Vyndej si, prosim, hlavu z... mno proste od tam kde ji mas.Jakub.Michalek píše:Díky lidem jako je Ivan a já tahle straně už léta sílí
Námitka proti referendu ve věci úkolu
Moderátor: Predsedajici
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
- Lenka.Wagnerova, Janek.Wagner, Michaela.Nepejchalova, Robert.Magni
-
Janek.Wagner
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3170
- Registrován: 26 úno 2012, 19:46
- Profese: ICT konsultant, novinář
- Dal poděkování: 3864 poděkování
- Dostal poděkování: 4261 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu
Všechny tebou připravené řády a předpisy už stranu do tvých sraček dostaly. Tvá manipulace v jednání o odvolání KK, kdy jsi dal hlasovat o jiném usnesení, než jaké bylo v členském podnětu, je ilustrací tvého pokrytectví: Ohýbat jednací řád přeci můžeš jen ty sám...[/ot] [/quote]Jakub.Michalek píše:
Ty jsi člověk, který má hodně velký problém se lhaním a nenávistí. Ilustrací tvojí lži je to, že mi vyčítáš, že jsem dal o něčem hlasovat, když hlasování v dané věci zakládal Vojtěch Pikal. Jinde jsi to zase ukázal s hysterickým příspěvkem ohledně lhůty na sběr členských podnětů. Díky lidem jako je Ivan a já tahle straně už léta sílí - díky lidem jako jsi ty musíme mařit čas žabomyšími válkami. Nebudu s tebou ztrácet čas, prostě mi to nestojí za to. A to už myslím pro vždycky. Tak se prosím nehněvej, když na tvoje nenávistné příspěvky nebudu odpovídat a budu tě ignorovat stejně jako na facebooku.[/quote]
Předmět: CF 9/2017 Odvolání kontrolní komise
Předmět: CF 9/2017 Odvolání kontrolní komiseJakub.Michalek píše:Zahajuji jednání ve věci odvolání kontrolní komise.
Jednání je zahájeno na základě návrhu skupiny členů.
Budeme postupovat dle pravidel pro odvolání, tedy přiměřeně k jednání v referendu. (viz JdŘ.)
V dané věci jsou také návrhy na odvolání Michala Ketnera a Rostislava Řehy (požaduje se počet 20 hlasů, nasbíráno zde) a žádné další návrhy rozhodnutí nelze v jednání předkládat.
Začíná tedy doba na rozmyšlenou, která potrvá do 30.3. Rozhodující hlasování bude zahájeno 31.3. v 10:00 a ukončeno 3.4. ve 22:00 (současně s hlasováním o odvolání Ivo Vašíčka).
V rozhodujícím hlasování bude možné vybrat z následujících možností;
- Odvolání kontrolní komise
- Odvolání Rostislava Řehy
- Odvolání Michala Ketnera
Závěrečné slovo přísluší zástupci navrhovatelů, jimiž jsou Adam Skořepa a Marek Nečada, a odvolávaným členům kontrolní komise.
(Pokud není nikdo proti, navrhuji rozpravu ukončit úderem půlnoci ze čtvrtka na pátek, aby nedošlo k překřikování se u závěrečných slov, kteréžto by tedy oba potom mohli přednést až do zahájení rozhodujícího hlasování.)
versus[/ot]Janek.Wagner píše:
[/quote]Adam.Skorepa píše:Návrh:
CF odvolává současné členy KK. CF dále úkládá AO svolat jednání k nové řádné volbě KK.
Jakub.Michalek píše:c) Dále je zde návrh postupu ukončit jednání pro zmatečnost od Janka Wagnera. K tomu je třeba uvést, že ukončení jednání bez přijetí usnesení bude jako jedna z možností v rozhodujícím hlasování i bez návrhu (§ 31 odst. 2 ve spojení s § 29 písm. b) jednacího řádu).[/color]
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvek:
- Robert.Magni
- Ivo.Vlasaty
- Člen KS Jihočeský kraj
- Příspěvky: 2092
- Registrován: 31 led 2012, 09:15
- Bydliště: České Budějovice/Praha 4
- Dal poděkování: 8056 poděkování
- Dostal poděkování: 3452 poděkování
Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu
Tak jsem si vzal výkop na sebe...Vojtech.Pikal píše:Co kdyby se místo tohoto sporu se k věci přistoupilo a pokud je vůle aby CF (nebo někdo) mohlo garanty přímo odvolávat, navrhl legislativní změny, které to umožní.
post499956.html#p499956
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 2):
- Vojtech.Pikal, Robert.Magni
- Michael.Polak
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3931
- Registrován: 21 dub 2009, 17:19
- Profese: programátor, poskytovatel Internetu
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 2772 poděkování
- Dostal poděkování: 6461 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu
Měl bych takový zvídavý dotaz. Opravdu napsal tuto větu stejný člověk, který je (na jiném místě v redmine) výrok V České pirátské straně se uplatňuje v souladu s organizačním řádem zásada neformálnosti?Jakub.Michalek píše:Nikoliv, ohýbáte si jednací řád, jak se vám to zrovna hodí. Ignorujete jeho jednoznačný text..
Takže v souladu s organizační řádem se zásada neformálnosti uplatňuje (po prkně mezi žraloky proběhne zcela neformálně, až po vypití bečky rumu), ale v souladu s jednacím řádem ne?
Jednací řád se mi jeví takto:
https://wiki.pirati.cz/rules/jdr#postup_pri_odvolani
Schválením návrhu na odvolání z funkce pozbývá odvolávaný s okamžitou účinností funkce.
čtu něco špatně?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 3):
- Alexandr.Mansurov, Michaela.Nepejchalova, Robert.Magni
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu
Nečteš tohle:
Návrh usnesení se tak musel změnit na úkol pro předsednictvo
Což se zase nemá projednávat v referendu, pokud se předem neřeklo, že se to v referendu projedná.
Což není při odvolávání garanta splňeno, takže se nemělo zahájit.Jednání zahájí předsedající jen tehdy, pokud je mu předložen návrh na odvolání celostátním fórem zvoleného člena orgánu strany nebo všech takových členů v orgánu strany.
Návrh usnesení se tak musel změnit na úkol pro předsednictvo
Což se zase nemá projednávat v referendu, pokud se předem neřeklo, že se to v referendu projedná.
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu
V rámci jednání jsem zaznamenal dost stížností na nedokonalost procesu:
a) Bylo členům rozesláno zahájení jednání SZ (při druhém zahájení)?
b) Byly navrhovatel, úkolovaný a odvolávaný osloveni k dodání závěrečných řečí?
c) Bylo vůbec hlasováno správné usnesení?
Nechci tímto zpochybňovat výsledek, nicméně kdyby další měli pocit, že spravedlivému procesu nebylo úplně učiněno za dost, pokud se do 20.4. sebere podpora pro tento podnět, bude na místě hlasovat o námitce.
Berme to hlavně jako poučení pro příště dát si pozor na možné chyby, protože pouze správný a nezpochybnitelný proces může vést k pocitu oprávněnosti a spravedlnosti. Proto ty pravidla máme.

a) Bylo členům rozesláno zahájení jednání SZ (při druhém zahájení)?
b) Byly navrhovatel, úkolovaný a odvolávaný osloveni k dodání závěrečných řečí?
c) Bylo vůbec hlasováno správné usnesení?
Nechci tímto zpochybňovat výsledek, nicméně kdyby další měli pocit, že spravedlivému procesu nebylo úplně učiněno za dost, pokud se do 20.4. sebere podpora pro tento podnět, bude na místě hlasovat o námitce.
Berme to hlavně jako poučení pro příště dát si pozor na možné chyby, protože pouze správný a nezpochybnitelný proces může vést k pocitu oprávněnosti a spravedlnosti. Proto ty pravidla máme.

- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu
Do 20. 4. se podpora nesebrala, takže asi lze uzavřít, ne? (Nechám zavřít Vojtu, já bych mohl být v podezření ze střetu zájmů.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Magni, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu
ok, konec.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
- Robert.Magni