Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Zamčeno
Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 557 poděkování
Dostal poděkování: 661 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 09 dub 2018, 10:45

Ahoj všichni

Včera se konečně podařilo předjednat podmínky spolupráce se spolkem Naše Pardubice, zastoupené Filipem Sedlákem. Z pověření předsedy proto otevírám rozpravu uvnitř KF na toto téma.

Konkrétní smlouva na stole ještě není (mohla by být do týdne), ale základní parametry tohoto dokumentu jsou v rámci pardubické skupiny domluvené.

Název: Piráti s podporou Naše Pardubice
Rozdělení míst na kandidátce: Spolek Naše Pardubice získají 2.,6.,9.,13.,17.,21.,25.,29.... a dál každé 4. místo. Zatím však neznáme přesně konkrétní jména. Pravděpodobně by se, kromě Filipa Sedláka, jednalo o paní Prokopovou, Petra Marka, Jana Řeháčka,..
Finanční podmínky jsme ještě nedohodli, ovšem již dříve jsme se bavili o určité spoluúčasti Našich Pardubic na nákladech kampaně někde okolo 20 % - 30 %.

Ve skupině, ve které se nad tématy komunálu v Pardubicích už více než 3 měsíce scházíme máme shodu na podobě čela kandidátky následující (toto lze ještě změnit primárkami, ovšem bylo by dobré ctít dohody týmů, aby se nám to nevrátilo později v primárkách "našich" měst)
1. Ondřej Karas
2. Filip Sedlák (NP)
3. Vojtěch Jirsa
4. Ivana Bohmová
5. Jakub Kutílek (Zelení)
6. někdo za NP, asi paní Prokopová
......
dále už jsme jména neprobírali, ale zájem o pozice v první desítce byl poměrně velký. Rozhodnou primárky.

Pojďme se tedy pobavit o tom, jestli je pro ostatní členy KF přijatelná dohoda v podobě, v jaké se nám ji podařilo vyjednat a zda má smysl pokračovat v přípravě smlouvy, kterou budeme následně schvalovat, případně co by se v ní ještě mohlo nebo mělo objevit.

Zápis ze schůzky zde
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Filip.Sedlak
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: pedagog
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Rozprava k volební spolupráci s Naše Pardubice v komunálu v Pardubicích

Příspěvek od Filip.Sedlak » 09 dub 2018, 14:19

1. rozdělení míst na kandidátce
Vzhledem k tomu, že ani já, ani další kandidáti za Naše Pardubice neurčuji pirátské straně koho na jaké místo nominuje, tak bych to pořadí chtěl nechat beze jmen.
Jména se mohou změnit a nechci, aby z jedné či druhé strany v té dohodě byla takhle dopředu.
Najednou někdo změní zaměstnání nebo se stane něco, co mu přehází priority.

2. Financování
Nebyla dohoda, nicméně při stanovování částky žádám o zvážení těchto skutečností.
Jednak má práce pro PiStr před volbami v roce 2017, poté to, že hodlám za NP pokrýt veškeré fotografické a videopráce společného projektu
dále video a foto pro Chrudimské kandidáty a pro kandidáta na senátora Jiřího Krátkého.

3. Zmocnění
Jako další vklad, jak ulevit od administrativní zátěže a případně snížit i výdaje ze strany NP je poskytnutí zmocnění pro podání kandidátních listin, kterých
v našem městě bude 5-7. Mám s tímto zkušenosti, takže vím, co, jak a kdy udělat. Navíc i Pavel Štěpánek i Mikuláš Ferjenčík před časem s tímto bodem souhlasili.

4. Ve třech jsme se na tom shodli, ale při debatě včera to nevyplynulo již tak jistě. I když navenek nebude proklamováno, že se mají křížkovat jednotliví kandidáti, tak
z hlediska voličů je ideální, aby na vyšší posty byly nominováni lidé s vyšším počtem "křížků". A za sebe ještě říkám, že pokud máme fungovat jako tým, tak toto pravidlo hodlám
ctít i já. Pokud bude mít nejvíce hlasů Vojta nebo Ivana, tak jsou oni, automaticky nominováni na pozici starosty, náměstka, primátora, či cokoli dalšího. Je mi jasné, že někdo má strach, že
mohu přeskákat, ale uvědomte si, že z hlediska kandidátky, nikoho nezajímá druhé místo. Všude bude vystupovat jenom lídr. Tento bod dohody chci mít přímo písemně zakotven s tím, že nikdo nebude hozen
přes palubu, ale že i po volbách pracujeme jako jeden tým a nenecháme si mluvit do personálního složení. Věřím, že zařazení tohoto bodu nebude problém. Stejný princip by měl být uplatňován i v obvodech.

5. tým NP bude mít v tomto týdnu schůzi a probereme tyto body a zašleme vyjádření k návrhu

Andrej.Ramaseuski
Republikový výbor
Profese: programátor
Dal poděkování: 1214 poděkování
Dostal poděkování: 1773 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski » 09 dub 2018, 14:32

Filip.Sedlak píše:
09 dub 2018, 14:19
2. Financování
Nebyla dohoda, nicméně při stanovování částky žádám o zvážení těchto skutečností.
Jednak má práce pro PiStr před volbami v roce 2017, poté to, že hodlám za NP pokrýt veškeré fotografické a videopráce společného projektu
dále video a foto pro Chrudimské kandidáty a pro kandidáta na senátora Jiřího Krátkého.
Nebyla, nahodou, tva prace pro Piraty na snemovnich volbach delana kvuli tomu ze jsi byl na spolecne kandidatce?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvky (celkem 2):
Jan.Hrubes, Ondrej.Karas
two beers or not two beers?

Filip.Varecha
Krajské předsednictvo
Profese: dev lead & agile evangelist
Dal poděkování: 183 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip.Varecha » 09 dub 2018, 14:39

Filip.Sedlak píše:
Vzhledem k tomu, že ani já, ani další kandidáti za Naše Pardubice neurčuji pirátské straně koho na jaké místo nominuje, tak bych to pořadí chtěl nechat beze jmen.
Jména se mohou změnit a nechci, aby z jedné či druhé strany v té dohodě byla takhle dopředu.
Jména jsou podstatná. Není nutné určit kdo bude na kterém místě, ale abych mohl pro tuto variantu hlasovat tak chci znát minimálně okruh osob, které tam mohou být nakonec nominovány. Myslím, že to samé klidně mohou jako protislužbu nabídnout také Piráti, aby to bylo rovnocenné.

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 557 poděkování
Dostal poděkování: 661 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 09 dub 2018, 14:52

Filip.Sedlak píše:
Tohle tedy znamená, že ve hře o lídra je zpátky i Vojta Jirsa.
Filip.Sedlak píše:
2. Financování
Rád bych, abychom se stále netočili na tom, že ti něco dlužíme. Do sněmovní kampaně se zapojili všichni podle svých schopností a možností, nikdo si za to nic nenárokoval a takto se to děje vždy po mnoho let. Co bych například měl požadovat teď já za pomoc při vzniku této dohody ačkoli se mě Pardubický komunál vlastně netýká? Ovšemže nic. Dělám to z přesvědčení a pro dobrou věc. Dejme si pozor na zavádění handlovacích praktik, nevede to správnou cestou. Ty máš Filipe možná pocit, že neustále ustupuješ, ale ve skutečnosti je tato naše nabídka velice velkorysá. Měl by sis to uvědomit.
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Ivana.Bohmova
Místní předsednictvo
Profese: Pedagog
Dal poděkování: 43 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Příspěvek od Ivana.Bohmova » 09 dub 2018, 15:26

Po včerejší schůzce, zejména části, která byla věnovaná spolupráci s Naše Pardubice jsem dospěla k potřebě vyjádřit konkrétně svůj postoj. Na schůzce ode mě včera již krátce zazněl před tím, než jsme se dostali k jednotlivým bodům možné dohody, která vznikla za poměrně nešťastných podmínek:
Filip S. v domluvené době před schůzkou nedodal text a stanoviska dohody, tak, abychom se s nimi všichni stačili seznámit a nějak se k nim postavit. I včera na místě, v průběhu takto klíčové schůzky se ukázalo, že neví, jak by měla dohoda vypadat, naopak ještě změnil svoje požadavky, o kterých se předem mluvilo - ze 3 na 4 lidi v první desítce. Uvedl jména jen přibližně a s nejistotou, zda tito lidé budou chtít do zastupitelstva či nikoli. V důsledku toho bylo nutné narychlo jednat o možnostech co dál, nebyl čas na rozmyšlení, diskuzi, což považuji za zásadní problém. Pro mě je to potvrzení Filipovy nekompetentnosti, která se podle mého názoru ukazavola již od doby formování současné skupiny aktivních jedinců (kritika zevnitř i z venku, nekonstruktivní nebo žádné připomínky, nepřispívání k tvorbě společných bodů programu, nekorektní vyjadřování a sdílení neověřených informací na sociálních sítích). Filip si za dobu našeho společného fungování nezískal moji důvěru, že bude čestně zastupovat některou z vysokých funkcí na magistrátu, ke kterým, podle svých slov, míří. Pokud je většina ostatních přesvědčena o opaku a dohoda projde v navrženém znění (tzn, že Filip bude zaujímat místo v čele kandidátky), pak se vzdávám svého místa v čele kandidátky já ve prospěch někoho jiného a budu zvažovat, jakým způsobem kandidátku dále podpořím (spíš budu z povzdálí sledovat).
S pirátskými názory ve většině souzním a záleží mi na úspěchu Pirátské strany v nadcházejících volbách. Bojím se ale, že by Filip Sedlák (v Pardubicích velmi kontroverzní osoba) mohl její jméno spíše poškodit.
Jde čistě o můj osobní postoj, upozorňuji, že nechci nikoho tlačit k nějakému rozhodnutí, k tomu se ani po tak krátké době fungování mezi Piráty necítím být oprávněná, ale považuji za důležité, aby můj názor zazněl právě v tuto chvíli, kdy je potřeba se finálně rozhodnout.
Díky Ivana
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivana.Bohmova za příspěvky (celkem 3):
Jan.Hrubes, Andrej.Ramaseuski, Roman.Semik

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Karas » 09 dub 2018, 16:53

Pavel.Stepanek píše:
09 dub 2018, 14:52
Filip.Sedlak píše:
Tohle tedy znamená, že ve hře o lídra je zpátky i Vojta Jirsa.
Nebo i kdokoliv další. Asi navrhnu Kubu, tvrdil, že nemůže být jednička :)

Pokud jde o strategii po volbách (a hlavně o obsazování postů, o kterém Filip každou schůzku mluví), musím potvrdit, že na "schůzce lídrů" toto téma Filip opravdu otevřel, nicméně nepanovala ve všech bodech naprostá shoda. Proto to ani není v zápisu a při odchodu ze schůzky jsem to považoval za něco, co je otevřené a je potřeba dořešit spolu se zbytkem povolební strategie.
Myslím si, že obsazovat odborné posty podle křížků je značně "nepirátské", nicméně, pokud tato varianta bude mít podporu většiny, nebudu ji torpédovat. Raději bych viděl na odborných postech (komise, výbory, řídící a kontrolní posty) lidi, kteří té práci rozumí. Není to podle mého odměna za úspěch ve volbách, ale poctivá práce, vyžadující pro kvalitní provedení patřičnou kvalifikaci. Nerad bych snižoval standard, který Piráti dobře ukázali po volbách do PSP. Názor v tomto smyslu jsem psal už spolu se zveřejněním zápisu.

Pokud jde o to, kdo bude vyjednávat po volbách - Filipe nezlob se, jsem přesvědčen, že Tvůj vyjednávací potenciál je minimální. A to díky tomu, že si byl schopen si naštvat velkou řadu významných osob v současném a pravděpodobně z velké části i budoucím zastupitelstvu. Netrvám na tom, aby tím, kdo bude vyjednávat byl nutně lídr. Ten, kdo bude vyjednávat by optimálně měl být určen zvolenými zastupiteli hlasováním, případně celou kandidátkou po volbách. Umožňuje to respektovat výsledek voleb, stejně jako tvůj předchozí návrh.

Pokud jde o rozhodnutí Ivči, chápu to. Na setkání s PDK jsem slíbil, že o naší dohodě (jako jeden z autorů) nebudu na nedělní schůzce hlasovat, aby se projevila vůle ostatních. Včera se mi z různých náznaků zdálo, že dohoda je v nějaké formě pro většinu PDK přijatelná a svůj slib jsem bohužel porušil. Nevím, na kolik to ovlivnilo hlasování ostatních, nicméně mě to mrzí. Mám obavy, že u Ivči to nezůstane a pokud by mělo stejně kvalitních lidí odejít více, nemá pro mě dohoda smysl. Volební výsledek není všechno a dost práce ze dá udělat i mimo zastupitelstvo. Člověku to jen tolik nepoladí ego.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Stepanek, Filip.Varecha, Jan.Hrubes, Roman.Semik

Ondrej.Karas
Člen KS Pardubický kraj
Profese: vývojář, obchodník
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování

Příspěvek od Ondrej.Karas » 09 dub 2018, 21:27

Ještě dodatek ke zmocněnci, před nějakým časem jsme se o tom bavili už s Jirkou Jansou, že by nám udělal zmocněnce. Není důvod hledat nikoho dalšího, pokud stále nabídka od Jirky platí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Karas za příspěvek:
Jiri.Jansa

Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: makroekonom
Dal poděkování: 139 poděkování
Dostal poděkování: 279 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jansa » 09 dub 2018, 22:50

Filip.Sedlak píše:
Pokud nebudou od Tebe zveřejněny jména prvních 4-5 kandidátů na čelní pozice včetně nějakých krátkých medailonků o nich, tak budu hlasovat proti koalici. Pirátští kandidáti projdou otevřenými primárkami, u kandidátů NP je klíč neprůhledný.

I bych z tvé pozice zvažoval, zda by nebylo pro případnou koalici lepší, pokub by ses svého 2. místa na kandidátce nevzdal ve prospěch jiného z kandidátů Naše Pardubice.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Jansa za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Pavel.Stepanek

Iva J.
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Socialni pracovnice
Dostal poděkování: 4 poděkování

Příspěvek od Iva J. » 10 dub 2018, 00:12

Ahoj vespolek,

ze včerejšího setkání jsem přijela dost zklamaná, stejně jako z mého prvního setkání s Piráty v lednu - na obou se výrazně řešila spolupráce Pirátů a NP.

Od ledna se aktivně podílím na tvorbě programu, chodím na nedělní setkání, často se scházíme s Dámským pirátským klubem, chodím na schůzky s odborníky pro inspiraci k programu, byla jsme na team buldingu...to všechno v osobním čase a vůbec nic za to neočekávám. Dělám to pro svůj dobrý pocit, chci něco změnit, uklidňuje mě to. Je pro mě teda obtížné chápat, jakým stylem si Filip Sedlák domlouvá podmínky. Pokud pomáhal ve volební kampani, kde sám byl na kandidátce, tak to přece dělal i pro sebe. OK nějaký přislib asi dostal, a tak před třemi týdny dostal nabídku, měl ji zpracovat ve smlouvu, neučinil tak, nabídku tedy nepřijal. Už mě to připomíná smlouvání o cenu na trhu v Turecku. Dostal nabídku, nepřijal, konec.
Další věc, kterou chci zmínit je to, že Filip se do této doby téměř vůbec nezapojil do tvorby programu. Včera ho Pavel musel dvakrát vybídnout, aby si pod sebe vzal téma sportu. My, noví příznivci Pirátů, jsme z jeho strany neustále napadáni, že jsme přišli až po úspěchu Pirátů ve volbách. No, od ledna jsme každý zvlášť udělali víc práce než Filip, spolupracujeme, vzniká tu tvůrčí kolektiv lidí, co chtějí něco dělat bez nároku na cokoliv. Filip je soliter, možná si dělá program do šuplíku, já nevím. Já vlastně nevím, jaké je jeho hlavní téma, za co bude kopat. Jenom pokaždé slyším obhajobu své osoby a nic konstruktivního, jen boj. Nepropojuje nás se svými odborníky, ani nevěděli, že máme program už skoro hotový. Chce 4 lidi do první 12, ale neví, zda ti lidé chtějí do zastupitelstva. Měl lidi představit, neučinil tak. Slyšela jsme o něm, že je pracovitý. Bohužel na naší platformě neplní úkoly. Myslela jsem, ze je to zkušenější politik, zatím na mě působí jako někdo, kdo neví, co chce a přišel s námi bojovat. Já si spolupráci představuji jinak. Tohle může být dobrý trenažer do politiky, ale pokud máme něco tvořit, strašně to brzdí a odrazuje další příznivce.
O jeho přešlapech na FB se tady nemám chuť rozepisovat, neověřuje informace, zobecňuje, odmítá zpětné vazby a stále dokola. To se nezmění. Vůbec jsem netušila, že se tohoto ve spojitosti s Piráty dočkám.
Já jsem z Mikulovic, kandidatura s Filipem mi nehrozí, mohla bych být v klidu, ale jedno mi to není, celé mě to odrazuje, snažila jsem se ho pochopit, ale je to čím dál horší. Mám obavu, že se team rozpadne.

čau Iva
Tito uživatelé poděkovali autorovi Iva J. za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Karas, Andrej.Ramaseuski, Jan.Hrubes, Roman.Semik

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“