Jan Štěrba [přijat]

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Opavské Slezsko

Zamčeno
anonym81499
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 164
Registrován: 05 lis 2017, 04:45
Profese: Již nejsem členem České pirátské strany
Dal poděkování: 388 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Jan Štěrba [přijat]

Příspěvek od anonym81499 »

Ahoj.
Mé jméno je Jan Štěrba, narodil jsem se v Opavě a letos jsem měl 55 roků. Po základní škole jsem vystudoval střední zemědělsko - technickou školu rovněž v Opavě a po absolvování základní vojenské služby jsem začal pracovat v dopravě, nejprve jako závozník, poté jako řidič a nakonec jako dispečer. Po roce 1989 jsem založil se svými kolegy spediční firmu a 20 roků podnikal v autodopravě. Od roku 2010 pracuji jako dispečer v opavském Městském dopravním podniku a od roku 2009 se aktivně věnuji komunální politice v Opavě. Sestavoval jsem kandidátku pro komunální volby v roce 2010 a posléze v roce 2014. Nejprve za stranu Občané.cz pana Petra Havlíka (doporučuji si přečíst na netu jeho "Mapování souvislostí českého byznysu a politiky") a v roce 2014 pak již společnou kandidátku s "opavankou" Hankou Brňákovou, "pirátem" Pavlem Kořízkem, "nezávislým" ředitelem Mendelova gymnazia v Opavě Petrem Pavlíčkem a dalšími, pod společným názvem Opavané – NEZÁVISLÍ, OBČANÉ, PIRÁTI, kdy jak Hanka Brňáková, tak Petr Pavlíček byli zvoleni do zastupitelstva města Opavy. Já sám jsem ve stávajícím volebním období členem majetkové komise a místopředsedou dopravní komise Rady města Opavy a i když nejsem zastupitel, účastním se pravidelně každého zasedání opavského zastupitelstva. I v dalším volebním období bude má snaha směrovat k sestavení kvalitní kandidátky, čehož si myslím, že Piráti jsou dostatečnou zárukou. A jak vyplynulo z diskuse na poslední schůzce Pirátů Moravskoslezského kraje v Opici 1.listopadu, kde jsem se i představil ostatním, bude snahou Pirátů sestavit kandidátku zejména z členů a příznivců strany a nezávislých kandidátů. Byl bych rád, kdyby se nám v Opavě podařilo sestavit takovou kandidátku, kdy na čelních místech by měli být právě členové nebo příznivci Pirátů. Svou pomoc Pirátům vidím zejména při budování místního sdružení v Opavě a pak předáváním mých dlouholetých zkušeností v oblasti dopravy a práci v kolektivu. Jsem pravicově založený a chtěl bych u Pirátů prosazovat zásadu tří "O" tedy odpovědnost, odvahu a otevřenost. Pokud bych se měl vyjádřit k běžně pokládaným otázkám novým příznivcům, tak s legalizací konopí pro lékařské účely nemám problém, s ostatními drogami ano. Státní dotace mají smysl ale zcela určitě ne byrokracie, která ji provází. Navíc si nejsem jistý účelností některých projektů. S OSA jsem kamarád nikdy nebyl, neboť nepovažuji rádio v autě nebo mobilním telefonu za veřejnou produkci. Autorská práva ok. Ochrana soukromí je v současné době velmi populární téma, zejména pro lobistickou skupinu dodavatelů různých 100% nutných zabezpečovacích prvků organizacím a institucím. Největší nebezpečí co se týče osobních údajů vidím ve zneužití sociálních sítí, ale recept na to co s tím nemám. Nechal bych to na ajťácích. Vyrůstal jsem za "komančů" a vím co dokázali napachát, proto považuji tuto otázku za nejpalčivější problém České republiky, což ostatně dokazuje i zvolení Grospiče předsedou mandátového a imunitního výboru. Imigrace v rámci Evropy ano, EU ano, Euro ano. Mám dva dospělé syny a tudíž se mohu věnovat více i mé velké lásce, což je vysokohorská turistika a jízda na kole.
Pokud jste si to kdokoliv z vás dočetl až sem, děkuji za pozornost a přeji úspěšný další pracovní týden.

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym81499 za příspěvek:
Pavel.Korizek
vala.4
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Jan Štěrba

Příspěvek od vala.4 »

Hanyz,
co ti drbe radči se vrať sám do sebe.Já o tom něco vím,ale možná se dá pro Opavu něco udělat.Pa,pa
Petr V.
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Opavské Slezsko“