Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Ahoj kolegyně a kolegové,
ve 168hodinách Jindřich Šídlo prohlásil, že za nás kandidovali lidé, "kteří věří, že 11. září bylo spiknutí mimozemšťanů".
Vzápětí jsem zmíněn přímo já a ačkoli je to uvedeno na správnější míru dalším redaktorem, který už o mých výrocích nelže, i přesto bych to viděl minimálně na podnět mediálním Radám, protože nevím o nikom v našich řadách (kandidátech), u něhož bychom měli zdokumentovaný názor o podílu mimozemšťanů na 9/11.
Podnět podám určitě.
Otázkou zůstává angažmá strany, a to chci touto cestou zjistit. Mám postupovat dál pouze jako fyzická osoba, nebo se za to popereme společně a podáme podnět jako Piráti? Dále po konzultaci s právníkem zvážím i možné právní kroky kvůli evidentní pomluvě hromadným sdělovacím prostředkem. Opět otázka, jestli prachy z vyhraného soudního sporu pudou za mnou, nebo do přetékající truhly. (Vtip, Šídlo mi natrhne u soudu zadek of course)
Další otázkou je načasování, protože podle mého názoru se spolu s novou sněmovnou volí nějak vzápětí i mediální rady(?).
Sorry, že sem přidělal tak pitomý starosti.
Palce, připomínky atd. Budu rád. Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Robert.Magni
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Pavel.Moravec »

IMHO televize chybu neudělala, "jen" v ní vystoupil externí člověk s pomluvou, ne? Byť mi vadí takové pomlouvačné hejty, a nevím jaká je obecně nejlepší obrana, asi bych jen jel pořád před volbami úspěšnou strategii trpělivě a věcně vysvětlovat, že to byla nepravda. Tomu Šídlově cintátu snad nevěří nikdo, zrovna proti tomuto lze bojovat dost jednoduše. A klidně i nějak vtipně. Než dělat ze sebe ublížence (byť tomu lidsky chápu a asi bych to cítil podobně), tak si myslím že jde o lepší přístup.

EDIT: šlo o satiru, takže bych to nechal být. Max bych v té satiře pokračoval dál (a uvedl to na pravou míru)
Naposledy upravil(a) Pavel.Moravec dne 23 říj 2017, 14:17, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 2):
Vit.Fux, Jiri.Ulip
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26170
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36934 poděkování
Dostal poděkování: 30069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

IMHO: postupuj samostatně, backup jako jiní zastupitelé nebo kandidáti.

Jako "strana" bych do toho určitě nevstupoval, dokud nebude nějaké špatné vyřízení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Martin.Svadlenka, Robert.Magni

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Roman.Kucera »

168 hodin je satiristickej pořad. Neblbni!!!!!
Mnozí jiní tam jsou stíráni mnohem drsněji. Buď rád, že si tě všimli, je to pocta.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 8):
Pavel.Moravec, Petr.Lysek, Robert.Magni, Jiri.Ulip, Rostislav.Reha, Adam.Cernoch, Petr.Vileta, Daniel.Prim
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

nejde o mě, za sebe nemám problém. Šídlo však prostřednictvím hromadného sdělovacího prostředku prokazatelně lže. Chápu, pochválil Ivana a Jakuba, nevrtejme do toho. Pro mě to je však nepřijatelné, ta jeho zkratka lže o Pirátech. Chci zjistit, co mu může projít ve veřejnoprávnim prostoru.

Edit: Samozřejmě by bylo super, kdyby jej Jakub s Ivanem požádali o odzdrojování a on se třeba omluvil. Ideálně opět v hromadném sdělovacím prostředku. Ale copak můžu chtít po Jakubovi s Ivanem aby se za mě porvali v takové věci?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Robert.Magni
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5558
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22540 poděkování
Dostal poděkování: 4545 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Robert.Magni »

Jdi do toho,pokud si to můžeš dovolit,at dopadneš jakkoliv,samotná akce má význam.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Jasně, že si to mohu dovolit, absolvoval jsem to třikrát.
S chladnoucí hlavou teď vidím, že zřejmě budu moct uspět maximálně jen u těch mediálních rad, protože se mě jeho výrok bezprostředně přímo nedotýká a soud by mě tudíž nevzal jako legitimovaného (termín pro to, když se tě spor týká). Legitimovaná v případném sporu mi přijde strana. Zmocnění bych třeba s RP probrat posléze mohl, ačkoli si nemyslím, že bych jej získal.
Draft podnětu sem pak hodím.
Buďte v klidu, nežeru to tak, jak to vypadá, nekrvácím z toho, je mi to už svým způsobem buřt. Ale po dlouhý době tu vidím na pitomý větě potenciál pohnání někoho nemálo vlivného k odpovědnosti za svou ignorantskou držku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Robert.Magni
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Pavel.Moravec píše:EDIT: šlo o satiru, takže bych to nechal být. Max bych v té satiře pokračoval dál (a uvedl to na pravou míru)
Vím, že je to satirický pořad, ale jde mi o něco jako proporcionalitu. Já nedostanu prostor, abych se za Piráty mohl bránit ve stejném pořadu, se stejně velkým publikem, prostřednictvím veřejnoprávní ČT. To je jádro toho, proč to nechci nechat bez odezvy. At si to Šídlo šíří přes fb, twtter, Gplus, nemám problém. Ale ČT? Sorry jako
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Robert.Magni
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Michal.Belka
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 02 srp 2014, 15:05
Profese: učitel gymnázia
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Michal.Belka »

Zákon č. 231/2001 Sb. o provozování rozhlasového a televizního vysílání píše:HLAVA II
OCHRANA OSOB DOTČENÝCH OBSAHEM ROZHLASOVÉHO NEBO TELEVIZNÍHO VYSÍLÁNÍ

§ 35
Právo na odpověď

(1) Jestliže bylo v rozhlasovém nebo televizním vysílání uveřejněno sdělení obsahující skutkové tvrzení, které se dotýká cti, důstojnosti nebo soukromí určité fyzické osoby anebo jména nebo dobré pověsti určité právnické osoby, má tato osoba právo požadovat na provozovateli vysílání uveřejnění odpovědi. Provozovatel vysílání je povinen na žádost této osoby odpověď uveřejnit.

(2) Odpověď se musí omezit pouze na skutkové tvrzení, kterým se tvrzení podle odstavce 1 uvádí na pravou míru, nebo neúplné či jinak pravdu zkreslující tvrzení se doplňuje nebo zpřesňuje. Odpověď musí být přiměřená rozsahu napadeného sdělení, a je-li napadána jen jeho část, pak této části; z odpovědi musí být patrno, kdo ji činí.
Teoreticky by tu mohl být nárok na odpověď v rozsahu jednoho synchronu obdobné délky v rámci další reportáže ve 168 hodinách, která by ale zřejmě ctila formát toho pořadu, tudíž by se v tom vašem boji za pravdu o 11. září začala vrtat ještě víc a Piráti by z toho nevyšli dobře. Případně - a spíš - to skončí konstatováním, že ČT to v té reportáži na pravou míru uvedla sama. 168 hodin navíc není zpravodajský pořad a neplatí pro něj stejná kritéria jako pro zpravodajství.

Obávám se, že tahle věta řečená s evidentní nadsázkou v satirickém publicistickém pořadu ten potenciál hnát někoho k odpovědnosti nemá. Jeden ze členů Rady ČT se vám už ostatně za tu "pravdu o 11. září" sám před volbami vysmál. K ČT samozřejmě přistupujte kriticky a na skutečné lapsy klidně upozorněte, od toho ty kontrolní orgány jsou (mimochodem, často funguje prostě e-mail redaktorovi, oni i v ČT pracují lidi), ale stěžovat si hned po volbách na takovýhle vtípek mi nepřijde šťastné z hlediska obrazu Pirátů. Až pak budete upozorňovat na nějaký skutečný problém, nebude to nikdo brát vážně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Belka za příspěvky (celkem 2):
Martin.Svadlenka, V__
Uživatelský avatar
Martin.Svadlenka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 1840
Registrován: 20 srp 2009, 22:24
Profese: elektromechanik
Bydliště: Přerov
Dal poděkování: 3012 poděkování
Dostal poděkování: 1644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podnět mediálním radám, případně soudní spor

Příspěvek od Martin.Svadlenka »

Michal.Belka píše: Obávám se, že tahle věta řečená s evidentní nadsázkou v satirickém publicistickém pořadu ten potenciál hnát někoho k odpovědnosti nemá. Jeden ze členů Rady ČT se vám už ostatně za tu "pravdu o 11. září" sám před volbami vysmál. K ČT samozřejmě přistupujte kriticky a na skutečné lapsy klidně upozorněte, od toho ty kontrolní orgány jsou (mimochodem, často funguje prostě e-mail redaktorovi, oni i v ČT pracují lidi), ale stěžovat si hned po volbách na takovýhle vtípek mi nepřijde šťastné z hlediska obrazu Pirátů. Až pak budete upozorňovat na nějaký skutečný problém, nebude to nikdo brát vážně.
Ano, ta pěchota nás evidentně stáhla ke dnu.
Dvoucifernýmu.
Na skutečný problém upozorňuju roky a vážně to nebere nikdo. Jediný, čeho jsem dosáhl, je to, že si ve zpravodajství netroufnou ani v den výročí tvrdit, že např. do Pentagonu mlaskla 757čka.
Satiru beru, když ji pronese Čtvrtníček, ne s vážným xichtem vážený novinář. Evidentní nadsázka tomu chyběla hodně.
Prostě to Šídlo odvolá, nebo se k tomu už nebude vyjadřovat. :-D
Umím si představit, že pošlu podnět a v případě nějaké uspokojivé reakce jej ve své sociální bublině nebudu šérovat.
Ale srát nám na hlavu kvůli mě nenechám.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Robert.Magni
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“