Jiří Janda - nabídka jednoho příznivce do kom.voleb

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Děčín

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru probíhají závazná jednání a hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra přispívají členové a příznivci místního sdružení, vidět jej mohou i členové skupiny Zobrazit - Regiony (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
jiri.janda02
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1
Registrován: 22 bře 2018, 17:33
Dal poděkování: 2 poděkování

Jiří Janda - nabídka jednoho příznivce do kom.voleb

Příspěvek od jiri.janda02 »

Na úvod něco o mě. Je mi 45 let, děčíňákem jsem od narození, ve městě se mi líbí a chci tu určitě i nadále zůstat. Asi právě proto mi není lhostejné, co se ve městě a s městem děje, a to jak co se daří, tak také to, co se nedaří.

Asi i proto jsem již před lety vstoupil do ČSSD, která mi tehdy byla názorově blízká svojí sociální politikou, asi naivně jsem si myslel, že je možné dění v Děčíně nějak pozitivně ovlivnit. Opak byl pravdou, a tak po letech strávených v pozici řadového člena jsem se rozhodl s koncem roku 2017 ČSSD opustit. Jednak jsem nad volebními výsledky nezaznamenal žádnou sebereflexi „viníků“ volebního neúspěchu, což mě jen utvrdilo v tom, že si jednotlivci řeší opravdu jen sebe, hlavním důvodem pak bylo, že za celé 4 roky, kdy měla ČSSD na starosti Ministerstvo práce a sociálních věcí a sociální politika měla být její parketou, se situace v této oblasti v Děčíně a celkově na severu spíše zhoršila a Děčín nemá daleko k tomu stát se vyloučenou lokalitou..minimálně pak jeho části, kterých ale mimochodem přibývá.
Tolik mé zkušenosti s politikou, v tomto směru jsem docela procitl, přesto bych se na komunální úrovni do dění rád zapojil.

Hodně mě zajímá, jak se zde nakládá s veřejným prostorem, jak se řeší doprava. Mým předchozím (do konce r. 2008) zaměstnavatelem byl Magistrát města Děčín (předchůdce Městský úřad Děčín a Okresní úřad Děčín, než přešla agenda právě na MěÚ), působil jsem tam v části státní správy, mj. i v agendě užívání komunikací. I po letech, co působím zcela jinde, si snad stále něco pamatuji, rozčarován jsem pak z toho, jak tato „agenda“ funguje nyní, i jak funguje agenda související, to je správa komunikací a veřejného prostranství jako taková, což zas spadá pro změnu pod veřejnou správu.

V Děčíně mi vadí především zanedbaná a zanedbávaná údržba, kdy stejně tak mlžení kolem snad všech probíhajících nebo chystaných akcí. Mrhá se tu neskutečným způsobem prostředky na podružné investice a jiné akce, na potřebné položky se pak naopak nedostává. A případné vysvětlení? Proč by se s ním někdo vůbec zabýval a obtěžoval. Takové jednání vnímám jako velmi hloupé a také netransparentní a i když to tak třeba není, rozhodně to minimálně zavdává příčiny k různým spekulacím. Nabízí se otázka, zda na takových spekulacích přeci jen něco nebude, když vedení města raději mlčí. Jakákoliv komunikace vedení města s občany se také snížila pouze na úroveň, kdy se mají občané usmívat a nedostatky přehlížet, případně vůbec za smysluplné odpovědi nikomu nestojí.

Myslím si, že frází již jsme slyšeli za uplynulé roky dost, mlčení a mlžení bylo také dost, stejně tak promrhaných prostředků díky tomu, že se někdo není schopen starat o svůj majetek, ač je k tomu vybaven příslušným aparátem..i když zřejmě již moc zarostlým ve svých židlích. Proto doufám, že současné složení vedení města, stejně tak současné složení zastupitelstva (a to včetně opozice, která opozicí ani není) budou po volbách minulostí, také doufám, že by se tak mohlo dít právě díky Pirátům, u kterých bych čekal záruky transparentnosti a zdravého rozumu.

Určitě nechci být členem žádné politické strany (alespoň ne zatím), přesto bych rád nabídl svůj čas a své znalosti v oblasti dopravy, komunikací a veřejného prostranství a přispěl tak v případě zájmu do boje v letošních komunálních volbách.

Jirka Janda
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Děčín“