Andrea Linhartová

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 374
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 403 poděkování

Andrea Linhartová

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Ahoj,
jmenuji se Andrea Linhartová, jsem z Chrasti.
Piráty už nějakou dobu sleduji a volím od doby, kdy se objevili na politické scéně. Do loňského roku jsem politiku spíše pasivně sledovala, účastnila jsem se voleb, to ano, je to právo a povinnost občana, ale do politického dění jsem se nijak nezapojovala.
Probudila mě až situace v mém rodném městě, kdy mě překvapila některá ne zrovna promyšlená rozhodnutí zastupitelů města. Nejen ve vysoké politice je situace tristní, a i na úrovni komunální jsou věci, které nejsou transparentní, a je nutné udělat něco pro jejich změnu.
Piráti jsou strana, která se konečně snaží dělat něco jinak. Má moje sympatie a nyní bych chtěla nabídnout i nějakou aktivní podporu.
Již chvíli jsem v kontaktu s Danem Lebduškou, který mi společně s Pavlem Štěpánkem radí a podporuje při sestavení kandidátky do komunálních voleb.

Co mohu nabídnout: v současné době mě dost zaměstnává zmíněná komunální politika. Jinak mám zkušenosti v práci s lidmi, je mi blízký problém ve zdravotnictví.
V případě nutnosti mohu nabídnout znalost angličtiny a holandštiny, oběma jazyky mluvím „plynule“(nyní využívám málo).

Ode mě pro začátek vše, těším se na odpověď
Andrea
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvek:
Pavel.Stepanek
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Andrea Linhartová

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj.
Potvrzuji, že jsme již nějaký čas v kontaktu.

Pro snadnější rozhodování o tvém přijetí prosím odpověz na následující otázky, které nám mohou se vyznat ve tvé politické orientaci.
1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Díky moc a hezký den

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 374
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 403 poděkování

Re: Andrea Linhartová

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
Myslím, že ODS. Volila jsem ji od doby jejího vzniku. Je pravdou, že nějakou dobu to bylo už jen ze setrvačnosti. ODS nebyla už to s čím bych se ztotožnila, ale zároveň tu nebylo nic jiného. Pak se objevili Piráti a bylo jasno.
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
Upřímně nemám program Pirátů detailně pročtený. Je to věc, kterou tak nějak tlačím před sebou. Povědomí mám, jsou témata, která jsem pročetla kvůli zájmu, či prostě pouze z důvodu toho, abych někomu vyvrátila jeho mylný názor na určitou část programu Pirátů. Slibuju přečtu, musím, už jen pro to abych byla schopná sladit body programu do komunálek.
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
Jsem pro svobodu internetu, ale demokracie není absolutní svoboda, jsou daná pravidla a zákony a ty by měly být dodržovány.
Další pojmy chápu, ale blíže se tím nezabývám.
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
Dobrá otázka, pokud se nepletu tak příjem pro každou osobu, ať pracuje či ne. Nejsem takový ekonom, abych si v hlavě srovnala pro a proti, ale asi by tím šlo vybruslit při reformě důchodů atd. (jen odhad, nejsem expert, a proto touto dedukcí končím)
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
Moc náročná otázka, abych se k tomu jednoduše vyjádřila. Vidím ji z několika rovin, v několika aspektech a nechci věci bagatelizovat.
Národy migrovaly odjakživa, jen dříve to bylo jednodušší, ale i více barbarské. Žila jsem 6 let v Holandsku, proto vím, jak takové začlenění migrantů ze 70 let proběhlo. Ne vždy úspěšně a nyní se tam tvoří nějaké hranice a stanovují pravidla. To mělo být promyšleno dříve, myslím, že z jejich zkušeností nabytých za uplynulé desítky let, je třeba se poučit a vypracovat slušnou migrační politiku, ta je ale v kompetenci státu, ne ve stanovování kvót.
Jsou lidé, kteří azyl potřebují, je hloupost říkat ne a nepomoci.
Ze zkušenosti „migranta“ musím říct, že mou prioritou bylo naučit se jazyk, respektování pravidel a stylu života tam. Proto i mě se dostalo respektu z jejich strany, nevadilo, že mám přízvuk, rozdílnost zvyků atd. Setkala jsem ale se s lidmi - migranty, kteří se 30 let nenaučili mluvit, fakticky si žili po svém, založili si svoji komunitu a bohužel neprojevili snahu. Společnost to nesla velmi špatně, byli kladeny otázky, proč sem přišli, to mohli zůstat tam atd. Tím vznikl problém, který rostl. Nyní je nafouknut do bubliny, je zveličován, zneužíván.
Tomu je třeba předcházet. Pokud chceme něco řídit, je nutné to promyslet, je z čeho těžit. My tady máme výhodu, máme čas, nikdo k nám nechce. Nechci to zlehčovat, ale ani stavět strašáka.
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
Nemám problém. Adopce dětí? Proč ne, ti lidé mají mnohdy vyšší morální hodnoty, než běžný hetero.
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
Nemohu se vyjádřit, nejsem s touto problematikou plně obeznámena.
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
Režim v KLDR je špatný, hodně špatný, ale jsem jen pozorovatel, mohu se ktomu vyjadřovat a soudit, ale komu to pomůže? Lidem, kteří žijí pod Kimovým diktátem určitě ne. Nemám a neznám řešení na ten problém.
EU a NATO se nás týká. Byla jsem nadšená vstupem ČR do EU, nelíbí se mi současný směr a vývoj v EU. Nemyslím si, že naše vystoupení by bylo řešením problému. To si mohla možná dovolit Británie a i tam je spousta lidí, kteří nesouhlasili. My jsme střed Evropy, sice malý střed Evropy, ale měli bychom z toho troch těžit, ne se nechávat převálcovat v každém směru. Nejsem úplně zastáncem jednotné měny, možná dobrý pro zjednušení placení v Evropě, ale – zas nejsem ekonom – myšlenka možná dobrá, nedomyšlená? Pro nás by teď Euro bylo fatální zátěž, určitě ne. Inflace v poměru 1:2 byla náročná, jak by proběhla u nás 1:24?
Chce to nový svěží vítr do staré Evropy, ale troufnu si říct, nepopírat to, na čem Evropa stojí. Různé národy, různé tradice, různé měny. EU bylo pro zjednodušení pohybu a obchudu původně. Tohle už je trochu paskvil.
NATO – jsme malý národ, abych nebyly součástí něčeho většího, Nejsme Švýcarsko se spoustou bank a tím i peněz, abychom si mohli dovolit neutralitu.
Anexe Krymu, snažit se vojenským nátlakem získat něco, co mi kdysi patřilo....špatný.
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé? 
Jsem pro legalizaci. Nemám problém s marihuanou, zbytečně nafouknutá bublina, pár panáků je horších, než jeden joint. Alkoholu holduje také jen ten, kdo chce.
Tvrdé drogy....Čím víc se zakazuje, tím víc to láká. Neříkám, že je řešení sednout, napsat zákon a vše, co bylo zakázano, je povoleno, to ne. Ale výrobci drog tu budou, drogy budou a zákazy nic nevyřeší. Prohibice taky neměla žádný úspěch. Někdo určitě nosí v hlavě nápad, jak to vyřešit.
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
Všechny podniky se státní účastí. Státní zaměstnaci, politici, obecně veřejný a správní sektor, fondy, nadace. Lidé účastnící se voleb na prezidenta.
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?
Na prosazení jsem moc malý pán. Je mi blízký systém zdravotnictví, který je dost velký problém. Tak krom reformy vedení v našem městě, určitě reforma zdravotnictví, systém financování a ZP.

Hezký večer
A
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Linhartova za příspěvek:
Pavel.Stepanek
Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“