Krajská diskuze k RV

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Stredocesky kraj, Predsedajici

Odpovědět
Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajská diskuze k RV

Příspěvek od Jiri.Snizek » 09 kvě 2018, 21:24

Díky za poskytnutý vhled do situace. Moje stanovisko se nemění. Garant programového bodu by neměl být poslanec. Poslanec/poslanci by měli být podřízeni garantovi. Garant by měl být podřízený celostátnímu fóru (Což určitě funguje i dnes.) Z toho však vyplývá to, že to, co vypracuje jeden garant musí být kompatibilní s tím, co vypracují ostatní garanti. Je zřejmé, že kdyby práce probíhala pouze na půdě poslaneckého klubu, byla by jednodušší, ale taky by se lehce mohla názorově odtrhnout od členské základny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 18924 poděkování
Dostal poděkování: 8347 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 09 kvě 2018, 23:35

Díky všem za věcnou diskuzi. Ano, je to složitější, prolíná se více věcí.

Například rozdílná legitimita - poslanecká (z voleb) a garanta (z členské základny).

Poslanecký mandát je širší - v dané oblasti svým způsobem zastupuje všechny občany (nejen piráty), na rozdíl od garanta.
Osobně to vidím v ideální rovině tak, že garant může být radikálnější a poslanec naopak kompromisnější.
Nemyslím, že ani jeden by měl být podřízen druhému (ano, je otázka, kdo by měl být arbitrem na spory, RP? RV?).

Další aspekt, volby nějak rozdali karty, ale podle mě došlo někdy k tomu, že nějaký zvolený poslanec dostal i gesci, které se extra nevěnoval, protože na něj zbyla...

Ale ok, taky to nemám, extra nastudováno, netrvám na tom, aby si hlas měnila. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Wagnerova, Lenka.Kozlova
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, jeden z šéfredaktorů Pirátských novin (aka Emil Havran) prvního mediálního projektu strany (2010-2013), více na profilu wiki.pirati.cz)

Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Profese: zakládající člen
Dal poděkování: 18924 poděkování
Dostal poděkování: 8347 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 11 kvě 2018, 08:33

Tak návrh RP neprošel, jen škoda, že od odpůrců v RV jsem nezaznamenal víc argumentů, proč se jim to nelíbilo.
Výsledky hlasování:
hlasujících: 18 (pro postup do 2. kola třeba 10)
možnost 1: 6 hlasů
možnost 2: 12 hlasů
Návrh nebyl přijat a jednání končí.
viewtopic.php?p=559819#p559819
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Jiri.Snizek
pověřený vedoucí krajského mediálního odboru - Piráti Středočeský kraj, t. 773 993 465 twitter @daliborzz FB fb.com/dlbrz https://stredocesky.pirati.cz (zakládající člen, bývalý člen KK, jeden z šéfredaktorů Pirátských novin (aka Emil Havran) prvního mediálního projektu strany (2010-2013), více na profilu wiki.pirati.cz)

Petra.Smutna
Republikový výbor
Profese: ekonomka
Dal poděkování: 140 poděkování
Dostal poděkování: 307 poděkování

Příspěvek od Petra.Smutna » 11 kvě 2018, 14:00

Panove, pokud spravne odecitam vase reakce, tri az ctyri jste pro variantu 2. Tedy prepisuji svuj hlas a diky za spolupraci.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 6046 poděkování
Dostal poděkování: 2062 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 14 kvě 2018, 10:04

A uvědomuješ si Petro, že jsi změnila hlas až po ukončení hlasování a teď hlasy nesedí?

Petra.Smutna
Republikový výbor

Příspěvek od Petra.Smutna » 16 kvě 2018, 11:38

Novinky z RV:

1. 17. 5. začíná referendum o přijetí návrhu na záměr FO k dodavateli účetních služeb po dobu následujících 8 let, příspěvek vedoucího FO plus příslušná rozprava zde:
viewtopic.php?p=560801#p560801
Jsem připravena záměr podpořit, jelikož toto je jedna z klíčových oblastí, kterou jsme měli s přílivem financí řešit, kvalitní účetní služby potřebujeme - pokud máte vážné výhrady, prosím, napište je sem s patřičným odůvodněním.

2. Probíhá rozprava k záměru MO na průběžnou online kampaň na vybraných sociálních sítích, zejména facebooku a instagramu, zde:
viewtopic.php?f=248&t=41408
hlasování začne 19. 5.
Ocením vaši diskuzi a zejména vyjádření k tomu, zda návrh podpořit či nikoli - já jsem pro podporu návrhu právě tak, jak je předložen, a čekám na vaše reakce, díky.

3. Probíhá rozprava k záměru MO na grafické a filmové práce, zde:
viewtopic.php?f=248&t=41406
hlasování začne 19. 5.
Opět ocením vaše vyjádřední, a zde narovinu přiznávám, že nemám představy o cenách podobných prací, takže netuším, zda je záměr adekvátní. Pokud se někdo z vás pohybuje v oboru, máte zkušenosti, budu vděčná za vaše reakce. A opět - ideálně na základě fundované diskuze vás prosím o vaše doporučení k tomu, jak bych měla hlasovat.

V posledních dvou případech budu hlasovat v neděli dopoledne, k referendu k návrhu FO bych se ráda vyjádřila v pátek večer (18. 5). Vzhledem k tomu, že do sobotního poledne jsem v oblasti s minimálním signálem, nebudu zde asi schopná reagovat na vaše příspěvky, takže se v pátek podívám, sečtu a k dalším dvěma bodům se případně vyjádřím během soboty.

Závěrem ještě upozorňuji, že o víkendu budu na výjezdním zasedání RV, kde se budou řešit zejména tyto body:
Sobota:

Hospodaření a stav 1. Pirátská s.r.o. (Štěpán Štrébl nebo Ivan Bartoš – 30 minut, bez usnesení),
Změna pravidel hospodaření (Andrej Ramašeuski, 30 minut, s usnesením),
Návrh na změnu rozhodčího řádu a pravidel pro členy a příznivce (Lydie Bartošová, 30 minut, s usnesením),
Politika rovnosti - pirátská odpověď na zipy a kvóty (Lydie Bartošová, 45 minut, bez usnesení),
Výsledky hospodaření za rok 2017 (Vojtěch Pikal, 30 minut, bez usnesení),
Info k blížící se kampani (Daniela Weissová, ???, bez usnesení).

Neděle:

Stav vyjednávání nového účetního systému (Marek Nečada, 40 minut, bez usnesení)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Lenka.Kozlova

Petra.Smutna
Republikový výbor

Příspěvek od Petra.Smutna » 18 kvě 2018, 10:26

Zaregistrovala jsem lajky k memu predchozimu prispevku, ale zadne reakce, tedy jsem v otazce zameru na dodavatele ucetnich sluzeb hlasovala avizovane pro prijeti. Zatim se zda, ze vyhraje bud rovnou prijeti nebo varianta projednani teto otazky na vikendovem zasedani RV v Jihlave, kam zitra odjizdim.
Odtamtud take odhlasuji (predpokladam, ze zitra vecer) v ostatnich vecech.
Ze zasedani pro vas pak udelam strucny vycuc.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Hana.Chalusova

Jiri.Snizek
Krajské předsednictvo
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Snizek » 18 kvě 2018, 11:13

Ahoj Petro, lajkoval jsem, protože jsem rád, že s námi takto komunikuješ a proto, že mám pocit, že k práci v RV přistupuješ svědomitě. Jednička se týká pronájmu programu a nikoli dodávek účetních služeb ty stojí (cca 18k měsíčně). Já bych hlasoval proti. A začal investovat do vývoje open-source řešení. Smlouva na 8 let je podle mě fakt masakr, vzhledem k tomu, jak rychle se mění svět IT. Navíc jakákoli úprava bude stát 990 Kč za hodinu. V tomto odvětví pracuji, takže vím, že vývoj software bude stát mnohem víc než 1,5 milionu a jestli ta firma nemá fungující program v ruce už teď, tak ho nebudou mít ani za rok a my nebudeme mít transparentní účetnictví ani za rok.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Hana.Chalusova
Člen KS Středočeský kraj
Profese: psychoterapeutka, lektorka
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hana.Chalusova » 18 kvě 2018, 17:16

Petra.Smutna píše:
18 kvě 2018, 10:26
Zaregistrovala jsem lajky k memu predchozimu prispevku, ale zadne reakce, tedy jsem v otazce zameru na dodavatele ucetnich sluzeb hlasovala avizovane pro prijeti. Zatim se zda, ze vyhraje bud rovnou prijeti nebo varianta projednani teto otazky na vikendovem zasedani RV v Jihlave, kam zitra odjizdim.
Odtamtud take odhlasuji (predpokladam, ze zitra vecer) v ostatnich vecech.
Ze zasedani pro vas pak udelam strucny vycuc.
Petro já tomuto vůbec nerozumím, a to tak moc, že ani nemám názor :?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Chalusova za příspěvek:
Petra.Smutna
Je to co je, a není to co není.
+420 774 414 213

Petra.Smutna
Republikový výbor

Příspěvek od Petra.Smutna » 20 kvě 2018, 08:11

Jirko, soutez vyhrala jedna start up firma, ktera jako jedina splnila podminky, ktere byly pozadovane. Na vyvoj vlastniho systemu nemame ani lidi ani cas, dosud si na tom vylamalo zuby jiz nekolik aktivnich clenu a vysledek byly vzdy problemy a chyby v ucetni zaverce. Takze letos poprve komplet vse odbornici, kteri rozumi jak IT, tak ucetnim zakonum a jejich upravam.
Pro nas se zmeni apkikace, ve ktere budeme zadat o proplaceni, to bude asi to nejviditelnejsi.
No a ja tedy jdu odhlasovat i ty ostatni zalezitosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petra.Smutna za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“