1)
Lukas.Novy píše:Za pomoci ustrizku odevzdaneho hlasu lze zjistit, zda-li byl zapocitan v souctu, nelze z nej ale zjistit, jak jsi hlasoval. Ze je volebni listek spravne vygenerovan si muzes zjistit pred jeho odevzdanim tj. pote, co vyrobis listek se rozhodujes, jestli ho vhodis do urny nebo na nem provedes audit. Auditovane listky se sbiraji v auditovacim centru a pravdepodobnost, ze system generuje spatne listky je 1/2^(pocet zauditovanych listku). Pokud to neni zrejme, tak k auditu toho posilas vic nez bys hodil do urny, proto lze z listku pri auditu zjistit, jestli je spravne sestaven.
To jest když odešlu lístek do auditovacího centra, tak se později můžu podívat na jeho obsah?
2)
Lukas.Novy píše:ze si tu volebni budku muzes klidne vypalit na CD a zahlasovat si na air gapnutym pocitaci
Takže volební budka bude zveřejněna v human readable podobě, aby si kdokoli mohl ověřit, že dělá jen a pouze to, co dělat má?
Lukas.Novy píše:Zamezit jim v pohybu nemuzes, to neni pak kupceni ale omezovani svobody.
Vezmu je do místnosti s počítačem, nechám zahlasovat, pošlu do druhé místnosti ať tam počkají do konce hlasování, poté jim zaplatím. Žádné omezování svobody to není, kdo chce může odejít kdykoli dřív, ale nedostane zaplaceno.