Námitka proti referendu ve věci úkolu

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Připojuji se k námitce proti chybnému vyhlášení referenda

Ano
13
30%
Ne
25
58%
Zdržuji se
5
12%
 
Celkem hlasujících: 43 - Celkem hlasů: 43

Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Profese: terapeut energetické psychologie
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1653 poděkování

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Martin.Kucera píše:OFFTOPIC[quote="Jakub.Michalek"]Nikoliv, ohýbáte si jednací řád, jak se vám to zrovna hodí. Ignorujete jeho jednoznačný text.
Jednoznačný text, který je ovšem zastaralý, neboť počítal jen s volenými funkcemi.
Takže zopakuji:
1) U podnětů na odvolání z funkce se nikdy (nebo možná jen výjimečně a zcela náhodně) explicitně neuvádělo, že se sbírá podpora pro projednání v referendu, neb JdŘ přímo stanoví, že se pří odvolání postupuje přiměřeně jako u referenda. Tedy podpora pro odvolání = podpora pro projednání dle příslušného paragrafu JdŘ (tj. v režimu referenda).
2) JdŘ nepočítal s existencí funkcí, které nebudou volené CF, ale jmenované RP. Je ale nanejvýš žádoucí, aby se v případě, že chce CF někoho takové funkce zbavit (tím, že jeho odvolání uloží RP) postupovalo analogicky jako při přímém odvolání z funkce volené (tedy rovněž v režimu referenda).

Jak píše Franta, jde jen o technikálii. Usnesení
"CF odvolává XY z funkce vedoucího odboru."
a
"CF ukládá RP odvolat XY z funkce garanta."
mají vést k analogickému výsledku a je tedy třeba je projednávat analogickým postupem.[/quote][/ot]
No jo, hlavně, že se podobné "technikálie" vyčítali Ivanovi při EU volbách....tož s* me na to a dělejme jak to chceme, ne jak jsme si to napsali....OFFTOPICNěkdy fakticky nestíhám...

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Maria.Vasickova píše:tož s* me na to a dělejme jak to chceme, ne jak jsme si to napsali
Jenže my jsme si "to" právě nenapsali - v roce 2014 schválený JdŘ nepočítal s tím, že o rok později zrušíme garanty jako volené funkce a budou jmenování RP.
Takže kdybychom teď použili obecný postup pro usnášení, bylo by to nekonzistentní s postupem pro odvolávání z volených funkcí (dávalo by to tomu, kdo je zbavován funkce, do níž byl jmenován, větší práva než tomu, kdo je odvoláván z funkce, do níž byl zvolen).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Frantisek.Navrkal, rst, Ivo.Vlasaty
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jakub.Michalek píše:Nikoliv, ohýbáte si jednací řád, jak se vám to zrovna hodí. Ignorujete jeho jednoznačný text. S tímhle přístupem si vyložíte cokoliv kdykoliv jakkoliv se vám to bude hodit. To se mi fakt nelíbí. A i když bych s tím jinak neměl problém, tak si možná v předsednictvu postavím hlavu a na tohle neregulérní hlasování se vám vyseru.
Jako jestli nepovažuješ zde uvedené argumenty za přesvědčivé, tak bych to nelámal přes koleno, nemá smysl si teď ušetřit pár tejdnů s tim, že to pak budeme muset řešit v rámci KK a RK, což by vedlo ještě k většímu zdržení a dohadům. Sice samo o sobě nepovažuji tu dobu pro navrhování za nějak potřebnou, protože nikdo asi alternativní návrh nepředloží, ale aspoň by se třeba někdo mohl RP v získaném čase nabídnout jako náhrada.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Přemýšlím, jestli diskutující tuší, že uložený úkol lze obecně třeba neprovést nebo odmítnout.)

Co kdyby se místo tohoto sporu se k věci přistoupilo a pokud je vůle aby CF (nebo někdo) mohlo garanty přímo odvolávat, navrhl legislativní změny, které to umožní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Robert.Magni
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Vojtech.Pikal píše:(Přemýšlím, jestli diskutující tuší, že uložený úkol lze obecně třeba neprovést nebo odmítnout.)
A taky za to pak lze třeba skončit před KK+RK.
Protože k čemu by bylo ve stanovách zakotvené právo CF ukládat úkoly RP, když by RP na ty úkoly mohlo beztrestně kašlat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Frantisek.Navrkal, Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Lukas.Novy »

Martin.Kucera píše:
Vojtech.Pikal píše:(Přemýšlím, jestli diskutující tuší, že uložený úkol lze obecně třeba neprovést nebo odmítnout.)
A taky za to pak lze třeba skončit před KK+RK.
Protože k čemu by bylo ve stanovách zakotvené právo CF ukládat úkoly RP, když by RP na ty úkoly mohlo beztrestně kašlat?
Protoze CF ma i dalsi paky jak s tim potom neco delat. Takze bohuze ano, RP muze na ulozene ukoly kaslat, prokud tyto samozrejme neplynou z nejakeho predpisu.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Robert.Magni »

Netřeba kašlat,když se vlk dá nakrmit zelím...
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3170
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3864 poděkování
Dostal poděkování: 4261 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Janek.Wagner »

Jakub.Michalek píše:Nikoliv, ohýbáte si jednací řád, jak se vám to zrovna hodí. Ignorujete jeho jednoznačný text. S tímhle přístupem si vyložíte cokoliv kdykoliv jakkoliv se vám to bude hodit. To se mi fakt nelíbí. A i když bych s tím jinak neměl problém, tak si možná v předsednictvu postavím hlavu a na tohle neregulérní hlasování se vám vyseru.
Všechny tebou připravené řády a předpisy už stranu do tvých sraček dostaly. Tvá manipulace v jednání o odvolání KK, kdy jsi dal hlasovat o jiném usnesení, než jaké bylo v členském podnětu, je ilustrací tvého pokrytectví: Ohýbat jednací řád přeci můžeš jen ty sám...
Jdi se bodnout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Michaela.Nepejchalova, Lenka.Wagnerova
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Martin.Kucera píše:
Jakub.Michalek píše:Nikoliv, ohýbáte si jednací řád, jak se vám to zrovna hodí. Ignorujete jeho jednoznačný text.
Jednoznačný text, který je ovšem zastaralý, neboť počítal jen s volenými funkcemi.
Takže zopakuji:
1) U podnětů na odvolání z funkce se nikdy (nebo možná jen výjimečně a zcela náhodně) explicitně neuvádělo, že se sbírá podpora pro projednání v referendu, neb JdŘ přímo stanoví, že se pří odvolání postupuje přiměřeně jako u referenda. Tedy podpora pro odvolání = podpora pro projednání dle příslušného paragrafu JdŘ (tj. v režimu referenda).
2) JdŘ nepočítal s existencí funkcí, které nebudou volené CF, ale jmenované RP. Je ale nanejvýš žádoucí, aby se v případě, že chce CF někoho takové funkce zbavit (tím, že jeho odvolání uloží RP) postupovalo analogicky jako při přímém odvolání z funkce volené (tedy rovněž v režimu referenda).

Jak píše Franta, jde jen o technikálii. Usnesení
"CF odvolává XY z funkce vedoucího odboru."
a
"CF ukládá RP odvolat XY z funkce garanta."
mají vést k analogickému výsledku a je tedy třeba je projednávat analogickým postupem.
Tento argument je zcela legitimní argument pro změnu jednacího řádu, ale nikoliv pro jeho porušování, když znění je jasné a žádný výklad analogií netřeba. U odvolání není třeba uvádět, že se projednává v referendu, protože se tak děje přímo podle jednacího řádu. Mimochodem republikové předsednictvo samozřejmě historicky mohlo pověřit kohokoliv libovolnou funkcí, kde jmenování nebylo svěřeno někomu jinému. Myslím, že si pouze dodatečně zdůvodňujete snahu odvolat Iva co nejrychleji, ale takhle účelově by se podle mě prostě postupovat nemělo.
Janek.Wagner píše:
Jakub.Michalek píše:Nikoliv, ohýbáte si jednací řád, jak se vám to zrovna hodí. Ignorujete jeho jednoznačný text. S tímhle přístupem si vyložíte cokoliv kdykoliv jakkoliv se vám to bude hodit. To se mi fakt nelíbí. A i když bych s tím jinak neměl problém, tak si možná v předsednictvu postavím hlavu a na tohle neregulérní hlasování se vám vyseru.
Všechny tebou připravené řády a předpisy už stranu do tvých sraček dostaly. Tvá manipulace v jednání o odvolání KK, kdy jsi dal hlasovat o jiném usnesení, než jaké bylo v členském podnětu, je ilustrací tvého pokrytectví: Ohýbat jednací řád přeci můžeš jen ty sám...
Jdi se bodnout.
Ty jsi člověk, který má hodně velký problém se lhaním a nenávistí. Ilustrací tvojí lži je to, že mi vyčítáš, že jsem dal o něčem hlasovat, když hlasování v dané věci zakládal Vojtěch Pikal. Jinde jsi to zase ukázal s hysterickým příspěvkem ohledně lhůty na sběr členských podnětů. Díky lidem jako je Ivan a já tahle straně už léta sílí - díky lidem jako jsi ty musíme mařit čas žabomyšími válkami. Nebudu s tebou ztrácet čas, prostě mi to nestojí za to. A to už myslím pro vždycky. Tak se prosím nehněvej, když na tvoje nenávistné příspěvky nebudu odpovídat a budu tě ignorovat stejně jako na facebooku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Robert.Magni
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Námitka proti referendu ve věci úkolu

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jakub.Michalek píše:Myslím, že si pouze dodatečně zdůvodňujete snahu odvolat Iva co nejrychleji, ale takhle účelově by se podle mě prostě postupovat nemělo.
Nejde o účelovost, ale o konzistentnost. Viz:
"Takže kdybychom teď použili obecný postup pro usnášení, bylo by to nekonzistentní s postupem pro odvolávání z volených funkcí (dávalo by to tomu, kdo je zbavován funkce, do níž byl jmenován, větší práva než tomu, kdo je odvoláván z funkce, do níž byl zvolen)."
čili od tebe bych naopak chtěl věcné zdůvodnění (tedy nikoli "protože to tak má být dle litery JdŘ"), proč by měl mít Ivo větší práva (více než dvoutýdenní rozpravu s možností podávat v jejím průběhu alternativní návrhy) než třeba členové KK, o jejichž možném odvolání se hlasuje nyní (po třídenní rozpravě).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Rostislav.Reha, Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty, Robert.Magni
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“