[členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Jste pro zrušení prosazování e-voleb v našem programu a nahrazení varováním PROTI e-volbám?

ANO (v programu má být varování proti e-volbám)
14
27%
NE (v programu máme chtít e-volby)
32
62%
ZDRŽUJI SE
6
12%
 
Celkem hlasujících: 52 - Celkem hlasů: 52

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr.Vileta píše:Mimochodem, proč některé státy umožňují korespondenční (papírové) volby, ale u nás to odmítají zleva i zprava?
Odpovím si sám :)
http://forum24.cz/cssd-nechce-umoznit-o ... am-volice/
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od Pavel.Moravec »

torrespondent píše: Presne kvuli podobnym chybam se nahrava provoz na internetu, pratele. Collect it now, decrypt later :)
Pěkný argument. Ono vlastně stačí, když stát nebo Babiš si odposlechnou komunikaci s volebním serverem, uloží si to, a za pár let až bude dnešní superbezpečné TLS1.2 rozlousknutelné během chvilky, tak se podívají který občan jak volil. A kdo nevolil správně, o toho se už postarají..

(pamatujete, jak před pár lety byl běžným standardem SSL3.0, pak minimálním standardem TLS1.0, pak 1.1 a teď 1.2? Takže kdo si před lety nahrál "bezpečně šifrovanou" komunikaci přes SSL3.0, tak ji dnes louskne raz dva?)
p.s.: V ankete bylo dnes 15 hlasu u ANO, ted 14... ono se da hlasovat znova?
V anketě jsem umožnil změnu hlasu. IMHO je to správné, protože lidé na základě diskuze můžou měnit svou vůli, zda tento členský podnět chtějí projednat před CF. Jen jaksi nechápu, proč na základě dalších a dalších argumentů PROTI el.volbám se snižuje počet hlasů PRO :weep:

Pro všechny uctívače e-voleb: jak byste prosím vyřešili problém s anonymitou hlasování, kdy dnes odposlechnu zašifrovanou komunikaci, kterou za pár let půjde bez problémů rozšifrovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Ulip, torrespondent, Michal.Ketner
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28464 poděkování

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Pavel.Moravec píše:
torrespondent píše:p.s.: V ankete bylo dnes 15 hlasu u ANO, ted 14... ono se da hlasovat znova?
V anketě jsem umožnil změnu hlasu. IMHO je to správné, protože lidé na základě diskuze můžou měnit svou vůli, zda tento členský podnět chtějí projednat před CF.
Ono je to i v pravidlech pro zakládání pondětu (růžový box nahoře):
"u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
torrespondent, Pavel.Moravec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petr.Vileta píše:
Petr.Vileta píše:Mimochodem, proč některé státy umožňují korespondenční (papírové) volby, ale u nás to odmítají zleva i zprava?
Odpovím si sám :)
http://forum24.cz/cssd-nechce-umoznit-o ... am-volice/
V tom Rakousku to byla celkem komedie, nejdřív problémy s obálkámi a potom volební účast i 500%. http://www.necenzurujeme.cz/michal-maly ... avrem.html
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
torrespondent
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 360
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 647 poděkování

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od torrespondent »

Martin.Kucera píše:Ono je to i v pravidlech pro zakládání pondětu (růžový box nahoře):
"u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu".
jsem samozřejmě nečetl :D
Pavel.Moravec píše:Ono vlastně stačí, když stát nebo Babiš si odposlechnou komunikaci s volebním serverem, uloží si to, a za pár let až bude dnešní superbezpečné TLS1.2 rozlousknutelné během chvilky, tak se podívají který občan jak volil. A kdo nevolil správně, o toho se už postarají..
Mno, stát už by nic dalšího odposlouchávat nepotřeboval, ne? Stojí na druhé straně (jakkoliv šifrovaného) spoje, takže ví odkud a kdy přesně přišel hlas. Ani data retention by k tomu nepotřebovali. Anonymita by závisela od poctivosti vnitra nefingerprintovat prohlížeč, nezaznamenávat timestamp, a nakonec i tu IP (protože kolik různých voličů bude hlasovat z jednoho mobilu? IP sice dynamicka, ale ISP mají log). Jenže právě tajnost nesmí záviset na ničí vůli "nedívat se".

Bureš by teoreticky spojová data (natož obsahy) neměl mít, takže ten by se musel víc snažit. A on se snaží..
V anketě jsem umožnil změnu hlasu. IMHO je to správné, protože lidé na základě diskuze můžou měnit svou vůli, zda tento členský podnět chtějí projednat před CF. Jen jaksi nechápu, proč na základě dalších a dalších argumentů PROTI el.volbám se snižuje počet hlasů PRO :weep:
Však otevřená anketa dává smysl, aby mohli všichni e-voliči dospět ke správnějšímu názoru OFFTOPIC(než jim někdo předvede deanonymizaci hlasování a pomůže jim k němu 8-) )

Mám nějakou, možná mylnou představu, proč většina chce e-volby. Znamenají pokrok, vývoj, menší opruz, whatever. Pro většinu lidí je myšlenka, že jsou jejich životy kvůli novým technologiím čím dál profízlovanější, nesnesitelnou, vytěsní ji. "Každý má smartfoun, je praktický, nevidím v něm problém."
Je to souhra strachu (ze (ztráty) svobody), lhostejnosti (vůči odpovědnosti), závislosti (na požadavcích společnosti být up-to-date, na komunikaci), sebeklamu ("nemám co skrývat"), víry ("kapitalismus funguje, ohlídá si to"), pohodlnosti, nesoustředěnosti, stádnosti, selhání novinářů a školství, asymetrie velkého třesku, hihi.
S telefonem tráví většina lidí víc času než s partnerem... Dokud telefon nevyzradí s kým vším jeho majitel/ka ještě tráví čas, je "bezpečný".
Ivo.Vasicek píše:
Petr.Vileta píše:
Petr.Vileta píše:Mimochodem, proč některé státy umožňují korespondenční (papírové) volby, ale u nás to odmítají zleva i zprava?
Odpovím si sám :)
http://forum24.cz/cssd-nechce-umoznit-o ... am-volice/
V tom Rakousku to byla celkem komedie, nejdřív problémy s obálkámi a potom volební účast i 500%. http://www.necenzurujeme.cz/michal-maly ... avrem.html
tohle byla argumentace FPÖ, která systematicky lže a šíří hoaxy :)
edit: Tak okrskova volebni komise skutecne pri zadavani papirove dokumentace do databaze zamenila volicske prukazy s hlasovacimi listky ze zahranici (1 058 a 7 160 ). Incident byl projednan statni volebni komisi. Hofer prohral o 350 000 hlasu, takze velke spiknuti a volebni podvod... Ivo. http://orf.at/stories/2340649/
Tito uživatelé poděkovali autorovi torrespondent za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

torrespondent píše:
Ivo.Vasicek píše: V tom Rakousku to byla celkem komedie, nejdřív problémy s obálkámi a potom volební účast i 500%. http://www.necenzurujeme.cz/michal-maly ... avrem.html
tohle byla argumentace FPÖ, která systematicky lže a šíří hoaxy :)
edit: Tak okrskova volebni komise skutecne pri zadavani papirove dokumentace do databaze zamenila volicske prukazy s hlasovacimi listky ze zahranici (1 058 a 7 160 ). Incident byl projednan statni volebni komisi. Hofer prohral o 350 000 hlasu, takze velke spiknuti a volebni podvod... Ivo. http://orf.at/stories/2340649/
No jo, zrušení platnosti těch cinknutých voleb je jen hoax a ústavní soud o ničem nerozhodl :-) http://zpravy.idnes.cz/rakousko-volby-u ... anicni_aha
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
torrespondent
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 360
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 647 poděkování

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od torrespondent »

Ivo.Vasicek píše:
torrespondent píše:
Ivo.Vasicek píše: V tom Rakousku to byla celkem komedie, nejdřív problémy s obálkámi a potom volební účast i 500%. http://www.necenzurujeme.cz/michal-maly ... avrem.html
tohle byla argumentace FPÖ, která systematicky lže a šíří hoaxy :)
edit: Tak okrskova volebni komise skutecne pri zadavani papirove dokumentace do databaze zamenila volicske prukazy s hlasovacimi listky ze zahranici (1 058 a 7 160 ). Incident byl projednan statni volebni komisi. Hofer prohral o 350 000 hlasu, takze velke spiknuti a volebni podvod... Ivo. http://orf.at/stories/2340649/
No jo, zrušení platnosti těch cinknutých voleb je jen hoax a ústavní soud o ničem nerozhodl :-) http://zpravy.idnes.cz/rakousko-volby-u ... anicni_aha
Ach, jsem si nevsiml, ze se tocis na tech zneplatnenych volbach. Ale zas zavadis, kdyz pises cinknutych, soud neprokazal zadny podvodny zamer. 350 000 je rozdil z tech opakovanych, platnych.

Mimochodem wochenblick.at (jehoz nazev je synonymem k Wochenschau, nacistickym filmovym tydenikum), odkud mas ten clanek, je novy fake news server se specializaci na Sorose. Na FB ma 10 000 robo followeru, na twitteru moc nenakupovali, jen 350 :)

Dnesni titulek: "Odhaleni! Nase deti musi platit o 327 Euro vic nez deti azylantu!":)
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

torrespondent píše: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-volby-u ... anicni_aha
Ach, jsem si nevsiml, ze se tocis na tech zneplatnenych volbach. Ale zas zavadis, kdyz pises cinknutych, soud neprokazal zadny podvodny zamer. 350 000 je rozdil z tech opakovanych, platnych.

Mimochodem wochenblick.at (jehoz nazev je synonymem k Wochenschau, nacistickym filmovym tydenikum), odkud mas ten clanek, je novy fake news server se specializaci na Sorose. Na FB ma 10 000 robo followeru, na twitteru moc nenakupovali, jen 350 :)

Dnesni titulek: "Odhaleni! Nase deti musi platit o 327 Euro vic nez deti azylantu!":)
Podáváš krásný důkaz proč chce mít někdo volby pod kontrolou a mít možnost je manipulovat. Ty volební manipulace v Rakousku byly už takového rozsahu, že to soud nemohl zamést pod stůl. Očekávat, že někoho z té manipulace obviní je naivní. No a taky chápu, že není žádoucí o tom volebním podvodu informovat. To lze zajistit jen cenzurou, třídění médií na "fake news" a pod. je jen jiná forma cenzury (něco jako rušení Svobodné evropy bolševikem). Když jsem vstupoval k Pirátům, bylo svobodné šíření informací na prvním místě, teď se zdá že už mají někteří zcela jinou agendu a svobodné šíření informací je s jejími metodami v rozporu. Vážím si toho, že mohu od r.1990 svobodně volit, jak se zdá brzy to skončí. Ostatně už dnes jsou lidi napadáni a ostrakizováni, když nevolí podle představ "elit z minstreamu", a chápu, že zabránit těmto "neuvědomělým občanům" projevit svoji volbu se dnes mnohým zdá oprávněné (protože jsou to hloupí voliči:-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 3):
Martin.Shanil, Josef.Kadlecek, Roman.Kucera
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 1900
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1687 poděkování

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Doufám Ivo, že to tak děsivé mezi Piráty ještě není. Vždyť sem leze s bídou desetina členské základny.
Jinak - viděli jste dokument Selský rozum? Tam je excelentně vidět, jak Andrejko likviduje lidi, kteří se nepoddají jeho estébácko/psychopatickému vnímání světa. Chvilku se mihnul na YB, bude bohužel vysílán na ČT až po volbách.
Já se jen modlím, aby Andrejka sejmul OLAF těsně před volbami i s těma jeho 31 miliardama dluhu.
Protože pak ten katastrofický scénář s tím, jak budou likvidováni ti, kdož volili někoho jiného, než Andrejka, samozřejmě nastane. Andrejko vydá výjimečný časově omezený výnos (o likvidaci vnitřního nepřítele) jako Hitler a najednou časové omezení zruší. A má to v kapse. Jak dlouho pak v Itálii likvidovali psychopata Berlusconiho? Vždyť to je furt, jak přes kopírák. Nebo jak Kňažko žral po Mečiarovi i hovna, jak dlouho mu trvalo, než prozřel a vrátil se zpátky na zem! To je tak s každým setkáním s psychopatem. A ve školách se to neučí, tak se nemáme co divit.
Ano, trošku OT, ale nemůžu si pomoct. Sorry jako.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Petr.Vileta, Martin.Shanil
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [členský podnět] Odmítnutí el.voleb v programu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Prosím k tématu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Frantisek.Navrkal, Ivo.Vlasaty
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“