Robert.Magni píše:Petr.Vileta píše:
Jak bys nazval člověka, co bude neustále kritizovat všechny tvoje skutečné i
domnělé nedostatky, ale sám se do ničeho nezapojí, s ničím nepomůže? Stačí jednoslovně.
Ďáblův advokát. Jak napsal Krtek -
Tester
Oba jste asi přehlédli to zvýrazněné. Původně jsem chtěl odkázat na lidové
kibic, ale protože jeho význam by někdo nemusel pochopit, tak raději odkazuji na
kverulant
A ďáblův advokát je něco trochu jiného. Ten v rámci procesu zkvalitnění předpisu, normy, postupu, se snaží hledat možné nedostatky. Hezký příklad, hned z počátku Pirátů, je tady
svoboda-informaci-f538/jak-se-uzivi-autori-t3603.html Cílem nebylo zničit myšlenky, ale vyprecizovat je tak, aby umělci, programátoři a další mohli uznat, že naše cesta je řešení a ne krádež nebo znárodnění.
Krtku, jsi
ďáblův advokát, tedy nevěříš tomu, co obhajuješ?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev
Města Plzně a
Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti:
Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.