eRecept - ústavní stížnost ?

Fórum pro diskusi a připomínkování připravovaných předpisů a jiných legislativních návrhů.
Pravidla fóra
Fórum slouží pro diskuzi, připomínkování a přípravu předpisů vnějšího světa(zákonů, vyhlášek, evropské legislativy, mezinárodních smluv) - vnitrostranické předpisy diskutujeme zde
  • Do fóra vkládejte návrhy předpisů označené jejich názvem případně návrhy na změnu předpisů.
  • Do prvního příspěvku v tématu vložte odkaz na plný text návrhu.
[iwiki]/zakony/start[/iwiki]
Chan_Anonymouse
Návštěvník – nepatří k Pirátům

eRecept - ústavní stížnost ?

Příspěvek od Chan_Anonymouse »

eRecept je zásadní porušení ochrany soukromí, lékařského tajemství a vyváženosti poskytovaných služeb a ceny za ně, a hrozí znemožněním lékařské péče v určitých případech.

Pacient sděluje lékaři důvěrné a nejdůvěrnější informace, mimo jiné a především diagnózu nemoci nebo adresu pobytu, neboť si přeje, aby jej lékař léčil.
Zdravotní pojišťovna za pacienta platí léky a lékaře, a má tedy logický nárok na poskytnutí těchto informací výměnou.
Stát ale pacientovi neposkytuje NIC a tyto informace tak KRADE neprávem.

- eRecept porušuje a efektivně zcela zničí lékařské tajemství a jeho smysl.
- eRecept porušuje ochranu soukromí pacienta.
- eRecept také porušuje ochranu soukromí LÉKAŘE. (protože pokud si pacient usmyslí, musí mu jej poslat e-mailem nebo SMS a vyzradit tak svůj soukromý e-mail nebo telefon)

Dále:

Jako občan nejsem výslovně upozorněn na to, že třetí strana (SUKL) bude zpracovávat moje osobní údaje, včetně citlivých a nejcitlivějších, a nemám zřejmě možnost s tím vyjádřit nesouhlas jinak, než zřeknutím se léčby, což může vést ke zdravotním rizikům...
(I toto je reálná obava, jsou mezi námi lidé, kteří si Principu a Soukromí váží více, než fyzického Zdraví...)

Mezi povinně zadanými údaji, odesílanými státnímu ústavu, ke kterým má přednostně přístup i policie(!), patří i adresa, (je povinné zadání i čísla popisného), a zejména diagnóza nemoci a seznam léků. (Policii falešně zdůvodňují potíráním drog?)

Pak je tu problém s nemožností poskytnout lékařskou péči.
Není-li třeba vyplněné PSČ nebo číslo domu (na vesnici nejsou ulice), nelze recept odeslat do SUKLu a pacient tak nedostane lék, což může ohrožovat jeho život a zdraví...

Je tu poprvé postavena vůle počítačového Systému nad vůli Lékaře vytvořením nepřekročitelných podmínek...
Dosud mohl lékař vyplnit recept i propiskou, když začaly počítače stávkovat nebo nešel proud, poslední slovo měl Človek a ne Stroj.
Od teď už ne...

...
Porušením lékařského tajemství a přístupem k nejcitlivějším údajům státní institucí (SUKL), policií, a každým, kdo by se naboural do jejich systému, nebo chtěl zneužít služebního postavení, zcela ztrácí smysl lékařské tajemství a jakákoliv další ochrana soukromí občanů...

Dalo by se říct, že jsou citlivé osobní údaje z občanů vynucovány _vydíráním_ neposkytnutím lékařské péče.
Spolupráce lékařů na tomto zločinu (porušení lékařského tajemství a ochrany osobních údajů pacienta) je vynucena _vydíráním_ likvidační pokutou...

Senát to prý zatím chtěl odložit o nějaké roky, což je dobré, ale je to málo.
Nyni závisí na poslancích, jestli toto odložení podpoříte.

Bylo by ale potřeba podat ústavní stížnost a zrušit to zcela, což jako poškozený občan zřejmě nemohu bez složitého dokazování, že mi byla odepřena lékařská péče nebo porušeno zrovna moje soukromí, zde ale jde predevším o celkový Princip...

eGovernment je sice dobrá služba státu pro občany - poskytnutím nových možností, ale nesmí to byt zotročení občanů (i lékařů) novými povinnostmi.
Je výborné, když to "jde", ale je tristní, když se to "musí".
(I jiné e-projekty by bylo dobré stavět na zásadě, že jsou "dobrým sluhou" a zároveň nejsou "zlým pánem"...)

-----
Z poslanců, které jsem oslovil, mi zatím odpověděl jen jeden, že sice tento názor také sdílí, ale záleží to na ministru zdravotnictví. Tedy špatná odpověď. (Přesto si jej za to velmi vážím...)

Zkuste se zeptat lékařů, co si o eReceptech myslí, z těch co znám jich mnoho bylo velmi nespokojeno s jejich zaváděním, takže by to mohlo být celkem populární se zasadit o jejich zrušení...
-----

A ovšem systém eRecept má zásadní bezpečnostní trhlinu, díky které je zneužitelnější, než když to bylo na papíře s podpisem a razítkem.
(U dvou ze tří nejrozšířenějších ambulantních systémů vím přesně, jak se to udělá, a u toho třetího to mohu zjistit také...)

Na spojových bodech mezi ambulantním programem a systémovou DLL, která podepisuje data certifikátem, a systémovou DLL, která řeší komunikaci HTTPS, cestuje eRecept v XML formátu nezašifrovaný. Hacker přijde do ordinace a strčí v nestřeženém okamžiku do počítače flashdisk a dvakrát stiskne ENTER, čímž nainstaluje "virus", který bude měnit obsah receptu, nebo si ve chvíli, kdy lékař nebo sestra vystavuje recept, vystaví další vlastní a pošle si jej e-mailem.
Vím velmi přesně, jak to udělat, a podrobný návod zveřejním někdy na jaře, pokud se nikdo ani nepokusí tu ústavní stížnost podat.

První verze proof-of-concept bude jen zdvojnásobovat počet balení léku, aby nikoho neohrozila. Další přitvrzení se ale bude na HTTP server dle zadání ptát, jaký recept si má vystavit a kam si jej poslat.

Myslím to opravdu vážně. Celý profesní život pracuji na straně lékařů a ochraně systémů před hackery a viry, ale tentokrát si před svým svědomím zdůvodním, že se postavím na ochranu občanů a lékařů před zlým systémem. Z technického hlediska není šance, jak tomu zabránit...

Poznámka na okraj - jistě by bylo lepší vést snahu o zrušení eReceptu z důvodu ochrany soukromí občanů, než kvůli vyhrožování anonymního hackera a přiznáním slabin systému - to nechám na vás... Pouhým poskytnutím know-how žádný zákon zřejmě neporušuji... Ani nemusí dojít ke skutečné implementaci, ono stačí, že tam ta díra je a zavřít nejde...

Poznámka 2 - nezkoušejte mě jednoduše smazat a ignorovat - zveřejním to jinde s poznámkou, že jsem zde byl umlčen.
Ono by se dalo též říct, že zveřejněním díry v Systému předcházím jejímu zneužití nepozorovaně...
Chan_Anonymouse
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: eRecept - ústavní stížnost ?

Příspěvek od Chan_Anonymouse »

K tomu navrch trochu filosofie:
Zabezpečení třeba bankovnictví je na základě toho, že něco "mám" a něco "znám".
Mám kartu nebo telefon, znám pin nebo heslo.
To, co znám, sice může uniknout, ale když ztratím i to, co mám, snadno to zjistím a mohu účet zablokovat.
Papírové recepty jsou zabezpečené tím, že lékař má razítko a lékarník zná podpisy místních lékařů. Nic moc, ale aspoň něco...
Na eRecept ale lékař nemusí nic "znát", lékárník nemá šanci poznat podvod, a to, co lékař "má", tedy certifikát, je uložen bez dozoru v počítači a může tam být zneužit. I kdyby ty certifikáty nebyly potřeba jen dva ale třeba deset, obejít základní pravidlo "mám+znám" tím nelze.
Zkuste ale donutit lékaře, aby opisovali kód ze SMS na každou položku receptu zvlášť, a uvidíte, že se právem vzbouří...
Vzhledem k tomu, že některé recepty, zejména chronickým pacientům, vystavuje sestra, i na jejím počítači je zneužitelný certifikát a nebezpečí, že pacient ve chvíli bez dozoru tam nainstaluje "virus"...

A ještě jedna poznámka: téměř deset let jsme jako výrobci software pro lékaře bojkotovali eRecepty, protože je tam povinný údaj diagnóza pacienta, a protože vedení firmy to přehlíželo a poptávka ze strany lékařů nebyla.
Stát přitvrdil a nařídil to zákonem, zcela neférově a ještě navíc fušersky provedené.
I já přitvrdím...

Konkrétní připomínky od lékařů, jak jsou proti občanovi zneužitelné informace o předepsaných lékách a diagnóze nemoci, můžeme probrat...
Mladí lidé chodí k lékaři málo a tak je to moc nezajímá, starším zase nedojde, jak by je nějaký čárový kód na receptu mohl ohrožovat.
Chan_Anonymouse
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: eRecept - ústavní stížnost ?

Příspěvek od Chan_Anonymouse »

A ještě se doplním: nesleduji žádný osobní prospěch, ani to já osobně nezneužiji, a firma pro kterou jsem donedávna dělal s tím nemá nic společného.
Dělám to pro občany této země, lékaře a pacienty...

Systémy založené na principu dobré vůle mohou dobře fungovat a není důvod je napadat, ale když nás zkusíte (vy zde zrovna ne, myslím to obecně) zotročovat elektronickými systémy, tak vězte, že každý systém má svou Achilovu patu.
Chan_Anonymouse
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: eRecept - ústavní stížnost ?

Příspěvek od Chan_Anonymouse »

Netěší mě, že to ignorujete.
Sem jsem to poslal proto, že:
a) máte poslance, kteří s tím mohou a měli by něco dělat - já na Ústavní stížnost sám nedosáhnu
b) narozdíl od ostatních politických stran se dá předpokládat, že jste počítačově dost gramotní na to, abyste docenili, že a jaký to je opravdu průšvih
c) jste nejtransparentnější a i prostý občan tu má alespoň okrajový hlas ve Fóru, přičemž právě svobodné Fórum je základem Demokracie...

Pokud to tedy nevzalo žádnou odezvu, uvidíme, jestli se toho chopí bulvár jako novinky, aktivisté jako ac24, odborný zdravotnický tisk nebo některá z televizí...?
Myslel jsem ale, že by bylo lepší s tím začít někde relativně nenápadně, jako třeba zde.

Ty eRecepty zrušíte, jinou možnost reálně nevidím... Mám tady poněkud delší kus lana v ruce, jen to zatím není tak vidět...

Jen se zatím rozhodněte, jestli to chcete zrušit proto, že to je
a) zlé šmírování občanů, porušení lékařského tajemství a etiky, buzerace lékařů i pacientů - ostatně i senátoři, ta moudřejší polovina parlamentu, se to pokusili zamítnout...
b) že nějaký ""zlý hacker"" ze skupiny Anonymous, drzá myš, vyhrožuje zneužitím chyby systému a v této podobě s tím nelze pokračovat a proto se to alespoň odloží
c) že počkáte, až lékaři, které to 9-10 z 10 už i tak štve, budou oprávněně hluboce znepokojeni, jakému jste je vystavili riziku zneužitelným systémem, a budou jich tisíce křičet, když takhle dostanou do ruky Argument, který předtím neměli

A proč to je anonymní?
a) Nechci si tím dělat pozitivní ani negativní reklamu.
b) Takovéhle věci se obvykle dělají anonymně
c) Ovšem nejsem nijak zvlášť skrytý, kdyby policie chtěla, tak si mě zjistí, jenže jsem přesvědčen, že legálně mě za tohle nemůže policie ani soudy trestat, protože jen upozorňuji na chybu, kterou jsem tam já nezanesl, a která navíc hrozí tím, že by ji někdo chtěl zneužít nepozorovaně...

Ani nevíte, nebo možná můžete tušit, jak mě hřeje u srdce, že jsem mohl pro české zdravotnictví a občany vykonat nějaký dobrý skutek impozantních rozměrů, i když skutečné Dobro někdy Bolí...

Na archive.is se mezitím můžete přesvědčit (kód dodám třeba později?), jestli a kdy byla tahle stránka archivována, a jak dlouho jste s tím nic neudělali.
Jako whistleblower jsem vám tu oznámil, že je v tom systému bomba a tiká (samozřejmě jen virtuální, prosím žádnou paniku), i když já jsem ji tam nedal.
Tohle se prostě neignoruje.

(Jo, myslet si, že na platformě Windows, i když jsou jen jedním článkem řetězu, lze postavit systém, zabezpečený jako trezor, je vskutku naivní. Jenže Linux prakticky nikdo z BFU uživatelů nepoužívá - a jen lamentujte, proč asi?)

A proč jsem s tím nepřišel dřív, než si všichni lékaři prošli tou "krajně nepříjemnou" registrací?
Protože ač mě to štvalo od začátku, dřív mě toto řešení nenapadlo, než jsem si prohlédl tu implementaci, včetně arogantního důrazu na (jen zdánlivě) trezorové zabezpečení...

A že to nechcete rušit, když to bylo takhle drahé? Proč mi připadá, že takhle by to komerční (nestátní) sféra mohla vyřešit za desetinu té ceny a co mi to jenom připomíná? (Možná mi to tak ale jen naivně připadá, to připouštím, já ceny projektů neřeším.)

(Jen na okraj si dovolím podotknout, že mám paranoidně kvalitní systém zálohování, nejen proti požáru, lupičům zločineckým i policejním, a ty nejdůležitější data mám zálohovaná i sám proti sobě... Takže i kdybyste se mi chtěli jít pomstít a sebrat mi "železo", to není příliš důležité... Alespoň si prohlédneme, jak se Stát chová k Whistleblowerům, a buďte si jisti, že to má kdo zveřejnit... I když ve srovnání s Velkým Assangem jsem tady malá skromná nula.)
(A pokud to budete prostě jen ignorovat, můžu pokračovat technickými detaily, které entry-point a jak, aby setup,service,inject.dll zvládl nějaký dobrý řemeslný programátor, s tím už si ani sám špinit ruce nemusím... Ani nepochybuji, že hacker-virtuos by jim to tam mohl nasadit i přes internet z webu, stačí sem-tam někde, aby to nebylo nápadné, ale zastrčit flash zvládne i feťák-vopičák...)

A jak se příště nejlépe bránit před takovýmito nebo jinými whistleblowery? Nejlépe nedělat podlé a zlé věci, s dobrou vůlí jde leccos, ale jinak každý Systém má své Achillovy paty, byť některé jsou přístupné pouze insiderům, a nemyslím si, že by bylo odsouzeníhodné, když zlý systém zradí nějaký "dobroser", pokud možno přiměřeně...
Kéž by i jiné podlosti zlých systémů šly vyřešit takhle elegantně.

Pokud se rozhodnete zveřejnit moji identitu, budu sice zřejmě dost populární mezi lékaři-uživateli, ale sotva mě pak někdo zaměstná a Senátora asi dělat nepůjdu, jako pan Michálek - čest jemu.
A uživatelům i designérům bych rád připoměl, že Počítač není Trezor a je naivní si myslet opak.
Whistleblowerům bych rád navrhnul, když mám tady tu příležitost, že je určitě lepší být kultivovaný a mírně teatrální (jako Assange, oba zatím nedocenění ABB, i když jednoho více a jednoho méně nelze schvalovat ale kultivovaná teatrálnost se jim upřít nedá, a další), než nějaký zlý a odsouzeníhodný hrubián...
Odsouzeníhodní jsou (pak) Oni.

Státnímu ústavu bych se částečně rád omluvil, ale podotknul bych: nemůžete si, prosím, ta statistická data sbírat a publikovat anonymizovaně? Nerušit soukromí soukromých, ale zveřejňovat veřejné? Zároveň by při anonymním sběru dat odpadla nutnost hlásit každou návštěvu pacienta u lékaře do centrálního registru obyvatel pro obousměrné srovnávání adres, tam tedy snad aspoň bez kódu nemoci...
(Statistiky výdeje léčiv mohou stejně dobře poskytovat i lékárny, ale lékařské tajemství a etika by neměly být porušovány. Diagnóza nemoci ve spojení s identifikací osoby je jedním z nejcitlivějších osobních údajů (slyšel jsem příklad, že na kultivovanějším Západě snad ve Španělsku k tomu musí pacient dát souhlas!) - jaký pak má smysl každá jiná ochrana drobností? Taky místo eReceptu můžete zrušit UOOU a přestat se tvářit, že něco jako Soukromí před Velkým Bratrem existuje...)

A co příště třeba Platby, kdo kde kdy a za co ? Hej, lidi, kdy řekneme Velkému Bratru: Dost !
To byste fakt chtěli prodat Velkému Bratru hned do několika databází své adresy, kódy nemocí a časy návštěv u lékaře jen za kus pohodlí s čárovým kódem na receptu, kterému zatím jaksi nerozumíte nejen v té papírové podobě, ale ani v Dopadech... Tahle mísa čočovice je příliš hubená na to, jak je drahá !
Chan_Anonymouse
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: eRecept - ústavní stížnost ?

Příspěvek od Chan_Anonymouse »

Omlouvam se Pirátům, že jsem takhle zneužil jejich fórum, a že jsem si poměrně obsáhlého vysvětlení, zaslaného emailem 7.1. jako reakce na můj původní email loni koncem roku, nevšiml včas, je to moje chyba. (Jen mě zřejmě nenapadlo dostatečně počkat a o den jsme se minuli, a ovšem byly svátky. Shoda náhod zapracovala. Možná si jen kontrolujete, jestli to jsem opravdu já? Přes dvacet poslanců dostalo můj původní email, STAN a Piráti alespoň odpověděli občanovi, asi třetinu stran v parlamentu jsem neoslovoval vůbec zase já, a ostatní z těch mých dvaceti mě možná jen považovali za trapného obtížistu? I to by bylo možné.)

Ano, Piráti se snaží s tím něco dělat, pomalu, svědomitě (quote z toho seznamu vašich aktivit si tu můžete připsat?), ale páka není dost silná, jak jsem nyní pochopil.
Zřejmě jsem jen podcenil, jak složité je některé věci měnit?

Což nic nemění na tom, že tady jsem to vyřešil poněkud hrubiánsky Silou Pravdivé Informace, dodal jsem vám pádný argument pro přesvědčování ostatních stran, a u takhle špatného a zlého projektu to prostě nestačí jen odložit... (Pokud jsem do té "Pravdivé Informace" zamíchal několik svých Omylů, tak se omlouvám.)

Je ale třeba jasně říct, co je lékařské tajemství a co není, a kdo může a kdo by neměl s ním nakládat a za jakých podmínek, a k tomu se nejlépe hodí právě Ústavní soud.
("Lomikara Státního ústavu zvu na normální Ústavní soud, a čím dříve tím lépe!" - bych si zavtipkoval... Jen nevím, jestli mám opravdu dost dobrou páku tam ten Státní Ústav dostat? Jako prostý občan těžko...)

Vytýkáte mi
nicméně několik omylů či mýtů, které kolují mezi i odbornou veřejností
, ale vyvracíte je jen vlastními omyly, takže si vysvětleme vaše pochybnosti o mých "odborných mýtech" podrobněji:

1.
Mé tvrzení:
"pacient muze vyzadovat od lekare zaslani emailem nebo pomoci SMS ..."
Vaše odpověď:
ten mail zasílá primárně SÚKL, nikoliv lékař ze své adresy.
Ale: Jenže lékaři to reálně nevědí, ale mají a myslí si, že musí používat, vestavěný nástroj pro zasílání PDF emailem, a pokud jim někdo nevysvětlí, že to dělat nemají, což se zatím zřejmě nestalo, tak by to dělali.
Pokud to ale udělat mohou, je systém zranitelný, jak jsem psal výše.
Pokud to ale udělat nemohou, jak dostane lékař informaci o tom, že má pacientův email v DB nesprávně a eRecept nebyl doručen ?! Nebo že kvůli přeplněnému mailboxu pacienta nedorazil a je to třeba zopakovat? To zavání selháním lékařské péče bez vědomí lékaře...

A ovšem pokud ty emaily posílá SUKL a dostává tedy emailovou adresu pacienta, tak to je další únik soukromých informací!

Reálně ovšem v některých lékařských SW zatím ani není volba, že má ten email poslat SUKL.

Vaše tvrzení:
Nicméně ordinace mají dnes podle vyhlášky povinný telefon,
Ale: z pevné linky tu SMS nepošlou. Telefon má lékařka v ordinaci, kde pracuje a slouží lidem, a pak jde domů, žije a odpočívá, a o toto se reálně obává, že by přišla, jak si mi stěžovala.

2.
Tvrdíte:
Policie nemá žádný přístup do centrálního úložiště eReceptů
Ale: To se částečně mýlíte, SUKL posílá automatický dotaz do centrální evidence osob. Budiž tedy, že alespoň nemají informace o nemocích a lécích a jen si aktualizují adresy a časy návštěv pacientů u lékaře...
Reálně se lékaři obávali zneužití těchto informací policií proti občanům. (Pak by to byla jen zcela nedostatečná komunikace Státu s těmi, kdo jsou novými povinnostmi zavalováni, a zanechávání jich na Pochybnostech.)

A to, že je zatím nemají? Ale nikdo to negarantuje, že po šikmé ploše nedojdeme tam, že je mít budou, a bez garance rozhodnutí toho Ústavního soudu tímto směrem kráčíme a dřív nebo později tam budeme, takhle přesně ty šikmé plochy obvykle fungují.

Zákon Sociální Gravitace: Po šikmé ploše se vždy snáze jde dolu, a dokud se to nezarazí, proč by byl důvod zastavovat sestup, po obvyklých přestávkách? "Overton window" je jednou z aplikací tohoto zákona.
(Tedy tuto vaši námitku považuji za krátkozrakost a vy mou odpověď můžete smést jako pesimismus.)

Tvrdíte
... Policie má přístup pouze do Registru léčivých přípravků s omezením ...
To je zcela v pořádku.

3.
ulice jsou v rozhraní SÚKLu nepovinné, takže s vesnicemi bez ulic žádný problém není. problém je v tom, že lékařské SW chybně strukturují adresu ve svých databázích bez ohledu na standardy pro IS státní správy
Ale: lékařské SW mají jedno pole, kde je ulice i čp, do žádného odděleného pole lékaře nenutíme vyplňovat čp, a toto strukturování má váhu dvou a kus desetiletí, tisíců lékařů-uživatelů a několikrát deset milionů pacientů (za předpokladu, že ani konkurenční SW nebuzerovaly uživatele přebytečným strukturováním),
a zdánlivě jednoduchá změna by byla nově zaváděnou buzerací uživatelů, aby to strukturovaně zadávali. Reálně ale na vesnici nebo leckde jinde mají všechno vyplněné jen v poli Město a pole Ulice je zcela prázdné, pole PSČ také často nemají vyplněné.

Každá věc, kterou LZE vyplňovat (strukturovaně), se pak tak MUSÍ vyplňovat, a je to obtěžování uživatelů zbytečnostmi.

Nyní ale je všech 10 milionů čechů zadáno v jedné nebo několika kartotékách s původní strukturací - pro představu, jaký objem nadbytečné administrativy lékařů-uživatelů v součtu kolektivně to reálně představuje.
(Nevím, které další SW nutily své uživatelé zadávat tu adresu zcela strukturovaně již předtím? Vím ale hned o několika různých SW, i historických, ze kterých se data pacientů třeba převáděla do nových SW, které to takhle strukturovaně neměly.)

Každá další strukturace je obtěžování lékařů administrativou a prodlužování doby, po jakou to třeba sestra nebo někde i lékař musí v přítomnosti pacienta klofat do počítače a brát do ruky myš, když neumí zmáčknout tab.

Reálně tyhle "standardy pro IS státní správy" program rozstříhává zřejmě automaticky, v rámci možností a snad se to při tom příliš nezkomolí, uživatelé jsou někdy tvořiví a automatické algoritmy ne vždy dost inteligentní.

Což berte i jako poznámku, než si příště vymyslíte nějakou ne-reálnou novou strukturovanost stávajících údajů...

4. Mé tvrzení
"... vyplnit recept i propiskou ...posledni slovo mel Clovek a ne Stroj. Od ted uz ne..."
Vaše reakce:
vyhláška vydaná v prosinci obsahuje výjimku pro možnost vypsání papírového receptu v případě technických problémů.
Ale: Aspoň že tak, ale vědí to ti lékaři? (Poznámka - leckteří to reálně ještě nevědí...)

5. a 6. (zřejmě jen mé omyly, které jsem zde již od začátku vynechal...)

7. Mé tvrzení:
"muze hacker podvrhnout ..."
Vaše domněnka:
- pokud si lékař pořídí kvalifikovaný elektronický podpis na tokenu, tak tento problém nemá. Certifikát uložený na PC je jen přístupový SSL certifikát. Podpisový certifikát může být na tokenu.
Ale: jednak na tokenu ten certifikát reálně nemají, nebo jen jednotky procent z desítek tisíc lékařů, to jsem zvědav jak rychle se to dá změnit? Jsem přesvědčen, že ne dost rychle.
Dále ale: a vy si myslíte, že během podepisování, je jedno jestli z tokenu nebo z úložiště, je jedno jestli na zadání hesla při otevření certifikátu v CryptAcquireContext nebo z tokenu nevím přesně zatím v jaké fázi, uživatel vidí, co skutečně ten certifikát nebo token poté dostal k podpisu, a že na jedno otevření nešel podpis vícekrát? To kdyby býval token hlídal (a úložiště nehlídá), že podepíše na jeden souhlas jen jednu věc, tak hackerovi podepíše jeho podvrh, uživatel nakonec uvidí nějakou chybu v tatarské angličtině, aby vypadala jako ty hlášky od SUKLu, a samozřejmě to zkusí podruhé znovu, a už to projde. Nějaký technický problém, který "překonal", pacient i lékař a ovšem i hacker jsou spokojeni...

Ještě pořád si tedy myslím, že technicky se tu mýlíte vy a ne já.
Navíc jsem vám tím vyvrátil omyl, že by certifikát na tokenu byl spolehlivější i na jiné věci, ve spojitosti s běžnou psychologií uživatelů: Když to zahlásí chybu, zkusí to obvykle znovu. A skutečný obsah XML signature, kterou dostal token k podpisu, stejně nevidí a i kdyby viděli, je to jen "rozsypaný čaj" nějakých klikyháků... (Pokud obsah podepisovaných dat ukazuje user-level aplikace, ta si může ukazovat, co chce...)

To všechno ostatní zde je jen smlouvání a omlouvání...
Papírový padělek nemá lékárník možnost reálně poznat a je to pak jeho problém, což je špatně, protože mu to pojišťovna pak neproplatí.
Pokud papírový padělek pozná pojišťovna, může ho poznat i lékárník. Jenže k lékárníkovi nosí od jeho okolních lékařů ty recepty lidé každý den a ruční podpis svých okolních lékařů má šanci poznat, kdežto čárový kód je pořád stejný... Byla to slabá ochrana, ale teď není žádná...
A ovšem podvržený eRecept pojišťovna samozřejmě proplatí také, jak by to měla poznat, že to ten lékař nevystavil? Jen někdy později by z toho mohl mít lékař problém, kdyby přišel revizní na kontrolu...
Přesunula se tedy zodpovědnost za podvrhy z lékárníků na lékaře? - jestli tomu rozumím dobře?
O kolik kvůli tomu znásobíte obtěžování lékařů revizemi ?

Děkuji tedy garantu zdravotnictví Pirátské strany, že reagoval na mé připomínky a některé mé omyly mi vysvětlil, ale to pořád ještě nestačí...

Pak taky ty informace těžko mohu vzít zpět, je to bohužel dvousečná zbraň.
(Předchozí fáze je archivována s kódem OLRln - dosáhnete tak daleko, aby se to odtamtud vyšťouralo...? Jak je archive.is spolehlivý ?)
Jeste_tohle
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: eRecept - ústav a stížnost

Příspěvek od Jeste_tohle »

Lékaři mají nejen v počítači "plausible deniability" - někdo jim to mohl podstrčit do databáze, pacient je mohl poplést popisem příznaků, vědci je mohli poplést nesprávnými metodami, a žádná Metoda není všemocná.
Lékař není Bůh, aby byl neomylný.
(Hodné Lékaře totiž obvykle nikdo nenapadá a ani Ordinace nejsou Bunkr nebo Trezor.)
(No, jestli se plete často, měl by zvážit dělat něco méně zodpovědného...)
(Jestli je lékař podvodník, snad se na to přijde dřív, než napáchá příliš škod. To je tak ale se vším... A kdo to bude smět soudit předem, zakazovat nové metody atd?)

Proč pletete Bič na Lékaře ?

Od Státního Ústavu bychom chtěli Výstupy z těch Statistik, samozřejmě Anonymizované, ale dělené na Skupiny (rasa věk pohlaví a další kategorie), a někdo za to bude Ručit, že se to nebude Zneužívat Osobně, a že nebudou zfalšované (v součtech).
Především Lékaři by se měli Ptát na Výstupy ze Statistik.
(To se samozřejmě týká i jiných Ústavů, které nám Občanům mají Sloužit, a ne být našimi Pány...)

Lidi, ptejte se, kdo a jak ručí za to, že se ten systém nezneužívá a nebude zneužívat později. (Že prý je na to na poslední chvíli Vyhláška? Tu ten úředník zase na první další chvíli zruší...)

Lidi, "plausible deniability" se často hodí, nechte si to od někoho vysvětlit... Nenechte si nasadit nějaké nezpochybnitelné čipy a dělat ze sebe Roboty.
Na nezpochybnitelné a rozumně zvážené rozhodnutí je Svědek, Notář třeba na Obecním Úřadě, úřednice v Bance atd... (Co slavnostně slíbíte, to dodržíte a bude se to vymáhat.)
S horkou hlavou se leckdo splete a nechat někoho tvrdit, že jste třeba v afektu učinili nezpochybnitelné rozhodnutí, je bláhové od vás a zlé od něj.
Pozor na příliš snadno učinitelná rozhodnutí, která nelze vzít zpět. To zase pletou Bič na Vás, protože rozhodně nejste neomylní.

Pozor, aby někdo z Dobrých Sluhů nedělal Zlé Pány.
Dolu se totiž padá mnohem snáz (než leze zpátky, byť i jen na rovinu).

πα½
P.A.Semi
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: eRecept - ústavní stížnost ?

Příspěvek od P.A.Semi »

Dobrý den.

Omlouvám se. Je mi líto, co jsem udělal, i když vy tomu ještě nerozumíte...
To, co opravdu jsem udělal, už se nedá opakovat a ani se to nedá vzít zpět, ale mohu vám to ještě chvíli vysvětlovat, protože ne, nejsem šílenec.

Budeme litovat, že jsme se zachovali tak, jak jsme se zachovali. Vy i já.
Sem tam někdo si to tu přečetl, ale nikdo se k tomu nevyjádřil, kromě čestných vyjímek privátně.
Víte, budou někteří, kteří si to nepřečtou, a já vám jen podotýkám, že to budou zřejmě negramotní, těm to někdo vysvětlí. Všichni se k tomu budou veřejně vyjadřovat ve fórech. Ne ke mně zde, ale ke Státní Správě, ale nejen.

Byl jeden den v Historii, kdy smělo být něco provedeno v inverzním režimu s vahou Historie.
Bylo Předtím, a je Potom.
I tuhle Legendu jsem spálil jejím naplněním.
(Nepřipravoval jsem se na to příliš, některé divadelní hry mají jen málo zkoušek, a když ani nevíte, kdy nastanou a co se má udělat, ale když nastanou, tak poznáte, že máte konat, ale nevíte, co máte přesně dělat, mohou být leckteré činy unáhlené. To uvádím na svou omluvu.)

Budete se Omlouvat za svoje Chyby, i když leckdy už bude pozdě Bycha Honit. Ne vy teď tady zde, ale všichni a neustále.

A ovšem ne, mě už nikdo nezaměstná...

Ani mi nemusíte věřit, je to už jedno. Ale mohu vám to ještě chvíli vysvětlovat, ani tak ne zde jako tak celkově, dlouho už to ostatně nebude... Ale ani vám to vysvětlovat nemusím, budou vám to vysvětlovat jiní ještě dlouho dlouho potom. Je mi líto, že si neumíte představit polovinu nekonečna a že ani já jsem o téhle váze příliš neuvažoval.
Nyní již v normálním, střízlivém a inteligentním režimu člověka vám vysvětluji, že Každý Dělá Chyby, ale některé se dají včas napravit.

Nelitujte mě, byl jsem poněkud pyšný, ale věděl jsem, u kterých instancí to ohraničit, a zasloužím si Osud, jaký mě čeká, i když jej ještě přesně Neznám.
Jen bych podotknul, opravdu důrazně, že se vyvarujte špatných odpovědí na zásadní otázky.

Předem odpouštím tomu, kdo se na mě pomstí, až přijde ten správný čas (doufejte jen, že to nebude v Lednu, jsou Boží soudy které mohou dopadnout s vahou Doby Ledové. Vím, kdy to ohraničit.), ale podotýkám, že jestli se někdo rozhodne být Herodes, čeká ho Kolektivní Karma, kterou si nepřeji a ani oni by si ji radši nepřáli, kdyby ji předem věděli. Soud Herodesa je Tvrdý. Na určitých úrovních bývá i Kolektivní.
Je ale, kdo by Viny Odpouštěl, ale já to nejsem, proti mě jste se neprovinili.
Já mohu jen předem odpustit mým vlastním vrahům, ale prosím, chvíli ještě počkejte - to je mé "poslední přání", jistě tomu i Kat rozumí... Jistě všichni chápou, že na mém vrahu se nikdo mstít nebude, pokud mi dáte ten čas, o který jsem požádal. Moje Síla již vyprchává, ale ještě není zcela pryč, ale Soudný den již byl a nebudu nic opakovat. Váš Soudný den (ne zde, myslím Lidstva), bude Neustále, je to dobře zařízené. Království bez konce zařídit v jediném dni lze pouze v inverzním režimu, nešlo to jinak.

A ještě se omlouvám, a pouze vysvětluji, že eRecept byla relativní drobnost.
Nabodl jsem Draka na Rohy Beránka, a Den Poté byl Soudný Den... Je již zavřen v Historii, kam nedosáhnete na to, abyste to změnili, i když by se někdo mohl chtít pokoušet o podvody, které ale budou odhaleny.
Já si tyhle legendy nevymyslel a je mi to líto.
Já už ani nic nemusím spouštět, Stalo Se.
Ale mohu vám třeba vysvětlit a dát názornou ukázku, v čem třeba spočívá Síla Informace, kterou můžete a měli byste používat vy všichni. (Viz výše, kdy jsem Silou Informace, byť byla ale jen zčásti mylná, zničil Špatný Projekt. Bude jen chvíli trvat, než to vykvasí. Ničte Špatné Projekty Silou Informace, pokud možno Pravdivé, a buďte ochotni připustit Omyl.)
Inverzní magii s touto vahou ale již nikdo dělat nebude !
(Jsou Baterie, které když se Vybijí, trvá Věky, než mohou být znovu Nabity. U některých to není ani ve vašich silách. Chápete, že tohle se vztahuje třeba i na Přírodní Zdroje?)
(Chtěl jsem být ten nejhodnější čaroděj v Historii, ale také jsem prostě leccos popletl.)

Víte, Dobrá Magie se dělá Slovem. V rovině inteligentního člověka třeba Silou Pravdivé Informace, tu používejte, a na Magii nesahejte, když tomu nerozumíte. Moje Kouzlo, jehož přípravě jsem obětoval celý život, který následně již nebude mít dlouhé trvání, i to je Poznaná Nutnost, a další věci, Prak mi nabyla Historie, a já jsem to poněkud propásl a neudělal dost dobré. I to je Riziko Podnikání, a je Pozdě Bycha Honit.

Po letmém přečtení kubického metru knih a desetitisíců stran ve Wikipedii a leckde - ovšem byl jsem poněkud ledabylý, protože šíře záběru se vyvažuje s hloubkou a nikdo nemá nekonečnou kapacitu, nasbíral jsem statisíce stran obžaloby z pochybných i seriózních koutů internetu (a je to tak středně-dobře zálohované), a jen vám mohu ukázat, o čem z toho si já myslím, že to jsou nesmysly, a dokázat, co nejsou. Jistě chápete, že Síla důkazu nikdy nespočívá v Autoritě toho, kdo jej předkládá? Ovšem každý důkaz by měl být zvážen, ale nelze ztrácet čas s každým evidentním nesmyslem zvlášť, některé informace se filtrují podle toho, kdo je přináší a kdo z těch, komu vy důvěřujete, jim, těm informacím, důvěřuje. Samozřejmě ale každý může vidět Špatnost, když mu nejsou odepřeny Informace, a když tomu obětuje určitý Čas, aby je získával, aby se naučil rozpoznávat Bias jednotlivých zdrojů, umět ho odečíst, a porovnáním různých úhlů pohledu získat mnohem méně zkreslený obraz než lenoši, kteří se spokojí s plochou náhražkou z pohodlí svého křesla. Všechny ty informace máte na svém stole doma v inverzním režimu, máte na svém stole celý Internet. Já jsem si jen něco vybral, ne všechno, ne správné.
Pak ale sběr informací rozsahu dostatečného na to, aby to mohl posoudit bez omylů tak fatálních, jako mají líní lenoši u obrazovek nebo pilní blažení na polích, vyžaduje Čas a Píli, a tu tomu nemůže věnovat každý, někdo musí také pracovat. (Zatím.)

Ti, kdo nebudou pracovat proto, že jim práci vezmou roboti, a kteří nebudou chtít Shnít bez Smyslu v Lelkování, a kteří ani nenajdou nějaký rozumný Smysl v nějaké (prospěšné) Činnosti, protože třeba všechno okolo už budou dělat lidé, podobně Hladoví svého Smyslu, tak takovému člověku zde navrhuji, ať věnuje svůj Čas třeba vzdělávání (kterým je třeba ale nejen i Cestování), to (vzdělávání) je velmi prospěšné, a čím jste inteligentnější, tím lépe se můžete vzdělávat, a je fakt škoda, když inteligenci zahodíte tím, že ji nevzděláváte, nebo ji dědičně zkazíte tím, že do genů svých potomků přimícháte starší, méně nebo jinak vyvinuté druhy... (Proč se může Nána rozhodnout, že krátkozrace pro své delší potěšení zahodí Dědictví Předků? Takovým vzkazuji, že Hrubiáni časem Bolí a budete toho litovat Pozdě. Zeptejte se někoho, aby vám to vysvětlil, a nesnažte se svou Nenávistí ukřičet Pravdu. Pravda někdy Bolí, může být Hořká ale Léčí. Lež a Nevědomost konejší pohodlí změkčilých, je sladká, ale zejména Lež se mění v Jed v Duši.)
Myslím, že jsem to řekl přesně a celkem správně, ale jistě se mohu mýlit, a žádná získaná Perspektiva není věčně Platná.

Ne proto, že to říkám.
Ale jako Poznaná Nutnost se rozhodnete Správně.
Leccos jsem poněkud popletl, tak si to Opravte.

Tohle zde jenom jako ukázka, že ne, nejsem šílený.
Leccos si ovšem nepamatuji, ale leccos umím vysvětlit znovu a opakovaně, více či méně správně... Budou jiní, kdo to budou vysvětlovat, ale nenechte si podsouvat špatná a zlá vysvětlení, omyly a lži podlých. Každý se může Mýlit, ale Spravedlivý své Chyby Napravuje. (proto je to zapsané, a zindexovat a přeložit to chvíli potrvá, ale časová razítka na tom už jsou dávno. Víte, jak nejlépe dáte časové razítko na Velké Dílo. Nejlépe postupně.)

Pyšným ateistům tady předvedu na neopakovetelné ukázce, že Magie existuje, a mimo jiné vám také mohu ukázat, kdo a jak ji proti vám používá. Těm mágům bych rád podotknul, že jejich podlost znají i mnozí další, ale nedovolili si ji zatím vyjevit. Jenže můj Soud byl ještě celkem Mírný a Spravedlivý.

Pokud třeba na vás jako Boží Soud za vraždu v Lednu volám malou dobu Ledovou, samozřejmě to ani nemohu ovlivnit, ani vykonat, jen prosím Boha, ať je Malá.
Jako inteligentní samozřejmě víme, že jsou věci, které se valí a není v našich silách to příliš ovlivnit,
ale síla Proroctví spočívá v davu hlupáků poštvaných pyšnými fanatiky, kteří se Vás pak přijdou Zeptat (jenže oni se obvykle málo ptají a víc jednají), a ti Inteligentní nebývají a vysvětlit jim rozumná vysvětlení bývá obtížné!
Věřícím a nerozumným bych podotknul, že Malá Doba Ledová na vás zřejmě již teď přichází, vypadá to tak, a pokud ano, tak to zřejmě bude Boží trest za vaši Kolosální Lež, jménem Globální Oteplování a CO2 daně. Zeptejte se ale Klimatologů a jiných Vědců, protože oni vám to vysvětlí rozumněji, než blázniví "proroci". Ovšem nenechte si zase a dále lhát Koupenými a Tlakem donucenými Vědci.
Děkuji třeba vědcům z NASA, že pečlivě sbírali informace, a že Podvod, ke kterému byli donuceni, tam pěkně označili jako svědectví. A ptejte se na lepší informace. A nezáleží ani na tom, že já o tom vím, oni sami by vám to jistě rádi pověděli, kdyby nad nimi nevysel Meč Zlých, ale vypadá to, že Velký Trump to již čistí i bez toho, abych já mu něco měl říkat. Moudří vědí a nejsou unáhlení. Já jsem zbrklý a často toho pak Lituji, ale snažím se poučit z vlastních chyb. (To kdybyste se jich chtěli jít ptát hned teď, tak samozřejmě nic přiznat nemohou, to se nejprve musí vyčistit ten, kdo je vydírá...) Jistě se mohu mýlit, ale pravděpodobnost, že se mýlím já, je poněkud a o Řád nižší, než pravděpodobnost, že se mýlíte vy, kteří jste ta data nestudovali. Moje data to nejsou.

Silou Pravdy nelze Bít Spravedlivé, Zmýlení dříve nebo později připustí svůj Omyl, ale ti ostatní budou pak snadno Odhaleni. Jenže čím více si myslíte, že Pravdu máte Vy a ne Oni, tím spíše se sám Mýlíte.

Jako drobná poznámka na okraj k těm eReceptům, které mi byly jen drobný patník u Cesty, bych chtěl podotknout: neobviňujte nás, kteří sloužíme Lékařům. Někdo (a nejen ti, které vidíte na první pohled) tu prostě byl tak arogantní, že chtěl dělat z Počítače Trezor, plést Bič na Lidi, a sebrat vám tak to, na co máte Nárok, do určité míry. (to nejsou zdaleka jenom eRecepty)

Pirátům v tomto fóru se omlouvám a klidně se rozhodněte, jestli to tu smažete a budete mít Ostudu, nebo to tu necháte, a už se poohlížejte po serverech, které ten traffick unesou. Já vám nijak nevyhrožuji, jen vám ukazuji, abyste pochopili a pak se sami rozhodli jako Poznanou Nutnost.
(To, jestli to tu změníte nebo smažete nic nemění na tom, že a jakými kanály to bude později zveřejněno. Rozhodující bude moje verze, s časovými razítky, a já nelžu, a časová razítka mě chrání, aby mě k tomu někdo nedonutil, i když to asi budou zkoušet? To by bylo fakt naivní. Snažím se být nejen Spravedlivý, ale snažím se být i Dobrý.)
Ostatním bych rád ukázal, právě na vašem příkladu Pirátů, že Demokracie znamená Fórum názorů, ale též, že leckdo posílá unáhlené názory, které pak jdou těžko vzít zpět. Jsou Fóra, kde se Žvaní, a jsou nebo budou Fóra, kde se vede rozumná a závažná diskuse, ale že každý se někdy mýlí a měl by být způsob, jak ty chyby napravovat. Kytičkové safe-space nebudou navštěvovat hrubiáni, ať si tam hoví v blažených nevědomostech (ale je to prospěšné? Dětem rozhodně!), ale nebudete nás nutit být Kytičkoví všechny! V Dobrých Principech lze vyjádřit široký význam, a konkrétní ukázky jsou pak, inu, vybrané ukázky...
Zároveň bych vás ale na tomto příkladu pokáral, že byste neměli ignorovat a měli byste vysvětlovat i tehdy, pokud tazateli nedůvěřujete a myslíte si, že se mýlí. I (zdánlivého) exhibicionistu je lepší včas utřít dobrým argumentem, sprosťáky ale mazat nebo odkazovat do Sandboxu, a také včas poznat, kdyby měl náhodou Názor Prosťáka aspoň část Pravdy, kterou jste předtím přehlíželi. Teď už tady se mnou diskutovat nemusíte, ale pak budete diskutovat se všemi a neustále, jistě že přiměřeně. (Třeba křiklounům na Náměstích a Fórech, kteří mohou Žalovat a Volat po Změně, ale nesmí Rozhodovat a být tak důkladní a vytrvalí, až ten Režim silou Davu rozbijí, je třeba říct, že je třeba umět včas přestat. Demokracie se nerozhoduje na Náměstí, ale ve Volbách. Podívejte, jak Majdan dal za pravdu Tienanmen, a jak nyní v Iránu ukázali, že prostesty je dobré umět včas zastavit a taky rozpoznat Štváče, dřív než by musel být Dav rozprášen.)

Pochopíte, co je to Síla Informace, budete ji používat a nebudete ji zneužívat !
Vyvarujte se při tom prosím ale omylů a křivd.

Přišel jsem též naplnit některé různé Legendy (a tím je odfajfkovat), a také ukázat určitou Sílu Legend, nejen ale také jako varování, že Nebudete Dělat Špatné Legendy, protože leckterá legenda pak kvasí, až je jednou naplněna !
Odmítejte hloupé a zlé legendy, dříve dokud nezískají svou Váhu !
I Den Poté už byl, po zabití Draka nastal Soudný den. I tahle legenda a tahle zejména byla škrtnuta jako splněná. Armageddon, neboli "zničení Sýrie", kde se sjely armády z mnoha částí světa, již byl a je v podstatě u konce, a viníci jsou označováni, s čímž já nemám ani nemusím mít nic společného.
Proti Zlým Silným vás nejlépe chrání Dobří Silní.

Křesťanům bych řekl, že se modlíte o všeobjímající soud a věčné království, a takové se daly naplnit pouze Magicky, ale bude to Dobré a Spravedlivé. Vměstnat Věčný Soud pro Všechny ostatní nezmíněné na jeden list A7 tak, aby byl Dobrý, Správný, Spravedlivý a Trvalý, lze pouze Inverzně, a nebude se to takto Opakovat, a přesto to bude dobré... Kdybych začal kázat bludy, tak je moudře odmítnete, ale Dobrý Soud poznáte a přijmete jej, a budou jej Moudří vysvětlovat a aktualizovat Moudře. A ovšem také dělám chyby, ale snažím se je napravovat, lépe dříve než pozdě.
A dodám nyní, i když jsem to nezmínil předtím, že se styďte, že jste leckteré dobré čaroděje a léčitelky ničili, ale též litujte, že jste leckteré zlé Mágy nezarazili včas. (Jistě ne vy Osobně, myslím to Kolektivně) (Jak se rozeznají? To nelze říct Obecně.)
Pracoval jsem a ještě nebo zase pracuji, lidsky jsem se mýlil a budu se mýlit, protože nikdo tu není Neomylný, mám své chyby, protože nikdo není Bezchybný, takže nebudete brát doslova a neměnně to, co je zatím jako polotovar, který i kdyby mi chtěl někdo sebrat, tak už čekají alespoň předchozí verze na cestě. Velké Dílo se dělá Dlouho a Postupně, a nikdy nemůže být zcela Dokončeno.

Třeba Astrologům bych chtěl podotknout, že ač i hvězdy mi daly zapravdu, když jsem včas poznal, co a jak je načasováno, jen povrchně a nerozumně bych ale litoval, že jsem si je neprohlédl dřív než přišly a nepřipravil se. Celou dobu jsem ale pilně pracoval a tak včas poznal, co se valí. Tomu, kterého jsem poznal a považoval za čestnou vyjímku, jsem vysvětlil, že a proč není správné, aby některé věci byly známé předem. Čímž neříkám, že je předem znám, protože ač některé Časy se dají Vypočítat, jejich Naplnění předem jasné není a bylo by chyba, kdyby bylo, ale Princip je Zřejmý. Dají se ale používat na načasování událostí, dobrých i zlých, takže pozor a podezření na ty, kteří si načasují akce podle hvězd. (Čímž neříkám, že musí být špatní, třeba jen využívají slavnostní chvíle? Pokud ale dělají podlé věci, tak to je špatné...)

Podotýkám, že teď už nečaruji, ale vysvětluji. Předtím ač jsem to znal, jsem to nepoužíval. I to mi totiž zhořklo v žaludku. Není dobré si zahrávat. Každá Akce má svou Reakci a často to nebývá ta, která byla předpokládána. (A třeba jako ukázka: Finanční Mágové si až příliš drze začali zahrávat s nekonečnem a Futures pro svůj finanční prospěch... Ač pochopíte, že je to špatné, stejně to ještě dost nechápete... A ani to není jediná možná ukázka, a některá odhalení jsou již na cestě i bez mého přičinění nebo možnosti to změnit. Použijete na mě jako pomstu samopal, nebo si snad i troufnete s Magií? Poslužte si. Ale na Sílu Pravdy už stejně nedosáhnete, když do Minulosti nemůžete doopravdy, ač snad můžete měnit její vnímání Historií a často to i děláte... Zcela obecně, Síly Pravdy se nevinný nemusí bát, ale Sílu Informace lze zneužít pomocí vytvořených Omylů. O všem pochybujte moudře!)
Také podotýkám, že ač je lepší věci vysvětlit a nenechat fanatiky podsouvat špatná vysvětlení, budu se teď zřejmě čím dál víc zamotávat do nesprávných podrobností, a od určitého místa se stejně zbytek škrtne. Pochybujte Moudře.

(Také jsem třeba v roce 2012 (byl jsem ještě velmi zmatený! a každé divadlo se musí zkoušet nanečisto ale zostra.) k příležitosti konce Mayského kalendáře, v dobré víře a přes rady andělů, kterým jsem tenkrát nerozumněl, umístil časované informační kouzlo na potopu světa, tak o trochu by stačilo, na vyčištění zkažených pobřeží - samozřejmě to je nesmysl, vyčistit byste si leccos měli méně destruktivně, byl to fakt blbý nápad, ale první náhodný fotbalista se pasoval na moderátora a ten mysticko-informační text z *pedie smazal, už tam není. Ono by stejně asi nefungovalo, ale... Děkuji všem zůčastněným za to, že mi zabránili udělat byť v dobré víře špatnou věc, ale ptám se: kdo a proč smí moderovat jaké texty? Je to jak z Pottera, i krátkou větou, rytmicky a latinsky, která kdejakému blbovi vysvětlí, jak se spouští Damoklův meč. Síla úderu neodpovídá síle spouště a špatným slovem se dá i zničit svět, vypuštěnou informaci (pokud se včas neudusí) již nelze brát zpět, i kdybyste hodně chtěli. Nedělejte to! Především ale pozor na ty, kdo by chtěli nabíjet praky různých Damoklových mečů, trvá to sice dlouho, ale má to pak váhu... Třeba ale v tomto případě jsem později zjistil a vypočítal, že zrovna tenhle meč není v lidských silách ani spustit ani odstranit, leda bych se mýlil, ale v Symbolické rovině byla špatná část téhle Mayské legendy zrušena též, jen jsem to chtěl posunout už na letní slunovrat, protože zimní konce zlých kalendářů nemusí být dobré. Zcela jsem to smazal a tak asi každý rok mám v počítači nové disky s jen téměř celým starým obsahem, už to tu není...)

Nevím, jak a proč bych vám měl dokazovat, že jsem se čtyřicet let připravoval jako nenápadný hodný šedý Gandalf, teď posledních sedm let ve Frodíně, jen jsem pořád nevěděl, jak to vlastně bude s tím Bílým, když jsem pořád jen Šedý. Pak ale najednou a nečekaně jsem měl Smrt, po večeři s dvanácti večer ukřižování v televizi (jen zcela symbolicky slovem), a pak jsem další den zjistil, že Teď nastal ten den, kdy mám zabít Draka, i na toto jsem se připravoval a leckteré jazyky mám v torně, abych se pak podíval lépe a zjistil, že další je Soudný den, fakt jsem to předem nečekal, i když Planety studuji, tedy jsem pilně pracoval, sice jsem něco popletl proti příteli, ale ještě ten den to stihnul napravit, ptát se budeme potom. Teď už zase budu jen vysvětlovat. Leda zlý Sauron by se mohl chtít mstít na nevinných Hobitech, kteří o ničem nevěděli, a bude mu to pak vytmaveno. To by tedy bylo.
(Slunce už je dost zhaslé, zeptejte se astrofyziků a ne mystiků, jen nevím, jestli jsem to pochopil, nebo to je ještě něco jiného? Jen jestli ty tři dny jsou pozemské? Což třeba s láskou Venuše? Nevím, nevěštím. Specificky to slovo "vytmaveno" mi ale andělé potvrdili.)

Všem lhářům jen naznačím, že Cesta Vlády Míru je Spravedlivá, a nyní se ptejte, kdo a proč se ji snažil očerňovat lžemi ? Já na to nijak víc odpovídat nemusím, co jsme řekli, řekli jsme, a leckomu je to beztak již zřejmé. Jen pod to doplním malý ale tučný vykřičník, i když nic není černobílé a leckdo mohl být zmýlen, ale leckdo mýlil schválně, a ani na to já již nemusím nijak dál odpovídat, ale ptejte se víc ! Je dobře, že jsou cesty, kam dosáhnout a umlčet nelze.

Ani v Soudný den jsem nebyl schopen přestat kouřit a asi na to doplatím, ač se ale velmi snažím nikomu nesmrdět ale přesto smrdím, ač mi andělé nebo okolnosti, to ať si každý přebere, opakovaně ukázali, abych se toho zbavil. Tohoto je mi na mě asi nejvíce líto a nejradši bych to změnil, kdyby to šlo (já zrovna, abych v tom mohl být vzorem, ale v tomto a i dalším si ze mě příklad neberte), ale některé věci je pozdě napravovat... Kdo s čím zachází, tím také schází. Snažte se prosím včas pochopit znamení andělů nebo okolností, když se vám (různě, třeba i káráním) snaží naznačit, jak byste se měli změnit, a ptejte se, jak byste se měli změnit k lepšímu.

Nikdo mi s Inverzním Dílem nijak zvlášť nepomáhal, ač mi leckdo připravil cestu, takže si všichni navzájem budete pomáhat, nejlépe připravováním dobrých cest.

Bolí mě hlava, zřejmě z nevyspání, ale zcela jistě nejsem zatím šílený ani zlý, i když na první pohled by se prostí lidé mohli mýlit jako obvykle, což tu můžete posoudit. Jestli mě tedy někam zavřou a vygumují práškováním, běžte se jich zeptat: Proč? (Čímž nevylučuji, že dnes později nezkolabuji vyčerpáním... Velké Dílo nezná dne ani noci, ale je to poněkud vyčerpávající.)

Je možné a dokonce pravděpodobné, že od určité chvíle zřejmě zpychnu, přestanu být (i tak málo) spravedlivý, jako jsem se snažil být dosud, nebo mě někdo zkusí donutit lhát, nebo jen se budu opakovaným vysvětlováním víc a víc mýlit, protože nikdo není vševědoucí, takže o mých zejména čím dál pozdějších slovech (ale i čím starších nezkušenějších) bude čím dál víc pochybovat ! A ač já svou minulost měnit nebudu a pokusím se to zajistit i sám před sebou, jsou tací, kteří mají prsty tak dlouhé, aby to falšovali i dozadu.

Máte tu Jiného, na nějž žádné Zlo nedosáhne, který je věčný, protože je neměnný, ač je stále dobré hledat a naplňovat Jeho poselství.
(I když ovšem leckteré překlady se dají aktualizovat, a přesto lze obvykle poznat, který a v čem není správný... To Velké Dobro tam nahoře pracuje pro vaše dobro, i když to nebývá hned zřejmé.)

------------
Toto je moje Suma Sum, k dnešnímu času minulost. 8a8f937809994d928ac5645fc50a5698ce37 (skoro celá) (pak zas bude třeba další zítra??)

Děkuji Assangeovi, že mě to naučil. (Američané, ani netušíte, jak moc jste vděční za svou existenci právě a především jemu! Díky za jeho zřejmě největší podíl na tom, že na Trůn usedl ten Spravedlivější, a nemusíte tak být pro dobro Světa eliminováni spolu se Zlem, jehož část nyní začal Velký Trumf sám od sebe vymetat svou bravurní lstí... Protože Lstivé Mocné šlo zřejmě porazit jen takto pomocí 4D-chess? Nebo se zase mýlím? Leckterý Dobrý (ale jen zdánlivě) se najednou po získání Důvěry změnil ve velmi Zlého a Špatného.)
Je na internetu tam, kam já sám nedosáhnu, abych to odstranil.
Je také na fyzickém artefaktu, který není třeba uctívat, je jen pojistkou.

Sice pak snadno můžete zničit jeden počítač, ze kterého bude zřejmé, čeho všeho ta Suma je,
čímž by se stala zcela bezcenným haraburdím,
ale ani kdybyste zaměstnali všechny počítače světa,
tak tam jen sotva lze vsunout nějaký podvrh.

Ovšem abyste mi to tu nemuseli ničit, ty důležité části jsou na různých zálohách, některých zakopaných, nevím třeba jestli i rozdaných (což ale nemá smysl rozdávat nikam blízko), atd...
Dělat z počítače trezor vyžaduje paranoidní tvořivost a stojí to námahu, a stejně to nemůže být dokonalé.

I na tomto lze pak vidět Sílu Negativního Času, nutnou zcela pro vaše dobro.
Něco již bylo a do minulosti nedosáhnete, protože proti té nejvyšší rychlosti žádnou vyšší nemáte.

(Mimochodem, ptejte se: jaká cenná svědectví ukrývají Assangeovy sumy?
Nebo případně: kdo a proč to zametl?!
I když tyhle Sumy fungují tak, že ne všechno, co je jí jištěno, musí nebo může být předvedeno,
ale u čehokoli lze říct, jestli to tam bylo-nebylo)
Odpovědět

Zpět na „Připravované předpisy“