Reporty poslanců

Moderátoři: Poslanecka snemovna - poslanci, Poslanecka snemovna - asistenti poslancu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18668
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33862 poděkování

Reporty poslanců

Příspěvek od Martin.Kucera »

Zde budou jednotliví poslanci referovat o své činnosti.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5505 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty poslanců

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Já hodlám o své činnosti informovat širokou veřejnost, proto využiju více user-friendly platformu než fórum. V řádu týdnů hodlám spustit osobní web, na kterém budu pravidelně publikovat články, fotky a možná i videa o svých aktivitách i plánech do budoucna. Veřejný kalendář mám už teď na svém profilu na pirátském webu a samozřejmě informuji na sociálních sítích.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvek:
Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26205
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36983 poděkování
Dostal poděkování: 30143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty poslanců

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Já mám zveřejněnej kalendář na své osobní stránce zde: https://www.pirati.cz/lide/vojtech-pikal/
Super vlastní doménu a stránku si dělat nechystám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Ondrej.Profant

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1920
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 760 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Zápisy a reporty z poslaneckého klubu

Příspěvek od Lukas.Barton »

Zápis ze schůzky 14.11. s p. Vondráčkem z ANO.
Na základě pověření z jednání klubu jsem se setkal s panem Vondráčkem a tlumočil mu postoj klubu k volbě předsedy sněmovny.
Uvedl jsem, že na svém stanovisku jsme o víkendovém jednání nic nezměnili, stále se nám jeví jako vhodný kandidát na předsedu s největší podporou poslanců. Uvedl jsem, že pro nás je prioritní ustanovení sněmovny a její fungování.
Vyslovil jsem přání, zda by mohl dát veřejné prohlášení, že při možném třetím pokusu o sestavení vlády dá možnost jen tomu, kdo mu přinese 101 podpisů. Pan Vondráček uvedl, že se cítí být zástupcem sněmovny, jednal by se všemi kluby, že by případně dal možnost určitě někomu, kdo bude mít vysokou pravděpodobnost sestavení, nicméně slib nám dávat zatím nebude. Informoval jsem ho, že sice jsme pro jeho zvolení předsedou sněmovny, ale v případě, že bude hrozit třetí pokus o sestavení vlády a předseda jasně a veřejně dopředu neslíbí, že tímto pokusem pověří jen toho, kdo mu přinese 101 podpisů, tak Piráti budou pravděpodobně i iniciátory o odvolání předsedy sněmovny tak, aby tento třetí pokus neměl. Pan Vondráček toto oznámení přijal a vyjádřil se, že náš postoj chápe a nebude to brát osobně.
Následně jsme se shodli, že s největší pravděpodobností ke třetímu pokusu vůbec nedojde, stejně jako k němu ještě nikdy nedošlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26205
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36983 poděkování
Dostal poděkování: 30143 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy a reporty z poslaneckého klubu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Poznámky z Iniciační komise.

Iniciační komise k ustavení volební komise se sešla 14.11. v 10:00 ve Sněmovní 4, místnost 106.
Jednání zahájil předsedající Jan Hamáček(ČSSD), jelikož designovaný předsedající jednání (nejstarší nenový poslanec) RSDr. Alexander Černý (KSČM) se omluvil. Předsedáním byl tak pověřen další nejstarší nenový poslanec - Jiří Dolejš (KSČM).

Skupina se měla sejít v počtu 18 (2 za každý klub), nicméně několik poslanců chybělo, zmíněný Černý, dále Rakušan(STAN) (oba omluveni předem), po jednom byly přítomni také zástupci KDU, ČSSD a Pirátů. Celkem tedy 13 přítomných, pro usnášeníschopnost třeba 9.

Prvním tématem bylo (po jednomyslném zvolení oveřovatelky (Langšádlová(TOP 09)) rozhodnutí o počtu členů; ANO, SPD, KSČM, STAN 19; ODS, Piráti, ČSSD 18. (U dalších si nejsem jist). Bylo zřejmé, že větší podporu má jednoznačně návrh 19, stáhl jsem tedy náš návrh na 18, což následovali další. Návrh na 19 členů byl následně jednomyslně schválen.
Pak byly načteny návrhy členů komise za jednotlivé kluby, a poté jednomyslně schváleno složení komise.
Následně též jednomyslně schválen návrh, aby sněmovna ustavila komisi jako trvalou, nikoliv jen pro volby na ustavující schůzi.

Vypadalo to, že půjdeme domů, ale kolegové z SPD se přihlásili, že načetli špatné jména, což bylo následně potvrzeno tajemnicí volební komise z návrhu zaslaného klubem SPD. I schválili jsme na jejich návrh revokaci usnesení o složení komise a následně znovu složení komise, tentokrát s jinými jmény.
Těším se na zápis.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty poslanců

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

(29.11. 2017)
Přijala jsem s Ondřejem Polanským a Jaroslavem Němcem pozvání klubu Za starou Prahu do jejich sídla v Juditině věži v Mostecké ulici.
Klub se obává vystěhování, ze strany městské části Prahy 1, při tom má smlouvu k užívání již od roku 1994 na dobu určitou 99 let.
Městská část chce zahájit rekonstrukci, která ovšem, podle nezávislého posudku, není třeba. (Rekonstrukce proběhla po povodni v r. 2OO2 v současné době je přízemí využíváno klubem k veřejně prospěšným účelům, je zde knihkupectví s literaturou zaměřenou na historii a památkovou péči + přednáškový sál, kde se konají akce 1-3x týdně.)
Na přímý dotaz po účelu rekonstrukce a následném využití věže, Praha 1 odpověděla neurčitě.
Klub žádal o radu, jak postupovat dál. Doporučen byl opakovaný dotaz podle stošestky.
Na základě odpovědi bude určen další postup.
Počítáme případně i s využitím přednostního práva poslanců k vystoupení na schůzi zastupitelstva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14656
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12031 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty poslanců

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Pokud možno do vánoc zkusíme dát k Ústavnímu soudu návrh na zrušení data retention - plošného sledování občanů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Ondrej.Profant

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1704
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1826 poděkování
Dostal poděkování: 2119 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty poslanců

Příspěvek od Jan.Posvar »

O své činnosti budu informovat:

- zde souhrnně v pár bodech
- každý týden v úterý 21h pravidelně na mumble schůzce Vysočiny (osobně nebo v zastoupení)
- veřejně dostupný kalendář mám zde: https://www.pirati.cz/lide/jan-posvar/
- na své facebookové stránce: https://www.facebook.com/Jan-Po%C5%A1v% ... 171733069/
- na wikině: https://wiki.pirati.cz/regiony/vysocina/dobrovolnici

Vydal jsem jednu tiskovou zprávu ohledně úspěchu Pirátů na Vysočině a členství ve výborech (vyšla v Pelhřimovském deníku začátkem prosince).
Rozpracovávám koncept otevřeného rozpočtu (na základě stávajících 50 nedostatků českého rozpočtu podle mezinárodní metodiky).
Shromažďuji si podklady pro prosazení dvou programových bodů: zjednodušení zdanění (ve spolupráci s Tiborem Vansou).

V rámci klubu mám na starosti komunikaci s veřejností.

Mými asistenty jsou: Ondřej Beníček (0,5 úvazek) a Miluš Kotišová (0,5 úvazek)
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14656
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 12031 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty poslanců

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Návrh na zrušení plošného sledování občanů je podán: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/na ... ovani.html

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Odpovědět

Zpět na „Reporty z jednání klubu“