Dohled na Participativním rozpočtováním

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Profese: politik, informatik
Dal poděkování: 36988 poděkování
Dostal poděkování: 30150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dohled na Participativním rozpočtováním

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Potřebujeme někoho, kdo bude dohlížet a řešit věci nad participativním rozpočtováním(kontrola plnění termínů, sjednocování výsledků...).
Více případně zde: https://redmine.pirati.cz/issues/8996
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Vodova, Matej.Belohoubek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Re: Dohled na Participativním rozpočtováním

Dovolil bych si obnovit toto vlákno.
Potřebuji někoho kdo by provedl kontrolu starých participativních projektů, zhodnocení jestli jsou ještě existující, kolik v nich zbývá prostředků, a třeba i registraci položek těch pokračujících.

Hlásí se někdo dobrovolně? Zaučím, předám...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski

„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Profese: OSVČ, spolumajitelka sijemehrave.cz
Dal poděkování: 606 poděkování
Dostal poděkování: 539 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana.Schlegelova »

Vojtech.Pikal píše: 04 bře 2019, 19:39 Dovolil bych si obnovit toto vlákno.
Potřebuji někoho kdo by provedl kontrolu starých participativních projektů, zhodnocení jestli jsou ještě existující, kolik v nich zbývá prostředků, a třeba i registraci položek těch pokračujících.

Hlásí se někdo dobrovolně? Zaučím, předám...
Ahoj, Vojto.
Pokud existuje nějaký časový prostor k tomu se do toho vpravit (tzn. nemusí to být zítra hotovo :-)), myslím, že bych to zvládla. A dokonce by mě to i bavilo.
Tak se ozvi, pokud bude zájem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Schlegelova za příspěvek:
Yveta.Martinkova
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Takhle, zpoždění je nekonečné, všechny termíny minuly, takže už je to jedno.

Určitě je čas se do toho vpravit. Zájem existuje.

Začni studiem těchto dvou dokumentů:
1) https://wiki.pirati.cz/fo/navody/partic ... i_rozpocet
2) https://wiki.pirati.cz/rules/paro

Až to budeš mít, dej vědět, jak jsi na tom s registrací na redmine.

Podporuji myšlenky.

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Vojtech.Pikal píše: 05 bře 2019, 11:12 Až to budeš mít, dej vědět, jak jsi na tom s registrací na redmine.
Dostanu se tam pod svou pirátskou identitou, práva mám ale jen základní.
Strukturu redmine vcelku znám, občas tam z čiré zvědavosti bloudím. :D

Zbytek nastuduji, ozvu se.
Vojtech.Pikal
”My, co jsme vypluli, nemůžem zpátky - tak jako do láhví šampusu zátky." (M. Horáček)
Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Tak už jsem to trochu prostudovala a při zkoumání různých prolinků jsem narazila na pár nesrovnalostí. Radši je sem rovnou napíšu, ať tušíš, kde jsem a případně mě koriguješ v tom, kde bude podstata zadání.
„O řešení projektu informuje hlavní řešitel v příslušném tématu na internetovém fóru.“
zdroj: https://wiki.pirati.cz/fo/navody/partic ... i_rozpocet
To je myšleno tady? viewforum.php?f=687
Je to dlouho zapomenuté území, které je třeba oživit (za mě klidně výzva přijata), nebo o tom řešitelé informují někde jinde a já jenom netuším kde? 😊
„Součástí výsledku projektu je také stručná zpráva o řešení projektu, včetně zhodnocení, jak byl dosažen veřejně prospěšný účel.“ (§ 22).
Asi podobný problém jako v tom minulém bodě. Pokud by byla aktuální sekce na foru k PaRo, asi bych to hledala tam. Případně v redminu ve vláknu přihlášky. Tam jsem ale neuspěla. Úspěšné jsou v redmine dopracovány až do tvorby rozpočtové položky, zprávy jsem ale namátkovou kontrolou nenašla. Takže otázka zní: Schovává se to ještě někde, kam jsem nedohlídla, nebo je v tom potřeba udělat pořádek prostě vcelku?

Pak jsem koukala ještě na wiki - https://wiki.pirati.cz/fo/rozpocty/participativni/start - to by asi taky zasloužilo doplnit informace, pokud to nebylo prohlášeno za "mrtvou větev".

Tak zatím tak, prosím o další zadání kudy, @Vojtech.Pikal.
Vojtech.Pikal
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Výborně.díky za postřehy.

V aktuálním stavu systému by všechno mělo být primárně na redmine.
Upravil jsem v tomto smyslu návod, prosím o kontrolu: https://wiki.pirati.cz/fo/navody/partic ... i_rozpocet

Pokud máš nějaké další konkrétní nedostatky k opravě v návodech tak do toho.

Jinak je aktuálním úkolem nahlédnout do rozpočtu 2018, do kapitol participativních rozpočtů (231000000 a 231181000) : https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/7/ a někde v nějakém spreadsheetu zpracovat, které z těchto projektů jsou ještě mají nějaké prostředky, vylámat z řešitelů, jestli skončili, nebo chtějí ještě projekt řešit, jestli potřebují schválit prodloužení a znavigovat je k případnému schválení prodloužení.

Podporuji myšlenky.

Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Kontaktovat uživatele:

Základ tu: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Prosím požádej si o editační práva, pokud to není vhodná platforma, řekni, zkusíme mrak. @Jana.Schlegelova

Podporuji myšlenky.

Martin.Kucera
Kontrolní komise
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33862 poděkování

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jen poznámka k té zprávě o řešení projektu - k tomu je vyhrazena sekce na wiki. Později napíšu víc, teď mám urgentnější věci.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jana.Schlegelova
Člen KS Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Za chvíli budu mizet za libereckými Piráty, takže pro dnešek už asi nic nepřibude.. Je to furt pracovní, tu a tam se vracím k tomu, co už jsem prošla, a tak to bude asi i dál, tak to ber čistě jako preview. Narážela jsem ale dnes už na nějaké nesrovnalosti, tak je sem radši vypíchnu. Ráda bych v nich měla jasno.
  1. PaRo 2016 - Opice - Dle piroplácení se zdá, že mohou čerpat ještě 8015 kč, tu na wiki se mi ale zdá, že ta platba proběhla. Je dost možný, že jsem to jen neprohlídla a je to OK, ale kdyby náhodou ne, je lepší to vypíchnout radši hned.
  2. U některých projektů nejsou v redmine požadovaná data ukončení, navzdory § 7 2)e). Pak se nedá moc vypočítat, jestli má smysl prodlužovat a podle jakého scénáře (jede ještě? Nejede? Stačí prodloužit přes souhlas orgánu či přes RP?). Někde jsem se toho dopátrala v textu, někde už je v podstatě vyčerpáno, tak je to už trochu s křížkem po funuse. Ale třeba tady s tím hřištěm je to docela zásadní. Nevím, jak s tím naložit.
  3. Je mi zvláštní, že nějaké projekty postoupili i s částkou menší než 10000. Chápala jsem §6f deset tisíc jako minimum. Možná proběhla nějaká novelizace předpisu, která unikla mému pátrání, nevím?
Jinak připojuji prozatimní legendu k dokumentu.
Modré jsou, kde vidím největší kandidáty na prodloužení.
Zelené jsou projekty, které se zdají být v pořádku dokončené po procesní stránce.
Bílé nepodbarvené projekty jsou takové, které budou chtít nějaký zásah - většinově jen formální ukončení úkolu v redmine (zbývá tak málo prostředků, že předpokládám nebude žádáno prodloužení). Někde bude třeba ještě nějaké prověření.
Žlutě jsou podbarvení ti, co ještě pár dní k dobru mají, ale zaslouží si taky pomalu upozornění na prodloužení.

Jinak asi u dvou projektů jsem našla něco jako tu výslednou zprávu v redmine, jinak jsem moc nepochodila. Možná fakt furt nevím, kde to hledat, jak píše @Martin.Kucera. Někde (když jde třeba o nákup materiálu) možná stačí doklady z piroplácení. Ale čistě formálně by to asi z pozice žadatele mělo být nějak ukončeno. Mám to teď nějak víc řešit, nebo zatím jde hlavně o ty tabulkový data a nahnání řešitelů, @Vojtech.Pikal?
Odpovědět

Zpět na „Administrativa“