Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům PS

Prostor pro diskuzi k tématu činnosti poslaneckého klubu a všeho okolo sněmovny, včetně dotazů na jednotlivé poslance.

Moderátor: Poslanecka snemovna - poslanci

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům PS

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Musím se tu ozvat k vystoupení předsedy klubu.

Že nebudeme podporovat na místopředsedy Sněmovny zástupce SPD a KSČM, to je:
1) dost kreativní (jak by řekl pan prezident) výklad Povolební strategie
2) nešťastné vzhledem k tomu, že dlouhodobě naprosto správně tvrdíme, že podpora kandidátů do vedení Sněmovny má respektovat poměrné zastoupení a nemá nic společného s podporou vlády

Patřičné by, zejména u Okamury, bylo odmítnutí na základě individuálních kauz a chybějící osobní integrity. Pochopil bych i kdybychom deklarovali, že namísto komunistů podpoříme společného kandidáta TOP 09 a STAN. Takto nemůžu souhlasit, nemůžu to považovat za postoj konzistentní s dlouhodobější prezentací postojů strany.

Proto bych se chtěl zeptat, zda toto stanovisko a použité argumenty pro něj jsou výsledkem jednání klubu a jestli to nepovažujete za chybu a požádat o vysvětlení, pokud jsem něco nepochopil.


https://www.facebook.com/ivan.bartos.37 ... 713734447/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvek:
Ludek.Blaha

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Kromě respektu k poměrnému systému je důležitá i integrita kandidátů.

Osobně jsem nebyl ochotný hlasovat ani pro spolupracovníka STB, ani pro šiřitele nenávisti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 8):
Ivo.Vlasaty, Jan.Lipavsky, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Petr.Lysek, Frantisek.Hagara, Frantisek.Navrkal, Jakub.Michalek

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Mikulas.Ferjencik píše:Kromě respektu k poměrnému systému je důležitá i integrita kandidátů.

Osobně jsem nebyl ochotný hlasovat ani pro spolupracovníka STB, ani pro šiřitele nenávisti.
Souhlasím. Tak se mělo argumentovat. Ale proč při tom argumentujete Povolební strategií? To mi vadí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 6):
Lenka.Wagnerova, Pavel.Moravec, Vojtech.Pikal, Marek.Necada, jachymb, Ludek.Blaha

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Pro Fialu se hlasovalo "v zájmu zprůchodnění Sněmovny" a jednomyslně.
Vojta Pikal byl zvolen mistopredsedou Poslanecke snemovny. Gratuluji! Vedle toho byli zvoleni i pan Hamacek a dale panove Okamura a Filip (KSCM), pro ktere jsme nehlasovali. Nebyl naopak zvolen pan Fiala. Prestoze je Petr Fiala z ODS, kterou nejak zvlast nemilujeme, v zajmu zpruchodneni Poslanecke snemovny jsme pro nej jednomyslne hlasovali, ale vetsina 115 hlasu ANO, SPD a KSCM to prevalcovala. Rad bych, abychom zvysili politickou kulturu a nevyrazovali druhou nejuspesnejsi stranu z vedeni snemovny.
Fakt jsem jediný, kdo vidí nekonzistentní argumentaci a tedy problém?

https://www.facebook.com/smidak/posts/10214942640543193
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Wagnerova, Marek.Necada, Ludek.Blaha

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14653
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12022 poděkování
Dostal poděkování: 20479 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

pro zprůchodnění sněmovny je potřeba zvolit 2 místopředsedy. Pak je vedení sněmovny ustanoveno. Když se nezvolí plný počet, ale zvolí se alespoň dva, tak je nová volba, ale neblokuje to ukončení ustavující schůze.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lipavsky, Vojtech.Pikal

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2231
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3666 poděkování

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

V podstatě mě napadají dva způsoby, jak mi uspokojivě odpovědět.
1) Jo, možná máš pravdu, vyvyarujeme se téhle linie argumentace, budeme to obhajovat jinak a příště si dáme větší pozor.
2) Promiň, podle mě nemáš pravdu, tenhle způsob argumentace vyplývá přímo z PoSt a zároveň je v souladu s našimi předchozími vyjádřeními, protože ...
A zneklidňuje mne, že jsem uspokojivou odpověď nedostal.

Doposud jsme snadno mohli politiky konzervativní konkurence usvědčovat z pokrytectví a nekonzistence. Nekažte nám to.

Zopakuji tedy: Je v pořádku nehlasovat pro nepřijatelné jedince. Není v pořádku vyvozovat to z pasáže PoSt OFFTOPIC(která navíc záměrně neříká, že je KSČM "nedemokratická strana", pouze že v minulosti demokracii v této zemi zlikvidovala a ohrožuje liberální demokracii, vnitřně je ta strana stejně demokratická, jako kterýkoliv účastník DEBL), která se týká podpory vlády, a to zejména, pokud jsme v předchozích týdnech vysvětlovali, že volba vedení Sněmovny nemá nic společného s podporou vlády. Není v pořádku nehlasovat pro kandidáta a odůvodnit to příslušností ke straně, pokud jsme se doposud zaklínali poměrným zastoupením OFFTOPIC(tedy argumentovat pouze osobní (ne)integritou kandidáta, případně velmi opatrně odkázat na rýsující se kvazikoalici a její kroky, které jste už předtím kritizovali).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Janka.Michailidu, Lenka.Wagnerova, Ludek.Blaha

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Petr.Lysek »

Za sebe mohu říci, že jsem měl už problém s podporou Vondráčka, ale dokážu akceptovat dohodnutý postup.
V případě že by naši poslanci podpořili kohokoliv z SPD a nebo komoušů - měl bych s tím nebetyčný problém a měl bych dost problémů to obhájit před lidmi, o kterých vím že nás volili.
Už tak to není úplně jednoduché.
A co se týče PoSt - myslím že jsme se tam vůče těmto dvou stranám vymezili zcela jasně. Z mého pohledu to jsou strany, které nemají mít možnost se jakkoliv podílet na řízení státu. Může to každý vidět různě, nicméně pro mne osobně je to nepřekročitelná hranice. Že volby dopadly jak dopadly je bohužel realita, ale stejně tak je pro mě základní premisou nulová spolupráce s těmito partami. Kdyby se ve 48 roce demokratické strany více než samy sebou zabývaly nástupem bolševiků, nemuselo to dopadnout jak to dopadlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Lysek za příspěvek:
Frantisek.Hagara
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Petr.Lysek píše:... ale stejně tak je pro mě základní premisou nulová spolupráce s těmito partami.
Tak vzájemnou nulovou toleranci už jsme měli, pravidelně nám ji "demokratické" strany předváděly. Pro změnu zavedeme nulovou spolupráci. A ty naše programové priority budeme prosazovat s kým?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Petr.Lysek »

Jiri.Janecka píše:
Petr.Lysek píše:... ale stejně tak je pro mě základní premisou nulová spolupráce s těmito partami.
Tak vzájemnou nulovou toleranci už jsme měli, pravidelně nám ji "demokratické" strany předváděly. Pro změnu zavedeme nulovou spolupráci. A ty naše programové priority budeme prosazovat s kým?
Prostě pro mě osobně je spolupráce se stalinisty (kterými se KSČM jen hemží) a lidmi s názory typu Okamury, směřujícími víceméně otevřeně k fašistickému pojetí státu, nepřijatelná . Že v něčem budeme hlasovat společně je normální a problém s tím nemám. Jen s ohledem na historické zkušenosti odmítám spolupráci s těmito lidmi. Jen prezentuji svůj názor. Pokud nepřevládne, buď se s tím srovnám a nebo ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Lysek za příspěvek:
Frantisek.Hagara
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4040
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2909 poděkování
Dostal poděkování: 5338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjádření předsedy poslaneckého klubu k místopředsedům P

Příspěvek od Martin.Smida »

Petr.Lysek píše:
Jiri.Janecka píše:
Petr.Lysek píše:... ale stejně tak je pro mě základní premisou nulová spolupráce s těmito partami.
Tak vzájemnou nulovou toleranci už jsme měli, pravidelně nám ji "demokratické" strany předváděly. Pro změnu zavedeme nulovou spolupráci. A ty naše programové priority budeme prosazovat s kým?
Prostě pro mě osobně je spolupráce se stalinisty (kterými se KSČM jen hemží) a lidmi s názory typu Okamury, směřujícími víceméně otevřeně k fašistickému pojetí státu, nepřijatelná . Že v něčem budeme hlasovat společně je normální a problém s tím nemám. Jen s ohledem na historické zkušenosti odmítám spolupráci s těmito lidmi. Jen prezentuji svůj názor. Pokud nepřevládne, buď se s tím srovnám a nebo ne.
byl bych v klidu. spolupráci s KSČM a SPD jsme si výslovně zakázali v povolební strategii, ne?
Odpovědět

Zpět na „Diskuse - poslanecký klub“