Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 222
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Adam.Zemek »

Online zasedání předsednictva 31. 5. 2023

Přítomní: Adam Zemek, Zbyšek Martoch, Filip Havlíček, Filip Slaný, Vendula Svobodová, Monika Lukášová Spilková, Marek Lahoda, Lukáš Doležal
Zapisovatelka: Kristýna Červová

  1. Představení Zbyška Martocha jako zájemce o členství v předsednictvu

    • proběhlo grilování, cca 5 dotazů a následná diskuse se Zbyškem.
  2. Téma příští schůze
    • AZ: zvažovalo se téma JKC, v minulosti také LGBT+, bezdomovectví. Je otázka, co zvolit. Schůze by měla být příští týden
    • FS: nejlepší téma by bylo JKC, pokud je Tomáš schopný nám říct relevantní informace
    • AZ-: pokud není jiný protinávrh, tak se bude řešit JKC a Tomáš by zveřejnil data, případně ostatní ať zváží, zda neznají někoho, kdo o tom ví něco více
    • ML: možná by bylo dobré pozvat někoho z Filharmonie
    • AZ: případně by někoho mohl pozvat i Tomáš
    • ML: existuje i business model, který vytvořila ODS, bylo by možné to členům poslat dopředu

  3. Různé
    • FS: žádá, zda by se někdo podíval na interní fundrising

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 222
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Adam.Zemek »

Zasedání předsednictva dne 14. 6. jsme vzhledem k nedostatku agendy zrušili.

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 222
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Adam.Zemek »

Hlasování předsednictva per rollam na Signalu 13. 5.:

Usnesení:

Na základě žádosti PKS o nominaci zástupce za PB do JMK volebniho vyboru pro krajske a eurovolby
PB nominuje do tohoto orgánu jako svého zástupce Adama Zemka.

Hlasování:
PRO: Svobodová, Havlíček, Slaný, Lukášová Spilková
PROTI: nikdo
ZDRŽEL SE: Zemek

Usnesení bylo přijato.

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 222
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Adam.Zemek »

Ve středu 14. 5. jsme se jako předsednictvo (Zemek, Havlíček, Slaný, Svobodová) zúčastnili schůzky se zastupiteli a pirátským týmem ve Starém Lískovci. Nešlo o formální zasedání předsednictva.

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 222
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Adam.Zemek »

Hlasování předsednictva per rollam na Signálu 29. 6.:

PB schvaluje následující harmonogram svých řádných zasedání na 2. polovinu roku 2023: 30. 8., 27. 9., 1.11. a 29. 11. vždy v 18:00 online.

Hlasování:

PRO: Zemek, Svobodová, Havlíček, Lukášová Spilková, Slaný
PROTI: nikdo
ZDRŽEL SE: nikdo

Usnesení bylo jednomyslně přijato.

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
Monika.Spilkova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 330
Registrován: 03 říj 2017, 20:39
Profese: OSVČ
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 656 poděkování
Dostal poděkování: 570 poděkování

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Monika.Spilkova »

Hlasování předsednictva per rollam na Signálu 18.8.:

PB bere na vědomí záměr o ukončení koaliční spolupráce v MČ Brno-střed.

PRO: Zemek, Svobodová, Havlíček, Slaný
PROTI: nikdo
ZDRŽEL SE: Lukášová Spilková

Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 222
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Adam.Zemek »

Online zasedání předsednictva 30. 8. 2023

přítomní: Adam Zemek, Vendula Svobodova, Filip Havlíček, Filip Slaný, Monika Lukášová Spilková, Lukáš Doležal, Marek Lahoda

program:

  • grilovani zajemcu o clenstvi - Ivo Podbraný

    • FH: jaky je tve tema?
    • I: zivotni prostredi, zelen v ulicich
    • AZ: jaka uroven politiky te ted nejvic zajima?
    • I: mesto
    • VS: cim se zivis? spolupracoval jsi s nejakou stranou?
    • I: s zadnou stranou nemam prime zkusenosti, ale zajimam se o politiku dlouhodobe; zivim se ve firme v cestovnim ruchu
    • FS: jaka jina strana je ti blizka mimo piraty?
    • I: zadna; hlavni je transparentnost; kdybych musel, asi STAN
    • MLS: ktere mesto je podle tebe dobre ohledne verejneho prostoru
    • I: Vroclav, Krakov, hodne Polsko obecne, Viden
  • program schuze

    • AZ: navrhuju JKC (Tom Kolacny), jak uz jsme se bavili
    • FS: ok, dalsi mozne tema PARO zneuzite politiky
  • interni fundraising

    • AZ: budu posilat e-mailu lidem, kterych se IF muze tykat, jste ok se znenim? FS to daval do chatu
    • všichni: žádné připomínky
  • stiznost

    • AZ: obdrželi jsme stížnost na chování Mirka Bárty vůči Michalu Škerlemu, navrhuji vzit na vědomí a předat PKS
    • VS: prosím o per-rollam, nastuduji si to
    • AZ: ok
  • ruzne

    • VS: v Lískovci se možná podaří motivovat některé dlouhodobě spolupracující kolegy ke členství u nás
    • AZ: super!

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 222
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Adam.Zemek »

Hlasování předsednictva per rollam na Signálu 30. 8. 2023:

Usnesení:

Předsednictvo MS Brno bere na vědomí stížnost Michala Škerleho na chování Miroslava Bárty, kterou jsme obdrželi 7. 8., a pověřuje předsedu předáním stížnosti krajskému předsednictvu k dalšímu řešení.

Hlasování:

PRO: Zemek, Svobodová, Havlíček, Lukášová Spilková, Slaný
PROTI: nikdo
ZDRŽEL SE: nikdo

Usnesení bylo jednomyslně přijato.

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Uživatelský avatar
kristyna.cervova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 04 bře 2023, 21:40
Profese: Učitelka ZŠ
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od kristyna.cervova »

Schůze předsednictva MS Brno 27. 9. 2023

Online na https://jitsi.pirati.cz/brnecko

Zápis: Kristýna Červová

Předsedání: Adam Zemek

Přítomni: Adam Zemek, Filip Slaný, Vendula Svobodová, Monika Lukášová Spilková

Ověřovatel: ...

Pogram:

  1. pravidla interní sekce
  2. výjezdní zasedání
  3. téma schůze MS - Paro a projekty od politiků
  4. různé
  1. AZ: ohledně pravidel interní sekce by bylo dobré toto téma uzařít. První návrh byl, že interní sekci spravuje předsednictvo a všechno půjde přes předsednictvo, případně je druhá varianta, že by nebyla pravidla
    MLS: je to náš rest, pro členy to není moc téma, bylo by dobré ho uzavřít. Největší smysl dává, že pokud navrhovatel/zadavatel tématu chce dané téma řešit interně, tak také interní zůstane. Ovšem nabízí se otázka, co když nějaké téma začne jako veřejné, ale v průběhu času zde budou informace, u kterých by bylo vhodné, aby bylo toto téma interní. Dřív jsme řešili jen to, že se interní věci budou zveřejňovat, ale otázkou je momentálně spíš tato obrácená záležitost. Nemáme to kodifikované.
    FS: příliš do této problematiky nevidí, nemá na to jasný názor, řešilo se to i na celostátní úrovni. Je pro, abychom to uzavřeli, souhlasí s tím, aby pravidla byla co nejjednodušší, v MS jsou členové, kterým by mohlo vadit, že některé věci nejsou veřejné
    MLS: je otázka, zda to neobnovit, bojí se, aby nebyl nějaký zbytečný konflikt – určitá část členů by to mohla vidět jako problém, stejně jako řekl FS. Ovšem něco posuzovat, třeba i roční téma atd., řešit, zda to není pro veřejnou či interní debatu, jí přijde zbytečné. Je otázka, zda bychom neměli vložit nový návrh do rozpravy. Podívá se na to procesně. Nedává jí smysl hlasovat o návrhu Tomáše Koláčného, nechce to posuzovat, nechce být soudce. Pro ni je jeho návrh něco, co může přinést problémy. Dle jejího návrh, pokud něco otevřete interně, zůstane to interní, pokud bude něco veřejně a bude to chtít interní, přesune se a zůstane to již vždy tam.
    AZ: zamyšlení, jak to je řešené nyní. Momentálně to není nikde kodifikované, ale všechny sekce mají nějaké moderátory. Pokus schválíme pravidla, mělo by to odrážet to, že PKS je podřízeno předsednictvu, ale sohlasí, že kontrola je zbytečná zátěž, nicméně měla by se dát jasná pravidla. Aby to podléhalo hlasování předsednictva je ok, ale pokud bude přispěvatel zároveň člen PKS, tak bude muset jít za předsednictvem a bude se hlasovat? Není to flexibilní
    MLS: ano, můžeme to vyřešit i tak, že to budu řešit s PKS já a vyřešíme to. Teoreticky toto téma nemusíme vykopávat my, ale mohla bych se obrátit na PKS, aby nám řekli, jak to momentálně řeší. Aktivně jsme to řešili z pohledu Brna, protože jsme rychlejší než PKS. Ať oni něco doporučí, protože něco podobného řeší určitě i ostatní.
    FS: sohlasí s MLS – ať jsou pravidla jednoduchá, návrh TK je zbytečně složitý
    AZ: také souhlasí, pokud zvolíme postup spojit se s PKS, může se to ale zadrhout. V případě fundrisingu se nám to povedlo a ostatní se od nás v Brně inspirují, tohle je příležitost udělat to opět podle sebe. Ale můžeme pověřit MLS, aby to ověřila a probrala s PKS
    MLS: vždy se můžeme vrátit k tomu, že si to odhlasujeme sami. Klidně mě pověřte a já to s PKS proberu.
    AZ: usnesení – předsednictvo Brno pověřuje MLS konzultací dané problematiky s PKS a navržení dalšího postupu na základě zjištěních informací – termín do konce roku 2023

2.
AZ: po prázdninách jsme se chtěli vrátit k výjezdním zasedáním, mluvili jsme o Žabovřeskách
MLS: myslí si, že bychom je mohli v plánu nechat, prvně by měly být městské části, kde máme zastoupení, zde jsou i noví lidé, mohli bychom se seznámit – 1.11. je další zasedání
AZ: minule se nabízel FS, že by to zařídil
FS: ano, už jsem to minule komunikoval, nenašli jsme ale vhodný termín, zkusím to vykomunikovat nyní – zda by to za ně šlo
AZ: pokud ne, najdeme jinou MČ nebo termín

3.
AZ: jako téma na příští MS navrhuji Paro a projekty od politiků – každý se k tomu vyjaduje
MLS: souhlasí – bude třeba zase nějaké úvodní slovo – směřuje to opět k TK
AZ: nebo můžeme požádat nejaktivnějšího přispívajícího
AZ: beru si to na starost, požádám TK, případně si to nastuduji sám nebo pověřím někoho jiného
MLS: případně můžeme vybrat někoho přímo z odboru
AZ: ok, téma necháme, zařídím to
FS: nebrání se, aby to úvodní slovo bylo úplně jednoduché – dle diskuse na fóru by bylo dobré spíše sdílení názorů, jak se stavíme k tomu, že Paro ovlivňují politici, bylo by však dobré si připravit dobré otázky do diskuse.

4.
MLS: jak to máme s hlasováním o nových členech
AZ: co se týče členů, tak poté, co se představí Ivo na krajském sdružení, můžeme o něm hlasovat, pak Josef z Bystrce, o tom by se asi´již dalo hlasovat a pak Bára, ta bude mít už půl roku, ale je třeba to ověřit
FS: Josef má určitě už půl roku, ale u něj nevím, zda se vážně chce stát členem, jeho představení není napsáno, že má zájem o členství
AZ: vyzjistím
VS: k Josefovi – to může vykounikovat KOKS

VS: chtěla by se spojit se Zelenými v S. Lískovci, kteří tam jsou
AZ: může to zařídit, zeptá se, myslí si ale, že zde nikdo nezbyl

Tito uživatelé poděkovali autorovi kristyna.cervova za příspěvek:
Adam.Zemek
Uživatelský avatar
Adam.Zemek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 222
Registrován: 29 čer 2018, 10:56
Profese: Zastupitel, člen představenstva, vývojář
Bydliště: Brno-Bohunice
Dal poděkování: 743 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy z jednání předsednictva MS Brno

Příspěvek od Adam.Zemek »

Díky za zápis, Kristýno! :-)

Jen tady ještě vypíchnu, že jsme schválili následující usnesení:

Předsednictvo MS Brno pověřuje @Monika.Spilkova konzultací pravidel interní sekce s PKS a navržením dalšího postupu na základě zjištěních informací. Termín do konce roku 2023.

PRO: všichni
PROTI: nikdo
ZDRŽEL SE: nikdo

Usnesení bylo přijato.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Zemek za příspěvky (celkem 2):
kristyna.cervova, Marek.Lahoda

Zastupitel v Brně | Předseda MS Brno | adam.zemek@pirati.cz | FB | IG | +420 732 627 289

Odpovědět

Zpět na „Místní předsednictvo Brno“