Výběr úložiště pro jaderný odpad

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym PrumyslObchod

Odpovědět
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

OMG: celé území ČR je rozděleno do katastrálních území, ergo jakékoli místo, včetně lokality pro úložiště jaderného odpadu musí spadat do nějakého katastrálního území, které spadá pod územní působnost nějaké obce.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zbynek.Janoska píše: 04 úno 2019, 13:16 OMG: celé území ČR je rozděleno do katastrálních území, ergo jakékoli místo, včetně lokality pro úložiště jaderného odpadu musí spadat do nějakého katastrálního území, které spadá pod územní působnost nějaké obce.
Může to být území, které spadá do majetku státu, například Českých drah, Ministerstva obrany, Ministerstva vnitra, Státních lesů atd. Nebo myslíš, že hlavní vlakové nádraží v Praze patří magistrátu a ten si o něm může rozhodovat jak chce, případně může blokovat například jeho přestavbu? Slovy průvodkyně v Muzeu peří: Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Petr.Vileta píše: 04 úno 2019, 14:07
Zbynek.Janoska píše: 04 úno 2019, 13:16 OMG: celé území ČR je rozděleno do katastrálních území, ergo jakékoli místo, včetně lokality pro úložiště jaderného odpadu musí spadat do nějakého katastrálního území, které spadá pod územní působnost nějaké obce.
Může to být území, které spadá do majetku státu, například Českých drah, Ministerstva obrany, Ministerstva vnitra, Státních lesů atd. Nebo myslíš, že hlavní vlakové nádraží v Praze patří magistrátu a ten si o něm může rozhodovat jak chce, případně může blokovat například jeho přestavbu? Slovy průvodkyně v Muzeu peří: Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.
To ne, ale obce v rámci územního plánu stanovují využitelnost území (+ hromadu dalších věcí). Ale to je trochu OT debata. Důležité je, že úložiště musí obce povolit na svém území.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34601
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Petr.Vileta »

Zbynek.Janoska píše: 04 úno 2019, 14:30 To ne, ale obce v rámci územního plánu stanovují využitelnost území (+ hromadu dalších věcí). Ale to je trochu OT debata. Důležité je, že úložiště musí obce povolit na svém území.
Hele a když přes území obce vede třeba dálnice, mezinárodní trať, elektrické vedení 400 kV, tak to také obec musí povolit? Není tam nějaký "vyšší zájem", který má přednost? Já nevím, já se ptám.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Petr.Vileta píše: 04 úno 2019, 14:44
Zbynek.Janoska píše: 04 úno 2019, 14:30 To ne, ale obce v rámci územního plánu stanovují využitelnost území (+ hromadu dalších věcí). Ale to je trochu OT debata. Důležité je, že úložiště musí obce povolit na svém území.
Hele a když přes území obce vede třeba dálnice, mezinárodní trať, elektrické vedení 400 kV, tak to také obec musí povolit? Není tam nějaký "vyšší zájem", který má přednost? Já nevím, já se ptám.
OFFTOPICNa krajské úrovni se schvalují Zásady územního rozvoje (ZÚR), kde jsou tyto nadregionální stavby (určitě železnice a silnice, u VVN nevím) a obec při schvalování územního plánu se musí ZÚR řídit - tzn. když na kraji navrhnou železniční koridor, obec to musí zahrnout do svého územního plánu. Nevím, jak přesně je to řešené s úložištěm, ale v ZÚR to podle mě není a ty obce to povolují samy.
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Karel666 »

Zbynek.Janoska píše: 04 úno 2019, 13:16 OMG: celé území ČR je rozděleno do katastrálních území, ergo jakékoli místo, včetně lokality pro úložiště jaderného odpadu musí spadat do nějakého katastrálního území, které spadá pod územní působnost nějaké obce.
A číst umíš? kde jsem rozporoval, že ČR není rozdělena na katastrální uzemí, že mi to vysvětluješ? Jeslti to najdeš, tak se ti omluvím v opačném případě, NAUČ SE ČÍST...

A ZNOVU SE PTÁM KDE JE NAPSÁNO LOKALITA= KATASTRÁLNÍ UZEMÍ?

Jeslti nechápeš/nejseš schopen pochopit, že jedna lokalita mlže pokrývat víc jak jedno katastrální uzemí a ne jedno jak tvrdíš ty, pak máš problém... Jasně, pak bude soutěž, která obec v dané lokalitě řekne anio a dostane prachy, ale to už je jiná pohádka než co jsi psal ty...


P.S. upřesnění pro tebe "x lokalit" <> "x kat. uzemi", ale "x lokalit" =< "y kat. uzemi"...
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

OFFTOPIC[quote=Karel666 post_id=604055 time=1549294638 user_id=11416]
A číst umíš? kde jsem rozporoval, že ČR není rozdělena na katastrální uzemí, že mi to vysvětluješ? Jeslti to najdeš, tak se ti omluvím v opačném případě, NAUČ SE ČÍST...

A ZNOVU SE PTÁM KDE JE NAPSÁNO LOKALITA= KATASTRÁLNÍ UZEMÍ?

Jeslti nechápeš/nejseš schopen pochopit, že jedna lokalita mlže pokrývat víc jak jedno katastrální uzemí a ne jedno jak tvrdíš ty, pak máš problém... Jasně, pak bude soutěž, která obec v dané lokalitě řekne anio a dostane prachy, ale to už je jiná pohádka než co jsi psal ty...


P.S. upřesnění pro tebe "x lokalit" <> "x kat. uzemi", ale "x lokalit" =< "y kat. uzemi"...
[/quote]

V tomto případě ale jedna lokalita = jedna obec, takže celá tato debata je bezpředmětná
Uživatelský avatar
Stanislav.Zima
Člen KS Vysočina
Příspěvky: 147
Registrován: 14 bře 2018, 23:00
Profese: management, cestovní ruch, marketing, PR
Bydliště: Praha 1, Kaprova 14 a Třebíč Hasskova 14
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Stanislav.Zima »

Téma úložiště vysoce radioaktivního odpadu jsem měl i jako hlavní téma mojí senátní kampaně, kam jsem byl nominován podpisovou akcé - peticí občanů.
Krom toho, že hlubinné úložiště zamýšleného typu není realizováno nikde na světě a jedná se tedy o experiment, je nejvíce zarážející postup státu vůči občanům dotčených obcí a měst. Je to jednání z pozice síly, zamlžování faktů a odhalování nedožešených základních otázek.
Pokud vás toto téma někoho blíže zajímá, rád rozvedu. Jsem členem spolku SOS Na Skalním, kde společně proti tomuto záměru bojujeme. Nedávno jsme měli na téma aktuálního vývoje ohledně výběru lokali schůzi. Tak pokud vás to někoho blíže zajímá, rád napíšu něco bližšího.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Stanislav.Zima za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kadlecek, Zbynek.Janoska
Stanislav Zíma
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2134
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1775 poděkování

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jiri.Hoskovec píše: 05 dub 2018, 15:10 ...Ale jinak souhlas, hlavní problém je, že se s obcemi nejedná ... ale ... že to do nich vláda ... cpe na sílu.
OFFTOPICA tak je to doposud bohužel skoro ve všem a skoro pořád!
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Karel666
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1017
Registrován: 02 říj 2017, 20:16
Profese: Mám
Dal poděkování: 187 poděkování
Dostal poděkování: 311 poděkování

Re: Výběr úložiště pro jaderný odpad

Příspěvek od Karel666 »

marauder píše: 05 úno 2019, 08:17
Děkujeme, určitě by bylo prospěšné, kdyby jste zde napsal nějaký delší příspěvěk na konkrétném případu co jste zažil, jak to probíhalo (jednání), jaké informace vám byli dány, jak jednáno atd. Takto zde je diskuse pouze o tom, co si myslíme, že bylo...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel666 za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Janoska, Josef.Kadlecek, Petr.Vileta
Odpovědět

Zpět na „Energetika“