Komunální volby Bohumín

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj, PMS Karvinsko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Uživatelský avatar
Michal.Klus
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 130
Registrován: 01 kvě 2012, 15:45
Profese: webdesign
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 553 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Michal.Klus »

Vlákno pro diskuzi ke komunálním volbám v Bohumíně.
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Ahoj.
Předně chci poděkovat za vytvoření vlákna, které bude určitě vhodnější než facebook, kde se mají informace tendenci ztrácet.
Úvodem bych se chtěl představit a nastínit, proč chceme kandidovat v Bohumíně. Mé jméno je Daniel Galuszka, je mi 23 let, studuju na magistrovi žurnalistiku (FSV UK) a momentálně pracuju v Poslaneckém klubu. V Bohumíně jsem se narodil a trvale se zajímám o tamější komunální politiku. Nelze říct, že by se Bohumín ubíral špatným směrem. Náhodou je to progresivní město, které vytváří velké a ambiciózní projekty, jež se v dlouhodobém horizontu daří plnit. Je to práce zejména rady města, která je kompletně složena z ČSSD. Na první pohled se zdá, že tedy není důvod ve městě zakládat kandidátku. My ale cítíme, že bychom to měli učinit. Problém totiž není v tom, že se něco děje a je to špatně. Problém je v tom, že se v některých oblastech neděje nic a my bychom proti tomu chtěli bojovat. Tím nejpalčivějším problémem, který je společným jmenovatelem pro celý MSK, je odliv mladých a vzdělaných lidí do větších měst. Chceme, aby naši vsrtevníci měli v zastupitelstvu své zastoupení. Chceme, aby v každém období zastupitelstvo zhodnotilo přání a priority mladých lidí. Chceme, aby se optimalizovalo kulturní vyžití, aby měli občané lepší informace o dění na radnici, aby se rozšířil význam městské knihovny ve věci pořádání odborných přednášek, chceme mladým lidem ukázat, jak lze snadno a jednoduše podnikat. Přejeme si prohloubit vztahy s našimi zahraničními sousedy z Polska a budovat vzájemné pochopení a toleranci. V poslední řadě chceme prioritizovat výsadbu stromů ve městě společně s rozšířením veřejné wi-fi sítě. Chtěli bychom rovněž ustanovit radu městských informačních kanálů a to zejména městských novin OKO a televize TIK, abychom předcházeli zvýhodňování reprezentace hegemonních představitelů města. Občané musí vědět o tom, že jsou ve městě i další vzdělaní a politicky orientovaní lidé.
Uživatelský avatar
Jan.Jaron
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2018, 10:06
Profese: Architekt, lektor CAD systémů
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Jan.Jaron »

Já tu jsem, jen aby jsi neměl dojem, že tu nikdo není!
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Ty jo, lidi, vybírejte si čitelnější přezdívky, než "Joe". :D jak mám pak vědět, o koho jde? Jinak... nevíte o nějakém způsobu, jak účině motivovat lidi k aktivitě na sociální síti a na fóru? Je nás ve skupině asi 10 a píšu si tam se dvěma lidmi, což je docela frustrující zvláště při faktu, že vím, kdo všechno si daný příspěvek zobrazil :D #fml
Uživatelský avatar
Michal.Klus
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 130
Registrován: 01 kvě 2012, 15:45
Profese: webdesign
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 553 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Michal.Klus »

To je těžký no, asi to chce konkrétní jasný dotaz nebo úkol který je třeba řešit. Nebo zkusit oslovit přímo přes pm. Než se chytnou ;)
Uživatelský avatar
Jan.Jaron
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2018, 10:06
Profese: Architekt, lektor CAD systémů
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Jan.Jaron »

Je tu trochu debilní nastavení, myslel jsem, že se zde zobrazí přezdívka včetně celého jména, nebo alespoň když si někdo rozklepne můj profil, že to uvidí...ale ono hovno a navíc jsem ani nepřišel na to, kde změnit přezdívku... Honza Jaroň
Uživatelský avatar
Daniel.Galuszka
Mediální odbor
Příspěvky: 702
Registrován: 30 lis 2017, 19:52
Profese: social media team
Dal poděkování: 434 poděkování
Dostal poděkování: 790 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Daniel.Galuszka »

Možná v nastavení profilu? Nevím... každopádně teď už vím, kdo jsi a to mi stačí :D Honzo, která oblast tě nějak nejvíce zajímá? Plánujeme to, aby měl každý bod našeho programu nějakého garanta.
Uživatelský avatar
Jan.Jaron
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 16 led 2018, 10:06
Profese: Architekt, lektor CAD systémů
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 15 poděkování

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Jan.Jaron »

No, asi máme problém, že já a Tobi se trochu dublujeme. Přecejen jsme oba architekti. Mě můžete teoreticky ještě hodit na "komise pro výchovu a vzdělávání", "komise kultury", "Komise pro rozvoj cyklodopravy ve městě" (tam bych jím hodně zmrdal tu dementní cyklostezku...), ale přecejen asi bych byl nejlépe na tom "komise pro územní rozvoj, podnikání a zaměstnanost", na druhou stranu o podnikání a zaměstnanosti moc nevím, takže nás tam klidně hoď s Tobim oba dva :-)
Uživatelský avatar
Veronika.Murzynova
Zahraniční odbor
Příspěvky: 689
Registrován: 02 lis 2017, 14:59
Profese: Expertka na energetickou transformaci
Bydliště: Lesní 800, 73514 Orlová - Lutyně
Dal poděkování: 1325 poděkování
Dostal poděkování: 1335 poděkování

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od Veronika.Murzynova »

Joe píše:Je tu trochu debilní nastavení, myslel jsem, že se zde zobrazí přezdívka včetně celého jména, nebo alespoň když si někdo rozklepne můj profil, že to uvidí...ale ono hovno a navíc jsem ani nepřišel na to, kde změnit přezdívku... Honza Jaroň
Napiš Martinu Kučerovi z administrativního odboru, přezdívku ti změní. Taky jsem nechávala měnit 8-)

Místopředsedkyně evropského Pirátstva.
Eurofederalistka. Podporuji myšlenky.
"What doesn't kill you, only makes you.... stranger."

marketa.piechowiczova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 14 led 2018, 14:28
Profese: studentka ekotrofologie
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Komunální volby Bohumín

Příspěvek od marketa.piechowiczova »

Tak jsem se konečně odhodlala k mému prvnímu příspěvku.
Jmenuji se Markéta Piechowiczová a za pár hodin mi bude 24 let, posledním rokem studuji magisterský obor se záhadným názvem – Ekotrofologie. Abych to více přiblížila, jedná se především o studium vlivů vnějšího a vnitřního prostředí na tkáně člověka. Zabývám se tedy výživou lidí, genetikou, mikrobiologií a okrajově také ekologií. .to vše v souvislosti se zdravím. Dále se starám o provoz únikovky v Brně, podílela jsem se na její tvorbě, vytvářím grafiku, starám se o reklamu atd. Ve volném čase ráda pomáhám svým přátelům s nejrůznějšími projekty, které zrovna vytváří.
Politice jsem dříve nevěnovala příliš velkou pozornost, ale po volbách do poslanecké sněmovny v minulém roce se to ve mně zlomilo. Piráti konečně dostali šanci a obsadili 22 křesel ve sněmovně a mě najednou začalo bavit sledování přímých přenosů z jednání, čtení příspěvků na sociálních sítích politických stran a úplně nejvíce sjíždění videí na DVTV. Piráti ve mně vzbudili pocit, že i mladí lidé se mohou zapojit do politiky a že je to potřeba. Proto jsem ráda, že se Daniel rozhodnul založit kandidátku a oslovil nás – mladé lidi z Bohumína, kteří chtějí, aby bylo jejich město lákavějším místem pro život.
Souhlasím s Danielem v tom, že se v některých oblastech vůbec nic neděje. Vzhledem k mému oboru bych se chtěla zaměřit především na oblast zdraví a prevence. Naše město klade velký důraz na sport, ale výživě, která jde se sportem ruku v ruce, se vůbec nikdo nevěnuje. Myslím si, že by lidé měli být vzděláváni v této oblasti a také vím, že se v této oblasti vzdělávat chtějí. V poslední době se na mne obrací čím dál více lidí různého věku i vzdělání, kteří potřebují poradit v oblasti stravování, ale nikdo si kvůli tomu nezaplatí schůzku s nutričním terapeutem za hříšné peníze. Proto si myslím, že by se měly pořádat přednášky ve spolupráci s naší knihovnou, dále preventivní akce ve spolupráci s nemocnicí či střediskem a samozřejmostí je také zapojení školek a škol (určitě bych zapojila střední odbornou školu, kde je obor kuchař - číšník). Dále můžeme oslovit místní restaurace a uspořádat nějaký festival zdravého jídla, lidé by mohli ochutnat chutné a zdravé jídlo, a navíc bychom podpořili i místní podniky. No zkrátka těch věcí, které by se daly realizovat v této oblasti, je mnoho. Pokud bych si tedy měla vybrat jednu z komisí, tak asi nejvíce k tomuto tématu sedí komise pro výchovu a vzdělávání. Dále je mi blízká také komise pro kulturu.
Odpovědět

Zpět na „Karvinsko“