islam, uprchlici, krize

Veřejná diskuse k návrhům a bodům a tématům Pirátského programu.


Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Garanti, Poslanecka snemovna - poslanci

Pravidla fóra

Toto je veřejné fórum pro konzultace k Pirátskému programu.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.

Do tohoto fóra patří programová témata, která se týkají programu jako celku, více bodů nebo žádného z nich.

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: islam, uprchlici, krize

Příspěvek od Marek.Necada »

Petr.Vileta píše:Jasně. Když tvůj soused bude mlátit svou ženu i děti, tak neuděláš nic, ani policajty nezavoláš, protože je to vlastně stabilní stav a "jejich věc". Jeho haranti ti alespoň nebudou ječet pod okny a dupat po schodech. On si je doma profackuje, aby byl klid a ta jeho rajda si ty modřiny a zlomenou ruku nejspíš taky zaslouží. ;)
O něco lepší nedělat nic než celý dům i s rodinou vybombardovat, mám-li navázat na poněkud hloupou analogii.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: islam, uprchlici, krize

Příspěvek od Vit.Fux »

Petr.Vileta píše:
Marek.Necada píše:Přesně, ono zas tak nevadí, že umírají a trpějí lidé (víc než za „stabilního“ stavu) a vyrábíme živnou půdu náckům a fanatikům, nejdůležitější je Saddámovi a Asadovi nakopat prdel.
Jasně. Když tvůj soused bude mlátit svou ženu i děti, tak neuděláš nic, ani policajty nezavoláš, protože je to vlastně stabilní stav a "jejich věc". Jeho haranti ti alespoň nebudou ječet pod okny a dupat po schodech. On si je doma profackuje, aby byl klid a ta jeho rajda si ty modřiny a zlomenou ruku nejspíš taky zaslouží. ;)
Tím, že mu zapálím dům, ve kterém jich polovina uhoří, jejich situaci nezlepším. Spíš mi chytne taky střecha.

Si představ, že Bureš vyhraje volby, udělá pár velmi nepříjemných protiústavních změn a někdo "chytrý" ze západu to začne řešit tím, že začne dodávat antifě těžké zbraně a začnou ji uplácet/radikalizovat k vyhazování civilních cílů do luftu "ať zavedou zpět liberální demokracii" a občas vybombarduje kus Prahy s úspěšností 10 civilistů a půl památky na jedno příslušníka ANOfertu.
éééé, radši budu 20 let trpět pod babišem a napravovat jeho hrůzovládu než zničit svoji zemi občanskou válkou.
JaroslavNedobity
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: islam, uprchlici, krize

Příspěvek od JaroslavNedobity »

Diskuze uplne ztratila smysl. Placate nesmysle. Lukas Novy je proti Vam myslitel :fet:
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: islam, uprchlici, krize

Příspěvek od Michael.Polak »

No trochu se děsím, že si to tu před volbami někdo omylem přečte...

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Wlada
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 22
Registrován: 07 čer 2017, 14:14
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 23 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Re: islam, uprchlici, krize

Příspěvek od Wlada »

Trošku hodně se ta diskuze zvrhla.

Řešešní jednoduché není, ale co je že :-) Ale ono jde přesně o to v Africe neprosazovat svoje zájmy, ale zájmy afričanů, což je asi největší oříšek pro demokratickou společnost.

Oni by měli prosazovat své zájmy sami, ale demokraticky, což někoho naučit je běh ne na spoustu let ale na generace. My musíme být nápomocní ne něco vnucovat.

Jednoduché řešení prostě neexistuje :-)
Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: islam, uprchlici, krize

Příspěvek od klivan »

Martin.Shanil píše:
Radim.Stach píše:Pořád se mluví o Syrii, ale většina uprchlíků je z jiných, většinou afrických zemí a v tom bychom měli vidět problém, převážně jde o přesídlování afričanů za lepším...
jasně že je to problém. Ale mnohem větší je ten jejich než ten náš. A částečně za něj můžeme, přinejmenším kolaborací s NATO.
A je to vůbec v ČR problém, není to spíše mediální bublina na odvádění pozornosti jinam, nebo k lacinému populismu, získání snadných politických bodu pro pitomiovce :D statistiky hovoří o ničem jiném, že se žádná migrační krize, aspoň u nás nekoná, nic méně někomu to pomohlo k volebnímu úspěchu, vozit se na iracionálním strachu, to je daleko nebezpečnější.
Je po volbách a migrantech ani hlesu, možná že ani *tomio tomu sám nevěřil. :D

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ko ... 1718_pkoci
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
DanielB
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2017, 10:41
Profese: analytik
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: islam, uprchlici, krize

Příspěvek od DanielB »

Dobrý večer, nerad oživuju zombie vlákno, ale na druhou stranu se necítím na to zakládat úplně nové, vzhledem k tomu, že tématika je stejná.

V nedavné době -+ měsíce jsem od svých známých (rodina, přátelé, lidi v práci) a na internetu zaznamenal opět se množící hodnocení Pirátů v kontextu imigrace. Řekněme si narovinu, většina lidí v ČR vnímá jako problém tu islámskou a mnoho lidí vnímá Piráty jako lidi podporující imigraci. Snažil jsem se oponovat, ale nezdálo se, že by to bylo účinné. Snažil jsem v návaznosti na to najít bod týkající se imigrace na stránkách programu Pirátů, ale nebyl jsem úspěšný.
https://www.pirati.cz/program/psp2017.html
https://www.pirati.cz/program/europarlament2019/
https://www.pirati.cz/program/strana.html

Kam směřuje můj příspěvek. Jsem přesvědčen o tom, že by Pirátům a jejich pověsti prospělo, kdyby se k bodu imigrace postavili více čelem (rozumněj, tak aby jejich postoj byl lépe k nalezení). Například zařazením samostatného bodu, nebo podobodu v otázce Obrany, mezinárodndích vztahů, vnitřní bezpečnosti. Kam vám to zapadne nejlépe.
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5232
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2005 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: islam, uprchlici, krize

Příspěvek od Jiri.Rezek »

DanielB píše: 03 lis 2020, 21:21 Dobrý večer, nerad oživuju zombie vlákno, ale na druhou stranu se necítím na to zakládat úplně nové, vzhledem k tomu, že tématika je stejná.

V nedavné době -+ měsíce jsem od svých známých (rodina, přátelé, lidi v práci) a na internetu zaznamenal opět se množící hodnocení Pirátů v kontextu imigrace. Řekněme si narovinu, většina lidí v ČR vnímá jako problém tu islámskou a mnoho lidí vnímá Piráty jako lidi podporující imigraci. Snažil jsem se oponovat, ale nezdálo se, že by to bylo účinné. Snažil jsem v návaznosti na to najít bod týkající se imigrace na stránkách programu Pirátů, ale nebyl jsem úspěšný.
https://www.pirati.cz/program/psp2017.html
https://www.pirati.cz/program/europarlament2019/
https://www.pirati.cz/program/strana.html

Kam směřuje můj příspěvek. Jsem přesvědčen o tom, že by Pirátům a jejich pověsti prospělo, kdyby se k bodu imigrace postavili více čelem (rozumněj, tak aby jejich postoj byl lépe k nalezení). Například zařazením samostatného bodu, nebo podobodu v otázce Obrany, mezinárodndích vztahů, vnitřní bezpečnosti. Kam vám to zapadne nejlépe.
Ahoj, nejčerstvější Stanovisko k migraci, které již schválil Republikový výbor a je tedy součástí Programu strany je zde:
Stanovisko-k-migraci-2020-v2.1-oprava.pdf
(110.07 KiB) Staženo 136 x
Shodou okolností včera @Pavel.Sramek zjistil, že ještě není publikováno na webu. Již se pracuje na nápravě ;)
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Odpovědět

Zpět na „Pirátský program“