Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

tarmara
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 08 dub 2018, 22:00
Profese: databázový specialista
Bydliště: Lysá nad Labem
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od tarmara »

Dobrý den dámy a pánové,

dovolte mi abych se představil. Honza Marek, toho času otec dvou dětí, manžel báječné ženy, občan města Lysá nad Labem. Občan do té míry, že už se osm let motám kolem radnice (http://kulturne.net/). A rok a půl zastupiteluji. A chtěl bych zastupitelovat dál. Kromě toho už asi 4 roky sedím v radě místního freenetu (http://www.lysafree.net/o-nas/#rada).

Kulturně čekají 3. volby a stejně jako na lyžáku je třetí den kritický. Pro nás do té míry, že naši současní zastupitelé dlouho uvažovali, zda se vůbec dál hrabat v tom morálním bahně radnice, přehazovat ten personální substrát z jedné strany na druhou, nebo se na to vykašlat, začít si užívat volný čas a rodinu a zájmy... a nakonec se rozhodli jít dál a nezahodit osm let práce. Stále před nimi ale stojí ten byrokratický kopec, který už dvakrát s podporou stejně smýšlejících lidí překonali. §21 odst. 4 zákona č. 491/2001 Sb. Můžeme na něj opět šplhat. Můžeme ho pokořit. A nebo se můžeme spojit s těmi, kteří jsou nám blízcí a kteří by nám mohli v cestě k dalším volbám pomoci.

Po návštěvě schůze pirátů v Brandýse jsem navnímal jsem jednu takřka cimrmanovskou věc. Založili jste stranu a po dlouhodobé trpělivé práci (a následném volebním úspěchu) vám do ni začali chodit lidi. A vy nejste na takový návaly zařízený. Devět let nic, pak jedny vyhraný volby a najednou "zájezd".

Plně chápu. Hrne se k vám kde kdo, nabízí možná konkrétní věci, možná vaří z vody. Nebudu říkat, že jsme lepší, nebudu říkat že jsme jiní. Spíš budu konkrétní.
Co můžeme nabídnout:
- sedíme na radnici už osmým rokem
- vznikli jsme tak, že nám starosta vyhnal naši oblíbenou provozní z kina. Bylo ji škoda, měla skvělou dramaturgii, nejenom filmovou, ale i hudební, divadelní a výtvarnou. Měli jsme ji rádi. Bouchli v nás saze a z ničeho jsme v 2010 uhráli druhé místo (https://volby.cz/pls/kv2010/kv1111?xjaz ... 0&xvyber=0)
- během prvního období jsme protlačili rozklikávací rozpočet, online přenosy ze zasedání zastupitelstva, jmenné zápisy z hlasování zastupitelstva, veřejný registr smluv (a.k.a. “transparentnost obecni spravy”), profily města na FaceBooku a Google+, kde město prezentuje např. větší investiční akce nebo kulturní události
- druhé volby jsme rozjeli ve větším stylu a druhé místo ozdobili stejným počtem kandidátů jako vítěz voleb, s programem zaměreným na školství, kulturní a sportovní rozvoj města (https://volby.cz/pls/kv2014/kv1111?xjaz ... 0&xvyber=0)
- měli jsme místostarostu Petra Elišku, než jsme odmítli dál setrvat v koalici s někým, komu se nedá věřit. Od té doby jsme v konstruktivní opozici. Místostarosta po dobu své funkce publikoval veřejně svůj pracovní kalendář.
- nyní stále řešíme kostlivce po bývalém vedení
- podařilo se například prosadit zřízení odboru městského investora (transparentnější zadávání zakázek), a umožnili jsme celoroční otevření zámeckého parku, který je přirozenou rekreační zónou ve městě. Dále se nám podařilo rozjet/obnovit tradici městských slavností Lysá žije, event pro setkávání lidí.
- aktuálně sedíme na radnici tři, vedeme finanční výbor (já) a snažíme se dělat to co nám přijde rozumné a správné. Město nám to dává náležitě sežrat (http://dfens-cz.com/jak-se-projednavaji ... nad-labem/), ale to je dáno hlavně personálními relikty radnice předchozích deseti let pod taktovkou ODS.
- co plánujeme dál? Dokončení projekce a realizace městské haly (sport i kultura), obchvat, větší důraz na e-radnici. Prostě aby se našim dětem v Lysé žilo aspoň stejně tak dobře jako nám.
- a Lysá má pro piráty doslova ďábelský potenciál - https://volby.cz/pls/ps2017nss/ps311?xj ... vyber=2108

A proč jsem si ke spolupráci vybrali právě piráty? Protože už od prvních voleb razíme na radnici program, který k tomu pirátskému konverguje ve více než malé míře (viz výše). A navíc je nám to dřevní pirátství (civilnost, nekonformnost) velmi blízké.

Nabízíme tedy hotové fungující sdružení, se zkušenostmi na komunální a lokální úrovni. Lidi bez škraloupů (to radnici dost štve, nic na nás nemají), rodáky i náplavy. Ajťáky, učitele i umělce, zaměstnance korporátů i živnostníky, mamky, taťky, kluky, holky, aktivní lidi. Prostě balíček "plug and play".

Nechceme nic jiného než čistou podporu. Na jednu stranu se nám prostě a jednoduše nechce opět sbírat podpisy, když už nám dvakrát spoluobčané dali najevo, že nás na radnici chtějí. Na druhou stranu víme, že naší "leností" přijdeme o nezanedbatelnou a VELMI podstatnou část volební kampaně. Sběr podpisů osloví velké množství voličů přímo a osobně, což je vždy lepší než plakát a bilboard na nádraží.

Možná to vyjde, možná to nevyjde. Možná vyrazíme v květnu/červnu místo samosběru jahod na samosběr podpisů. Ale do té doby je ještě spousta času něco zkusit.
Všichni nechají všechny ostatní na pokoji
Jiri.Randus
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 08 dub 2018, 21:23
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od Jiri.Randus »

Zdravím vespolek,

Jmenuji se Jiří Randus, jsem občanem Lysé nad Labem, otec dvou dětí. Profesí jsem IT manager, zabývám se Internetem a telekomunikačními technologiemi už od počátku devadesátých let (to se ještě dělaly routery ze dřeva, a Československo bylo připojeno k Internetu závratnou rychlostí 19.2 kbps). Spolu s partou nadšenců jsme před patnácti lety založili v Lysé freenet (http://www.lysafree.net/), který teď po večerech a ve volném čase zvelebujeme; coby zakládající člen sedím už řadu let v Radě spolku LysaFree.

Nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany. Mnohaletá frustrace nad stavem demokratické kultury v Čechách (a zejména neutěšený stav politiky posledních let) ve mě však probudila občanské svědomí -- rozhodl jsem se připojit ke sdružení Kulturně (http://www.kulturne.net/) a kandidovat v nadcházejících komunálních volbách do městského zastupitelstva. Zkušenosti z politiky mám pouze pasivní; pohyboval jsem se ale dostatečně dlouho v korporátním prostředí a ve vnitrofiremní politice, abych si dovedl představit rozhodovací a výkonné mechanismy samosprávy; viděl jsem též ve světě dost pro to, abych mohl porovnávat a přenášet zkušenosti odjinud. Můj osobní program je prostý -- dobrá správa věcí veřejných, transparentní rozhodování, a rozvoj města takovým způsobem, aby Lysá nebyla jen noclehárnou pro Prahu, ale aby nabízela hodnotný a všestranný společenský a občanský život.

Díky značné shodě v programech (zcela jistě alespoň na místní úrovni -- k celostátní lize zatím nevzhlížím) mi připadá logická spolupráce s Piráty. Pokud bude zájem a čas na přípravu (rozumím, že díky přetlaku čekatelů na vstupu do Pirátské strany se obojího nedostává), rádi bychom šli do voleb pod Jolly Rogerem. Pokud to nevyjde na letos podzim, třeba to vyjde příště.

JAR
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Sdružení Kulturně znám už mnoho let. A vím, že jejich činnost v komunální politice je v podstatě vzorová a mnoho pirátských MS by se zde mohlo učit a sbírat cenné informace. Z pozice řadového člena plně podporuji spojení Pirátů a Kulturně a doufám v další spolupráci...
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2826
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7361 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Ahoj všichni z Kulturně, jak si představujete spolupráci s Piráty až případně vyhrajete volby v Lysé?

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

tarmara
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 08 dub 2018, 22:00
Profese: databázový specialista
Bydliště: Lysá nad Labem
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od tarmara »

Nechceme spolupráci vázat jen na naši výhru ve volbách. Každopádně můžeme pirátům nabídnout bohaté zkušenosti s komunální politikou na menším městě. A to jak formou sdílení zkušeností (workshopy pro nové pirátské zastupitele, case studies), tak formou feedbacku na krajskou a státní úroveň. Hlavně o tom, co samosprávy menších měst trápí, včetně konstruktivních návrhů na změnu. Co se týká volebního programu, tak tam pirátské ideje prosazujeme od samého začátku našeho sdružení a budeme v tom pokračovat.
Všichni nechají všechny ostatní na pokoji
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2826
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7361 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od Jiri.Snizek »

A bude někdo z vašeho sdružení usilovat o členství v České pirátské straně? Já osobně vás podpořím, když alespoň tři vaši lidé budou mít potenciál stát se členy strany. A bude tedy možné třeba po volbách založit místní sdružení v Lysé. Jde mi hlavně o to, aby se nestalo to, co se stalo v Kralupech nad Labem, kde byli Piráti zvoleni do zastupitelstva, ale čtyři roky nemáme o jejich činnosti zmínku. Naopak příkladně se chová Martin Shánil ze Sadské viewforum.php?f=752. Byli byste ochotni o své činnosti reportovat tak, jak to dělá Martin, a psát do Evidence lobbistických kontaktů? viewtopic.php?f=570&t=13315

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Profese: ekonomka
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 869 poděkování
Dostal poděkování: 1210 poděkování

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od Petra.Smutna »

Několik let se znám s Honzou Markem z hnutí Kulturně! a potvrzuji slova bývalého předsedy kraje, Petra Procházky - Kulturně! jsou Piráti svým základním nastavením, tedy za sebe dávám kladné reference a doporučuji jejich žádost vyslyšet.
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Ráda bych se zeptala, proč "Lysá" neprojevila zájem o Piráty dříve?

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

tarmara
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 27
Registrován: 08 dub 2018, 22:00
Profese: databázový specialista
Bydliště: Lysá nad Labem
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od tarmara »

@Kozlová: Proč až teď? Protože jsme uznali že je vhodný čas. Kulturně! se po dvou volebních obdobích dostalo do situace, kdy ryze místní témata tvoří jádro programu, které by bylo vhodné zasadit do širšího kontextu. Podobně tak Piráti dozráli z rebelující skupiny na plnohodnotnou stranu.

Ale konkrétněji. Piráty sledujeme už dlouho a někteří piráti sledují i nás. Použiji částečně odpověď z předchozích příspěvků. Předchozí dvě volební období jsme také uvažovali o případné podpoře nějakou parlamentní stranou. Bohužel jsme nikdy nenašli takovou, aby se na ní shodlo alespoň tvrdé jádro K!.

Až s piráty se do parlamentu dostala strana, která s námi konverguje jak názorově, tak programově. Vidíme tedy jasný potenciál budoucí oboustranné výměny poznatků a zkušeností. Piráti mohou být někým, na koho se budeme moci obrátit s problémy a radostmi v komunální sféře. My můžeme na oplátku s piráty sdílet zkušenosti z více než 8 let v komunální politice na městské úrovni -- toto bych nevázal jen na případné vyslovení pirátské podpory pro naše sdružení; jakkoliv jsme dosud existovali bez explicitní pirátské spolupráce, neznamená to, že se před Piráty uzavřeme, pokud nás nyní nepodpoří.

Vlastní spolupráce a koordinace po volbách by probíhala analogicky k pirátským zastupitelům -- sdílení informací ze zákulisí města, zápisů z lobbystických schůzek, výstupy ze ZM a života v obci. Zpětně bychom nadále prezentovali pirátské principy či vstupy k regionální politice od Pirátů při správě města a v zasedáních zastupitelstva. Prostě pravidelný kontakt s pirátským proudem, například skrze nymburskou MS či středočeskou krajskou organizaci.

Proč že jsme piráty neoslovili během volebního období? Lehká otázka, velmi těžká odpověď. Nemáme ambice expandovat jako sdružení mimo Lysou, piráti do loňských voleb neměli zastoupení v parlamentu, a na komunální úrovni (alespoň z mého pohledu) byli velmi málo vidět. Synergický efekt ze spolupráce K! a Pirátů na místní a státní úrovni, jak je popsaný výše, by se v případě dřívějšího jednání mezi K! a (regionálními) piráty dost těžko naplňoval. Na druhou stranu si dovolím tvrdit, že K! od svého počátku jako piráti fungovalo a razilo pirátské ideje ve vlastní kocábce na lyském rybníčku -- sice mimo dohled ostřílených pirátských kapitánů vplouvajících do parlamentních vod, ale nikoli s menším odhodláním a osobním enthusiasmem.

Tím se dostávám i k odpovědi Jirkovi Snížkovi. Případné členství nebo potenciál k členství je osobní otázkou každého jednoho člena sdružení. U mě takový potenciál rozhodně je, osobně se rozhoduji mezi aktivním příznivectvím a samotným členstvím. Obdobně je to i u ostatních kulturistů.

Samotné MS v Lysé by časem vzniknout mohlo, Nejsem schopen posoudit, zda bychom s lyskou MS zbytečně nezahušťovali geografickou síť MS, možná existuje nějaká interní metodika 1 MS na 1 okres. Podotýkám, že Lysá je obec s rozšířenou působností -- na základě diskuse v Brandýse se tamní MS ustanovila právě s rozsahem shodným s ORP.
Všichni nechají všechny ostatní na pokoji
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13438
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34797 poděkování
Dostal poděkování: 17629 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Lysá nad Labem - podpora hnutí Kulturně!

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ehm, teda vážení Kulturně z Lysé, s frekvencí vašich odpovědí, která vám trvá víc než týden, to spíš vypadá, že se připravujete na volby v roce 2022. Tímhle tempem by ty další volby asi stihnout šly. :lol:
Škoda, že i takovéto "detaily" hovoří spíš proto, proč případnou budoucí spolupráci neuspěchat. ;)

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“