Filip Mezera

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Profese: Datový analytik
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Filip Mezera

Příspěvek od Filip.Mezera »

Ahoj.

Jsem nadšený přispěvatel, facebookový našeptávač a kolportér novin :-). Piráty nesleduji déle než dva roky, kdy jsem se přes kamarády na Facebooku dostal k Mikulášovi a Ivanovi.
Pracuju jako datový analytik v platební instituci Akcenta CZ a.s. Teď dokončuju doktrorát z IT (klasifikační a predikční modely, umělá inteligence) a ekonomie (se zaměřením na veřejnou sporávu). K tomu mám bakalářský titul a historie a literatury. Dále jsem hospodářem relativně velké tělovýchovné jednoty, která navíc vlastní určitý majetek a kde i trénuji děti od 3 do 6 let (mezi nimi i dvě vlastní).
Můžu pomoci v oblastech jako analýza dat, finance/ekonomie, obrana, umělá inteligence a školství resp. financování sportovních a dalších spolků.

Na Pirátech mám rád vztah ke svobodě jednotlivce, snahu udělat ze státu přítele a pomocníka, důraz na kvalitní školství, co se týče ekonomických otázek, tak určitou nevyhraněnost ani doprava ani doleva a určitým duchem, který mě evokuje Masaryka.

Ta je asi vše. Jestli máte zájem, tak dejte vědět. Jediný můj nedostatek je značná časová nepřizpůsobivost. Plánuju kalendář tak dva měsíce dopředu. Takže bych občas mohl mít s rychlými akcemi problém.

Jinak přeji hodně zdaru a pokud se vám můj profil neekluje, tak napište, co dál.

S pozdravem
Filip Mezera
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Cesik, Daniel.Lebduska

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Pavel.Stepanek
Personální odbor
Profese: živnostník
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Mezera

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Dobrý den,
Velice nás těší váš zájem. Hlásí se nám teď veliké množství nových zájemců o členství a máme z toho velikou radost. Proces přijímání však nechceme u nikoho uspěchat a přistupovat k němu obezřetně, abychom se nestali obětí nějakých pokusů o rozvrat zevnitř, k čemuž by mohla být naše strana, vzhledem k vnitřním procesům, náchylná.
Vzhledem k relativně velkému úspěchu ve volbách nás i nyní čeká organizačně náročnější období přelomu roku, a proto bych se nyní přikláněl k tomu, že bychom si mohli domluvit osobní schůzku, pokud bude z Vaší strany zájem, ve formátu - Vy a dva členové krajského předsednictva, která je jednou z podmínek přijetí a která může nám i vám pomoci udělat si o sobě navzájem ucelenější obraz. Poté bychom byli rádi, kdybyste se pomalu zapojil z pozice příznivce do procesů strany (především na foru) a po Novém roce bychom uspořádali schůzi, kam bychom rádi pozvali všechny zájemce, kteří se do té doby ještě přihlásí a na této schůzi vaše přijetí odhlasovali.
Jsem si vědom toho, že to může být proces poněkud zdlouhavý, ovšem doufám, že jsem důvody, které nás k tomuto postupu vedou, dostatečně osvětlil. Nepředpokládáme v tomto období přijímání zásadních rozhodnutí. Naopak právě z kraje roku 2018 bychom rádi zřídili v rámci krajského sdružení alespoň 4 místní sdružení, agendu přijímání nových členů přenesli ve velké míře na ně a pustili se do příprav na komunální volby na podzim 2018, které budou z pohledu dalšího fungování strany, stejně zásadní, jako ty letošní do PS.
Pokud byste měl jakékoli otázky, neváhejte mě kontaktovat a ptát se buď zde v tomto vláknu, na mém emailu nebo i osobně na mém mobilu.

Velice Vám děkuji za váš zájem a podporu a budu se těšit na viděnou.

S přáním krásného dne

Pavel Štěpánek, předseda KS PAK České pirátské strany
@ pavel.stepanek@pirati.cz tel: 608879077

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Ahoj Filipe,

díky za tvůj zájem jít s námi do politiky.

Upřesním, že Filip se nám ozval s nabídkou pomoci, dřív "než to bylo cool" tzn. už v první várce rozdávání Pirátských listů. Má proto určitě nějaké plusové body :D
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Vit.Fux
Profese: Programátor
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Příspěvek od Vit.Fux »

Ahoj, mohl bys nám prosím zkusit do záznamu odpovědět jak vidíš následující otázky?

1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
2. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
3. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
4. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu?
5. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
6. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
7. Co si myslíš o imigraci do ČR?
8. Co nejvíc pálí Českou republiku?
Filip.Mezera
Krajský zastupitel

Je mi úplně jedno, jak dlouho to bude trvat :-). Fakt je, že po novém roce budu mít i já více času. Z mé strany jde spíš o nabídku pomoci např. s tvorbou nějakých podkladů ke stanoviskům. S tak razantním vstupem na politické kolbiště bude mraky práce, jinak to zle dopadne, tak proto ta moje nabídka.

Jinak jak psal Dan, tak jsem začal ve svém okolí šířit pirátské myšlenky a povědomí o straně tak od dubna. Teď jsem zjistil, že mám "na svědomí" dvacet hlasů z mého okolí pro Piráty. Spíš tedy z Facebooku než z roznášení novin, ale i tam jsem snad někoho oslovil (každopádně jsem minimálně zasel, sklízet možná budeme později).
K otázkám:
1)Jdu řekněme zprava, nikdy jsem ale nebyl členem žádné strany. Důrazem na svobodu a ekonomii mi dříve přišli sympatičtí Svobodní i ODS. Bohužel ostatní věci mi tak cool nepřišly. Ten akcent na svobodu mi zůstal, zároveň mě trápí digitalizace (jak jsem psal jsem poměrně vytížený a lítání po úřadech mě neba) a vzdělání. Dále se mi líbí, když někdo nezmatkuje a nepanikaří (viz ekonomická či migrační "krize"). Takže teď preferuju Piráty, ale mám "slabost" i pro STAN.
2) Lehké drogy jsou otázkou, speciálně konopí. Jeho dostupnost pro léčebné účely by měla být vyšší, zároveň soukromé pěstování neodsuzuju (často jde o lidi s roztroušenou sklerózou či artritidou, nebo s kožními nemocemi). Co se týče přímé spotřeby, beru to tak, že pokud někdo bude hulit furt, tak je to to samé, jako když bude furt chlastat. V obou případech bude, však vy víte (případně jukněte na Hrad). Ostatní drogy bych nelegalizoval. Zdá se mi, že současná právní úprava, která definuje vlastnictví pro osobní potřebu je v tomto případě odpovídající. Alespoň dle mého názoru.
3) Jak jsem psal, tak v ekonomii mám spíše pravicové názory, ale nejsem dogmatik. Dotace do podnikání se mi nelíbí, shrábnou je vybraní (především velké firmy) a ničí to trh. Když už bych byl pro, tak pokud by šlo o vývoj něčeho resp. vývoj, kde jsou potenciálně možné pozitivní externality. Další možností je vzdělávání zaměstnanců, tam si to také dovedu představit. U Start Upů jsem opatrný. V současnosti je dle mého dost investorů a veřejné peníze patří jinam. U zemědělství mi vadí spíše "nepřímé" dotace - viz. biosložka v ropných produktech. Dotace bych ale dával spíš jen v případě, že zemědělec bude půdu využívat tak, aby ji obohacoval, a ne zneužíval k co největším výnosům. Dotace jsou ale obecně na hodně dlouhé povídání. Tohle je jen krátký výcuc.
4) Mám se rozčílit hned, nebo až potom? :-) Instituce komentovat nebudu. Autorský zákon je potřeba přepracovat, a to ze všech stran (prázdná média = presumpce viny; vědecké články bez omezení, popř. za výrazně nižší poplatky do 30 Kč / 1 Eura atd.).
5) Ve své vlastní blbosti a lenosti. Jinak je to taky na dlouhé povídání.
6) To se hrozně blbě stanovuje. Pokud někdo např. řekne, že v ČR uprchlíky nechce, tak je to dle mého legitimní názor (i když s ním třeba nesouhlasím). Jak řekne, že tu nechce čmoudy, tak už se mi to nelíbí a asi bych se ohradil, ale zase nebuďme cimprlich, na nějakou žalobu to rozhodně není. Když už někdo napíše, že slimejští čmoudi včetně dětí by se měli topit či střílet, tak už je to pro mě za hranou. Jestli to je na žalobu nebo ne, tak to nevím, nejsem právník, ale rozhodně mám toho člověka chuť polít aspoň pivem.
7) Lidi přicházejí a odcházejí. Pokud dodržují zákony, je vše ok. Co se týče nelegální migrace, tak to je zase na dlouho, ale zkusím to popsat. S příchozími budou vždy problémy (v průměru o něco větší než s místními), ale je potřeba neřešit lidi, ale ty problémy, které vznikají (mě IT systémy taky fungují dokonale, než se do nich přihlásí uživatelé). To za prvé. Za druhé je podle mého rozdíl mezi uprchlíkem, kterému bych bez problémů pomohl a někým, kdo sem jde "za lepším". Zároveň hodně rozlišuju status uprchlíka a člověka s trvalým pobytem. Tam by měl být dle mého velký kvalitativní rozdíl. Uprchlík je někdo, kdo má nárok na mezinárodní ochranu, ale v podstatě počítám s tím, že až se situace uklidní, vrátí se domů. Pokud však takový člověk splní všechny podmínky (dodržuje český právní řád ad.) a začlení se do společnosti, tak nemám problém mu dát trvalý pobyt popř. později občanství. Jinak to, co vymyslela paní Merkel, tak před tím smekám. Bylo to úctyhodné gesto vyplývající z určitých historických reminiscencí. Vadí mi, že nepřišel nikdo od nás a neřekl: Hele, je to super, ale takhle to nejde. Pomáháme jen těm, kteří mají peníze zaplatit mafii za převoz. Ohrožujeme tak jak samotné uprchlíky, tak částečně i nás. Musíme to vymyslet jinak. Tak abychom pomohli co nejvíce lidem a přitom je ani sebe neohrožovali. To je ve zkratce vše k tomuto.
8) Vzdělání. 27 let se na něj kašlalo. (Tomio Okamura uctivě děkuje.) Z předních příček OECD jsme nyní na chvostu a to nás bude ještě dlouho brzdit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Stepanek, Vit.Fux

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Filip.Mezera
Krajský zastupitel

Jo, kdybyste potřebovali další info o mě, tak
Facebook: https://www.facebook.com/filip.mezera
Linked In: https://www.linkedin.com/in/filip-mezera-56000648/
Google scholar - zadejte F. Mezera, J. Křupka a máte tam většinu mých článků.

Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Ahoj Filipe,

pro jistotu přidávám i sem - tuto neděli 19.11.2017 proběhne první povolební schůze v restauraci Pivovarka v Pardubicích - je to od 18:00. Adresa Palackého 250, Pardubice (je to kousek od pardbuckého pivovaru).

Jednou z podmínek přijetí člena je osobní setkání s krajským předsednictvem - to na této schůzi bude. Zvažte, zda stihnete přijít/přijet :-)

Dan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvek:
Filip.Mezera
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Filip.Mezera
Krajský zastupitel

Vím o tom a počítám s tím, že přijedu. Na místě se domluvíme.

Pavel.Stepanek
Personální odbor
Profese: živnostník
Dal poděkování: 1164 poděkování
Dostal poděkování: 1442 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.Stepanek »

Ahoj.

Předem děkuji za zaslané odpovědi.
Po delší odmlce, způsobené volbami a pak i CF se vracíme k běžnému provozu a tím pádem i ke tvé žádosti o členství.
Budeme se muset ještě sejít a promluvit osobně.

Do záznamu však poprosím o odpovědi na následující otázky:
(vím, že jsi už odpovídal na otázky Víta, který byl možná až příliš horlivý a nepočkal na naši vlastní baterii otázek, proto prosím vynech otázky, na které bys odpovídal podruhé)

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
2) Četl/a jsi program Pirátů do PS 2017? Který bod ti přijde nejdůležitější a se kterým nesouhlasíš?
3) Jaký je tvůj názor na svobodu Internetu? Chápeš obsah pojmů jako např. blokování stránek, síťová neutralita, šifrování, digitální podepisování, kryptoměny, apod.?
4) Víš, co je to všeobecný základní příjem? Jak se k němu stavíš a z čeho by se měl financovat?
5) Co si myslíš o migraci do ČR?
6) Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
7) Co si myslíš o autorském zákonu a společnostech OSA nebo Intergram?
8) Jaké vnímáš největší problémy v otázce zahraniční politiky? Co si myslíš o EU, o NATO o anexi Krymu nebo o režimu KLDR?
9) Jaký je tvůj názor na legalizaci drog? Lze legalizovat všechny drogy, nebo jenom některé?
10) Kdo všechno by podle tebe měl zveřejňovat svá daňová přiznání, které instituce by měly zveřejňovat výši odměn svých zaměstnanců?
11) Co vnímáš ty osobně jako největší prioritu, kterou by ses z pozice člena Pirátů snažil/a prosadit?

Postačí nenáročné stručnější odpovědi.
Kontaktuj mě prosím na pavel.stepanek@pirati.cz nebo na 608879077 ohledně termínu osobní schůzky.

Pokud se chceš zapojit rovnou, můžeš pro účely komunálních voleb odpovědět v příštích týdnech nebo měsících i na otázky:
- jaké jsou problémy ve tvé obci
- jaka je tam stávající vládnoucí koalice
- je-li v obci strana (hnutí), s níž by se dalo spolupracovat
- jaké jsou tvé vazby na politiku
a pokud bys chtěl v obci kandidovat, uveď zhruba 5 bodu programu, který bys chtěl prosazovat

Rád bych si tě také přidal na facebook, pokud tam jsi. https://www.facebook.com/pavel.stepanek.98434

Budu se těšit na brzké shledání

PS: u Pirátů si všichni od začátku tykáme, proto se omlouvám, pokud to působí nezdvořile, leč zvyk je železná košile :)

Centrální volební manažer
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647

Filip.Mezera
Krajský zastupitel

1) Která partaj ti byla nejsympatičtější než ses dozvěděl/a o Pirátech? Proč Piráti?
- Jak jsem psal výše, jsem spíše pravicového zaměření, ale není to pro mě nějaká doktrína. Žiju hodně konzervativním stylem života. Sám jsem si to vybral a nikomu to nenutím, ať si každý žije, jak uzná za vhodné. Primární je pro mě svoboda a pak určité hodnoty, které já považuju za konzervativní, ale nějak je u českopravicových programů postrádám. Především je to důraz na vzdělání a to moderního typu (Finsko), pak přiměřený sociální program především s důrazem na postižené a znevýhodněné s maximální snahou je co nejvíc zapojit do "normální" společnosti. Co se týče sympatií, tak dřív (10 a víc let zpět) jsem volil ODS (strejda přes koleno byl starostou za ODS ve Svratce), pak Svobodní (určitý důraz na svobodu a samostatnost). Teď kdybych nevolil Piráty, tak bych volil STAN.
- Piráti protože neříkají nikomu, jak má žít. Necpou se tam, kam nemají. Chtějí, aby stát byl "dobrým sluhou", nikoliv pánem a tím se stal pro lidi něčím, na čem jim záleží.
2) Důraz na vzdělání je pro mě asi nejvíc, pak svoboda (nejen internetová).
3) Myslím, že mi to není cizí. Jsem systémový inženýr a těmhle věcem se věnuju (alespoň teoreticky), dělám klasifikační modely a umělou inteligenci (jako disertační práci. V práci se patlám s cloudem a exceluju v excelu). Podporuju síťovou neutralitu. S blokováním stránek nemám asi takový problém jako zbytek pirátstva, ale nechal bych to pouze na soudním rozhodnutí, nikoliv na úřednících.
4) Vím co to je. Testují to teď ve Finsku, ale obecně ty poklusy trpí malým vzorkem, navíc obvykle nemá stejné proporce jako běžné obyvatelstvo. Chápu výhody (úbytek úřednictva, administrace, nižší náklady na administraci celého sociálního systému, menší stres lidí) a taky vidím nevýhody (jsou lidé, kterým to nebude stačit - třeba těžce postižení, takže stejně by museli úředníci být; obecně nejsem přesvědčen o tom, že je to v současnosti správný ekonomický model, ale neviděl jsem jediné propočty).
5) Migrace je hrozně široký pojem. Vzhledem k tomu, že máme specifickou strukturu národního hospodářství, tak tu bude dále velmi vysoká poptávka po pracovnících. Obecně mi migrace nevadí a považuju ji za normální součást moderní společnosti. Jestli je myšlena "nelegální" migrace, tak tam mám své svébytné názory a je to na dlouho. Nevadí mi pomáhat lidem, kteří prchají před konflikty (před rokem, dvěma Syřané). Současný systém, který jen nahrává zisky pašerákům, ohrožuje uprchlíky/migranty a částečně i nás, mi ale nepřijde úplně vhodný. Osobně se o tom klidně s kýmkoliv pobavím. Něco jsem napsal již výše, pokud by to nestačilo, napište.
6) Co se týče rovnoprávnosti sňatků, tak je mi to jedno. To si musí říct lidé v rámci těchto menšin, jestli je registrované partnerství málo, nebo to dostačuje. Adopce mi nevadí. Podmínkou, kterou bych ale vyžadoval, je dlouhodobé soužití (alespoň 3 roky) partnerů v rámci registrovaného partnerství či jinak posvěcené rodiny.
7) Nutné předělat - týká se i vědeckých článků a jejich přístupnosti (dle mého 1 článek = 1 Euro).
8) NATO - chci zůstat součástí. Nechci být nějakým mostem mezi východem a západem, na to jsme moc malý stát. Lepší je být součástí NATO a snažit se omezit některé negativní kroky, které aliance podniká. Takže reformovat a nerušit.
EU - je nutná důkladná reforma, ale EU jakožto společenství svobodných evropských národů, kde nejsou války, hospodářské sankce ani jiné bariéry, je super. Co se týče Krymu, tak nesnáším ruský imperialismus. Velmi rozlišuji mezi Rusy a Rusáky. Bohužel ti druzí teď dle mého Rusku vládnou. KLDR je dobrá jedině jako místo pro vyhoštění Tomia Okamury. Jiný relevantní důvod existence nevidím.
9) Prohibice je vždy problematická a je celkem jedno, čeho se týká. Zároveň úplná dostupnost především tzv. tvrdých drog mě neláká. Obecně mi lehké drogy nevadí, ale neužívám je a to včetně tabáku. Jedinou tvrdou drogu, kterou užívám je alkohol, především pak dobrý koňak.
10) Obecně každý, kdo je placen z veřejných peněz a zároveň rozhoduje o jejich alokaci. Plus případně lidé ve vysokých státních funkcích a v čelních pozicích u státních či polostátních podniků.
11) Dostupné a kvalitní vzdělání, funkční obrana státu, digitalizace veřejné správy

Jelikož mám "plán" ke komunálním volbám a především z důvodu jeho naplnění furt otravuju, tak odpovím i na otázky ohledně obce:
- Problémy: dopravní situace, sportoviště a jejich dostupnost a vybavení, identifikace občanů (především těch v nájmech bytových domů a dále pak těch, co žijí v přisloučených obcích) s městem Sezemice, chodníky a cyklostezky, kvalita úředníků na radnici
- koalice moc není - máme starostu ze STAN, který má silnou kandidátku (a dělá svou práci relativně dobře), k tomu má dva lidi z "Nezávislí Sezemic a okolí", za které jsem minule také kandidoval, ale nedostal jsem se. V opozici je ANO, ČSSD, KDU-ČSL i ODS
- Spolupráce by byla vedena právě se současným starostou (STAN), pouze by se korigovaly některé jeho kroky. V současnosti se jako opozice staví "koalice" ANO a ODS, přičemž ANO by šlo i se STANem, pokud by s polu s ODS nemělo dostatečnou sílu.
- Kandidoval jsem jako nezávislý v rámci "Nezávislí Sezemic a okolí", ale byl jsem v půlce kandidátky a neměl dostatek preferenčních hlasů. Jinak jsem hospodářem Tělovýchovné jednoty Spartak Sezemice a trénuju malé děti ( 3 - 6 let) ve "fotbale".
- Priority:
1) Větší identifikace občanů s obcí: participativní rozpočet nejen pro samotné Sezemice, ale i pro přisloučené obce; programy: Česká republika začíná u Sezemic (pro občany Sezemic určitě, pro občany Chrudimy je to u Chrudimy) a Buď Betlémák (Sezemicím se říká Betlém).
2) Dokončení přestavby areálu TJ a návaznost na park "Mlynářka" včetně oddělených zón pro hraní dětí a pejskaře (bohužel zatím máme s pejskaři neskutečné problémy).
3) ZŠ jako základ života obce - pokračovat v programu obědů pro seniory a ideálně zavést obědy v ZŠ pro děti zdarma (to je spíš dlouhodobý cíl)
4) Udělat koncepci sociálních a zdravotních služeb - řešení majetku Tělovýchovné jednoty, které využívá město (rehabilitace a školka) - narovnání vztahů
5) Dlouhodobé řešení dopravní situace a to i formou spolupráce s Univerzitou Pardubice (hrazení nákladů spojených s diplomovými či jinými odbornými pracemi studentů) a to i po případném postavení obchvatu Sezemic.

To je v kostce vše. Více osobně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 3):
Andrej.Ramaseuski, Jiri.Jansa, Pavel.Stepanek

Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“