Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Projednat navržené usnesení o odstranění GA?

Pro
47
63%
Proti
24
32%
Zdržuji se
4
5%
 
Celkem hlasujících: 75 - Celkem hlasů: 75

Uživatelský avatar
Tomas.Kolacny
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 3022
Registrován: 04 kvě 2012, 01:22
Profese: Zastupitel města Brna
Bydliště: Brno - Židenice
Dal poděkování: 1513 poděkování
Dostal poděkování: 3581 poděkování

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Tomas.Kolacny »

Chápu, že s tím echt piráti mají problém, já s tím problém nemám. Google analytics jsou pro marketingové účely (a web není nic jiného, než marketing) velmi praktický nástroj. Žijeme v informačním století a internet informace poskytuje, ale i sbírá a nemluvím z daleka jen o google. Já jsem s tím docela smířenej, pokud nechci, aby o mě internet sbíral informace, použiju nástroje k tomu určené (třeba tor), ale paranojou z přítomného všudymíra zatím netrpím. Pěkný večer všem. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Kolacny za příspěvek:
Jan.Lipavsky
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - předseda místního sdružení Brno
statutární město Brno - náměstek primátorky města Brna a zastupitel městské části Brno-Židenice
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28464 poděkování

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Martin.Kucera »

A čo vy si predstavujetě pod takým slovom "echtpirát", Kefalín?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Jan.Kochert, Michaela.Nepejchalova, Alexandr.Mansurov, Ondrej.Kotas
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Pro marketingove ucely je dobrej leda tak Google Analytics 360 Suite, ale ten prijde na dobry 50 tisic dolaru rocne. V obycejnym Google Analytics si to dulezite Google samozrejme nechava pro sebe. Hold kdyz je neco zadarmo, neni to produkt, produkt jsi ty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Vit.Jurasek, Michaela.Nepejchalova, Alexandr.Mansurov
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Marek.Houser píše:Jelikož bych raději nejprve viděl návrh na používání alternativního systému, který nabízí podobné možnosti (a o kterých tady diskutujete), než pouhé zakázání GA bez návaznosti, hlasuji PROTI. Změním názor, pokud systém, který je v perfektním souladu se stanovami, zavedeme.
času na nahrazení bylo dost a stále je. Spustit piwik v dockeru a nastavit ho nezabere imho déle než hodinu.
Navíc, o tomhle se vůbec nemá hlasovat. Jde o porušování stanov a to na půdu CF nepatří.
Tomas.Kolacny píše:Chápu, že s tím echt piráti mají problém, já s tím problém nemám. Google analytics jsou pro marketingové účely (a web není nic jiného, než marketing) velmi praktický nástroj. Žijeme v informačním století a internet informace poskytuje, ale i sbírá a nemluvím z daleka jen o google. Já jsem s tím docela smířenej, pokud nechci, aby o mě internet sbíral informace, použiju nástroje k tomu určené (třeba tor), ale paranojou z přítomného všudymíra zatím netrpím. Pěkný večer všem. :)
Nemáš problém poskytovat data Googlu? Web pirátů není nic jiného než pro marketingové účely? To si říkáš pirát?!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 7):
Lukas.Novy, torrespondent, Marek.Necada, next_ghost, Michaela.Nepejchalova, Alexandr.Mansurov, Dominika.Michailidu

You'll be redlacep!

torrespondent
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 360
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 647 poděkování

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od torrespondent »

web není nic jiného, než marketing

Kvůli lidem, kteří prosazují tuto monetarizační lež je web čím dál hnusnější a nebezpečnější místo, ale alespoň jsi upřímný.

Piráti tu teoreticky měli být od toho, aby pro BFU zajistili mimo jiné nešmírující internet (svět), a ne aby před technofašouny a korpokracií rezignovali, nebo je dokonce podporovali. Tor je krajní možnost pro poučené, navíc není neprůstřelný. S kecy o paranoje jdi do háje. Evidentně ti nedochází jak rychle nás firmy jako Alphabet tlačí do totality.

Bohužel nejsi jediný s podobným uvažováním... nebudem si lhát, máte většinu, takže strana letošní kampaní efektivně dokroužila otočku o 180 stupňů od jejího původního kurzu. Nemáš s tím problém, jelikož jsi dobrovolně metamorfoval na echt NPC.

technická: Řešit porušování stanov podnětem je nesmysl. Tato věc náleží před KK, jenže zpravodaj nekoná.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Klapka píše:Jde o porušování stanov a to na půdu CF nepatří.
Tohle je opravdu perla. Kam jinam by patřilo porušování stanov, než na půdu CF? Do mlékárny, do výčepu, nebo kam?
Tomas.Klapka píše:Web pirátů není nic jiného než pro marketingové účely? To si říkáš pirát?!
https://cs.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web
Web byl od počátku v podstatě stejné jednosměrné vysílání, jako rozhlas nebo televize, jen s tím rozdílem, že jsi tam nemusel citovat cizí zdroje, ale vložil jsi pouze odkaz. Ať se nám to líbí nebo ne, masovou obousměrnou komunikaci z toho neudělaly ani BBS, ani Twitter, ani mail, ale až Facebook, který svou vnější formou přitáhl miliony lidí.

A k tomu "To si říkáš pirát?!" ... fakt by mě zajímala tvoje definice pirátství. Mě to přijde tak trochu podobné, jako "Soudruhu, to si říkáš komunista? Vždyť ty vlastníš činžák.", nebo "Příteli, to si říkáš sociální demokrat? Vždyť ty máš fabriku a vykořisťuješ dělníky." :D
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Petr.Vileta »

torrespondent píše:technická: Řešit porušování stanov podnětem je nesmysl. Tato věc náleží před KK, jenže zpravodaj nekoná.
Prosím o citaci té části stanov, která je údajně porušována.
https://wiki.pirati.cz/rules/st

Ostatně Google sám podporuje ve svém browseru i v Google Analytics "Do Not Track".
http://www.outfox.com/do-not-track-for- ... analytics/
Kdo trpí stihomamem, zapne si to. ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše: https://cs.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web
Web byl od počátku v podstatě stejné jednosměrné vysílání, jako rozhlas nebo televize, jen s tím rozdílem, že jsi tam nemusel citovat cizí zdroje, ale vložil jsi pouze odkaz. Ať se nám to líbí nebo ne, masovou obousměrnou komunikaci z toho neudělaly ani BBS, ani Twitter, ani mail, ale až Facebook, který svou vnější formou přitáhl miliony lidí.
Uvedeny citat se na odkazovane strane nenachazi, za to se tam nachazi tohle:
Pojmy World Wide Web a internet nejsou vzájemně zaměnitelné
Často se v běžném hovoru setkáme s tím, že oba pojmy jsou využívány ve shodných situacích bez patrného významového rozdílu. Přesto však oba pojmy popisují dvě různé věci.
Krom toho, o Webu obecne Tomas nehovoril. Nechces uz chcipnout?
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:Ostatně Google sám podporuje ve svém browseru i v Google Analytics "Do Not Track".
http://www.outfox.com/do-not-track-for- ... analytics/
Kdo trpí stihomamem, zapne si to.
Z odkazovane stranky:
Most current web browsers let users make a setting that notifies the website that you do not want your visit to be tracked. That function is called “Do Not Track” (DNT). The script for Google Analytics does, however, not take into consideration whether you have enabled DNT in your web browser.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Alexandr.Mansurov, Ondrej.Kotas
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstranění Google Analytics ze stranických systémů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:torrespondent píše:
technická: Řešit porušování stanov podnětem je nesmysl. Tato věc náleží před KK, jenže zpravodaj nekoná.

Prosím o citaci té části stanov, která je údajně porušována.
https://wiki.pirati.cz/rules/st
Čl. 2 Poslání a programové cíle

(1) Cílem České pirátské strany je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století. K dosažení tohoto cíle je nutná revize kopírovacího monopolu tak, aby se nemohl stát záminkou pro útoky na svobodu Internetu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 2):
Marek.Necada, Alexandr.Mansurov
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“