Miroslav Krsek

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Miroslav_Krsek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2017, 22:30
Profese: IT technik, student, podnikatel
Bydliště: Luková
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Miroslav Krsek

Příspěvek od Miroslav_Krsek »

Dobrý den,
Pokusím se Vám tu stručně představit. Je mi 20 let a jsem studentem Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice. Ke studiu také podnikám v oblasti vývoje webových aplikací a webhostingových služeb. No abych toho neměl málo, mám úžasnou přítelkyni, platím si byt v Pardubicích a ještě mám brigády, které ročně střídám, abych si vyzkoušel co nejvíce profesí a přiblížil se životu běžných lidí.

Jak už jsem výše zmiňoval mezi mé největší zájmy patří programování dále ale také cestování, studium, komunikace s lidmi, střih a tvorba videa, sestavování počítačových sestav, správa FB stránek a dalo by se říci i sociální inženýrství.
Lidé co mě znají říkají, že dokážu mluvit hodiny bez toho, aniž bych vlastně něco řekl. Ovšem důležité věci jsem schopný si nastudovat a perfektně přednést. Umím přijímat kritiku na mou osobu, poučit se z ní a vyvarovat se opakovaní stejných chyb.

V Pirátské straně vidím budoucnost české politiky. Jedinečný program, který má za cíl povznést českou politickou scénu, zlikvidovat nekalé praktiky a zmodernizovat tento zastaralý státní aparát. Žádná jiná strana nenabízí tyto programové body společně s možností poradit se a společně rozhodovat na fóru s dalšími členy. V neposlední řadě bych rád vyzvednul příjemnou komunitu inteligentních mladých lidí, kteří vědí co chtějí a jdou si za tím.

Mými ambicemi v nejbližších volbách je kandidovat do zastupitelstva, potažmo na post starosty v mé rodné vesnici (Luková). Rád bych se o tento post ucházel pod pirátskou vlajkou 8-) V delším časovém horizontu bych se rád dostal na kandidátku za Pirátskou stranu a pomohl ji získat co nejvíce voličů i do dalších důležitých voleb které brzy přijdou.
Samozřejmostí je komunikace s členy jak na fóru, tak v reálném životě, jelikož bez komunikace to v politice nejde.

Vím že v současné době máte hodně žádostí o vstup do strany. Plně chápu že pustit sem všechny co Vám napíší je hloupost. Tudíž pokud byste o mě měli zájem, i přes můj nízký věk, jsme nakloněný sejít se osobně na nějaké pirátské schůzi.

Budu moc rád když mou žádost zvážíte. V případě že na mě máte jakékoliv otázky, mile rád je zde zodpovím.
Vítr do plachet přeje
Miroslav Krsek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav_Krsek za příspěvek:
Andrej.Ramaseuski
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Dobrý den,

Velice nás těší Váš zájem. Hlásí se nám teď veliké množství nových zájemců o členství a máme z toho velikou radost. Proces přijímání však nechceme u nikoho uspěchat a přistupovat k němu obezřetně, abychom se nestali obětí nějakých pokusů o rozvrat zevnitř, k čemuž by mohla být naše strana, vzhledem k vnitřním procesům, náchylná.
Vzhledem k relativně velkému úspěchu ve volbách nás i nyní čeká organizačně náročnější období přelomu roku, a proto bych se nyní přikláněl k tomu, že bychom se mohli domluvit na osobní schůzce, která je jednou z podmínek přijetí a která může nám i vám pomoci udělat si o sobě navzájem ucelenější obraz, z kraje příštího roku. Do té doby bychom byli rádi, kdybyste se pomalu zapojil z pozice příznivce do procesů strany (především na foru).
Jsem si vědom toho, že to může být proces poněkud zdlouhavý, ovšem doufám, že jsem důvody, které nás k tomuto postupu vedou, dostatečně osvětlil. Nepředpokládáme v tomto období přijímání zásadních rozhodnutí. Naopak právě z kraje roku 2018 bychom rádi zřídili v rámci krajského sdružení alespoň 4 místní sdružení, agendu přijímání nových členů přenesli ve velké míře na ně a pustili se do příprav na komunální volby na podzim 2018, které budou z pohledu dalšího fungování strany, stejně zásadní, jako ty letošní do PS.
Pokud byste měl jakékoli otázky, neváhejte mě kontaktovat a ptát se buď zde v tomto vláknu, na mém emailu nebo i osobně na mém mobilu.

Velice Vám děkuji za váš zájem a podporu a budu se těšit na viděnou.

S přáním krásného dne

Pavel Štěpánek, předseda KS PAK České pirátské strany
@ pavel.stepanek@pirati.cz tel: 608879077

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Miroslav_Krsek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2017, 22:30
Profese: IT technik, student, podnikatel
Bydliště: Luková
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od Miroslav_Krsek »

Vaše rozhodnutí chápu a plně s ním souhlasím. Už jsem tady v pár diskuzích četl všelijaké příspěvky od divný účtů a lidí.
Jen taková malá vsuvka, aby to nevypadalo že jsem tu jak každý. Já jsem si přihlášku posílal na web stránkách před téměř měsícem, když ještě ostatní ani nevěděli koho volit.

Budu se tedy aktivně zapojovat do témat na foru, jelikož mě to do jisté míry i hodně baví. A nejspíše se setkáme právě i v diskuzích.

Co se týče osobního setkání, nevidím v tom problém. Ba naopak, není nikdy od věci poznat své budoucí kolegy. Neváhejte mě tedy poté kontaktovat, emailem, případně mi můžete i zavolat.
Pokud byste i Vy měl na mě nějaké otázky na které byste chtěl znát odpověď nebojte se mě zeptat, na vše vám mile rád odpovím.

Email: mir.krsek@gmail.com
Tel: 605344456
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Zdravím,

pro jisotu přidávám i sem - tuto neděli 19.11.2017 proběhne první povolební schůze v restauraci Pivovarka v Pardubicích - je to od 18:00. Adresa Palackého 250, Pardubice (je to kousek od pardbuckého pivovaru).

Jednou z podmínek přijetí člena je osobní setkání s krajským předsednictvem - to na této schůzi bude. Zvažte, zda stihnete přijít/přijet :-)

Dan
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Miroslav_Krsek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2017, 22:30
Profese: IT technik, student, podnikatel
Bydliště: Luková
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od Miroslav_Krsek »

Dobrý den, bohužel v neděli musím do 22:00 pracovat. Hádám že v tuto hodinu již nemá cenu přicházet.

Doufám tedy že příště budu mít více času na to se zařídit a uvidíme se spolu co nejdříve.

I tak děkuji a přeji, abyste si to tam užili a probrali co nejvíce potřebných věci.
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj.

Po delší odmlce, způsobené volbami a pak i CF se vracíme k běžnému provozu a i ke tvé žádosti o členství.
Budeme se muset ještě sejít a promluvit osobně na toto téma.
Do záznamu však poprosím o odpovědi na následující otázky:

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.
Kontaktuj mě prosím na pavel.stepanek@pirati.cz nebo na 608879077 ohledně termínu osobní schůzky.

Pokud se chceš zapojit rovnou, můžeš pro účely komunálních voleb odpovědět v příštích týdnech nebo měsících i na otázky:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
- jaké jsou tvé vazby na politiku
a pokud bys chtěl v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěl prosazovat

Rád bych si tě také přidal na facebook, pokud tam jsi. https://www.facebook.com/pavel.stepanek.98434

Budu se těšit na brzké shledání

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
Miroslav_Krsek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2017, 22:30
Profese: IT technik, student, podnikatel
Bydliště: Luková
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od Miroslav_Krsek »

1) Musím říci že jsem dříve moc reálně o žádné straně neuvažoval. Nejvíce mě ale asi zajímala TOP 09 a musím říci že z důvodu neinformovanosti i ANO asi 1-2 měsíce. Ovšem TOP 09 má pro mě nepřijatelné členy, které bych nechtěl považovat za své kolegy. No a o ANO asi není třeba mluvit. Stačilo se chvíli začíst a hned mi došlo, že to není parta lidí ke kterým bych chtěl patřit.

2) Pro mě je asi osobně nejdůležitější téma digitalizace státní zprávy a i státu jako celku. Jelikož podnikám a moje rodina také, vím jaké jsou problémy s úřady. Pokud by zde byla možnost vyřídit vše z pohodlí domova, bylo by to úžasné. K tomu bych ještě rád vyzdvihl akci se založením s.r.o přes internet. Je vidět že s trochou práce vše jde a velmi rychle.

Ovšem úplně tak nesouhlasím s podporou inkluze a legalizování drog. Není to tak že bych byl přímo proti, ale neznám tolik dat a výzkumů abych mohl naprosto souhlasit. Spíše mám informace od lidí z praxe, kteří učí ve školách a nemůžou si na inkluzi přestat stěžovat.

3) Svoboda internetu je jednou z klíčových věcí v moderní době. Je potřeba se zasadit o její zachování. Všechny uvedené pojmy chápu a jsem s nimi seznámen. Například sám vlastní nějaké ty Bitcoiny :)

4) Dle mého názoru super věc. Otázka je jestli je vůbec možné ji reálně uvést do praxe. Mám pocit že ve Finsku právě teď zkouší zavedení na 2 tisících občanech. I když mi to přijde jako moc malý vzorek, uvidíme jak to celé dopadne.

No a z čeho to všechno platit ? Já osobně optimisticky věřím že díky novým technologiím a strojům nebude potřeba chodit do práce téměř vůbec. Stroje vyrobí vše potřebné a díky daním budeme schopni dávat tento příjem všem lidem. Pak už bude záležet na tom co si lidé vyberou. Zda budou chtít pracovat a ještě si přivydělat, nebo zda se budou věnovat kreativním činostem.

5) Nevidím v tom žádný problém. Pokud vím do ČR žádný uprchlík (migrant) nechce ani násilím. Kdybychom měli přeci jen přijmou 2-20 tisíc uprchlíků, také si myslím že by s tím nebyl problém. Jestliže tedy jako uprchlíky definujeme lidi utíkající před válkou a ne ekonomické migranty. Hlavní je ale řešit problém tam kde je. Když už musí migrovat je pozdě.

6) Žijeme ve 21. století a lidé by se měli respektovat tací jaký jsou. Adopce už je věc druhá. Opět bych nerad hodnotil zda ano nebo ne, jelikož jsem nečetl dostatečný počet studii jak takovéto rodiny působí na děti a jejich vývoj. Kdyby se ukázalo, že je vše v pořádku a děti nebudou nijak poznamenány, jsem pro umožnit adopci. I v současné době bych řekl, že je lepší když dítě bude u dvou maminek než v dětském domově.

7) Zajisté se zde najdou obrovské chyby na kterých je potřeba pracovat. Ale obecně si myslím že společnost OSA dělá svojí práci dobře. I když by mohla razantně snížit svoje náklady.

8) Myslím že ČR má výborné diplomatické vztahy jak s okolními zeměmi tak i se světovými mocnostmi. Jediný palčivý problém vidím ve vztahu s Čínou. Nedodržování základních lidských práv a svobod by ve 21. století nemělo být přehlíženo jen kvůli ekonomickému zisku.

Největší problémy bych viděl právě v již uvedených příkladech.

EU - Zajisté má své chyby a problémy, ale měli bychom na nich zapracovat a pokusit se je vyřešit. Díky této organizaci panuje mír mezi státy a můžeme říci že je velmi stabilní. Propojenost jak ekonomická tak politická je také jen ku prospěchu, jelikož začínat válku s vašim nejlepším obchodním partnerem nedává smysl. Takže tedy nevystupovat a pokusit se společnými silami zvládnout tuto situaci.

NATO - Garant bezpečnosti. Rozhodně je pro nás velmi pozitivní zůstávat v této organizaci a vojensky si vzájemně vypomáhat. Důležité je abychom začali plnit smlouvy které jsme s NATO podepsali. Protože pokud by nějaký problém nastal, už bude pozdě.

Anexe Krymu - Expanzivní politika Ruska. Nevidím moc smysl v ekonomických sankcích. Měla by spíše přijít vyjednávání o opakování hlasování na Krymu s dozorem lidí z OSN a pod.

KLDR - Momentálně největší nebezpečí války. Doufejme že USA neudělá nějaký zbytečný krok, který by mohl znamenat smrt desítek milionů lidí. Totéž ovšem platí právě pro KLDR. Ovšem vzhledem k tlaku ze strany USA jim ani moc možností než vyvíjet jaderné zbraně nezbývá. Doufejme tedy že se nedostaneme do stavu kdy nebude nikdo chtít válku ale bude muset být.

9) Jsem pro legalizaci například Marihuany. Vzhledem k tomu že lidé kteří ji budou chtít brát se k ní stejně dostanou a akorát státu utíkají ohromné prostředky. Ale bude velmi důležité pozvat spousty odborníků a prodiskutovat jaké dopady by mohlo mít jaké množství. A tyto poznatky dát veřejně vědět a přibalit do balíčku s Marihuanou. Ostatní drogy ovšem nepodporuji. Určitě lze zlegalizovat jen některé drogy, přeci jen alkohol a kofein už je také zlegalizovaný a lidem přijde naprosto normální ho pít.

10) Daňová přiznání by měli zveřejňovat statní zaměstnanci, kteří budou dotázání, nebo u nich bude podezření na zneužití své funkce ku svému zisku. Samozřejmě se bude jednat hlavně o politiky a vysoké úředníky.

Zveřejňovat odměny svým zaměstnancům by měly státní firmy nebo alespoň firmy které jsou z poloviny vlastněné státem. Samozřejmě také stát jako takový.

11) Těžko vybrat jen jedinou věc. Nejvíce asi podporu drobných zemědělců a digitalizaci státu.


V případě že budou nějaké otázky, nesrovnalosti, rád na ně odpovím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav_Krsek za příspěvek:
Pavel.Stepanek
Uživatelský avatar
Pavel.Stepanek
Personální odbor
Příspěvky: 1398
Registrován: 29 pro 2010, 13:36
Profese: živnostník
Bydliště: U Stadionu 742, Chrudim
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Děkuji za odpovědi.

Rád bych tě pozval na krajskou schůzi, která proběhne v neděli 11.2. od 18ti hodin v České Třebové v pivovaru Faltus. Máme zde zarezervovaný multifunkční konferenční salonek s kapacitou 30 lidí.
Salonek je vybavený i dataprojektorem, takže bychom rádi prezentovali náš manuál ke komunálním volbám, pokud se podaří připravit. V prostorách budeme mít přiděleného číšníka a je možné se občerstvit místním pivem i dobrým jídlem. Na programu je i přijímání nových zájemců o členství.

schuze-ks-pardubicky-kraj-f788/krajska- ... 39123.html

http://www.pivovar-faltus.cz/

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od klivan »

Miroslav_Krsek píše: Ovšem úplně tak nesouhlasím s podporou inkluze a.
O inkluzi jsou data ze Skandinavie, je ovšem otázka, zda je naše spollečnost tak bohatá a tak výspělá, aby to zdvládla. :D
protože to bude něco stát a učitelé mají skandálně nízké platy, utíkají z oboru i bez inkluze, :D spíše otázka správného načasování.

např... odbornice na inkluze píše ...."že inkluzivní vzdělávání funguje, mohou nás přesvědčit vzdělávací systémy ve Skandinávii, v Německu nebo v Rakousku, které se k inkluzi systémově přihlásily a dosahují v mezinárodních srovnáních nejlepších výsledků. Všechna dostupná data tvrdí pravý opak prezidentova výroku, tedy že inkluze je velmi obohacující a prospěšná pro obě skupiny dětí. Inkluze je možná jedinou šancí na to, jak mít soudržnou funkční společnost. Když se člověk už v dětském věku snaží a učí spolupracovat, rozumí v životě tomu, že je úplně normální a přirozené, že nejsme všichni stejní, ale přesto k sobě patříme a můžeme se vzájemně obohacovat

Zdroj: https://www.lidovky.cz/prezident-vraci- ... _domov_rof

z duhé strany..politickho spekra dlouholetý pedagog...
Fiala: 100% segregace ve vzdělávání je stejný nesmysl jako 100% inkluze

Výrok prezidenta Miloše Zemana o neslučování handicapovaných a nehandicapovaných dětí je nešťastný a pro mě nepochopitelný.

https://www.parlamentnilisty.cz/politik ... uze-354376
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Miroslav_Krsek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 23 říj 2017, 22:30
Profese: IT technik, student, podnikatel
Bydliště: Luková
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Miroslav Krsek

Příspěvek od Miroslav_Krsek »

Pavel.Stepanek píše:Děkuji za odpovědi.

Rád bych tě pozval na krajskou schůzi, která proběhne v neděli 11.2. od 18ti hodin v České Třebové v pivovaru Faltus. Máme zde zarezervovaný multifunkční konferenční salonek s kapacitou 30 lidí.
Salonek je vybavený i dataprojektorem, takže bychom rádi prezentovali náš manuál ke komunálním volbám, pokud se podaří připravit. V prostorách budeme mít přiděleného číšníka a je možné se občerstvit místním pivem i dobrým jídlem. Na programu je i přijímání nových zájemců o členství.

schuze-ks-pardubicky-kraj-f788/krajska- ... 39123.html

http://www.pivovar-faltus.cz/
Určitě se moc rád stavím :)
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“