti, přesto chápe potenciál eura a pokud prý euro bude stabilní, tak je pro jeho přijetí. Bitcoin je prý velmi nestabilní, nevěří mu, není regulován. Stát by podle něj měl bitcoin kontrolovat kvůli černému trhu, je možné přes ně kupovat drogy a zbraně, což se podle něj v praxi děje. Proto je pro důslednou kontrolu obchodování s bitcoiny.

Ověřuje si informace přes stránku Demagog, ale zase někde slyšel, že za tím stojí americká ambasáda, proto neví, jestli má stránce Demagog věřit. S fake news má problém, jsou podle něj nebezpečné, co ale s nimi, bojí se cenzůry, kdo bude rozlišovat co je pravda a co ne, ten kdo bude cenzorem bude hájit svoje zájmy. Asi by podpořil mediální výchovu a vedení dětí ke kritickému myšlení, nicméně tato výchova má podle něj smysl spíš jen na gymplu, protože na učňáku to děti nebudou řešit. Kontrola financí, pro a proti. Stát by zamezil obchodu s černými zbraněmi. Takže by možná důslednější kontrolu financí ze strany státu na běžných účtech podpořil.
K uprchlické krizi řekl toto: nedělal bych z toho, co se z toho dělá, migrantů se prý nebojí, s muslimy se normálně baví, zvláště s těmi ze školy, pokud se budou dostatečně prověřovat, tak prý s jejich přijímáním nemá problém. Klidně by přijal 6000 migrantů, česká republika to prý zvládne. Opravdu je ale podle něj potřeba migranty prověřovat. Ke stahování z internetu má negativní postoj, nelíbí se mu to, není to fér k autorovi, ale dneska se už se stahováním prý nedá nic dělat. Následně dodal, že kontrola youtube, wiki či FB kvůli autorským právům by probíhat měla. Jako interpret má problém s tím, že vydá CD, koupí si ho deset lidí, kteří to dají na internet a pak už si jeho CD nekoupí nikdo. Jako autorovi rapové hudby mu to vadí.

Na otázku ohledně rovnoprávného manželství řekl: Jsem pro adopci homosexuálů, manželství by ale mělo zůstat jen pro muže a ženu, nebyl si jist, jestli má dostatek informací.
Drogy podle něj mohou léčit, jak marihuana, tak kokain i heroin. Když se legalizuje tráva, tak na tom ČR vydělá protože bude zdaněná. Policie zbytečně bojuje proti pěstitelům marihuany místo aby řešila opravdu potřebné věci. Věří, že legalizace brzo proběhne.
Nakonec opět prohlásil, že jediné co mu chybí v Pirátském programu je láska k České republice.



Zasedání ukončeno dle programu v 19.00
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Komenda za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“