Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Například tohle vlákno je s vyplým Bajgarem velmi přínosné, že mám skoro cukání si kliknout, co napsal. Ale vydržím to, mám silnou vůli 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
- Ivo.Vasicek, Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
nevěřím, já myslím, že ti ujela ruka a vidělsRoman.Kucera píše:Například tohle vlákno je s vyplým Bajgarem velmi přínosné, že mám skoro cukání si kliknout, co napsal. Ale vydržím to, mám silnou vůli
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Vileta, Tomas.Vymazal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Toto fórum nejsou media, noviny, televize, je to přece oficiální komunikační nástroj členů Pirátské strany. Nechce se mi ani věřit, že by jsi nechápal jak zásadní je to rozdíl. Sdílet své podněty na tomto fóru je základním právem členů PS. Členové politických stran spolu komunikují z podstaty svého členství právě proto, že se společně snaží prosazovat společný program.Martin.Kucera píše:Petře, svoboda projevu nikdy neznamenala "každé médium je povinno umožnit mi v něm publikovat/vystoupit a každý je povinen poslouchat, co říkám".
A dále bych podotkl, že standardní phpbb fórum umožňuje uživatelům zařadit si jiného uživatele mezi tzv. "nepřátele", což v praxi znamená, že místo jeho příspěvků vidí jen řádek textu "Tento příspěvek napsal XY, který je právě ve vašem seznamu ignorovaných. Zobrazit příspěvek." Konstatováním, že taková možnost existuje, nikoho nevyzývám k aplikaci kyberfašismu (ostatně co je na skrytí si něčích příspěvků fašistického?).
Pokud někdo něco nečte, neposlouchá, nevnímá nebo nechápe je to jistě jeho věc pokud jsou však kolegové spolustraníci sytematicky ignorováni vypínáni a eliminování svědčí to po povážlivých vadách vnitřní demokracie.
Dále bych podotkl, že chápání politiky jako počítačové hry ukazuje na fatální selhání ve fungování PS.
Kyber fašizmus je podle mého mínění nasilné eliminování podnětů, které doporučuješ, přesto že v naprosté většině i když svérázně mají snahu kultivovat společnou činnost jen proto, že někomu připadají nepatřičné svou formou, četností nebo třeba délkou textu.
Na pováženou je mnohem víc, to jak volení ignorují podněty členů, příznivců nebo zájemců o PS jen proto že pro ně osobně nejsou líbivé a pžinášející jim politické body.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Roberte, znal jsem jednoho, který kdysi tvrdil "Krtek je v pohodě."Robert.Cuma píše:naprosto drtivá většina lidí pracuje za takovou mzdu/plat, že za ní "naprosto cokoliv" neudělají ani v hodně divokým snu - to vůbec nechápu, jak si myslel.Lukas.Novy píše:Pro penize clovek udela naprosto cokoliv. Nejsou zadne vyjimky.
lidi dělaj třeba v Tescu za nevím, deset patnáctt litrů/měsíc. když je někdo bude každej den třikrát pičovat, že přišli o minutu později z oběda, nebo z hajzlu, tak se na to prostě část z nich vysere.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Vezměme si takový silniční zákon.Radim.Stach píše:Martine a proč nad tím nemávneš rukou a zabýváš se takovýma malichernostma? Na druhou stranu, proč máme předpisy, když netrváme nad jejich dodržováním?
Takže, když máme blbě napsaný předpis, protože to někdo sice dobře myslel, ale nedomyslel až do všech důsledků, tak co? Dodržovat za každou cenu, nebo je možné občas použít rozum?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
rst
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 621
- Registrován: 16 říj 2013, 17:40
- Profese: ...
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 668 poděkování
- Dostal poděkování: 609 poděkování
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
No ale jak naschvál za tou křižovatkou, zrovna v tom směru kde pojedu bude stát Krtek v policajtském a čekat kdo projede..


- Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvek:
- Petr.Vileta
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Nikde nikdo v půl páté ráno, když ovšem zelená naskočí během pár minut, není důvod k porušení zákona. Já měl na mysli případ, kdy opravdu na semaforu svítí červená několik desítek minut (nebo trvale). Stalo se mi několikrát v Plzni, že červená svítila ve všech směrech. Byla to závada ještě těch starých reléových semaforů. Místo na blikající oranžovou se to zaseklo na "všem červenou".Radim.Stach píše:Edit: jinak zrovna já jezdím do práce ráno na 4:30 a jezdím přes 4křižovatky, kde nikde nikdo a semafory jedou...
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
V každé organizaci dochází k nevýznamnému nedodržování pravidel. Samozřejmě je žádoucí, aby byla pravidla v maximální míře dodržována. Když však všichni začnou důsledně ve všech situacích dodržovat pravidla tak se činnost firmy i zastaví. Říká se tomu italská stávka. Pravidla jsou však velice důležitá, protože poskytují "bezpečí" zaměstnancům. Lidé také porušují pravidla kvůli nepozornosti a neznalosti. Nebo kvůli usnadnění-zjednodušení-zrychlení práce. Někdy to musí udělat úmyslně - např. situace - obchodník má k nějakému datu do 9.00 odevzdat nabídku zákazníkovi. Když ji odevzdá později, bude ze soutěže vyřazena. Podle interních předpisů musí před odevzdáním schválit obchodní ředitel. Obchodník však ředitele nemůže sehnat a čas běží. Logicky se rozhodne, že nabídku přesto odevzdá. V tu chvíli však riskuje - přebírá odpovědnost - ale z hlediska firmy je to lepší rozhodnutí než přijít kvůli pravidlům o šanci získat zakázku. Takových situací je v reálném chodu organizace mnoho. Nejdůležitější jsou vždy výsledky, pravidla jsou prostředek, který dosahování těch výsledků musí pomáhat. Dodržování je důležité, ale samo o sobě nic nepřinese.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
- Mikulas.Peksa, Tomas.Vymazal, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Jindrich.Bartek
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Ano, a aby ta komunikace mohla efektivně fungovat, má fórum různé části určené k různým účelům. Pokud někdo toto rozdělení nehodlá respektovat, může mu být přístup do některých částí omezen, pořád mu však zůstane minimálně vnitrostranická diskuse, členské podněty a subfóra kraje, do kterého patří.Petr.Bajgar píše:Toto fórum nejsou media, noviny, televize, je to přece oficiální komunikační nástroj členů Pirátské strany. Nechce se mi ani věřit, že by jsi nechápal jak zásadní je to rozdíl. Sdílet své podněty na tomto fóru je základním právem členů PS. Členové politických stran spolu komunikují z podstaty svého členství právě proto, že se společně snaží prosazovat společný program.
A dále bych se zastavil u toho "společně snaží prosazovat společný program", protože tomu je IMHO přístup "moje interpretace je jediná správná a vy ostatní, co to vidíte jinak, jste idioti/nePiráti" na hony vzdálen.
Pokud má na jedné straně každý právo svobodně vyjadřovat své názory, tak na druhé straně má i každý právo svobodně něčí názory ignorovat, a má i právo k tomu využívat technické prostředky, které mu to usnadní (pokud použití těchto prostředků neovlivňuje ostatní).Petr.Bajgar píše:Pokud někdo něco nečte, neposlouchá, nevnímá nebo nechápe je to jistě jeho věc pokud jsou však kolegové spolustraníci sytematicky ignorováni vypínáni a eliminování svědčí to po povážlivých vadách vnitřní demokracie.
K tomu svéráznému kultivování řadíš i takové věci jako označovat členku strany za krávu nebo (tvůj oblíbený příklad) dát někomu pěstí do obličeje?Petr.Bajgar píše:Kyber fašizmus je podle mého mínění nasilné eliminování podnětů, které doporučuješ, přesto že v naprosté většině i když svérázně mají snahu kultivovat společnou činnost jen proto, že někomu připadají nepatřičné svou formou, četností nebo třeba délkou textu.
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Maria.Vasickova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2453
- Registrován: 01 úno 2010, 21:56
- Profese: terapeut energetické psychologie
- Bydliště: Jižní Morava
- Dal poděkování: 1772 poděkování
- Dostal poděkování: 1653 poděkování
Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru
Můžeš prosím definovat, co myslíš slovem ´sprostý´?Lukas.Novy píše:
Muzu, ale nevidim k tomu duvod, nejsem na lidi sprosty, dokazu se dohodnout s kymkoliv, nemam problem komunikovat s kymkoliv, nemam problem poradit komukoliv, kdo me o radu pozada. Nebudu ale lidem lezt do prdele manipulacema typu tzv. politicke korektnosti.
Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.
Periklés