Budějovický komunální tým

Moderátoři: PKS Jihocesky kraj, PMS Ceskobudejovicko

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy místního sdružení nebo registrovanými příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1852
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 02 bře 2017, 13:55

Na minulé schůzi MS ČB jsme, jak umožňuje nový organizační řád, založili tým pro komunální politiku v Českých Budějovicích (zodpovídá za něj Pavel Šramhauser, zastupovaný Renatou Žďárkovou).

Je domluvená jeho první schůzka, a to na 4. března od 17hod. do Horké Vany.
FB event
Návrh programu k debatě:
  1. Zahájení schůzky, ujasnění cílů a fungování městského týmu
    -co je to Pirátský tým a budeme si tak říkat?
    -naše cíle a jejich priorita, vhodné prostředky k jejich prosazení (příprava na komunální volby, zviditelnění Pirátů a jejich myšlenek, spolupráce s nezávislými občany, sledování dění ve městě a na radnici, snaha prosadit náš program zvenčí, referendum ... ?)
    -otevřenost "týmu" (předpokladem je otevřenost příznivcům a veřejnosti - jak ji zajistit? jaké má mít hranice? jak si to představují příznivci? co dovolují stranická pravidla? - nikoliv privilegované postavení členů strany)
    -způsob komunikace (jak často se scházet? jak komunikovat na internetu: email? Pirátské fórum? Facebook? ...)
    -způsob rozhodování (do jaké míry budeme usilovat o konsensus/rychlé rozhodování, zda někdy budeme hlasovat, jak napomoci plynulé a férové diskusu, ...)
  2. Koho byste chtěli na podzim vidět na kandidátní listině do Poslanecké Sněmovny?
  3. Zasedání Republikového výboru a Vyosení 22. dubna v ČB
    -chcete se zapojit?
    -sháníme místa na přespání pro Piráty ze zbytku republiky
  4. Aktuální témata v ČB /na rozehřátí/
    -návrhy (Pavel) podle témat minulého zastupitelstva (most u nemocnice, vysoká fluktuace městských policistu + buzerace), dále správa vodovodů a kanalizací po skončení stávající smlouvy v roce 2018
    -106 na městské nájmy (plánuje se podání žádosti o informace o výši městských nájmů v několika městech, jak s tím naložíme v ČB?)
  5. Programové cíle Pirátů na budějovické radnici
    -co je pro nás důležité? jak hodnotíme stav radnice? do jaké míry se soustředit na jádrová témata Pirátů (transparence, open source vs. vendor lock-in, zapojení občanů, řešení korupce, ...) a jak moc na širší program? co do něj má patřit? (dopravní infrastruktura MHD a cyklistika, životní prostředí, kultura, decentralizovanější samospráva, spolupráce s okolními obcemi, ... ?)
  6. Vytyčení možných spojenců v jednotlivých tématech nebo i širší spolupráci
    -diskuse nad možností pokračování koalice z minulých voleb
    -občanské spolky, s nimiž bychom se chtěli sblížit
    -oťukávání se slušnější částí politické konkurence (nad společnými zájmy ve prospěch veřejnosti, za účelem šíření Pirátského programu)
    -má smysl spolupráce se subjekty v okolních obcích? (v čem se lze podpořit? známe důvěryhodná nezávislá sdružení kandidátů, která prosazjí Pirátský program nebo si nechají poradit? můžeme někde v okolí napomoci vzniku propirátské kandidátky?)
  7. Různé
    -datum příští schůzky
    -včetně volného pokračování diskuse nad aktuálními tématy, konec setkání, zábava
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1852
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 14 lis 2017, 00:37

Vytahuju z padu zápis z března:
https://pad.pirati.cz/p/tymCB
Setkání komunálního týmu budějckých Pirátů
4.3.2017 po 17hod. v Horké Vaně

Prezence: Pavel Šramhauser, Ivo Vlasatý, Zuzana Täuberová, (se zpožděním) Renata Žďárková, Romana Klimešová, Petra Klímová, za barem Honza Beneš, poblíž Svatomír Mlčoch, Jana Čurdová, Adam Vlasatý
  1. Zahájení schůzky, ujasnění cílů městského týmu
    1. cíle a jejich priorita, prostředky (příprava na komunální volby, zviditelnění Pirátů, spolupráce s nezávislými občany, sledování dění ve městě a na radnici, snaha prosadit náš program zvenčí, referendum ...)
      • Zuzana: cílem je, aby nás lidi začali vnímat, pomoci zvolení do Parlamentu - pak bude snazší být zvolení na radnici
      • spolupráce s koordinátorkou Janou - má kontakty? na organizace, úřady, dobrovolníky
      • možné činnosti
        • řeší se ukliďme Česko - připojit se k nějaké akci - Pavel zjistí podrobnosti - potřeba Pirátská trička pro účastníky
        • Zuzana: scházet se prvidelně (viz 1.3.)
        • Pavel: zpětná vazby na zastupitelstvo, zjišťovat, diskutovat
          • Ivo: možnost výstupů v článcích, pokud se shodneme na smysluplném názoru (vzniká krajský mediální tým, který s tím pomůže)
          • důležité je nesoustředit se jen na agendu současné radnice
          • Zuzana :bude chodit na územní skupinu (pro centrum) viz http://www.c-budejovice.cz/cz/mesto/vol ... vybor.aspx
        • Zuzana: vysvětlující kampaň - není Pirát jako pirát
          • jsou výzkumy, jaká je naše cílová skupina atd?
          • Ivo: něco je, dá se z toho poučit, osobně bych se nesoustředil na cílové skupiny a dělal co nám jde a čemu věříme (věrohodnost)
        • Petra: Pirátské čtení (třeba pohádek nebo Orwella)
        • Pavel: společenské hry
        • možnost letáků na sympatizující místa - krámek v Riegrově (Zuazana)
      • Ivo: je dobré zamyslet se nad možnostmi, probrat nápady, ale nakonec budeme dělat to, co někdo je ochotný dělat
      • Ivo: důležitý cíl jsou pro mě komunální volby - krajské město je důležité - příprava na komunální volby nám pomůže i na podzim s kampaní do Parlamentu
    2. otevřenost "týmu" (předpokladem je otevřenost příznivcům a veřejnosti - jak ji zajistit? jaké má mít hranice? jak si to příznivci představují? - ne privilegované postavení členů strany, co umožňuje fungování strany?)
      • proti otevřenosti nikdo nic nenamítá - scházet se na veřejnosti, ať může přijít každý
      • způsob komunikace (četnost setkání, jak komunikovat na internetu: email? Pirátské fórum? Facebook? ...)
      • scházet se aspoň jednou měsíčně - po zastupitelstvu (až tam budem, tak před)
        • jak tomu říkat? ne komunální tým. S Piráty na pivo? až moc neformální
        • diskuse o alkoholu; diskuse o tom, jak diskutovat, zatím není třeba
        • nosit vlajku na schůze a setkání - Pavel domluví
      • komunikace po emailu (Ivo: mailing list, google tabulku s konatkty), zápisy a důležité věci na fórum
    3. způsob rozhodování (do jaké míry budeme usilovat o konsensus/rychlé rozhodování, zda někdy budeme hlasovat, jak napomoci plynulé a férové diskusu, ...)
      • pokud možno nehlasovat, diskutovat dokud není jasná a akceptovná většina
  2. Koho byste chtěli na podzim vidět na kandidátní listině do Poslanecké Sněmovny?
    • Romana: Irena Ševčíková, Markéta Kastnerová
    • Ivo: kandidáti z komunálních voleb - Eva Křížková? Oldřich Šebestík? ... pozvat na příští schůzku
  3. Zasedání CF, RV a Vyosení 22.4.
    • 18.3. bude zasedání celostátního fóra v Praze - pozvání
    • OT: Romany historka jak po dvou týdnech v Praze podpálila byt
    • RV+Vyosení - diskuse nad zajisštěním jídla pro účastníky; dotaz, kdo může nabídnout ubytování
  4. Aktuální témata v ČB /na rozehřátí/
    • pan primátor nemá rád kritiku Městské Policie - buzerace (situace u nádraží), fluktuace, nedostatek zaměstnanců (například když je zápas, hrozí průšvih) - proč? co s tím radnice bude dělat?
    • nevyužívané budovy - pro kulturní využití za symbolický nájem (viz Sparta za IGy - krajská, převedená na Alšovku)
    • most přes Vltavu u nemocnice - Mondi- mají na reklamu, nemají na podílení se finančně na výstavbě?
    • dopravní koncepce - Zzana: koncepce chybí
      • Ivo: koncepce je, ale špatná, prehistorická (obchvat vnitřkem největšího sídliště), zájmy developerů >salámová metoda
      • Sváťa: 17.3. - diskuse o mostu u nemocnice a škodlivosti zplodin z dopravy
      • Piano - developer staví méně parkovacích míst pro místní, než se slibovalo
      • Zuzana a Sváťa - doprava na náměstí a v historickém centru
      • jak nevycházet vstříc zbytečným jízdám a neomezit dopravní obslužnost místních a podnikatelů
      • chybí carsharing, firmy jako Rohlík rozváží nákupy
      • vyřeší problémy elektromobily?
      • OT: Renata o tom, jak manžel staví perpetuum mobile
    • vodovody
      • Zuzana - v centru staré olověné potrubí
      • kam šly investice? dá se zlevnit voda? jak to funguje v Brně (městské?)?
      • shoda, že vodovody a kanalizace by měly být transparentní městské
    • zákon 106 - když prohraješ výběrové řízení na byt, nedozvíš se cenu - nedokonalá transparence
    • Zuzana - nemůže přiznat, že se angažuje u Pirátů, protože bude shánět zaměstnání
  5. Programové cíle Pirátů na budějovické radnici
    • transparence - nejdůležitější, ale částečně už zavedená za Thomy - co lze srozumitelně vysvětlit, že se má zlepšit?
      • rozklikávací rozpočet - Gordic, nepřehledný, pomalý vs. wiki z open dat MF
      • hlídač smluv - co každý měsíc přibylo
      • webové stránky nepřehledné, smlouvy atd rovněž
      • městské podniky
    • korupce - Řežábek už jako by nikomu nevadil - už neláme stěrače - pizzerie, Vrabel
      • nepodařilo se ho odvolat, dá se o to pokusit znovu?
      • Pražáci podceňujou našeho Dlouhého
    • širší program příště - Zuzana: místní témata by měla korespondovat s celostátními - není to tak? v čem? - mělo by to jít víc dohromady
  6. Vytyčení možných spojenců v jednotlivých tématech nebo i širší spolupráci
    • Ivo - navázat na koalici a kontakty, které z ní máme
    • Zuzana proti koalici, zejména na parlamentní úrovni - cílem je dostat Piráty do Parlamentu
    • Sváťa obhajuje spolupráci mezi stranami, Ivo - programově nejsme daleko, Zuzuana - mají máslo na hlavě, na regionální úrovni spolupráce může ...diskuse
    • Ivo: od výsledku voleb do PS se tedy může odvíjet koalice nebo samostatná kandidatura o rok později? Ano.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1852
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 27 lis 2017, 20:16

Zápis ze schůze komunálního týmu ze dne 10.11.2017 v Horké Vaně v Č.B.
Prezence:
  • (členové strany) Pavel Šramhauser, Ivo Vlasatý (předsedá), Lukáš Mareš (zapisuje), Renata Žďárková
  • (členové týmu) Zuzana Kudláčková, Josef Špak, Jan Hošek
  • (příznivci) Marek Mášl, David Herman, Jana Čurdová
Program jednání:
  1. Představení přítomných.
  2. Rekapitulace předchozího jednání (4.3.2017)
  3. Zastupitelstvo v ČB
  4. Kandidátka
  5. Volební agenda.
  6. Různé
Ad 1) Představení.
Přítomní se navzájem představili.

Ad 2) Rekapitulace minulé schůzky z března 2017
Ivo zrekapituloval jednání z března 2017 (zápis: post528057.html#p528057 ), k jednotlivým bodům proběhla krátká diskuze.
Pavel: Úklidová akce: Na jaře bude opět „ukliďme Česko“, to je ideální příležitost se přifařit.
Ivo: Pokud máte nápad na dobrovolnický projekt, lze si podat žádost a je k dispozici 500 000 kč na rozdělení na základě hlasování členů v participativním rozpočtu strany (informace: https://wiki.pirati.cz/fo/rozpocty/participativni/start ; bude vyhlášeno v následujícíh dnech, máte asi měsíc na podání přihlášky, dotazy na Iva).
Pavel: Lze udělat nějaké zakončení akce, na to by se dalo čerpat – dárek, buřty, kytary. Ivo: ano, po úklidu zábava

Ad 3) Zastupitelstvo v ČB, programová témata
Ivo: Zopakujme si kauzy za posledního půl roku.

Pavel: Parkovací zóny. Není vyřešeno záchytné parkoviště. Pražská auta se nahrnuly za zóny. Lidé, i když si zaplatí, nemají kde parkovat, negarantují ti místo.
Pavel: Nejsou vyřešené parkovací domy. Primátor poklepal základní kámen parkoviště soukromé firmy Bosch.
Zuzka: V rámci územních výborů máme naplánované setkání ohledně parkovacích míst.
Zuzka: Má se budovat parkovací dům na Máji. Vyhledává se lokalita. Lukáš bude chodit na místní skupinu na Máji a najde si, kdy a kde se schází.

Všichni: diskuze o MHD a nové lince č.24.

Ivo připomíná témata z minula:
Staví se administrativní centrum Piano, podle Pavla developer snížil počet parkovacích míst
Vodovody by měly být spravované městem a ne najatou firmou.
Transparence městských podniků.
Město má nepřehledné stránky a špatný rozklikávací rozpočet (Gordic).

Pavel: Zastupitelstvo řešilo vytápění bytů v ČB teplem z Temelína. Myšlenka je to dobrá. Je třeba pohlídat, aby si někdo nepomohl na stavebních zakázkách, výkupem pozemků atd.

Ivo, Zuzka, Lukáš: Diskuze o sportovních halách v ČB a developerském tlaku na Stromovku a její případné využití.
Zuzka: Strategický plán je cinknutý.

Ivo: Městské části ČB by měly mít vyšší míru autonomie. Kvůli zanedbávání periferie se v minulosti odtrhly obce. Město by mělo působit pozitivně, aby se k nám chtěly přidávat aglomerace. ČB nemá téměř kde stavět.

Zuzka: Na zastupitelstvu vystoupili aktivní studenti z Jírovcovky o různých tématech – Co s Háječkem? Využití veřejného prostoru? Seženeme si na ně kontakt.
Zuzka: Město údajně nemá na rekonstrukci Háječku peníze, rekonstrukce parku Na sadech stála 300 milionů.
Marek: Moji kamarádi v Háječku pořádají psytrance akce.

Lukáš: Jaké zastupitele známe?
Ivo: Můžeme se bavit s HOPB. (Moravec). Mají k nám nejblíž (zejména co skončili v opozici), jako bychom měli my. Ale jsou to bývalí členové ODS. Koalice nepřipadá v úvahu, dialog a povolební spolupráce ano.

Ad 4) Kandidátka:
Ivo: Začneme vytvořením funčního týmu, pak budeme oslovovat ostatní subjekty a osobnosti.
Potřebujeme 55 lidí na kandidátku. Potenciální kandidáti se budou shromažďovat u Pavla.
Ivo: Potenciální spojenci (Zelení, Změna) jsou tak slabí, že nemá cenu přemýšlet o koalici. Otevřeme kandidátku veřejně aktivním lidem. Jak takové lidi seženeme?
Ivo: Mám v hlavě kontakty z minulých voleb (kandidáti, Domovina, CBArchitektura, CykloBudějovice, Zachraňme Malák a jiní kverulanti, BuďSob, DiEM25). Sestavme seznam nějakých politicky aktivních lidí. Úkol: Ivo vytvoří, přeposlat jej Lukášovi.
Zuzka: územní komise - Nadberežný (KSČM) je jediný člověk v zastupitelstvu, který se věnuje, chceme konkurovat.
Lukáš: Úkol: Zaurgovat krajského koordinátora o seznam nově zaregistrovaných příznivců a zájemců o členství.
Marek: Znám nevidomého právníka z ČB, zkusím ho oslovit.
David: Co třeba oslovit lidi z Otevřené rodiny?

Ad 5) Volební agenda
Lukáš: Úkol: Rozešle témata agendy, všichni se zamyslí.

Hrubé rozdělení rolí v rámci komunálního týmu:
Technický odbor: Ivo. Komunikační nástroje máme, obdobu TO zatím nepotřebujeme.
Administrativní odbor: Pavel. Možná pomoc ze strany Koordinátorem dobrovolníků (KoDo), MS (místní sdružení), KS (krajské sdružení).
Personální odbor: Pavel. Opět spolupráce s KoDo, PO (personální odbor).
Mediální odbor: Lukáš. Spolupráce s krajským mediálním odborem (Zbyněk).
Hlídání smluv města: Honza H.
Program, kontakty z minulých voleb - Ivo
David: Znám lidi, kteří řeší mediální marketing, byl by ochotný věnovat se propagaci.
David: Je třeba vytvořit společné úložiště, kde budeme schraňovat data.

Ad 6) Různé:
Lukáš: Je možné postavit kampaň na kauze shořelého autobusu na Vltavě – pokusím se zkontaktovat majitele pozemku.

Ivo: Potřebujeme lidi, kteří dokážou konstruktivně kritizovat současný stav na radnici.

Všichni: debata o pirátském centru. Sháníme tipy a čekáme na notičky.
Lukáš: Pirátský hausbót na slepém rameni Malše jako pirátské centrum?
Ostatní: T.č. nerealizovatelné, třeba jednou. Už je jeden precedent (kavárna Vlnna).

Lukáš: Jaké máme možnosti medializace?
Ivo: Známe nějaké lidi v Deníku, ČT, Zuzka v rozhlase – Úkol: sehnat je, aktivovat.
Ivo: Medializovat naší činnost lze na stránkách pirátů, využít mediální centrum kraje a Zbyňka Konvičku.

Ivo: Musíme se pravidelně scházet. Pavel anebo Ivo budou zakládat Doodle a organizovat pravidelná setkání.
Ivo: Jak budeme komunikovat? Částečně přes e-mail, zřídíme si vlastní část fóra (zápisy, hlasování – ale ideálně nehlasovat),
Lukáš: Existuje aplikace tymy.cz, kterou využívají týmy Ultimate Frisbee, je user friendly, ale nabouratelné.

Ivo: Jak se bude naše skupina jmenovat navenek? Komunální tým, Setkání nad radniční politikou…

Ivo: V lednu se bude v Brně volit vedení strany, upravovat stanovy. Příležitost seznámit se s členy z celé republiky. Bude se volit i republikový výbor, hledejte kandidáty.

Zápis: Lukáš Mareš
Ověřovatel: ivo Vlasatý
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1852
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 27 lis 2017, 20:19

Třetí schůzka komunálního týmu se uskuteční ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hod. ve studentském klubu Kampa (Studentská 29). Jste zváni!
FB event
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1852
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 20 pro 2017, 00:14

Setkání českobudějovického komunálního týmu 30.11.2017 od 18 hod., studentský klub Kampa
Program
  1. Organizační detaily
  2. Jak nazývat tým veřejně
  3. Priority k programu, začátek přípravy programu
  4. Mediální prezentace
  5. Na čem postavit kampaň
  6. Osobnosti zvenčí
  7. Diskuse nad budějovickými tématy
  8. Volná diskuse, ukončení
prezence: Ivo Vlasatý, Pavel Šramhauser, Lukáš Mareš, Renata Žďárková, Zuzana Kudláčková, Vašek Chadt, Karel, David Hermann, Marek Mášl, David "Greyjoy"
  1. Organizační detaily (5 minut)
    • co zlepšit (výběr data a oznamování schůzí, příprava programu, zveřejňování zápisů, používání fóra a padu)
    • zřízeno úložiště - googledrive
    • místní email? msceskobudejovicko@pirati.cz (předsednictvu MS, v budoucnu si lze zřídit vlastní pro tým)
    • příliš hlučno, příště zajistit tišší místo
  2. Jak nazývat tým veřejně (5 minut)
    • dosavadní závěry: něco veřejnosti přítomného, ale vážnějšího, než "pokec" nebo "pivo s Piráty": "Setkání budějovických Pirátů nad radniční politikou" ?
    • interně si budeme říkat komunální tým, navenek lze prezentovat přívětivěji (viz názvy eventů), když se to nebude hodit
  3. Priority k programu, začátek přípravy programu
    • viz návrh Pavla v předchozím mailu, viz Lukášovy podněty dříve
    • začít se na schůzkách věnovat soustředěněji jednotlivým programovým oblastem
    • rozdělení odpovědnosti:
      • zodpovědný za progres/formulaci programu: Ivo
      • mediální propagace, sledování: Lukáš
    • před oslovováním lidí mít kostru programu - týká se odborné veřejnosti, bližší známé oslovit i dřív
    • aktuální mediální témata: parkovací zóny, zdražení MHD, SMS jízdenky
    • individuální programové priority
      • Pavel - doprava, Smart city, zeleň, místo obchoďáků parkovací domy, otevřená výběrová řízení dopravního podniku
      • David - participativní rozpočet (zjistit odezvu z Brna)
      • Renata - voda (otevřenost, transparence, plánování), kolik platí pojišťovna VZP za pronájem budovy na Žižkově?
      • Lukáš - vzdělávání (městské - jídelny, kvalita vzdělání), městská policie (kde jsou příčiny, že nefunguje? odezva veřejnosti - diskuse *> pozitivně, ne anonymní negativní hlášení), letní kino (zvuk)
      • Ivo - transparence, decentralizace (městské části a místní výbory) i s cílem nezanedbávat periferii a přilákání okolních obcí (možnost koncepčního rozvoje aglomerace), doprava (důraz na alternativy individuální dopravy), problematika vodovodů (pod kontrolu města), sociální politika města
      • Zuzka - komunikace radnice s občany (nepřehlednost stránek s nefunkčními odkazy, správa FB), klientelismus např. kolem strategického plánu (ateliéry architektů)
      • David - parkování (někde zbytečně velké chodníky - Žižkova, retardéry), mapa, kde se zveřejňují plánované projekty
      • Karel - vzdělávání (co prosazují Piráti, co můžou ovlivnit? - zřizovatel MŠ a ZŠ, spolupráce s řediteli, podpora), smart city (neskončit u drahých laviček)
      • Marek - sociální bydlení a služby (domovy pro důchodce, hospic), audit dopravního podniku, spolupráce s Rakouskem, Malák, developeři, háječek, Slavie, územní plán
    • Lukáš-víkendové soustředění
      • Zuzka může zařídit chatu
    • Ivo - je třeba vidět, že se posouváme, návrh vybrat před další schůzí jedno téma, připravit nápady, diskutovat příště
  4. Mediální prezentace
    • Pavlův článek, další kroky
    • do víkendu podklady pro Zbyňka: článek jízdné, parkování
      • dotaz-platba podle času v MHD - je to někde zavedené?
    • Zuzka - chce článek k Lučnímu jezu
    • Zuzka - úkol výtah z územních skupin
  5. Na čem postavit kampaň
    • velké věci, které musíme rozjet co nejdřív (referendum? zapojení veřejnosti a příprava programu, kandidátka a senátní volby)
    • referendum - možná témata: participativní rozpočet, decentralizace města, transparence, voda - Ivo připraví, chce-li prosadit
  6. Osobnosti zvenčí
    • koho zvenčí chceme zatáhnout do dění (sejít se, ukecat, aby se podílel na programu nebo ideálně začal se scházet s námi...návrh na každou schůzi si stanovit někoho zajímavého, na koho se soustředíme)
    • Petr Bouška?
    • kampaně v minulosti pro Lukáše (plakáty, grafika): https://wiki.pirati.cz/mo/grafika/start
    • pozvat Sváťu, Zelené? - Zelené později, Sváťu individuálně možné
    • seznam příznivců
    • továrníci spíš ne (Madeta, Bříza)
    • BiGy-Lipman
  7. Diskuse nad budějovickými tématy
    • víceméně probráno v průběhu
  8. Volná diskuse, ukončení
zapisovatel: Ivo Vlasatý
ověřovatel: Lukáš Mareš
2.12.2017 proběhlo neformální setkání se Zbyňkem Konvičkou (krajský MO)
účast: Zbyněk Konvička, Lukáš Mareš, Ivo Vlasatý, David Hermann
bez zápisu
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1852
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 22 led 2018, 21:27

11. ledna proběhlo neformální (zápis teda nikdo nedělal) setkání Pirátů v Budějcích před Danovým odletem a pod dojmy z CF v Brně.

Účast: Dan Leština, Lukáš Mareš, Honza Hošek, Irena Šefčíková, Vlado Šefčík, Martin Novotný, Mirek Vodák, Jarka Jenčíková, Milan Mazel, Honza Novák, Ivo Vlasatý, Zuzana Kudláčková, Svatomír Mlčoch, Renata Žďárková
Naposledy upravil(a) Ivo.Vlasaty dne 23 led 2018, 10:53, celkem upraveno 1 x.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1852
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 6899 poděkování
Dostal poděkování: 2665 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 22 led 2018, 21:47

Šlo mailem, ale chybí na fóru
Pavel Šramhauser píše:Ahoj.

Dnes jsem konečně uzavřel hlasování ohledně termínu dalšího setkání Komunálního týmu pro ČB. Setkáme se tedy 10.2.2018 v ČEPICE (Pirátské centrum - Hradební 13, Č. Budějovice) a to od 18:00 nejpozději cca do 22:00.

Program setkání je zatím v přípravě a bude zaslán nejpozději do 5 února, nicméně na programu by měl být programový bod Městská policie v Č. Budějovicích, její vliv na dopravu a život ve městě (pokud by měl někdo něco do programu- oslovte mě prosím co nejdříve). Každý si prosím k tomuto bodu připravte nějaký svůj příspěvek (nemusí být dlouhý), nicméně bych byl rád, aby se každý zapojil. Pokud víte o někom, kdo by mohl přijít a k tomuto tématu má co říci, kontaktuje mě, popřípadě Lukáše Mareše (mares.lukas@gmail.com), zkusili bychom je oslovit.
Návrhy na program můžete psátdo padu.

FB event doplním, až bude.
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Uživatelský avatar
Pavel.Sramhauser
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 196
Registrován: 18 črc 2016, 08:26
Profese: Specialista ESF
Bydliště: Č. Budějovice
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Pavel.Sramhauser » 05 úno 2018, 17:27

Program setkání komunálního týmu pro ČB 10.2.2018 18:00 Čepice Hradební 13, České Budějovice

1) Zahájení schůzky
2) Rekapitulace minulých setkání
3) Představení nových členů a seznámení se stávajícími členy
4) Seznámení s výsledky setkání HOPB + Zelení
5) Výstup z workshopu ke komunálním volbám- Lukáš Mareš popřípadě další
6) Konkrétní téma setkání- MP ČB- Její vliv na dění ve městě, vliv na dopravu
a) Lukáš Mareš- zpráva o fungování MP
b) Návrhy členů KT
c) Diskuse nad návrhy + koncipování finálního bodu MP
7) Různé
a) Zuzka- novinky ze sekání místní skupiny
b) Návrh bodu další schůzky
c) Datum příštího setkání
d) Návrhy na zlepšení fungování Čepice- akce nápady a různé.
e) Volná diskuse + zábava

Uživatelský avatar
Pavel.Sramhauser
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 196
Registrován: 18 črc 2016, 08:26
Profese: Specialista ESF
Bydliště: Č. Budějovice
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Pavel.Sramhauser » 15 úno 2018, 20:30

Na základě domluvy proběhne další setkání komunálního týmu dne 25.2.2017 od 18:00 v Čepici. Program setkání bude hlavně sestavování finálního rozpočtu a harmonogramu. Blíže doplním co nejdříve i se zápisem z minulého setkání.

Uživatelský avatar
Pavel.Sramhauser
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 196
Registrován: 18 črc 2016, 08:26
Profese: Specialista ESF
Bydliště: Č. Budějovice
Dal poděkování: 91 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování

Re: Budějovický komunální tým

Příspěvek od Pavel.Sramhauser » 23 úno 2018, 13:46

Kód: Vybrat vše

Zápis ze setkání komunálního týmu pro ČB 10.2.2018 18:00 Čepice Hradební 13, České Budějovice

1) Zahájení schůzky

Zahajuje Pavel
Lukáš M. předal "prezenční" listinu- kontakt na "nováčky" – pro zařazení do maillistu


2) Rekapitulace minulých setkání
Proběhla již nějaká sekání- nastavení fungování, témata, setkávání se zájemci o dění ve městě.
Veškeré zápisy na foru- https://forum.pirati.cz/ceskobudejovicko-f771/budejovicky-komunalni-tym-t36137.html

3) Představení nových členů a seznámení se stávajícími členy
Dobrovolníci: Anrea- chtěla by pomoci jako dobrovolník
Milan- chce se stát členem pirátu- nabízí pomoc- zkušenosti sociální práce, v současné době se věnuje financím- chce pomoci pirátům (viz zápis z přechozí schůze MS)
Honza N. Představení místopředseda MSka
Olga N.-  Chtějí na Hluboké kandidovat proti ODS- nemusí být členem Pirátů- Chtějí se postavit proti kmotrům - přijde kolega 
Diskuse nad děním na Hluboké dotazy Romana- máte pirátská témata  co můžete vytáhnout v KV - Olga- mnoho. Na Hluboké panuje strach lidí- děti, hypotéky atd. 
Požadavek- chtějí aspoň jednoho v radě: diskuse.
Lukáš M. Pirát 0,5 roku- lékař v NemCB, stará se o Čepice (správce)
Jakub J. představení zájemce viz zápis schůze MS
Renata Ž. Členka, místopředsedkyně KS
Ondřej V. Dobrovolník v Týně, student, zajímá se o design
Zuzana K. Členka, spolupracuje s Piráty již dlouho
Romana K. Členka MS ČB, poslední rok žije v Praze, pražská koordinátorka dobrovolníků, 

4) Seznámení s výsledky setkání HOPB + Zelení
Zápis z MS- rekapitulace // Lukáš M. doplnění volba senátora nejspíše podpoříme Šestáka- nikdo nemá problém a ani nemá smysl stavět kandidáta proti. Již proběhlo jednání v Praze, (není jiná alternativa, Šesták je ok a nedělá blbosti).
Lukáš M. dotaz Romana- Domovina- jednání proběhla, setkání- možno zanést jejich požadavky do programu a také by bylo fajn, aby dodali někoho na kandidátku.

Setkání s H. Mádlem- chce založit nové sdružení, dáme dohromady program oni také a pak se sejdeme a probereme to.

Zelení- setkání alespoň u 10 lidí na prvním místě kandidátky bychom chtěli dobrovolná majetková přiznání na webu (SZ- není problém, nicméně požadují dobrovolnost- ne každý to bude chtít)

5) Výstup z workshopu ke komunálním volbám- Lukáš Mareš popřípadě další
Zajímavé- jak pracovat s vizuálem, co dávat na plakáty. Workshop- bytového fondu (co mají města atd.)
Pavel Š. Lukáš K. (poslanec) obesílal města v Jihočeském kraji- budovy ve vlastnictví města kolik lidi / firmy platí atd. ČB reagovalo tak, že to chtějí upřesnit (ostatní města dá se dohledat v diskusi na facebooku nebo kontaktovat Lukáše).
Lukáš M. Výstupy jsou pouze stream- Jana R. Urgovala prezentaci, ale zatím není. Romana- má stream, ale má i možnost sehnat ty prezentace- zařídí.

6) Konkrétní téma setkání- MP ČB- Její vliv na dění ve městě, vliv na dopravu
Lukáš M. proběhlo setkání s jednou osobou od MP. U MP praktiky STB- problém vrchní strážník. Ze setkání existuje výstup, který Lukáš zašle zájemcům.
Pavel Š. MP chce řešit, ale nejde pokud nebudeme mít primátora. Téma do voleb, chceme otevřené výběrové řízení na vrchního strážníka- petice.
Lukáš M. Máme člověka, který půjde na kameru a řekne praktiky u MP.
Pavel Š. Mělo by smysl udělat přímo reportáž (článek málo) a ten zveřejnit na youtube. Romana zeptá se mediálního týmu v Praze pokud by bylo zajímavé a informuje nás- nic neslibuje.
MP nemá dále smysl dopodrobna řešit další bod přidáváme

7) Rozpočet
Lukáš M. sestavil rozpočet.

a) Autobus polep - pronájem ok, ale drahá výroba. vyslovoval jsem se, že by to vypadalo dobře, ale  ta cena je fakt moc. Budeme řešit asi menší reklamu typu 2x5m  ta je levnější, ale budeme vidět,
b) Video-reklama- drahá výroba spotu (Honza N. výrobu spotu je možné udělat za dobrou cenu) 
Andea (dobrovolník) může oslovit starší generaci (v bytovkách, kde žije)  a udělat průzkum, co je může oslovit - jak zacílit kampaň.
c) Rozpočet na letáky - Romana má grafičku, kterou zná a využívají jí Piráti, bylo by dobré ji využít

Důchodci- musíme oslovit 

d) Akce- jedna velká (Sokolák) a pak menší průběžně.
Romana- nejlepší je stánek- petice (témata jsou- nejlépe pojmout MP- petice za nové otevřené VŘ na vrchního strážníka) - Zjistit co by to udělalo a jakou má vůbec smlouvu (bacha zlatý padák)

e) Rozpočet potřebujeme sestavit- Lukáš M. uděláme anketu každý přidá to co by chtěl a pak uděláme final verzi

f) Zuzka K. Facebook kampaň zjistí, kolik by stála facebook propagace


7) Různé 
Volná diskuse.

Termín dalšího setkání 25.2.2018 18:00 Čepice. Téma- finální rozpočet.

Odpovědět

Zpět na „Českobudějovicko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti