Pracovní skupina pro tvorbu programu ZMB

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Pracovní skupina pro tvorbu programu ZMB

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj, tímto svolávám úvodní setkání pracovní skupiny pro tvorbu programu do zastupitelstva města Brna na pátek, 30. března od 18 hodin do PSB (ano, uvědomuju si Velikonoce, ale někdy se začít musí, takže přijďte, kdo můžete).

Cílem setkání je především sběr priorit od zvolených čelních kandidátů, rozdělení oblastí a zadání prvních úkolů v jednotlivých tématických oblastech.
Postup sestavování bude takový, že nejdřív dáme dohromady prioritní témata a prioritní oblasti kandidátů, následně na ně zpracujeme rešerši aktuálního stavu a plánu potenciálního rozvoje, nad kterou pak bude probíhat širší diskuse, jejímiž výstupy budou formulované programové priority. Po sestavení všech priorit dáme dohromady povolební strategii a následně dofinalizujeme celý program, který doplníme i o okrajovější tématické oblasti.

Setkání se budou opakovat pravidelně ve 14ti denní periodě, na úvodním setkání dohodneme konkrétní den. Celý program by měl být hotový ideálně do konce června.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina pro tvorbu programu ZMB

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj Tome, mám zájem (logicky) být v té pracovní skupině, ale pátek se mi to těžce nehodí. Nešlo by to udělat ve čtvrtek? Nebo trochu konsenzuálněji přes Doodle? Jedná se o důležité setkání, které i rozvrhne setkání následující, podle mě bychom se na tom měli dohodnout trochu šířeji, než na základě takového unilaterálního rozhodnutí. Díky. .) (A také by bylo vhodné rozeslat SZ o tom, že se to má konat.)

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 3191
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1592 poděkování
Dostal poděkování: 3846 poděkování

Re: Pracovní skupina pro tvorbu programu ZMB

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Ahoj, snažíme se tu koordinovat 8 až 20 lidí, pokaždé se to někomu nebude hodit, tímto způsobem se postupovat nedá. Já mám tento týden volný večer jen v pátek (ve čtvrtek mám veřejné setkání k PaRo). Doodle sám o sobě je na několik dní, než ho vyplní všichni a já potřebuju, aby se to rozjelo co nejdřív (přes doodle bychom se mohli smysluplně domlouvat na termíny někdy po půlce dubna). Pokud se nemůžeš zúčastnit, tak mi prosím sděl, který den v týdnu obecně se ti nejvíc hodí na pravidelná setkávání, vše ostatní dořešíme pak operativně na bilaterální úrovni. SZ rozesílat nebudu, půlka relevantních lidí k nim nemá přístup a spousta lidí je nečte, můžeme se domluvit na formě alertu přes sms, facebook, mail dle potřeby, ale ve formě dostupné všem.

Tomáš Koláčný
statutární město Brno - Zastupitel města Brna, člen výboru pro národnostní menšiny a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pracovní skupina pro tvorbu programu ZMB

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Marketa.Gregorova píše: 26 bře 2018, 15:35Nebo trochu konsenzuálněji přes Doodle?
Myslela jsi Dudle?

https://dudle.inf.tu-dresden.de/

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Jakub.Sobocik
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 84
Registrován: 06 úno 2018, 07:21
Profese: Právník
Bydliště: Podivín
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Pracovní skupina pro tvorbu programu ZMB

Příspěvek od Jakub.Sobocik »

V návaznosti na včerejší debatu posílám info z:

https://www.brno.cz/sprava-mesta/magist ... /#c4469459

15. Kolikrát mám platit, když mám trvalý pobyt v Brně, vlastním v Brně byt, rodinný dům a chatu? V bytě mám nahlášen pobyt.

Od 1.1.2013:

- budete platit jako fyzická osoba s trvalým pobytem v Brně;

- jako vlastník bytu nebo rodinného domu, ve kterém máte nahlášen pobyt platit nebudete;

- jako vlastník rodinného domu a/nebo bytu, pokud v něm nikdo není hlášen k pobytu, platit budete;

- za stavbu určenou k individuální rekreaci platit nebudete, neboť jste v této souvislosti na základě ustanovení v obecně závazné vyhlášce města Brna č. 12/2012 osvobozen.

16. Jsem vlastníkem pěti bytů, jen ve dvou je hlášena k pobytu fyzická osoba. Já mám pobyt nahlášen v Praze. Kolikrát platím?

Jako vlastník tří bytů, ve kterých není nikdo hlášen k pobytu, platíte 3 x 670,-Kč. Viz Poměrné částky.



18. Platí studenti?

Od 1.1.2013 je (po více jak deseti letech zákonem o místních poplatcích č. 565/1990Sb., v platném znění,) zavedeno zpoplatnění všech cizinců (vč. studujících cizinců) žijících na území města Brna a vlastníků nemovitostí (staveb určených k individuální rekreaci, rodinných domů a bytů), v nichž není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba. Tímto opatřením se rozšířil okruh osob povinných platit poplatek, které se doposud podílely na vytváření komunálního odpadu, avšak nepodílely se na úhradě nákladů souvisejících s provozem systému nakládání s tímto odpadem. Nejsou tak zatíženy pouze osoby s trvalým pobytem ve městě Brně.
Každý akt laskavosti nás oddaluje od katastrofy.
Odpovědět

Zpět na „Brno“