Mimořádný přezkum RV 13/2017
Moderátor: Predsedajici
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
Zcela obecně: pokud má RV (nebo CF či jakýkoliv orgán mající návrhové oprávnění, zejména RP) pocit, že nějaký předpis je špatný, má možnost jej změnit. Musí to však udělat předtím, než vydá rozhodnutí, které by bylo s toho času účinným předpisem v rozporu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 9):
- Lukas.Dubec, Vojtech.Pikal, Jaroslav.Kamen, Janek.Wagner, Tomas.Vymazal, Alexandr.Mansurov, Dalibor.Zahora, Rostislav.Reha, Pavel.Moravec
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
Bitcoin není společnost.Lukas.Novy píše:Ano, treba takovej bitcoin nefunguje vubec.Stepan.Strebl píše: Společnost, ke nikdo nikomu nevěří a každý každého kontroluje, prostě nebude produktivní
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvek:
- Ivo.Vlasaty
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
To si piš, že budou, pokud bys chtěl kupříkladu proplatit ty taxíky.Stepan.Strebl píše:Účtenky si schovávám, takže ti to na konci měsíce klidně spočítám. Pokud to vykážu a nechám si to proplatit, bude plno gestapáků, kteří mají pocit, že je chci ojebat na pár stokorunách, zas mít kecy.
Já se neptám co jste dostali vy (tj. kdo, volební štáb?), ale zda příslušné podklady dostal RV před hlasováním. Jinak by šlo o porušení demokratického minima.Stepan.Strebl píše:Reference máme taky. Podkladů jsme dostali dost a cítím tu jistou informační asymetrii.
A obecně bych tě chtěl upozornit na naše stanovy, článek 3, odstavec 7, písmena a) až d).
O tom, do jaké míry budou členové důvěřovat a do jaké prověřovat, rozhodují oni, nikoli vedení.
Odkaz sice vede do vlákna, které je v archivu, ale na konci toho vlákna je návod s odkazem do redmine. (Asi ten návod zduplikuju i na začátek.)Ondrej.Kotas píše:Kde o toto mohu požádat AO? Odkaz v horním červeném obdélníku vede do archivu podatelen.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 13):
- Marek.Necada, Vojtech.Pikal, Lenka.Wagnerova, Dominika.Michailidu, Radek.Simkanic, Tomas.Vymazal, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, Marketa.Gregorova, Rostislav.Reha, rst, Jan.Kochert, Pavel.Moravec
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
Cítíš naprosto správně. Pak se ale nediv.Stepan.Strebl píše:Podkladů jsme dostali dost a cítím tu jistou informační asymetrii.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 9):
- Vojtech.Pikal, Lukas.Novy, Jaroslav.Kamen, Janek.Wagner, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora, next_ghost, Pavel.Moravec, Lukas.Hejduk
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
- Stepan.Strebl
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 325
- Registrován: 16 lis 2016, 11:30
- Profese: místostarosta MČ P3
- Dal poděkování: 416 poděkování
- Dostal poděkování: 827 poděkování
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
Nyní udělám dvě věci:
1) Ve čtvrtek 20.4. ve 21h bude interpelace. Minimálně já budu k dispozici na streamu a bude možnost se mě ptát na věci týkající se kampaně. Nechci se už s nikým hádat tady na fóru. Konkrétní kanál (technické řešení) bude včas veřejně oznámen. V případě, že nemůžete, má každý možnost mi také na můj pirátský email poslat otázky. Pokud jich bude hodně, nezaručuji, že odpovím na všechny. Podobné budu v odpovědích agregovat. Zkuste se držet formátu 1 otázka / osoba, max 15 slov.
2) Navrhnu jako člen reformu pravidel, která odstraní tyto a jiné problémy se stranickou byrokracií. Jsme přece strana proti byrokacii! Bude v ní zahrnuta osobní odpovědnost konkrétního nákupčího za škodu nebo jiná forma pojistky, která zajistí, že v krátkém časovém horizontu bude moci být rychle a flexibilně vybrána ta nejvýhodnější nabídka.
Dále obecné doporučení: Kdo má pochybnost o výhodnosti dodavatelských vztahů, nechť první napíše odpovědným lidem a informuje se. Až poté ať odvolává a přezkoumává.
1) Ve čtvrtek 20.4. ve 21h bude interpelace. Minimálně já budu k dispozici na streamu a bude možnost se mě ptát na věci týkající se kampaně. Nechci se už s nikým hádat tady na fóru. Konkrétní kanál (technické řešení) bude včas veřejně oznámen. V případě, že nemůžete, má každý možnost mi také na můj pirátský email poslat otázky. Pokud jich bude hodně, nezaručuji, že odpovím na všechny. Podobné budu v odpovědích agregovat. Zkuste se držet formátu 1 otázka / osoba, max 15 slov.
2) Navrhnu jako člen reformu pravidel, která odstraní tyto a jiné problémy se stranickou byrokracií. Jsme přece strana proti byrokacii! Bude v ní zahrnuta osobní odpovědnost konkrétního nákupčího za škodu nebo jiná forma pojistky, která zajistí, že v krátkém časovém horizontu bude moci být rychle a flexibilně vybrána ta nejvýhodnější nabídka.
Dále obecné doporučení: Kdo má pochybnost o výhodnosti dodavatelských vztahů, nechť první napíše odpovědným lidem a informuje se. Až poté ať odvolává a přezkoumává.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Stepan.Strebl za příspěvky (celkem 4):
- Ivan.Bartos, Martin.Duska, Vit.Jurasek, Lukas.Dubec
-
SimonSays
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 21
- Registrován: 08 led 2017, 16:48
- Profese: Hráč
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 33 poděkování
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
<ironie>Už vidím jak se to u Pirátů vymáhá.</ironie>Stepan.Strebl píše: 2) Navrhnu jako člen reformu pravidel, která odstraní tyto a jiné problémy se stranickou byrokracií. Jsme přece strana proti byrokacii! Bude v ní zahrnuta osobní odpovědnost konkrétního nákupčího za škodu nebo jiná forma pojistky, která zajistí, že v krátkém časovém horizontu bude moci být rychle a flexibilně vybrána ta nejvýhodnější nabídka.
To je blbost. V takovém případě by existence RV/RP byla zbytečná...Stepan.Strebl píše: Dále obecné doporučení: Kdo má pochybnost o výhodnosti dodavatelských vztahů, nechť první napíše odpovědným lidem a informuje se. Až poté ať odvolává a přezkoumává.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi SimonSays za příspěvky (celkem 4):
- Janek.Wagner, Tomas.Vymazal, Ondrej.Kotas, Dalibor.Zahora
_-__-__-__-______---_---_--____-_--_---__---_-____-______--___-__--__-_-_--_--___--_-__-_--__-_-_---_--__--__-_-
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
Když to vztáhnu na tento případ, tak:Stepan.Strebl píše:Dále obecné doporučení: Kdo má pochybnost o výhodnosti dodavatelských vztahů, nechť první napíše odpovědným lidem a informuje se. Až poté ať odvolává a přezkoumává.
- členové měli možnost dovědět se o tomto záměru nejdříve 7. 4. (redmine), resp. 8. 4. (fórum)
- usnesení RV bylo schváleno 11. 4.
- mimořádný přezkum musí být zahájen do 14 dnů od přezkoumávaného rozhodnutí (zde tedy do 25. 4.)
Nevím jak ty, ale já tu moc časového prostoru pro obepisování a informování se, aby se zároveň ještě případně stihla nasbírat podpora pro přezkum, zrovna nevidím.
BTW, v redmine čtu "Vážené RP, za VV Vám předkládám následující návrh usnesení:", ale v zápisech z volebního výboru nic o žádném panelu není.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 8):
- Marek.Necada, Janek.Wagner, Radek.Simkanic, Tomas.Vymazal, Ondrej.Kotas, Dalibor.Zahora, Lukas.Dubec, Rostislav.Reha
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
Pokud nebudes chodit na forum, nebude to fungovat.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
- Marek.Necada, trinitrofenol, Michaela.Nepejchalova, Dalibor.Zahora
- Lydie.Bartosova
- Republikový výbor
- Příspěvky: 525
- Registrován: 29 led 2012, 01:43
- Profese: vychovatelka
- Bydliště: Praha 2
- Dal poděkování: 923 poděkování
- Dostal poděkování: 1353 poděkování
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
to Stepan.Strebl: nenech se unést pocitem, že jednáš s partou degenerátů, CF je mocné a s chutí tě pozře. To je moje obecné doporučení, dnes s věnováním.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lydie.Bartosova za příspěvky (celkem 7):
- Radek.Simkanic, Tomas.Vymazal, Michaela.Nepejchalova, Vit.Jurasek, Rostislav.Reha, Ivo.Vlasaty, Dana.Balcarova
-
SimonSays
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 21
- Registrován: 08 led 2017, 16:48
- Profese: Hráč
- Dal poděkování: 3 poděkování
- Dostal poděkování: 33 poděkování
Re: Mimořádný přezkum RV 13/2017
Si zvykej mladej...Stepan.Strebl píše:Děláme výběrka pro to, abychom zvýšili kvalitu a ušetřili, nebo pro fetiš?
Ondřeji a ostatní škodiči, vyjasníte mi to? Pokud vím, bojujeme za to, aby se ve státní sféře ušetřilo a dělalo se kvalitně. Proto prosazujeme výběrová řízení. Jejich cílem není, aby se věci dělaly dražší a v horší kvalitě k uspokojení fetiše byrokratů.
Strana je totálně neakceschopná. Vybrat dodavatele dokonce za špičkovou cenu ve straně bojující proti byrokracii zabere neskutečně času a tunu byrokracie. Prý aplikujeme to, co chceme, na sobě. Zatím tedy aplikujeme na sobě to, co nechceme - byrokracii a paralýzu. Každá sebemenší a seberozumější akce vyvolá reakci, že někdo něco chce přezkoumávat a chce někoho odvolávat. Osobně to nechápu, proč se to děje a co se někomu musí honit v hlavě na to, aby ho napadlo tyhle věci dělat.
Do konce března jsem otročil zadarmo. Bezpočetkrát jsem za někoho zatáhl účtenku na pracovní schůzce, zaplatil x taxíků a zatím jsem po straně nic z toho nechtěl zpátky. I teď trávím na Pirátech víc, než musím a pak čtu tyhle splašky. Upozorňuju, že jsem od 1. dubna do dneška do večera propálil 120 hodin. Zavázal jsem se k tomu dělat cca 168h za měsíc a jak vidíte, chybí mi týden běžné pracovní doby, abych se tam dostal. Spoustu toho času trávím tím, že se zabývám nějakou stranickou byrokracií, abych umožnil členům, jako jsi ty, Ondřeji, a tobě podobní, ukájet se bezdůvodnou buzerací ostatních zadarmo pracujících lidí. Té buzeraci se tu pro umělecký dojem říká "transparentnost" a "veřejná kontrola". Jednání, které tu předvádíte, se však zcela odklání od pravého účelu transparentnosti a veřejné kontroly, tedy zvýšení kvality a snížení nákladů. Je to jen gestapácký způsob buzerace, který tu ty a tobě podobní předvádíte. Ubíráte lidem energii, čas a chuť do práce, protože se musí místo produktivní činnosti obhajovat před útoky neproduktivních lidí, jako jste vy.
Jestli chcete, můžete se ozvat, domluvíme se, přijeďte do Prahy a můžete do jedný sedět se mnou a dalšíma lidma a odmakat si to, ať to zažijete. A pak se nechte takhle buzerovat, ok? Pak vás v 5:50 vzbudím a budete pokračovat do večera. Ve 22h můžete domů a psát na fórum obhajobu a kát se za to, že jste pracovali. To je můj včerejší a dnešní program. Děláme všichni maximum, abychom vyhráli volby. Jestli se, vážení hateři, chcete střílet do nohy, bořit a ničit to úsilí, jen do toho. Škoďte dál a prohrajte to všem, i sobě.
Ti lidé, kteří byli vybráni, již dali spoustu hodin svého volného času zdarma a investují své nadšení do kampaně. Stejně tak jsme je sehnali díky tomu, že jiní nadšení lidé je požádali a přesvědčili je, aby to nadšení investovali. Mají špičkové reference. Platíme v podstatě za pokrytí nákladů. Uznejte, že bychom všem byli pro smích, kdyby se stejná firma přihlásila do výběrového řízení a vyhrála s vyšší cenou, než nabídla bez výběrka, což by se stalo, pokud by někdo jiný nešel vyloženě pod náklady a pochybuji, že by navrhl řešení v požadované kvalitě. Nevím, proč bychom za této situace měli pálit další čas těch lidí i našeho týmu dobrovolníků a zbytečně věci zdržovat. Nevím, zda jste si všimli, jak vypadá náš rozpočet, ale já nemám za zadkem tucet lidí, kteří budou skákat, jak písknu. Není tu nikdo krom pár nadšenců, co to dělá zadarmo ve volném čase. Fakt nepotřebuju plýtvat jejich časem na něčem, co nedává smysl. Nebo si myslíte, že čas lidí, byť neplacený, nemá hodnotu?
Jestli máte kdokoli pochybnosti o výhodnosti nebo o čemkoli, co takhle napsat nejdřív někomu kompetentnímu namísto toho, abyste hned škodili tímto způsobem? Můj mail i mail ostatních znáte - jsou veřejné. Nebo jen potřebujete exhibovat na fóru, kam mimochodem statisticky přispívá jen minimum (hlavně starých) členů, ostatní se nezapojují a jsou z něj pro jeho uživatelsky nepřátelské prostředí fakticky vyloučeni? Věřím, že mou upřímnost oceňujete. Nemám totiž čas ani trpělivost jako Mikuláš Ferjenčík et al. patlat se s lidmi, kteří mají nulový přínos pro stranu i pro kampaň. Přeji příjemný večer.
Původně jsem zvažoval nějakou rozumnou reakci, ale jen si zde pro potřeby budoucího Internetu poznamenám:
[seo]Štěpán Štrébl je debil.[/seo]
- Tito uživatelé poděkovali autorovi SimonSays za příspěvek:
- Michaela.Nepejchalova
_-__-__-__-______---_---_--____-_--_---__---_-____-______--___-__--__-_-_--_--___--_-__-_--__-_-_---_--__--__-_-