EP schválil CETA - stanovisko

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Prosím o zpracování stanoviska (zaurguju kompetentní osoby z oboru).
Prosím o zdůraznění role Pirátů nejen v CZ, proces připomínkování i prostesty. Nastítění ,co s tím můžeme dělat dálv ČR.
http://denikreferendum.cz/clanek/24656- ... a-do-statu
Pad zde:
https://pad.pirati.cz/p/epceta
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Mikulas.Peksa
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Od minulého týdne jsme to řešili s Vítkem v Senátu, domlouval jsem se s ním, že by se k tomu vydalo stanovisko s citacemi Mikuláše Peksy jako stínoministra zahraničí a Ládi Kose jako senátora, který měl CETA na VHZD jako zpravodaj. Doporučuji to spojit do jednoho textu (a připojit k tomu tu samotnou zpravodajskou zprávu, případně z ní citovat - nejlepší by bylo asi shrnutí marginálního ekonomického přínosu CETA, který rozhodně nevyvažuje její rizika). Původně jsem to chtěl napsat, ale úplně nestíhám (a strana na to má beztak placené zaměstnance), takže dodám jen podklady.

Co se argumentace do textu proti CETA, doporučuji využít jako zdroj následující brožuru:
https://www.tni.org/files/publication-d ... 092016.pdf

Z hlediska Pirátů je nejzajímavější asi část o Patentech a copyrightu (strana 47)

V příloze přidávám ještě jeden (stručnější) materiál, ve kterém je také řada argumentů proti (které jsou veskrze v souladu s pirátským programem).
Přílohy
great-ceta-swindle.pdf
(453.75 KiB) Staženo 49 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Frantisek.Kopriva, Petr.Vileta
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Nastřelil jsem do padu nějaké teze osnovovitého charakteru, ať se někam odpícheme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Kopriva, Petr.Vileta
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Tak to dneska prosím doklepněte. Dík
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Doplnil jsem do padu nějaké poznámky, včera jsem také poprosil Víťu Šimrala, aby získal nějakou citaci k CETA od Ládi Kose a dostal k vedoucímu MO tu jeho zpravodajskou zprávu (aby byla ke stanovisku přiložena, případně z ní může MO také citovat v textu). Prosím tedy ještě Mikuláše Peksu, aby si zformuloval nějakou svou citaci podle některého z těch bodů ke kritice, které v padu jsou.

Nicméně si myslím, že by se toho už měly chopit psavkyně MO. Podkladů je vážně dostatek. Řídí to vůbec někdo, nebo jen Ivan vykopl náhodnou iniciativu? A kde je v takovém případě vedoucí MO?
Author Sensei Tyrant Pervert
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Adam.Skorepa píše:Doplnil jsem do padu nějaké poznámky, včera jsem také poprosil Víťu Šimrala, aby získal nějakou citaci k CETA od Ládi Kose a dostal k vedoucímu MO tu jeho zpravodajskou zprávu (aby byla ke stanovisku přiložena, případně z ní může MO také citovat v textu). Prosím tedy ještě Mikuláše Peksu, aby si zformuloval nějakou svou citaci podle některého z těch bodů ke kritice, které v padu jsou.

Nicméně si myslím, že by se toho už měly chopit psavkyně MO. Podkladů je vážně dostatek. Řídí to vůbec někdo, nebo jen Ivan vykopl náhodnou iniciativu? A kde je v takovém případě vedoucí MO?
Já řídím všechno :-) Vedoucí MO řešil a) Chartu b)Šumavu c) a je nevim co. Jdu to poslat dál.

LOL. Tohle nemůžou zracovat psavkyně ani kdyby si nohu ukousaly. To musí zpracovat nějakej "ministr". Normálně text...rešerše fakt nic neřeší :-)
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Ivan.Bartos píše:
Adam.Skorepa píše:Doplnil jsem do padu nějaké poznámky, včera jsem také poprosil Víťu Šimrala, aby získal nějakou citaci k CETA od Ládi Kose a dostal k vedoucímu MO tu jeho zpravodajskou zprávu (aby byla ke stanovisku přiložena, případně z ní může MO také citovat v textu). Prosím tedy ještě Mikuláše Peksu, aby si zformuloval nějakou svou citaci podle některého z těch bodů ke kritice, které v padu jsou.

Nicméně si myslím, že by se toho už měly chopit psavkyně MO. Podkladů je vážně dostatek. Řídí to vůbec někdo, nebo jen Ivan vykopl náhodnou iniciativu? A kde je v takovém případě vedoucí MO?
Já řídím všechno :-) Vedoucí MO řešil a) Chartu b)Šumavu c) a je nevim co. Jdu to poslat dál.

LOL. Tohle nemůžou zracovat psavkyně ani kdyby si nohu ukousaly. To musí zpracovat nějakej "ministr". Normálně text...rešerše fakt nic neřeší :-)
Proč to nemohou zpracovat psavkyně? K čemu je strana platí?

Jsem tím docela otrávený - když něco napíšu, vedoucí MO to vyignoruje a zazdí. Když dodám podklady, jsou podle předsedy k ničemu. To je fakt jak u retardů.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ivan.Bartos píše:LOL. Tohle nemůžou zracovat psavkyně ani kdyby si nohu ukousaly. To musí zpracovat nějakej "ministr". Normálně text...rešerše fakt nic neřeší :-)
Uprimne receno, ja docela nestiham. Udelal jsem tam osnovu, nemohl by to nekdo rozvinout do formy textu?
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Adam.Skorepa píše:
Ivan.Bartos píše:
Adam.Skorepa píše:Doplnil jsem do padu nějaké poznámky, včera jsem také poprosil Víťu Šimrala, aby získal nějakou citaci k CETA od Ládi Kose a dostal k vedoucímu MO tu jeho zpravodajskou zprávu (aby byla ke stanovisku přiložena, případně z ní může MO také citovat v textu). Prosím tedy ještě Mikuláše Peksu, aby si zformuloval nějakou svou citaci podle některého z těch bodů ke kritice, které v padu jsou.

Nicméně si myslím, že by se toho už měly chopit psavkyně MO. Podkladů je vážně dostatek. Řídí to vůbec někdo, nebo jen Ivan vykopl náhodnou iniciativu? A kde je v takovém případě vedoucí MO?
Já řídím všechno :-) Vedoucí MO řešil a) Chartu b)Šumavu c) a je nevim co. Jdu to poslat dál.

LOL. Tohle nemůžou zracovat psavkyně ani kdyby si nohu ukousaly. To musí zpracovat nějakej "ministr". Normálně text...rešerše fakt nic neřeší :-)
Proč to nemohou zpracovat psavkyně? K čemu je strana platí?

Jsem tím docela otrávený - když něco napíšu, vedoucí MO to vyignoruje a zazdí. Když dodám podklady, jsou podle předsedy k ničemu. To je fakt jak u retardů.
Protože k tomu nemají naše know how. Situace, kdy vstupy zpracují psavkyně v komplexním problematickém tématu a na jednom slově pak jeden kkk dělá bordel měsíc a chytám reakce, že jsme ignoranti. Při vydání poslední CETA TTIP se právě od lidí kolem ZO objevilo, "že tomu ale vůbec nerozumíme", takže doufám, že garant či šéf odboru dokáže doprčic napsat jeden normáln ítext na známé téma. Sorryjako :-) Pokud ne, předpokládám, že si zpracování textu zajistí. Akorát už je to týden :-)
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: EP schválil CETA - stanovisko

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zadávám, ale je potřeba kooperace s Věrou. Já to revidovat nemohu.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“