EET FAQ

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Finance

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Finance. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34662
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31613 poděkování
Dostal poděkování: 25715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EET FAQ

Příspěvek od Petr.Vileta »

sympatizant píše:Tak to jsem vás jen špatně pochopil. To jak říkáte jak by to mělo fungovat je ideál ke kterému by to mělo směřovat.
Zrovna jsem vám chtěl dát "palec", jako že s vámi souhlasím, ale nejde to. Nechcete si změnit statut z "návštěvník" na "Registrovaný příznivec"? Je to v podstatě totéž, identitu prozradit nemusíte, heslo vám zůstane stejné, jen vám lidi budou moci dát "palec". Návod je tady, a začněte rovnou bodem 3. a zaškrtněte si třeba všechny kraje (místní sdružení nemusíte, to je nějak odvozené od krajů).
https://wiki.pirati.cz/ao/navody/priznivec
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Tibor.Vansa

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Tibor.Vansa
Garant/ka programového bodu
Příspěvky: 635
Registrován: 25 kvě 2016, 16:05
Profese: analytik kreditního rizika v bance
Dal poděkování: 287 poděkování
Dostal poděkování: 1071 poděkování

Re: EET FAQ

Příspěvek od Tibor.Vansa »

sympatizant píše:
Tibor.Vansa píše:Protože to přeci jen vypadá, že ze mne bude garant financí, chtěl bych sestavit pracovní skupinu. Chtěl by jste se někdo podílet i na něčem jiném než EET? Díky
Pokud by jste měl zájem o pár praktických rad k problematice krácení DPH rád bych se k Vám připojil nebo udělal nějaký malý exkurz jak vlastně ten problém vypadá "zdola" a řešení ponechal na Vás a pracovní skupině. Již jsem Vám psal e-mail.
Muselo to zapadnout někde ve spamfiltru, můžete mi ho prosím poslat znova na soukromý email tibor.vansa@seznam.cz, nevím jak rychle to admin dohledá. Děkuji
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: EET FAQ

Příspěvek od anonym2064 »

sympatizant píše:Normálně pokud slušný člověk uvidí někoho jak krade kolo tak zavolá policistu. Problém je že slušní lidé nemají jak vidět že někdo krátí (kradou) daně, dejte jim tuto možnost a já budu spokojen.
ANO, o tom přesně je EET. Poštvat lidi proti sobě, z jedněch udělat zloděje a z druhých policajty a být spokojen, jak to krásně funguje za peníze těch ovcí ochotných sami sebe šmírovat. Socializace nákladů je tu bezprecedentní. Každý si musí koupit eet kasičku a že o kousek zdraží aby se mu to vrátilo? koho to jebe, však to druhé ovce zaplatí a ještě budou tím hlasitěji štěkat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Petros.Michailidis, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EET FAQ

Příspěvek od Michael.Polak »

Martin.Shanil píše:ovce zaplatí a ještě budou tím hlasitěji štěkat.
Skoro bych měl tendenci tomu dát poděkování, ale ... štěkající ovce? To je pokus o nějaký nový pirátský citát? Chápu, že jde o rozdíl mezi "sheep" a "sheeple"... sheeple je skutečně hrozivý tvor a nedivil bych se, kdyby i štěkal: https://xkcd.com/1013/

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34662
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31613 poděkování
Dostal poděkování: 25715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EET FAQ

Příspěvek od Petr.Vileta »

Michael.xChaos.Polak píše:
Martin.Shanil píše:ovce zaplatí a ještě budou tím hlasitěji štěkat.
Skoro bych měl tendenci tomu dát poděkování, ale ... štěkající ovce?
Ha, to jsem přehlédl. :o Štěkající ovci aby jeden v pravé poledne s lucernou hledal. No jo, Mr. Martin Rounduper ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

odis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 98
Registrován: 29 říj 2013, 09:38
Profese: Manažer přípravy a realizace výstavby
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: EET FAQ

Příspěvek od odis »

a proč by měl platit stejně zaměstnanec jako živnostník? a když stejně platěj mají taky mít stejný příjem? a stejnou pracovní dobu? a dovolenou? a stravenky?

Ne otázka skutečně neni zda všichni nekradou, ale jak nastavit chování státu vůči lidem tak, aby neměli oprávněný pocit, že ten stát buzeruje, šmíruje a okrádá je.
- Kde jsem naposal, že mají mít stejný příjem? Proč mi vkládáte do úst, co jste si sám vymyslel a píšete, že to píšu? Prosím nelhat...
- Stejnou pracovní dobu? Kde jsem to napsal? Proč opět lžete... Jinak k pracovní době, OSVČ si může určit čas i dobu, kdy pracuje, zaměstnanec ne, a voják nebo hasič dokonce může zemřít v práciu (mají to jako riziko), to je o volbě povolání/druhu práce co si každšej zvolí, to tedy dokonce s tímto nemá společného vůbec nic a je pouze demagogie...
- Dovolenou? A co brání OSVČ si ji nevzít? Že ji zaměstnanec má je jenom jiná forma "údržby výrobních prostředků", asi jako OSVČ jste hodně nasreanej, když musíte odstavit kvůly údržbe třeba soustruh apod., že si ten stroj šmejd dovolil vzít si dovolenou? A že to zavedli zákonem? Je potřeba se podívat, důvody, proč i v tom juesje tu dovolenou mají, i když ne tak dlouhou... Takže opět demagogie
- Stravenka? Pominu způsob jakým to realizovali u nás, ale co to vlastně je? Jinak zdaněná část příjmu, kdy zaměstnavatel má méně zdaněné peníze co ho stojí zaměstnanec.

Otázka je o tom zda všichni kradou, to +- až na jednoho z milionu, kradou. Otázka je když jeden mesíčně ukradne něco v řádu korun a jiný v řádu tisíců a další v milionech, proč to dělají a jak to omezit. Otázku proč, je zda to není přeregulací nebo třeba způsobem vyplácení jako tzřeba u nemocenské, kdy se nedivím, že OSVC si to sami neplatí...; nebo důvodem je kriminální činost, nasranost zaměstnance na zaměstnavatele (viz třeba Ministr Pilný, u kterého bych jako zaměstnavatele věřil, že má nasraný zamětnance a zavřel oko nad tím, že něco udělají...)


Ono to není o tom, že někdo útočí jako zaměstnanec na OSVČ, ale docela dost OSVČ nechce vidět povinnosti zaměstnanců. A prakticky jakej je mezi nimi rozdíl? Zaměstnanec vlastně prodává svoje znalosti, svůj čas a někdy i život firmě. OSVČ to dělá vlastně taky, ale za jiného zatížení na všech odvodech. Na jednu stranu chápu, že OSVČ nehcou platit víc, ale na druhou stranu zaměstnanci říkají "chceme to stejně, tedy buď platit tak málo nebo OSVČ stejně". Chcete říci, že to je něco špatného? Podívejte se na statistiky kolik kdo odvádí na důchodové, ale jak pak čerpá? Dokud zde nebyl Klaus tak to bylo odděleno (i za těch komoušů) a kdo si neplatil ten měl důchod přesně podle odvodů (proto žena v domácnosti za komančů měl adůchod 200kč, když ostatní 1300...), ale co udělal Klaus, hodil tam postižené, zdravotní důchod atd. a ti OSVČ si dokonce jeden čas nemuseli paltit, ale když jim vyměří důchod 6 tisíc, tak řvou jak je každej okradl, to už u té demagoie zamlčujete... A když už sem dal důchody, když si spočtu, tak odvádět si na důchod je "nevýhodnější" na výsledný důchod okol 11tisíc (když platím víc, tak mě seberou skoro vše), OSVČ má právo si zvolit výši na jakou si bude platit, zaměstnanec musí palatit podle výše příjmu... Fakt je to spravedlivé a fakt se divíte, že zaměstnanci jsou nasraní?
Otec je OSVČ, takže zaujatost nemám, mám zkušenost. I v tom, jak kdo krade, kdy jsem předělával jako zaměstnanec firmy odvedenou práci po OSVČ(ale i po firmách, takže neserou na prácu jenom zaměstnaci...) Obě strany mají fakticky "lejno na hlavě", ale jaksi rovnost mezi všema není... Každej má plnou hubu žvástů o rovnosti, ale nikdo nece říci, že když je to žena hasička tak asi 120 kilovýho chlapa neunese a ke je ta rovnost? Není to spíše rovnosti příležitostí, kde každej podle toho co mu nadělila příroda může pak dělat, studovat atd.? Rovnost před státem, kdy každej platí stejně a ne že si jeden může vybrat co zaplatí a druhej musí? Rovnost před zákonem a jeho předvídatelnost?

P.S. Jinak, když mluvím s kamošema právě proto nemám rád ty keci o dovolené, stravenkcách atd. Je to stejná hovadina jako kolonky "sociální zdravotní" atd. nebo Kalouskova superhrubá apod. O čem to je? Je mzdový náklad aten se rozdělí na to co se odvede na "různé účty" a co dostane zaměstnanec na ruku. OSVČ to má taky, ale jiné položky a některé nemusí. Neexistuje tedy pohádka o tom co odevede zaměstnavatel a co zaměstnancec, v reálu to odvede VŽDY zaměstnavatel. Rozdíl po Klausově úpravě, bylo, že tehdy bylo procento a stát si to přeposlal, teď tu prácu dělá účetní zaměstnavatele a má ty náklady za stát...
Tito uživatelé poděkovali autorovi odis za příspěvek:
V__
odis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 98
Registrován: 29 říj 2013, 09:38
Profese: Manažer přípravy a realizace výstavby
Dal poděkování: 166 poděkování
Dostal poděkování: 62 poděkování

Re: EET FAQ

Příspěvek od odis »

Pokud je průkazný elektronický podpis a nově bude i občanka s chipem, tak prostě zajdu někam na "jednotné inkasní místo", strčím do čtečky svou občanku, vyplním na dotykovém terminálu pár desítek údajů a budu mít hotové daňové přiznání, odvod na sociální i zdravotní. Pak to půjdu jen zaplatit a také kartou (jako na poště nebo v supermarketu). Průkaznost by to mělo mít naprosto stejnou, jako když tytéž úkony udělám na papíru a několika různých úřadech. Později se můžemem začít bavit o tom, jestli to mohu udělat i z domova nebo z mobilu, když jedu Pendolinem trasu Praha-Brno. ;) Například takový bankovní převod z Pendolina klidně uděláte.
Ale k tomu pak můžu mít jenom otázku, proč bojovat proti EET, když toto je ještě "dokonalejší" a prakticky to pak ruší i anonymnost hotovosti a hotovost se zruší jako zbytečná vzápětí...
Tito uživatelé poděkovali autorovi odis za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34662
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31613 poděkování
Dostal poděkování: 25715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EET FAQ

Příspěvek od Petr.Vileta »

odis píše:
Pokud je průkazný elektronický podpis a nově bude i občanka s chipem, tak prostě zajdu někam na "jednotné inkasní místo", strčím do čtečky svou občanku, vyplním na dotykovém terminálu pár desítek údajů a budu mít hotové daňové přiznání, odvod na sociální i zdravotní. Pak to půjdu jen zaplatit a také kartou (jako na poště nebo v supermarketu). Průkaznost by to mělo mít naprosto stejnou, jako když tytéž úkony udělám na papíru a několika různých úřadech. Později se můžemem začít bavit o tom, jestli to mohu udělat i z domova nebo z mobilu, když jedu Pendolinem trasu Praha-Brno. ;) Například takový bankovní převod z Pendolina klidně uděláte.
Ale k tomu pak můžu mít jenom otázku, proč bojovat proti EET, když toto je ještě "dokonalejší" a prakticky to pak ruší i anonymnost hotovosti a hotovost se zruší jako zbytečná vzápětí...
Jenže tohle všechno jsou platby do státní kasy a stejně se musím identifikovat. Nemůžu přijít na Berňák, hodit tam pokladní 50 tisíc a odejít. Musím uvést své IČO, minimálně. :) Jen nevidím důvod, proč mám běhat na FÚ, pak na zdravotní pojišťovnu, sociálku a všude do omrzení opakovat své jméno, rodné číslo, IČO, DIČ, jaké jsem měl vloni příjmy, kolik jsem zaplatil na zálohách atd. Tohle všechno přece ty instituce dávno ví. Chci přijít na JEDNO místo, naťukat ty údaje JEDNOU do nějakého terminálu a ať si to stát mezi sebou přepošle jak potřebuje.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EET FAQ

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Hoši, hoši, s tím vaším pohodlím je to jako s tou bezpečností. Se zvýšenou bezpečností přijdete o svobodu a s pohodlím přijdete o soukromí. Ale nevadí, hlavně že Piráti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvek:
Roman.Kucera
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34662
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31613 poděkování
Dostal poděkování: 25715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EET FAQ

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petros.Michailidis píše:Hoši, hoši, s tím vaším pohodlím je to jako s tou bezpečností. Se zvýšenou bezpečností přijdete o svobodu a s pohodlím přijdete o soukromí. Ale nevadí, hlavně že Piráti.
No počkej, tohle nějak rozveď.

To červeně si přece můžou zjistit nebo vypočítat. Proč to mám dělat já a proč 3 krát?

Finanční úřad: jméno, přijmení, DIČ (nebo RČ), adresa, mail, telefon, příjmy, výdaje, základ daně, nezdanitelné položky, základ po slevách, daň. Uvedu DIČ, příjmy a výdaje a oni mi oznámí, kolik jim mám poslat daň. Online, samozřejmě.

Zdravotní pojišťovna: jméno, příjmení, RČ, adresa, příjmy, výdaje, základ pro výpočet pojištění, zaplacené zálohy. Stačilo by uvést DIČ a můžou si zjistit ostatní a oznámit mi, jestli dlužím nebo mám přeplatek a kolik platit měsíčně v příštím roce. Jo dobře, může tam být kolonka, kolik chci platit navíc. ;) Vůbec mi nevadí, že je moje RČ spojené s mým DIČ. U právnických osob to bude trochu jiné.

Správa sociálního zabezpečení: zhruba totéž a opět by stačilo jen DIČ (RČ) a jestli chci platit nemocenské pojištění.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Vit.Fux

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Finance“