Výnosy RP

Oznámení, upozornění, vyhlášky a jiná sdělení určená straně.
Nebo pozvánky na větší Pirátské akce. Akce oznamujte hlavně v kalendáři a na webu.


Pravidla fóra

Oznámení vkládají vedoucí orgánů do příslušných vláken, nebo jako samostatné nové oznámení. Stará oznámení prosím zamkněte a změňte na normální.

Na oznámení prosím nereagujte, případně tak čiňte v příslušné diskuzi či podatelně.
Oznámení věci zde nezbavuje oznamovací povinnosti vůči orgánu, pokud ji ukládá předpis.

Používejte Ikonky (preferovaná významy, ruce máte volné):

  • Obrázek - pověření osoby funkcí, činností apod.

  • Obrázek - změna závazných pravidel, nová vyhláška apod.

  • Obrázek - naléhavé

  • Obrázek - ohrožující, nebezpečné. Jsme žalování, nejsou prostředky apod.

  • Obrázek - Radostná oznámení

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Usnesení republikového předsednictva

Příspěvek od Vit.Konecny »

Zasedání republikového předsednictva 19.1.2013 10:28 - 20:08

Pirátský program

Republikové předsednictvo začne předkládat programové body Pirátského programu celostátnímu fóru od nejvíce konsensuálních částí celostátnímu fóru (nejprve schválení programového bodu, pak volba garanta).

Plánovaný harmonogram:

konec ledna
termín pro předložení formy a výčtu programových bodů republikovému předsednictvu, připomínkování ohniska a demokratického minima
9.-10.2.
zasedání republikového výboru – schválení formy programových bodů a jejich výčtu
11. 2.
předložení formy programových bodů, výčtu programových bodů, demokratického minima a ohniska Pirátského programu celostátnímu fóru
konec února
termín pro připomínky ke schváleným programovým bodům
konec února
jmenovat dočasné garanty neschválených programových bodů, kteří je dopracují a předloží republikovému předsednictvu
1.3.
začátek předkládání zbývajících programových bodů celostátnímu fóru

Republikové předsednictvo se usneslo, že připomínkování návrhů v Senátu by mělo probíhat v gesci garantů, kteří budou do stanoveného termínu předkládat stručná shrnutí návrhu a stanovisko Pirátů, které může republikové předsednictvo změnit.

Hospodaření

Republikové předsednictvo schvaluje návrh změny rozpočtových pravidel.
Republikové předsednictvo schvaluje návrh na volitelnou výši členského přípspěvku.
Republikové předsednictvo vyzývá Patrika Doležala k úhradě dlužné částky z volební kauce za jeho kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky.
Republikové předsednictvo odpouští dluh Mikuláši Ferjenčíkovi ve výši 10460 Kč, zaručený Ivanem Bartošem a Adamem Šoukalem, který se zavázal zaplatit v prvním kole senátních voleb zbývající nevybrané peníze, ač se vybralo jen cca 65 000 Kč (následně se vybralo po termínu celkem 89 540 Kč). Republikové předsednictvo vzalo v úvahu, že kdyby nebyla tato částka zaplacena, tak by klesl podíl Pirátů na volebním příspěvku za senátora Libora Michálka v následujících šesti letech ve prospěch politických stran SZ a KDU-ČSL. Celkem tak strana díky tomuto kroku získala více než půl milionu korun. Navrhujeme krajskému sdružení Praha, aby částku 10 460 Kč převedlo do volných peněz Pirátské strany (bez účelové určení ve prospěch krajského sdružení Pirátů Praha).

Politická stanoviska

Republikové předsednictvo podporuje prohlášení iniciativ proti amnestii.
Republikové předsednictvo se usneslo, že převezme záštitu nad webem sledujserialy.cz. Nesdělí identitu jeho technických správců a dále trvá na tom, že odkaz není zločin.

Další záležitosti


Republikové předsednictvo schvaluje stížnost na Martina Brože.
Republikové předsednictvo požádá o vyjádření členy zahraničního odboru, kteří jsou právě v Hannoveru, co zjistili, vypozorovali, z čeho bychom se mohli poučit. Analýza příčin propadu německých Pirátů.

Úkoly

Republikové předsednictvo ukládá Jakubu Michálkovi vypracovat návrh formy programových bodů a předložit ho republikovému předsednictvu do konce ledna 2013.
Republikové předsednictvo ukládá předsedovi Ivanu Bartošovi, aby stížnost stížnost na Martina Brože podal kontrolní komisi.
Republikové předsednictvo ukládá Marcelu Kolajovi předložit návrh změny rozpočtu podle výše uvedeného návrhu změn rozpočtových pravidel.
Republikové předsednictvo ukládá vedoucímu finančního odboru doplnit svůj návrh na jednání republikového výboru o toto: volitelná výše členského příspěvku.
Republikové předsednictvo ukládá administrativnímu odboru připravit návrh následujících změn předpisů a předložit ho republikovému předsednictvu k projednání:
a/Jednání by mělo být zahájeno pouze v případě, kdy je předložen hlasovatelný návrh.
b/Stanovení pevné doby rozpravy s možností prodloužení na základě procedurálního návrhu (absolutní většinou přítomných); termín hlasování přednese navrhovatel a s přihlédnutím k návrhu ho stanoví předsedající.
c/Při svolání jednání by měly být jediné přístupné změny k pořadu jednání některý bod neprojednávat nebo odročit.
d/Zákaz přílepků k jednáním na internetovém fóru – nemožnost přidat k pořadu jednání nesouvisející téma, neboť nebyly splněny podmínky pro svolání (členské podněty), a nemožnost hlasovat o pozměňovacích návrzích, které s hlavním návrhem nesouvisejí (rozhoduje předsedající, proti lze podat námitku, kde celostátní fórum s konečnou platností rozhodne, zda je návrh související či nikoliv) nebo jsou v rozporu s jinými schválenými usneseními, aniž by je výslovně zrušily.
e/Příspěvky by měly být k tématu, které předložil navrhovatel.
f/Hlasování na zasedání by se mělo dít většinou přítomných pouze v případě, že byl návrh předložený předem (změna stanov), jinak většinou všech členů. Pořad jednání pro zasedání navrhuje předseda a vede se o něm rozprava a schvaluje se předem na internetovém fóru.
g/U návrhu by při hlasování mělo být stanovisko navrhovatele (důvodová zpráva) a stanoviska republikového předsednictva. Je třeba uvést i odkaz na stanovisko oponentů, které sestaví na wiki stránce z argumentů proti návrhu přednesených v rozpravě; tuto otázku je třeba dále promyslet.

Republikové předsednictvo ukládá administrativnímu odboru, aby důsledně vymáhalo u všech orgánů a organizačních jednotek (včetně republikového předsednictva) plnění povinnosti psát svodky.
Republikové předsednictvo ukládá finančnímu odboru proplatit cestu do Manchesteru na základě žádosti vedoucího zahraničního odboru v souladu s předpisy.
Republikové předsednictvo ukládá personálnímu odboru zpracovat na samostatné stránce návody pro práci krajských sdružení a pro práci jednotlivých členů sdružení – jak se zapojit, jak být aktivní.
Republikové předsednictvo ukládá technickému odboru vybrat vhodnější webovou stránku, která se zobrazí při zadání neexistující adresy.

Doporučení

Republikové předsednictvo vydává následující doporučení k moderaci:
a/Pokud se přesouvá část diskuse, která má nějaké jiné téma, uvede se na ni odkaz do nového tématu.
b/Cílem moderace je udržovat fórum přehledné a uživatelsky příjemné, což je třeba uvážit i při aplikaci platných pravidel. Uplatňovat moderaci doporučujeme jen v případech, kdy to je účelné (urážky, rozdělování vláken, nepřístojnosti na celostátním fóru, chatování, off-topic apod.) a řešit věci nejprve domluvou či neformálním upozorněním bez postihu.
c/Republikové předsednictvo důrazně vyzývá administrativní odbor a moderátory fóra k tomu, aby v souladu s pravidly nepoužívali tlačítko OT pro skrývání cizích příspěvků a v žádném případě příspěvky nemazali, s výjimkou zcela duplicitních příspěvků a jiných zjevných technických problémů.
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37000 poděkování
Dostal poděkování: 30159 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výnosy RP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Zakládám vlákno pro publikování dlouhodobých úkolů od republikového předsednictva.

Republikové předsednictvo uložilo a schválilo cesty pro své členy a vedoucí odborů či jejich zástupce na krajské schůze a významné akce strany:
https://www.pirati.cz/spisovna/2017/1/schvaleni_cest

OFFTOPICA trollící název si užívejte ve zdraví.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12342
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20704 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výnosy RP

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Na vědomost se dává, že již funguje volební výbor. Přenos kompetencí předsednictva souvisejících s kampaní na volební výbor je v řešení.
Republikové předsednictvo se usneslo takto:

Republikové předsednictvo

jmenuje dalšími dvěma členy volebního výboru členy republikového výboru Martina Jiránka a Jana Lipavského,
ukládá volebnímu výboru zajistit přípravu volební strategie (základní teze v rozsahu cca 2 normostran pro celostátní fórum) a předložit ji republikovému předsednictvu tak, aby mohla být projednána celostátním fórem ještě v únoru.
Usnesením ze dne 10. 12. 2017 zřídilo republikové předsednictvo volební výbor. Po jmenování nových členů volební výbor funguje ve složení:

Ivan Bartoš (celostátní lídr),
Martin Šmída (zástupce republikového předsednictva),
Mikuláš Ferjenčík (vedoucí mediálního odboru),
Martin Jiránek a
Jan Lipavský (zástupci republikového výboru).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37000 poděkování
Dostal poděkování: 30159 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výnosy RP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Dovolím si jednu starší věc, zapadla: https://redmine.pirati.cz/issues/5460
1) RP doporučuje krajům ve věci tvorby kandidátky následující postup:

a) Zvolit leadera kandidátky, pokud kraj má ve svém středu schopného leadera (probíhá a věříme, že ano)
b) Nespěchat s volbou čela kandidátky dokavaď nebude naplněn bod c) a bod d)
c) Provést a na krajské schůzi projednat rešerši pirátských osobností, které by byl dobré mít na kandidátce a tyto oslovit.
d) Vytipování a oslovení potenciálních pro-pirátských uskupení viz. strategie otevřených kandidátek podpořených neparlamentními a krajskými subjekty.

2) RP tímto pověřuje krajská předsednictva k vyjednávání ve smyslu bodu c) a d) s tím, že bude průběžně konzultováno s RP.

Cílem není vyzkoušet si sestavování kandidátek, ale postavit smysluplnou kandidátní listinu se šancí na úspěch, která osloví další naše voliče a podporovatele.
Předsednictvům apod. byla tato informace rozeslána již před 4mi měsíci.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37000 poděkování
Dostal poděkování: 30159 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výnosy RP

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

V souladu s běžnou pracovně-právní praxí, předsednictvo zřídilo škodní komisi a schválilo její pravidla: https://wiki.pirati.cz/rp/pravidla/skodni

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Tomas.Valek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „[Archiv] Oznámení“