Xenofobie v EU

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
torrespondent
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 361
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 268 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Xenofobie v EU

Příspěvek od torrespondent »

Snesli byste, kdyby si vaše dítě mělo milostný vztah s černochem/Asijcem/muslimem/židem?
Obrázek
Čím tmavší zelená, tím větší tolerance. Čím tmavší červená, tím intenzivnější rasismus.

Ve statistice je jasná korelace se zkušeností občanů s těmito menšinami. Tam, kde s nimi nikdy nepřišli do styku, je iracionálně nenávidí. (Samozřejmě fungují i historické závislosti, například antisemitismus na Slovensku,)
https://blisty.cz/art/87750.html


Je dobře, že ČR a SR (toto tvrdé jádro států V4 bych označil jako V2 ;) ) jsou ostrovy ustrašenosti a nenávisti? To jsou ty hodnoty které chcete chránit "selekcí", a ilegální detencí lidí, kteří utekli z Asadovo věznic? Vy si myslíte, že jste ještě proevropská strana?

https://forum.pirati.cf/post517097.html#p517097
Mikulas.Peksa píše: V obecné rovině se s Petrem shodujeme na dlouhodobé nutnosti existence silného středového pro-evropského liberálně-progresivního hnutí, které by bylo protiváhou zavedeným konzervativním a nacionalistickým stranám.
To je pozice celého RP, nebo jen osobní?
Tito uživatelé poděkovali autorovi torrespondent za příspěvky (celkem 4):
Mikulas.Peksa, anonym2064, Marek.Necada, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

torrespondent píše:Vy si myslíte, že jste ještě proevropská strana?
Já bych řekl, že tomu tak je.
torrespondent píše:To je pozice celého RP, nebo jen osobní?
Osobní, byl jsem tam sám. Kdyby to byla pozice RP, bylo by to odhlasováno jako usnesení v nějakém zápisu z jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
torrespondent, Ondrej.Profant, Michaela.Nepejchalova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
torrespondent
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 361
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 268 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od torrespondent »

Mikulas.Peksa píše:
torrespondent píše:Vy si myslíte, že jste ještě proevropská strana?
Já bych řekl, že tomu tak je.
Není to jen zbožné přání? J. Michálek si chce vybírat jen vzdělané uprchlíky, stejně jako Erdoğan :) , a pan předseda v Právu lituje, že EU nemá přísnější selekci, jako ČR, která slíbila vzít si 1500 uprchlíků, ale vzala si jich 12 (a byla odsouzena za ilegální věznění dětí, jak už jsem linkoval...).
Tito uživatelé poděkovali autorovi torrespondent za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

torrespondent píše:
Mikulas.Peksa píše:
torrespondent píše:Vy si myslíte, že jste ještě proevropská strana?
Já bych řekl, že tomu tak je.
Není to jen zbožné přání? J. Michálek si chce vybírat lidi jako štěňata, a pan předseda v Právu lituje, že EU nemá přísnější selekci, jako ČR, která slíbila vzít si 1500 uprchlíků, ale vzala si jich 12 (a byla odsouzena za ilegální věznění dětí, jak už jsem linkoval...).
Myslím, že kdybychom nebyli proevropskou stranou, neprocházely by na RV takové programové texty, jako procházejí, a nebyli by CF voleni takoví lidé, jací jsou voleni. A dost možná bych byl za výše uvedený text v evidenci lobbistických kontaktů odvolán. Vzhledem k tomu, že výše zmíněné jevy nepozoruji, soudím z toho, že proevropskou stranou pravděpodobně jsme.

Konkrétní vyznění nějakých výroků v nějakých rozhovorech by asi lépe objasnili Ivan s Jakubem. Mám za to, že vycházeli ze stranického stanoviska, které pracuje s "s umisťováním azylantů do států EU podle (jejich) preferencí, s tím, že přijímající stát by měl mít právo veta", čili jde IMO nad poměrně dost nad rámec běžného českého protiuprchlického standardu (a i unijního, de facto).

A ano, držíme pozici, že pokud někdo nesplňuje nároky na získání azylu, není důvod mu ho udělovat (jestli je tohle ta otázka). Pravda, slovo "selektovat" (myšleno ty, kteří nároky splňují) v tomto kontextu vyznívá lehce nepatřičně, leč obsah zůstává stejný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
torrespondent, Ondrej.Profant
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
torrespondent
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 361
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 268 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od torrespondent »

Tak tvůj názor nemusí být hned aktivně potlačován, stačí když ho ostatní budou pro začátek ignorovat.

Potíž je, že ta stanoviska mají zcela protichůdné pasáže vůči deklarovanému politickému směru.
například:
Česká republika by podle Pirátů měla stanovit preferované vlastnosti migrantů, které by výslovně uvítala, a kteří by českou společnost jednoznačně obohatili (např. vědci, vysoce vzdělaní lidé, nositelé kultury, politicky pronásledované osoby). Tato kritéria členských států by byla zohledněna v evropském azylovém řízení., https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/st ... likum.html
Tohle prostě není v souladu s mezinárodními smlouvami, ke kterým se ČR zavázala.

Opakuji, vzděláním a dalšími michálkovskými "preferencemi" se nedá podmiňovat azyl, tohle dělá Erdoğan. I když, jak známo, pan první místopředseda v ČT prohlásil, že by se nebránil "silnému vůdci v čele strany" :).

Stanoviska stejně nikdo nečte. Ale hlavně se v poslední době oběvují mediální výstupy, které klidně mohl pronést Chovanec, jenže autorem jsou Piráti. Jestliže předseda souhlasí s drzým podvodem, který páchá vláda ČR vůči našim jižním sousedům nedodržením smlouvy o přijetí uprchlíků, tak se ptám kde jako má být rozdíl mezi ČSSD a.s., a váma?

Kde je rozdíl mezi Chovancovo "V Řecku ani Itálii nám nebyli schopni nabídnout nikdo kdo by vyhovoval našim požadavkům" a Michálkovo "preferovanými vlastnostmi migrantů"?
zde:
Členské státy by měly mít právo veta při přijímání jednotlivých migrantů, a to v závislosti na kritériích definovaných daným členským státem (např. znalost jazyka, vzdělání, vazba na stát apod.). https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/st ... likum.html
Co to je za blbost? Na "kritéria" není podle platného mezinárodního práva nárok, a tím hůř, že je navrhuje právník. Jsou možná sexy pro čtenáře Práva, a 80% české společnosti, ale pořád je to otevřeně ilegální.

Mně přijde, že v honbě za procenty už padly veškeré zábrany. Vsadil snad někdo na volby něco víc než pár stovek ve Fortuně? Tlačí někoho do Sněmovny hypotéky, nebo nečekané potomstvo? :)))

Jinak, ty rozhovory nic "lépe objasnit" nepotřebují, pánové určitě dostali podepsat, že jsou srozuměni s jejich tištěnou podobou, fakt nezkoušej :) Nejde o slovíčkaření, selekce nebo kritérium jedno jest. Nikdo nenutí ČR přijímat lidi bez faktického nároku na azyl, takže nemá smysl se vůči tomu ostentativně bránit, je to obyčejný "straw man" argument.
Tito uživatelé poděkovali autorovi torrespondent za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Janka.Michailidu, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

torrespondent píše:Mně přijde, že v honbě za procenty už padly veškeré zábrany. Vsadil snad někdo na volby něco víc než pár stovek ve Fortuně? Tlačí někoho do Sněmovny hypotéky, nebo nečekané potomstvo? :)))
Ani bych nerekl. Zminene stanovisko vznikalo na podzim 2015. Soukromne si myslim, ze v soucasnosti uz je v podstate zastarale a potrebovalo by update. Jednak jsou tam nezadoucim zpusobem zmichane ruzne odborne pojmy, druhak se cela debata o azylove a migracni politice posunula nekam jinam (a to jak v ceskem, tak evropskem kontextu). Ono tema nepochybne znovu vybubla v kontextu celoevropskeho programu pro eurovolby a budeme to muset nejak prizpusobit (realite i ostatnim Piratskym stranam).
torrespondent píše:Jinak, ty rozhovory nic "lépe objasnit" nepotřebují, pánové určitě dostali podepsat, že jsou srozuměni s jejich tištěnou podobou, fakt nezkoušej :) Nejde o slovíčkaření, selekce nebo kritérium jedno jest. Nikdo nenutí ČR přijímat lidi bez faktického nároku na azyl, takže nemá smysl se vůči tomu ostentativně bránit, je to obyčejný "straw man" argument.
Tak k tomu uz se museji vyjadrit oni.


Obecne - nedelej z toho drama. Zrovna ty to tady znas, vis, jak to tu chodi. Vis, ze nekteri tu chteli strilet uprchliky, az jim zilka mohla prasknout, ti nas - nastesti - opustili, kdyz zjistili, ze jim psenka nepokvete, a zbytek se na nejake konkretni protiuprchlicke formulaci netoci.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2340
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2649 poděkování
Dostal poděkování: 3147 poděkování

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Pro Torrespondent který napsal.

Je dobře, že ČR a SR (toto tvrdé jádro států V4 bych označil jako V2 ;) ) jsou ostrovy ustrašenosti a nenávisti? To jsou ty hodnoty které chcete chránit "selekcí", a ilegální detencí lidí, kteří utekli z Asadovo věznic? Vy si myslíte, že jste ještě proevropská strana?
------------------------------------------------------------------------------------------
Synku, nějak se ti pletou pojmy. Myslíš ty černé Syřany které neziskovky vozí z Lybie?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvek:
Robert.Magni
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22640 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od Robert.Magni »

David Michal včera 12:00 0
Ono je velkou otázkou zda tyto výzkumy ukazují na skutečný stav věci, nebo se zde více odráží míra upřímnosti dotazovaných. Je dost dobře možné, že prostě jsou Češi více upřímní.

Nacionalismus, xenofobie, to jsou zcela přirozené lidské emoce, které je nutno udržovat na uzdě toliko rozumem. A v Česku prostě nejsou zkušenosti s cizinci.

Věřte, že ve Švédsku nejsou lidé uvnitř o moc méně xenofobní. Jen jsou již vycepováni k určitému ovládání.

Je fakt potřeba si neustále uvědomovat, že rasismus apod, jsou zcela přiozené jevy. Pokud budeme stále jen kritizovat lidi, že podléhají svým pudům, nikam se nedostaneme.

Takže né, Česko, ani Slovensko nejsou nejzaostalejšími zeměmi. Lidé tam spíše jen mnohem upřímněji vyjadřují své emoce a jsou tedy méně pokrytečtí. Nu a s tím už se dá pracovat.
Netřeba víc dodávat. Ať nám všichni vylížou prdel.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

torrespondent
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 361
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 268 poděkování
Dostal poděkování: 634 poděkování

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od torrespondent »

Mikulas.Peksa píše:Zminene stanovisko vznikalo na podzim 2015. Soukromne si myslim, ze v soucasnosti uz je v podstate zastarale a potrebovalo by update. Jednak jsou tam nezadoucim zpusobem zmichane ruzne odborne pojmy, druhak se cela debata o azylove a migracni politice posunula nekam jinam (a to jak v ceskem, tak evropskem kontextu). Ono tema nepochybne znovu vybubla v kontextu celoevropskeho programu pro eurovolby a budeme to muset nejak prizpusobit (realite i ostatnim Piratskym stranam).
Stanovisko jsi zmínil ty, takže jsem ho přečet, a reagoval na něj. Pokud si strana už nepřeje odstupovat od mezinárodního práva, není nic jednoduššího než odhlasovat verzi, která je s ním v souladu. Navíc vyjádření IB a JM, mne ujišťují, že je velmi platné.

Česko už je za podvod s kvótami u soudu, který nemá šanci vyhrát, a budou následovat další kroky jako odebrání dotací (po sesumírování plateb a příjmů z EU je ČR 600 miliard v plusu).
Pak je tu rozsudek za nezákonné věznění uprchlíků, a další přibydou, jakmile se poškození postaví na nohy...
Jako já nevím jak vysvětluješ kolegům a známým v zahraničí když se ptají proč OECD země (vlastně od jara už zas jen rozvojová :) ), která přijala 12 uprchlíků je z nich zesraná až do třetího pokolení, a zavírá je do vězení, ale já si vždycky přpadám jako spoluviník, i když na to nemám vliv. Vypadá to, že se Češi už nemohou dočkat dvourychlostní unie, bez dotací, s omezeným vlivem na EU.
Mikulas.Peksa píše:
torrespondent píše:Jinak, ty rozhovory nic "lépe objasnit" nepotřebují, pánové určitě dostali podepsat, že jsou srozuměni s jejich tištěnou podobou, fakt nezkoušej :) Nejde o slovíčkaření, selekce nebo kritérium jedno jest. Nikdo nenutí ČR přijímat lidi bez faktického nároku na azyl, takže nemá smysl se vůči tomu ostentativně bránit, je to obyčejný "straw man" argument.
Tak k tomu uz se museji vyjadrit oni.
Nikdo jim snad nebrání.
Mikulas.Peksa píše: Obecne - nedelej z toho drama. Zrovna ty to tady znas, vis, jak to tu chodi. Vis, ze nekteri tu chteli strilet uprchliky, az jim zilka mohla prasknout, ti nas - nastesti - opustili, kdyz zjistili, ze jim psenka nepokvete, a zbytek se na nejake konkretni protiuprchlicke formulaci netoci.
Denně se ve Středozemním moři topí desítky lidí, v Sýrii loni zahynulo 50 000 lidí, největší počet uprchlíků před válkou a suchem v historii, ale ok, žádné drama... v Eritrei měli radši pojít hlady, nebo měli sloužit jako žoldáci v jedné z afrických válek o suroviny. Chápu... stanovisko je v souladu s názorem 80% voličů, a to jsou ti, o které jde.
Jiri.Kaderavek.sen píše: Synku, nějak se ti pletou pojmy. Myslíš ty černé Syřany které neziskovky vozí z Lybie?
Jak vidno, průzkum není zmanipulovaný :)

Neziskovky samozřejmě nikoho z Lybije "nevozí", to ani jedna z tamních vlád nedovolí. Uzavřely smlouvu s EU, která přistavila i válečné fregaty. Neziskovky sbírají lidi v mezinárodních vodách bez rozdílu barvy pleti, a tedy i včetně neonacistů z Generace identity, kteří ztroskotali se svojí protiuprchlickou výpravou na lodi Star-C :lol:

V Africe probíhá více než 10 ozbrojených konfliktů, poslední 2 roky s 30 000 oběťmi, a v několika zemích je také hladomor... Nebylo by pro rádoby paternalizujícího kmeta vhodné, aby než otevře ústa, a vypustí další rasistický žvást, se prve informoval?
Tito uživatelé poděkovali autorovi torrespondent za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Marek.Necada, Michaela.Nepejchalova
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Xenofobie v EU

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

torrespondent píše:Česko už je za podvod s kvótami u soudu, který nemá šanci vyhrát, a budou následovat další kroky jako odebrání dotací (po sesumírování plateb a příjmů z EU je ČR 600 miliard v plusu).
Pak je tu rozsudek za nezákonné věznění uprchlíků, a další přibydou, jakmile se poškození postaví na nohy...
Jako já nevím jak vysvětluješ kolegům a známým v zahraničí když se ptají proč OECD země (vlastně od jara už zas jen rozvojová :) ), která přijala 12 uprchlíků je z nich zesraná až do třetího pokolení, a zavírá je do vězení, ale já si vždycky přpadám jako spoluviník, i když na to nemám vliv. Vypadá to, že se Češi už nemohou dočkat dvourychlostní unie, bez dotací, s omezeným vlivem na EU.
Tvoje pocity vcelku vzato chapu. V dobach Necasovo vlady jsem pobyval v zahranici a citil jsem se podobne kvuli jejim korupcnim aktivitam. V dane situaci vidim jen dve rozumne cesty - bud zmenit vladu (parlament, establishment,...) nebo emigrovat. Z ruznych duvodu preferuju tu prvni. Bohuzel je to ta slozitejsi.
torrespondent píše:Nikdo jim snad nebrání.
Rekl bych, ze o existenci tohoto vlakna pravdepodobne ani netusi.
torrespondent píše:Denně se ve Středozemním moři topí desítky lidí, v Sýrii loni zahynulo 50 000 lidí, největší počet uprchlíků před válkou a suchem v historii, ale ok, žádné drama... v Eritrei měli radši pojít hlady, nebo měli sloužit jako žoldáci v jedné z afrických válek o suroviny. Chápu... stanovisko je v souladu s názorem 80% voličů, a to jsou ti, o které jde.
Me jde ve skutecnosti jen asi o 10 % volicu. Nemyslim si, ze by uvnitr tehle skupiny lidi panovala nejaka extra nenavist k lidem jinych ras nebo narodu – to je jina cast tech 80 %, o kterych mluvis. V tomhle si myslim, ze nam – az na vyjimky – fakt krivdis. Ona kdyby na stole lezela realna varianta, jak situaci resit, nepochybuju, ze Pirati by se hecnuli a udelali spravnou vec. Akorat tedy nejsme uplne v pozici, abychom mediovali mir v nejakem Africkem konfliktu nebo odvraceli desertifikaci...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
torrespondent
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“