Komunální spolupráce - Komunikace

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9426
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 23061 poděkování
Dostal poděkování: 10931 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 18 bře 2018, 13:15

To se sem taky hodí dát, pro členy vzniká nové omezení v souvislosti s volbami.
Republikové předsednictvo
oznamuje změnu pravidel pro volby viz §11 odst.1 Volebního řádu. Tato změna byla odhlasována zde

Tato změna znamená, že příslušné předsednictvo, které organizuje primární volby v dané oblasti, má pravomoc zakázat členovi kandidaturu za jiný politický subjekt v dané oblasti. Každý člen strany má nově povinnost oznámit kandidaturu za jiný politický subjekt (tj. bez účasti České pirátské strany) nejen republikovému výboru, ale také příslušnému předsednictvu (krajskému, místnímu). Zákaz může být vydán buď obecně nebo dále ve vztahu ke konkrétní kandidatuře, a to do 14 dní od oznámení. Pokud bude člen přes zákaz kandidovat proti České pirátské straně ve volbách, jde o hrubé porušení stanov, za které může být člen vyloučen ze strany.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Stepan.Drtina, Jiri.Snizek, Jana.Skopalikova
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

tkutil
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od tkutil » 26 bře 2018, 21:28

Dobrý den,

rád bych někoho s PKS Středočeského kraje pozval na 3. společné setkání zástupců uskupení pro komunální volby v Kladně dne 27. března od 19:00.
Po dohodě Jakubem Václavovičem a Janem Jurikem Vás zkouším kontaktovat na přímo.

Jednáme i s dalšími subjekty (Zelení, KDU–ČSL, kladeňáci.cz, STAN, TOP09).
Chceme vytvořit kvalitní jednu až dvě kandidátky, než několik kandidátek, kde hrozí že hlasy nepřekročí 5%.

Máme k dispozici životopisy zúčastněných a podrobně zpracovaný program.

Můžete mi zavolat nebo mi poslat telefonní číslo, pokud byste se chtěli dozvědět více věcí telefonicky nebo osobně?
Předem děkuji za odpověď abych věděl, že jste informaci obdrželi a nesnažil se Vás kontaktovat jinou cestou.

Mezi mé priority patří:
- Vytvoření schopného a kompetentního týmu
- Transparentnost – výběrová řízení, zveřejňování smluv, propagace připravovaných projektů
- Vtáhnutí občanů do rozhodování
- Podpora vzdělávání
- Zrušení hazardu
- Řešení otázky sociálně vyloučená lokalita

Jan.Jurik píše:
14 bře 2018, 19:26
14.3. 15:55 telefonní hovor s Tomášem Kutilem, má zájem o schůzi s PKS SČK a probrat možnosti spolupráce a sestavování kandidátky do komunálek na Kladně

https://www.facebook.com/7klokan

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 05 dub 2018, 23:00

Dnes jsme měli s Tonym Schejbalem schůzku s Michalem Trešlem, což je aktuální zastupitel v Černošicích. Připravovali se jako místní hnutí VPM - Volba pro město na komunálky, ale min. týden to ostatní kandidáti vzdali a rozhodli se voleb nezúčastnit (ve volbách 2014 získali 9,44% hlasů). Michal je dlouhodobý volič ČPS a příznivec, osobně se známe několik let, kdy jsme spolu dělali vedoucí na dětském táboře. Nyní se rozhoduje, zdali založit vlastní nové hnutí, nebo získat naší podporu a sestavit pirátskou kandidátku. Černošice mají 7k obyvatel a 21 zastupitelů, kandidátku zaplní lidmi, co osobně zná a již s nimi spolupracuje. Zatím nikdo z nich není členem strany. Nechali jsme s Tonym diskuzi otevřenou a poradíme se se zbytkem PKS. Dojem zanechal velmi pozitivní a rovnou jsme ho informovali, že bychom byli rádi, aby alespoň čelo kandidátky bylo sestaveno z členů ČPS, s tím souhlasil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Tomas.Zmuda
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 243
Registrován: 14 srp 2013, 09:50
Profese: projektový manažer
Bydliště: Jinočany
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 277 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Tomas.Zmuda » 18 črc 2018, 15:01

Včera jsem měl schůzku se starostkou Jinočan. Bavili jsme se o místní nezávislé kandidátce, kterou skládá. Bylo mi nabídnuto 6. místo z 9. s tím, že jí není známo, že by někdo jiný tvořil kandidátku v Jinočanech. Zároveň mě předběžně požádala o to, abych v případě zvolení vedl finanční výbor a nahradil po necelých 20 letech Františka Koníčka (ano, toho Koníčka :)). Na to jsem kývl. Příští úterý máme schůzku všichni kandidáti a rozdělíme si petice. Celkem potřebujeme 138 podpisů, což by nemělo představovat problém. Všechny dokumenty pirátského kandidáta mám již podepsané a starostkou zhlédnuté.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Zmuda za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Příspěvky: 2620
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7097 poděkování
Dostal poděkování: 2572 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 19 črc 2018, 16:37

Ahoj posádko,
na žádost Pavla Šandy sem vkládám jeho příspěvek:
Vážení Piráti,
píšu vám jakožto zakladatel NeraHnutí, které působí v Neratovicích, v okrese Mělník.
Jmenuji se Pavel Šanda, jsem opoziční městský zastupitel zvolený za ČSSD, ze které jsem v lednu tohoto roku vystoupil. Řada členů Pirátů mě zná buď přes facebook nebo z demonstrací proti Nečasově vládě či proti ACTA.
Vedli jsme tu a vedeme řadu bojů s místní radnicí - ohledně výstavby Kauflandu, privatizace městských bytů, umístění přístaviště na Labi, rušení zahrádek a zeleně v návrhu nového územního plánu, apod. Mezi lidmi, kteří se na tom podíleli, byla a je řada voličů Pirátů.
NeraHnutí má nyní už skoro 140 oficiálních podporovatelů a už sebralo dostatečný počet podpisů, aby mohlo podat kandidátku jakožto sdružení nezávislých kandidátů. Program, zásady a seznam podporovatelů NeraHnutí najdete na http://nerahnuti.cz/
Na naši kandidátku jsme získali nejlepší lidi z několika kandidátek z minulých voleb a nejvýraznější osobnosti, které se aktivně stavěly proti politice současné radniční koalice STAN+ODS - konkrétně jde o lidi z kandidátek ČSSD, KDU-ČSL, SNK-ED a SZ. Většinou jde o nestraníky, vyjma dvou pečlivě vybraných členů ČSSD.
Rád bych touto cestou požádal o podporu NeraHnutí dvěma způsoby:
a) umístěním člena ČPS na naši kandidátku (konkrétně Václava Michalce, který je dlouholetým příznivcem Pirátské strany a nedávno podal přihlášku do vaší strany.)
b) veřejným vyjádřením podpory (např. na FB) z vaší strany i informování voličů o vaší podpoře z naší strany
Umístění člena Pirátské strany na kandidátku NeraHnutí je vcelku logické vzhledem k velké podpoře NeraHnutí mezi jejími voliči v našem městě, včetně řady lidí, kteří se na založení NeraHnutí podíleli a/nebo stáli na stejné straně ve střetech s vedením města, a ukáže vaši podporu NeraHnutí i lidem, kteří se o tom dozvědí až při čtení kandidátek.
Myslím, že i pro Piráty je to příležitost v našem městě do budoucna zakořenit.
V případě jakýchkoliv dotazů mě prosím kontaktujte na tel. 603 864 934.
Pavel Šanda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 227
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Petr.Prochazka » 13 zář 2018, 17:21

Včera 12.9. jsme přijali pozvání několika nymburských stran a uskupení k setkání na radnici města Nymburk. tohoto setkání jsme se zúčastnili ve složení Petr Procházka, Martin Martin, Petr Pištěk.
ANO (Adriena Gabrielová, Jaroslav Štencl,Ladislav Gabriel, Václav Šťastný, Vojtěch Krameš), Nymburští Demokraté (Ivan Černovský, Jan Ritter), Změna Pro Nymburk (Pavel Fojtík, Marek Michl), Zdravý Nymburk (David Šitavanc) a Pro Nymburk iniciovali toto setkání, aby se předběžně ujistili o možnosti povolební spolupráce. Hlavním impulzem bylo zjištění sympatií či antipatií k ambicióznímu hnutí Nymburk s Klidem, které vede bývalý starosta Tomáš Mach a jejichž kampaň je velice ostrá a velice finančně nákladná. Mach je známý svým úzkým napojením na Bývalého starostu a hejtmana SČK Miloše Peteru, který také jako lídr vede ČSSD do komunálních voleb. Tomáš Mach je také známý aférou, kdy několik let popíral statisícové příjmy ze společnosti VaK Nymburk v době, kdy zastával úřad starosty města.
Za piráty byly předneseny programové priority a povolební strategie, která je pro nás stěžejní při skládání případné budoucí koalice - Transparence, participativní rozpočtování, rozkrytí finančních toků u městských firem a organizací...
Nymburk je nyní před volbami rozdělen na několik táborů. Do jednoho z nich patří výše zmíněné strany, které z části tvoří současnou koalici ve městě (ANO, Nymburští Demokraté, Změna Pro Nymburk a TOP09) a programově do něho patří také Zdravý Nymburk a blízce i Piráti. Druhým táborem je podle aktuální situace nepsaný svazek ČSSD, ODS a Nymburk s Klidem. Do třetího tábora patří SPD, Národní demokracie a KSČM, s nimiž zatím zdá se nikdo o spojení neuvažuje. Samostatně stojí Krásný Nymburk (ODA), což je prozatím značně nečitelné uskupení.
Na této schůzce jsme vznesli dotaz, zda představitelé stran připouštějí povolební spolupráci s ČSSD pana Petery, nebo s Nymburkem s Klidem. ND toto jednoznačně odmítli, Zdravý Nymburk také. Odpovědi pana Fojtíka ze ZpN byly částečně vyhýbavé, ač sám hovořil o předchozí velice špatné zkušenosti z koalice 2010, kde byl společně s ČSSD. Odpovědi ANO byly ryze odmítavé, avšak zazněly pouze z úst kandidátů z nižších příček. Lídr Adriena Gabrielová se po celou dobu schůzky nijak zásadně nevyjádřila.

Z Výše uvedeného plyne, že sestavování koalice bude v našem městě velice složitou záležitostí. Avšak je třeba počkat až na výsledek voleb, kde se piráti pokusí získat co největší podíl a poté budou ostře vyjednávat o svých programových prioritách.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jiri.Snizek, Martin.Martin

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Místní předsednictvo
Příspěvky: 41
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Martin.Martin » 14 zář 2018, 17:22

Čupr, ...nedáme to i vyřejně do viewtopic.php?f=570&t=13315&start=1720 ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Petr.Prochazka

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 9426
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 23061 poděkování
Dostal poděkování: 10931 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 01 říj 2018, 18:23

Petr.Prochazka píše:
31 led 2018, 17:38
Jesenice - starostka města paní Vladyková (ANO) by nám ráda pomohla sestavit pirátskou kandidátku v Jesenici. Ví o lidech, kteří by měli zájem za piráty kandidovat.
Ehmm...

Co je vám do toho? Starostka za ANO mlží o stamiliónové transakci
https://www.novinky.cz/domaci/484759-co ... sakci.html

Desetitisícovému městu Jesenice, vzdálenému asi šestnáct kilometrů jihovýchodně od Prahy, vládne již čtvrtým rokem jedna z úspěšných žen hnutí ANO – Radka Vladyková. Ta na starostku tohoto města kandiduje za týden znovu. Jak Právo nyní zjistilo, provedla starostka jen pár dní před zářím 2017 spolu se svým mužem, podnikatelem Petrem Vladykou, zúžení společného jmění manželů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Petr.Prochazka
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Místní předsednictvo
Příspěvky: 227
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 229 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: Komunální spolupráce - Komunikace

Příspěvek od Petr.Prochazka » 05 říj 2018, 15:52

O Vladykové jsme to zjistili poměrně brzy po té schůzce a proto zůstalo všechno u ledu a nedošlo k žádné spolupráci...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů