Probuďte se před volbami

Moderátoři: Republikove predsednictvo, PKS Zlinsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Petr Stehlik
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Profese: všeuměl
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1688 poděkování

Probuďte se před volbami

Příspěvek od Petr Stehlik » 09 dub 2010, 09:13

Ahoj všem,

poslední dobou jsem měl (a pořád mám) dost práce v životě i v TO, takže bych přivítal vaši pomoc (hlavně místopředsedů, ale i všech ostatních) s pirátskými aktivitami v kraji. Témata, která jsou otevřena a měla by se řešit:

- "Luděk": jak jsem na poslední chvíli dal na kandidátku Luďka Maděru, dlouholetého bojovníka s mafií na zlínské radnici i výše, tak ten mi poslal nějaké elektronické dokumenty (účetnictví radnice apod.), které dle něj obsahují důkazy o korupci a dalších nekalých praktikách. Nemám vůbec čas to začít analyzovat, tím méně z toho těžit nějaké závěry a důkazy a ty vydávat na webu. Na toto někoho potřebujeme. Studenta? Důchodce? Někoho, kdo má prostě čas a pomůže se zpracováním toho kvanta informací do stravitelné podoby. Kdo se hlásí dobrovolně? :) Další věc je, že bychom to měli nějak prezentovat na webu - nevím, jestli našem zlínském, nebo speciálním protikorupčním, a nevím, kdo ten web udělá a bude udržovat. Dobrovolníci, stoupněte si do řady a postupně se hlaste.

Mimochodem, Luděk taky chtěl, abychom mu pomohli pronajmout sál, kde by mohl několik hodin přednášet divákům o poměrech panujících na radnici. Řečník je myslím přesvědčivý, ale neměl jsem pocit, že by dokázal zaplnit sál pronajatý za 4000 korun (otázka peněz viz níže). Na to bychom potřebovali další peníze na propagaci takového akce. Proto jsem ho nechal tak trochu bez odezvy, což ho naštěstí neporazilo, neboť (jak jsem zaslechl), kontaktoval některé z vás. Mrzí mě, že jsem mu napoprvé nedokázal pomoci, ale fakt jsem na to neměl zdroje. Snad někdo z vás mít bude. Materiály má skvělé, s ním "boj s korupcí" není jen prázdná fráze!

- "Branky": Pavel Holman mi píše, že je nejvyšší čas se domluvit na průběhu předvolební kampaně a navrhuje koupit dvě vlajky, dát je nějakým jeho spřáteleným kapelám a zaplatit jim cesťáky, aby přijely a hrály. Ano, domluvme se na průběhu kampaně, ale nejdřív je potřeba si uvědomit pár drobností:

1) nemáme peníze - všechno, co máme k dispozici, jsme na náš krajský "virtuální podúčet" naskládali s Martinem po stovkách a dnes je tam tuším sotva tisícovka. Malá vlajka (80x80cm) stojí pětikilo, když koupíme 3-4, jsou to dva litry. K tomu bych zvažoval nějakou drobnou kampaň po MHD (100 listů A4 na týden za dva litry), nějakou odměnu pro případné plakátovače (Nora se mi už neozvala, napíšu jí znovu), další peníze na případný dotisk letáků (5000 ks za tisícovku) a jsme na pěti tisícovkách - a to tam ještě nemáme ani náznak cesťáku pro kapely (nemám představu, kolik to je). Takže pokud máme začít něco podnikat, musíme se na to nejdřív složit - jako například v Olomouci, kde tuším dali dohromady přes 15 tisíc korun.

To, že je na celostátním účtu ČPS asi 50 tisíc korun, vás nesmí plést, protože minimalizovaný rozpočet na online kampaň potřebuje ještě asi půl milionu korun. Tedy tam peníze taky nejsou a chybí ještě víc, než nám v kraji. Já samozřejmě ještě pár tisícovkama přispěju - kromě fotek na kandidátku koupím ještě třeba ty dvě vlajky a uvidíme, co dalšího (možná to MHD), ale chtělo by se to domluvit společně, do čeho má smysl investovat a kolik dáme dohromady.

2) návratnost/účinnost investice: Honza Podhajský z MO dle průzkumů tvrdí, že jakékoliv peníze nevynaložené do reklamy na internetu (tj. všechny, které jsem popsal výše) jsou v podstatě vyhozené. Že prostě je 2-3x lepší vzít tisícovku a zaplatit za ni online reklamu někde (Facebook či jinde), než za ni koupit vlajku, pár letáků a ty pak celé odpoledne rozdávat. Usuzuje tak z cílové skupiny, která nás má teoreticky volit, a já mu v tom docela věřím (což mi osobně trochu komplikuje tu venkovní předvolební kampaň).

Další věci, kterou jako pravidelní nečtenáři fóra asi netušíte: MO vydal jakýsi plán na předvolební kampaň, je to pěkně po týdnech namalované až do konce května. Někdy v tom květnu pojede předseda Ivan Bartoš takovou tůru (tour) po asi krajských městech, čili zřejmě zajede i k nám. Plánuje s sebou mít zvukovou aparaturu a dál nevím co, je mi to trochu záhadou. U toho bychom určitě měli asistovat v plném počtu a celé kráse. Mimochodem, na 50% se u té tour počítá s naším Kubou Ždánským, ale toho jsem půl roku neviděl a neslyšel. Žiješ, Kubo?

My bychom měli podchytit ostatní velká města v našem kraji, kam Ivan s cirkusem nezajede (Kroměříž, Valmez, Vsetín, UH, ...?). Pavel měl progresivní nápady, když jsme se viděli v půlce března - nějaký valník s videoprodukcí? Nevím, jak moc je to reálné, ale slyšel jsem, že v Brně chystají něco podobného. Kdo má čas vyzvědět od Brňáků více? Jsem ochotný popadnout auto a zajet za nimi na některou z jejich akcí, ať se poučíme přímo v terénu - harmonogram už vydali ve svém krajském fóru.

Mimochodem, krajská fóra Brna, Olomouce a Plzně jsou plná zajímavých nápadů. Zkuste z nich něco vytěžit a pak to sem upravené na naše poměry napsat - já ta jejich fóra sice průběžně čtu, ale zase to rychle zapomínám, mám toho moc.

Pro informaci, čím se zabývám nebo co mám v plánu já (kromě těch věcí výše, které nestíhám):

- v pondělí ráno jdu do Rozhlasu natáčet nějakou zvukovou vizitku, pět minut odpovědí na 7 tajemných otázek. Držte mi palce, ať to dopadne lépe, než ten rozhovor do MFdnes, co jsem dělal minule.

- pořád ještě řeším kandidátku - postupně doplňuji vaše životopisy (které si můžete na wiki dávat sami), čekám na zbývající čestná prohlášení

- přemýšlím, jak oslovit přes Jitku studentky a studenty na univerzitě. Jitka by mi asi mohla propašovat inzerát do nějakého jejich online systému, takže to chce nějaký chytlavý text a kontaktní mail, a když se někdo ozve, tak ho přesvědčit, že je náš a chce nám pomoci. Pokud mi někdo pomůže i s tímto, budu jen rád.

Další možnosti velmi jednoduché propagace, kterou taky nestíhám a mohl by si ji v každém městě vzít někdo za svou: jak máme ty malé A5 letáky na kvalitním papíru, tak to by bylo výborné trousit po pár kouskách v čekárnách u doktorů, u kadeřnic a já nevím kde se ještě čeká. Jak bývají ty stolky plné letáků, které si znudění lidé pročtou... Kdo chodí občas po doktorech?

A máte vůbec dost letáků? Kdo by neměl a chtěl si sám tisknout, ledacos najde na http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages ... tazeni.php

Existují taky nové krásné tapety na pozadí - mrkněte na https://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki ... _a_bannery a pak rovnou na http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/ ... wallpapers

A teď mi napište, že jste to aspoň dočetli až sem, nebo ještě lépe, čím a jak můžete přispět pirátskému boji v našem kraji. Díky!

Zbynek.Krystyn
Profese: IT manager
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Probuďte se před volbami

Příspěvek od Zbynek.Krystyn » 09 dub 2010, 10:50

Čaute,
Peťo dočetl jsem až do konce, mé penízky jak jsme se domluvili platí čili 3-5tis. Jak víš s časem je to špatné, moc ho nezbývá ...
Co se týká krajského webu to pořeším já dle požadavků a námětů. Zatím je hotová kandidátka, až budou další informace o kandidátech na wiki, doplní se i na web - zatím jsou jen u Jitky i na webu. Kontakty se sloučí s krajskou radou do jednoho bloku.
Kdyby někdo měl nějaký námět nebo nápad co s webem dalšího, ke mě s ním.

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Profese: elektromechanik
Dal poděkování: 2446 poděkování
Dostal poděkování: 1371 poděkování

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 09 dub 2010, 11:53

Přečteno.
S penězi na tom fakt nejsem nějak slavně. S časem je to trochu lepší.
Je to o koordinaci, protože i kdyby se mi např povedlo nahlásit zábor (bylo by fajn vědět how-to, Pavle), tak bych tam pak neměl postávat sám.
Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001,
pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!"
"Ostatně soudím, že OSA musí být zničena."

dunsun
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: programátor

Příspěvek od dunsun » 09 dub 2010, 14:46

Petr Stehlik píše: Další možnosti velmi jednoduché propagace, kterou taky nestíhám a mohl by si ji v každém městě vzít někdo za svou: jak máme ty malé A5 letáky na kvalitním papíru, tak to by bylo výborné trousit po pár kouskách v čekárnách u doktorů, u kadeřnic a já nevím kde se ještě čeká. Jak bývají ty stolky plné letáků, které si znudění lidé pročtou... Kdo chodí občas po doktorech?
Velmi dobrý nápad. Tam si člověk přečte cokoliv jen aby zkrátil pekelné čekání.
Za týden a něco jdu na kontrolní odběry, takže v Otrokovicích na poliklinice rozhážu do čekáren několik kousků (kteréžto od tebe vyzvednu v práci).

Pavel.Holman
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: učitel
Dostal poděkování: 4 poděkování

Příspěvek od Pavel.Holman » 10 dub 2010, 11:14

čau,
přečetl jsem až do konce.
Peníze: Počítám vynaložit tak max. 6 tis.
Z toho: 1 tisíc = 2 vlajky
1,5 tisíc = tisk letáků a samolepek
1,5 tisíc = benzín a výlep
1 tisíc = pronájem sálu (20 hodin = 50 kč/hod.)
1 tisíc = rezerva - případné jídlo a pití na oslavu našeho vítězství
Na účet neposílám zatím nic, neměl jsem cestu přes banku. Raději bych ten příspěvek řešil doložením složenek nákladů, které jsem zaplatil.

kapely:
Úvaha byla následující, ať to vyjde co nejlevněji a je to co nejefektivnější.
Obě kapely jsou u UL - Tam by mohli zahrát kdykoliv - Každoroční 1. Májový festiválek před VŠ kolejema a následná afterparty ve VŠ baru je domluvena a oficiálně nahlášena.
Kdyby jeli k nám, byla by blbost, aby zde odehráli jeden koncert a jeli zpět. Proto:
Pátek dopoledne: Zábor v Praze na libovolném náměstí - žádný zisk
Pátek odpoledne: Zábor v Brně popř. po dohodě s Brňákama někde jinde. (zábor = žádný zisk, nějaký klub by se pár kaček vybralo)
Pátek večer - noc: Zlín popř. UH, Strážnice, Val. Mez - akce se vstupným - něco by se vydělalo na cesťák
Sobota odpoledne - Zábor Ostrava nebo Olomouc - bez zisku
Sobota večer - noc: Klub koncert někde při cestě domů do UL (Pardubice, Hradec Králové) - zase by se vydělalo na cesťák.
Každopádně by to chtělo kontaktovat i jiné kraje o této možnosti

Sami doporučují, že jsou pro ně ideální VŠ bary a kluby popř. tělocvičny, haly na VŠ kolejích - co si myslím, že je přesně naše cílová skupina.

Jenom připomínám, jedná se o tyto kapely:
Uraggan Andrew & Reggae Orthodox http://www.uraggan.info/main.html
Sníh na schodišti http://www.snehulaci.cz

Příští týden jedu do UL a musím říct, jestli do toho jdem nebo ne.

Cesta Ivana: Když budu vědět včas termín a dovolí zdraví, počítejte se mnou na 100 %.

Prohlášení a životopisy:Dovezu osobně, stačí napsat, kdy se potkáme.

Maděra Čas na analyzování pravdivosti určitě nemám, ale rád bych ho osobně poznal. Kdyby měl zájem, tak by si mohl vyzkoušet svoji prezentaci u nás v Brankách, vychytaly by se mouchy a pak bychom mohli zkusit jeho výstup ve větších městech před větším publikem.

ZáborySpeciálně pro Martina: http://www.dnk-stavebni.com/zadostozvla ... nikace.htm
Jinak každé město, obec, má zábory upraveny svou místní vyhláškou a většinou na svých stránkách i žádost ke stažení.
Pozor: většinou bývá zvlášť pro zeleň, a zvlášť pro zpevněné plochy.

Tak to je ode mne asi vše. Kdyby jste měli jakýkoliv nápad, jsem jedno velké ucho.
Zatím čau Pavel
Pavel Holman

OL4F
Profese: voják z povolání
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OL4F » 11 dub 2010, 12:10

Hoja kapitáne, :D :D :D,
jestli chceš, jsem ochoten jednu tu vlajku koupit, ale nesmí se to dovědět Jitka :D

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Profese: elektromechanik
Dal poděkování: 2446 poděkování
Dostal poděkování: 1371 poděkování

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 11 dub 2010, 13:25

Vlajku bych bral taky.
A samolepky.
Šlo by se k tobě připojit, Pavle, v objednávce?
Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001,
pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!"
"Ostatně soudím, že OSA musí být zničena."

Petr Stehlik

Příspěvek od Petr Stehlik » 11 dub 2010, 14:43

Martin Svadlenka píše:Vlajku bych bral taky.
A samolepky.
Šlo by se k tobě připojit, Pavle, v objednávce?
Bílé vlajky a samolepky chybí dlouhodobě, ty objednáme hned příští týden. Podle mého názoru by po jedné vlajce mělo mít k dispozici každé letákové komando a pak možná nějací naši hudebníci, ale nevím kteří. Místní mlčí a to Ústí nad Labem mi ještě úplně nesedlo. Takže když to sečtu, vychází mi to na dvě vlajky.

Nálepky by to chtělo s nějakým jednoduchým vysvětlujícím textem, ať se mě pořád všichni neptají, jestli je ČPS jen recese. Např.
"Česká pirátstká strana - na rozdíl od ostatních stran si z vás neděláme prdel!" (nebo slušněji, ale stejně důrazně).

Když umíme polepy na auta, neumíme náhodou i ty nálepky? Nebo budeme psát kamsi do Čech? (už jsem zas zapomněl, kdo ty nálepky v ČPS uměl dělat).

Petr Stehlik

Příspěvek od Petr Stehlik » 11 dub 2010, 14:44

OL4F píše:Hoja kapitáne, :D :D :D,
jestli chceš, jsem ochoten jednu tu vlajku koupit, ale nesmí se to dovědět Jitka :D
Díky za nabídku, rád toho využiju, ale nevím teď, jak to udělat, když to tu čte :-) Nejlépe asi tak, že vlajku sice zaplatíš, ale domů nepřineseš ;-)

Petr Stehlik

Příspěvek od Petr Stehlik » 11 dub 2010, 15:07

Pavel Holman píše: Peníze: Počítám vynaložit tak max. 6 tis.
Z toho: 1 tisíc = 2 vlajky
1,5 tisíc = tisk letáků a samolepek
1,5 tisíc = benzín a výlep
1 tisíc = pronájem sálu (20 hodin = 50 kč/hod.)
1 tisíc = rezerva - případné jídlo a pití na oslavu našeho vítězství
ta poslední položka se mi líbí nejvíc, na tu přispěju já :-) Jinak vidím, že tam nemáš tu MHD ve Zlíně (což by dělalo přes 2 tisíce + cena barevného tisku). Možná, že to úplně vynecháme - kluci z Olomouce, co jsem s nimi včera mluvil, nevypadali, že by to na ně v jejich MHD účinkovalo.

Letáky jsme mohli objednat v Brně, Jarda teď tiskl 95 tisíc kusů, ale neobjednal jsem nic, protože viz poměr účinnosti online/outdoor reklamy. Navrhuji těch zbývajících 7 týdnů vydržet se zásobami, co syslí Martin. A možná má i něco Jitka+OL4F, a já ještě asi 500ks.
Máme taky spoustu (~900?) A3 letáků, které musíme do 3 týdnů (nechat) vylepit. Už o tom píšu Noře.
Na účet neposílám zatím nic, neměl jsem cestu přes banku. Raději bych ten příspěvek řešil doložením složenek nákladů, které jsem zaplatil.
Jasně, ono je to vlastně jedno, jen ty peníze vynakládej co nejúčelněji.
Obě kapely jsou u UL - Kdyby jeli k nám, byla by blbost, aby zde odehráli jeden koncert a jeli zpět.
Každopádně by to chtělo kontaktovat i jiné kraje o této možnosti
můžeš to napsat do vnitřního fóra, třeba do MO. Tam se toho chytí.
Prohlášení a životopisy:Dovezu osobně, stačí napsat, kdy se potkáme.
Můžeme si svolat nějakou schůzi, kam bych pozval i Luďka Maděru. Datum a čas si zkoordinujte podle směnování atp. (Martine?), já jako místní dorazím téměř kdykoliv.

Zamčeno

Zpět na „Zlínský kraj“