Krajská diskuze k RV

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Martin.Polak
Místní předsednictvo
Profese: polygraf
Dal poděkování: 259 poděkování
Dostal poděkování: 473 poděkování

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Martin.Polak » 11 zář 2019, 23:42

Ačkoliv jsem se na téma přerozdělování peněz pro kraje hádal s Janou Skopalíkovou už před delší dobou, tak nejsem proti. Musíme se ale také zamyslet nad sebou, co děláme špatně, že máme takové přebitky peněz. Ale odmítám nákup dalších poradců.
Předseda MS Kolín | Držitel titulu "nezvolený" ve volbách 2010, 2017 a 2018. :-)

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Profese: majitel firmy - dřevařství
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 12 zář 2019, 08:50

@Martin.Polak , my musíme zásadně přidat v investicích do vlastních lidí, vzdělávání, mediální příprava, odborné kurzy. Nepotřebujeme tedy knížecí rady od poradců, ale nějaký systém s externisty, kteří ty naše zastupitele, politiky budou posouvat.
Na druhou stranu to je celostátní nebo aspoň i pražský úkol. Nevím zda jsou vhodné modely pirátské putovní university či ted se řeší v RV pirátský institut, přijde mi to už moc vědecké a odborné.

Mě by úplně stačilo, kdyby naši už zvolení zastupitelé nekladli dotazy jako tenhle z 4.9. na FB:

Ahoj přátelé, do jaké částky může Rada rozhodnout o investici?
Aktuálně rozhodla o akci za 850 tisíc bez DPH a nám se to vůbec nelíbí...

To mi přijde po roce práce v zastupitelstvu fakt problematické, na magistrátu v Praze seděli 4 roky nadšenci, co se vzdělávali střetem a jak Michálek postupoval fakultou :-D
Ale ted máme stovky lidí na radnicích, kteří to chtějí dělat správně a poctivě, ale jsou občas dost mimo v kompetencích, pravidlech a předpisech.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Rebicek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 23017 poděkování
Dostal poděkování: 10909 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 12 zář 2019, 10:34

Já bych si dovolil rozporovat to označení - poradce. Pokud to míří na Ondřeje, tak za prvé, určitě jen neradí, ale produkuje samostatně nebo ve spolupráci realné výstupy (za vše třeba podcasty). Druhá věc je, že ze své pozice nemůže nic nikomu přímo nařizovat. Ale samozeřjmě je tu teoreticky si zvolit nějaké profi vedení, které bude mít know how, kompetence etc. a pokud získá legitimitu od KF, tradááá .... ale nic takového tady nevidím.

Jinak vcelku souhlas s Markem, i když bych k tomu měl poznámky, ale to by byla trochu jiná diskuze.
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Petra.Smutna
Místní předsednictvo
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 535 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 13 zář 2019, 03:22

Ahoj, stálý příspěvek je určen nikoli na volby, ale na fungování strany jako takové, tedy, např. na zaplacení nějakých lokálních akci, vydání vlastních extra novin, propagaci strany v kraji, pronájem vlastních prostoru, zaplacení si nějakého administrativního oracovnika... Co vás k tomu napadá?
A tento příspěvek se dosud rozděluje krajům podle velikosti, bavíme se o částkách v řádech desetitisu až pár set tisíc pro největší kraje, abych nekecala, do tri set tisíc? Někde k tomu je tabulka, kolik dostal který kraj presne za rok 2019. Pro některé kraje, které byly úspěšně ve volbách, jako třeba ScK, je takove číslo mene nezanedbatelna polozka, nez pro jine, a rovné prerozdeleni by jim výrazně pomohlo ve fungování.
Proto jsem osobně za ty varianty návrhu, kde bude podpořeno rovné rozpocitani mezi kraji nezavisle na ostatních okolnostech, a budu velmi ráda, pokud mě v tomto podpoříte. Za jiny způsob rozdělení bych hlasovala s krajním sebezaprenim, s vědomím toho, že můžeme pomoci některým ostatním regionu, aniž by nás to bolelo, ale neudělali jsme to.
Abychom se bavili v reálných číslech, ScK by přišel o nějakých... sto padesát tisíc? Kolik je to procent z našeho celkového rozpočtu? Dohledat někde přesná čísla a poštu je sem, hlavně i s procentuální vyjadrenim, na kterém je vidět lepe, co to se kterým krajem udělá.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Jana.Skopalikova

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 13 zář 2019, 03:51

Petro nechceš si přečíst tu diskuzi na předchozích třech stranách, vše tu je už uvedené. Mě rovny příspěvek nesedí, nebudu ale se už opakovat, navrh Pikala, dělat to přes krajské mandáty mi přijde ještě přijatelný. Ale Praha s tím má stejný problém, jen nikdo nechce vypadat hladove, odpor by šanci měl.
viewtopic.php?f=248&t=48545#top Viz Beránek úplně dole.
A trochu docela mě mrzí, ze prezentujes na KV rovnou svůj názor, aniž resis s PKS, jak vidí ztrátu peněz, a dokonce si na zasedání RV vezmes u této věci předsednictví a nemůžeš pak náš kraj hájit.

Petra.Smutna
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petra.Smutna » 13 zář 2019, 04:39

Marku, prosím tě, zastav. Možná ti uniklo, že byla převolba jednatelů, přičemž jsem opět jednou z pěti jednatelů RV, tedy těch, kteří předsedají zasedání RV. Je to moje funkce, která se nijak nevylučuje s možností přihlásit se do diskuze a říci svůj názor, který v tomto konkrétním případě prezentuji kontinuálně jako svůj vlastní s vědomím, že mě kraj může přinutit k opačnému hlasování. Takže, pardon bez pardonu - ale vezmi jako fakt, že předsedám zasedáním RV podle potřeby, nezávisle na tom, kdy a jak se zapojuji diskuzně.
I proto, byť jste si zde na třech stránkách vesele diskutovali a tříbili názory, považuji za nutné vystoupit s argumenty, proč je vhodné volit rovné rozdělení právě těchto financí. Abych vás přesvědčila tak, abych mohla hlasovat podle svého nejlepšího svědomí (taky tě podobné dilema bude v budoucnu možná občas čekat - vzpomeň si pak na všechny ty, do kterých se kvůli tomu nekompromisně opíráš). Tedy - budu to já, kdo bude hlasovat, buď podle své vůle, nebo proti své vůli, a je tedy prioritně na mně, abych svůj postoj v kraji obhájila.
Mimochodem, zde je link na pokračující diskuzi v RV, pokud má někdo zájem sledovat: viewtopic.php?f=248&t=48545
zde je odkaz na tabulku s přepočítáním, jak by rozdělení stálého příspěvku oproti dnešku vypadalo při schválení varianty poměrného rozpadu či rovnoměrného rozpadu:
Stálý příspěvek - změny.ods
(20.27 KiB) Staženo 1 x
Zajímavější než nominální částky samotné mi přijde jejich procentuální poměr k celkovému příjmu daného kraje - tam je velmi názorně vidět, co to některým krajům přinese oproti ztrátě těch finančně nějsilnějších.

Marek.Rebicek
Krajské předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek.Rebicek » 13 zář 2019, 05:57

Dáváš sem stejný odkaz jako já a tabulka tu už je třetí den od H. Korbela.
Honza te ve věci označil před tydnem a tohle je tvá první reakce. My jsme se tu snažili dobrat docela dobrou diskuzi k společnému stanovisku.

Petra.Smutna
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petra.Smutna » 13 zář 2019, 21:10

Ok, týden se dobirate řešení, ale já se zapojila až dnes, takže závěr je jaký? Mám přestat komunikovat a počkat si, jak se rozhodnete, nebo můžeme pokračovat v diskuzi?

Petra.Smutna
Místní předsednictvo

Příspěvek od Petra.Smutna » 13 zář 2019, 21:44

Ještě zopakuji, že za pozornost našemu kraji určitě stojí i diskuze ke změnám ohledně zakládání MS, zejména na území stávajících MS:
viewtopic.php?f=638&t=44063

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“