Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Obtěžuje vás způsob jakým Lukáš Nový vystupuje na tomto fóru?

Ano
61
66%
Ne
18
20%
Zdržuji se
13
14%
 
Celkem hlasujících: 92 - Celkem hlasů: 92

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Roman.Kucera »

Například tohle vlákno je s vyplým Bajgarem velmi přínosné, že mám skoro cukání si kliknout, co napsal. Ale vydržím to, mám silnou vůli :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Roman.Kucera píše:Například tohle vlákno je s vyplým Bajgarem velmi přínosné, že mám skoro cukání si kliknout, co napsal. Ale vydržím to, mám silnou vůli :-)
nevěřím, já myslím, že ti ujela ruka a viděls :-)))))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Tomas.Vymazal
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Martin.Kucera píše:Petře, svoboda projevu nikdy neznamenala "každé médium je povinno umožnit mi v něm publikovat/vystoupit a každý je povinen poslouchat, co říkám".

A dále bych podotkl, že standardní phpbb fórum umožňuje uživatelům zařadit si jiného uživatele mezi tzv. "nepřátele", což v praxi znamená, že místo jeho příspěvků vidí jen řádek textu "Tento příspěvek napsal XY, který je právě ve vašem seznamu ignorovaných. Zobrazit příspěvek." Konstatováním, že taková možnost existuje, nikoho nevyzývám k aplikaci kyberfašismu (ostatně co je na skrytí si něčích příspěvků fašistického?).
Toto fórum nejsou media, noviny, televize, je to přece oficiální komunikační nástroj členů Pirátské strany. Nechce se mi ani věřit, že by jsi nechápal jak zásadní je to rozdíl. Sdílet své podněty na tomto fóru je základním právem členů PS. Členové politických stran spolu komunikují z podstaty svého členství právě proto, že se společně snaží prosazovat společný program.

Pokud někdo něco nečte, neposlouchá, nevnímá nebo nechápe je to jistě jeho věc pokud jsou však kolegové spolustraníci sytematicky ignorováni vypínáni a eliminování svědčí to po povážlivých vadách vnitřní demokracie.

Dále bych podotkl, že chápání politiky jako počítačové hry ukazuje na fatální selhání ve fungování PS.

Kyber fašizmus je podle mého mínění nasilné eliminování podnětů, které doporučuješ, přesto že v naprosté většině i když svérázně mají snahu kultivovat společnou činnost jen proto, že někomu připadají nepatřičné svou formou, četností nebo třeba délkou textu.

Na pováženou je mnohem víc, to jak volení ignorují podněty členů, příznivců nebo zájemců o PS jen proto že pro ně osobně nejsou líbivé a pžinášející jim politické body.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Cuma píše:
Lukas.Novy píše:Pro penize clovek udela naprosto cokoliv. Nejsou zadne vyjimky.
naprosto drtivá většina lidí pracuje za takovou mzdu/plat, že za ní "naprosto cokoliv" neudělají ani v hodně divokým snu - to vůbec nechápu, jak si myslel.
lidi dělaj třeba v Tescu za nevím, deset patnáctt litrů/měsíc. když je někdo bude každej den třikrát pičovat, že přišli o minutu později z oběda, nebo z hajzlu, tak se na to prostě část z nich vysere.
Roberte, znal jsem jednoho, který kdysi tvrdil "Krtek je v pohodě." :D
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Radim.Stach píše:Martine a proč nad tím nemávneš rukou a zabýváš se takovýma malichernostma? Na druhou stranu, proč máme předpisy, když netrváme nad jejich dodržováním?
Vezměme si takový silniční zákon. ;) Ten ti zakazuje projet křižovatkou na červenou. Většina lidí to dodržuje a má to dobrý důvod. Ovšem představ si hlubokou noc, dojedeš na křižovatku, nikde nikdo, ale máš červenou. Zastavíš, čučíš tam 5 minut, 10 minut, půl hodiny ... prostě je evidentně rozbitý semafor. Co bys dělal? Zavolal měšťákům a počkal, až tě laskavě vyvedou z křižovatky, nebo bys porušil zákon? Opakuji, je noc a nikde nikdo. :)

Takže, když máme blbě napsaný předpis, protože to někdo sice dobře myslel, ale nedomyslel až do všech důsledků, tak co? Dodržovat za každou cenu, nebo je možné občas použít rozum?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
rst
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 621
Registrován: 16 říj 2013, 17:40
Profese: ...
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 668 poděkování
Dostal poděkování: 609 poděkování

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od rst »

No ale jak naschvál za tou křižovatkou, zrovna v tom směru kde pojedu bude stát Krtek v policajtském a čekat kdo projede..
OFFTOPICEdit: jinak zrovna já jezdím do práce ráno na 4:30 a jezdím přes 4křižovatky, kde nikde nikdo a semafory jedou...
Tito uživatelé poděkovali autorovi rst za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Petr.Vileta »

Radim.Stach píše:Edit: jinak zrovna já jezdím do práce ráno na 4:30 a jezdím přes 4křižovatky, kde nikde nikdo a semafory jedou...
Nikde nikdo v půl páté ráno, když ovšem zelená naskočí během pár minut, není důvod k porušení zákona. Já měl na mysli případ, kdy opravdu na semaforu svítí červená několik desítek minut (nebo trvale). Stalo se mi několikrát v Plzni, že červená svítila ve všech směrech. Byla to závada ještě těch starých reléových semaforů. Místo na blikající oranžovou se to zaseklo na "všem červenou".
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

V každé organizaci dochází k nevýznamnému nedodržování pravidel. Samozřejmě je žádoucí, aby byla pravidla v maximální míře dodržována. Když však všichni začnou důsledně ve všech situacích dodržovat pravidla tak se činnost firmy i zastaví. Říká se tomu italská stávka. Pravidla jsou však velice důležitá, protože poskytují "bezpečí" zaměstnancům. Lidé také porušují pravidla kvůli nepozornosti a neznalosti. Nebo kvůli usnadnění-zjednodušení-zrychlení práce. Někdy to musí udělat úmyslně - např. situace - obchodník má k nějakému datu do 9.00 odevzdat nabídku zákazníkovi. Když ji odevzdá později, bude ze soutěže vyřazena. Podle interních předpisů musí před odevzdáním schválit obchodní ředitel. Obchodník však ředitele nemůže sehnat a čas běží. Logicky se rozhodne, že nabídku přesto odevzdá. V tu chvíli však riskuje - přebírá odpovědnost - ale z hlediska firmy je to lepší rozhodnutí než přijít kvůli pravidlům o šanci získat zakázku. Takových situací je v reálném chodu organizace mnoho. Nejdůležitější jsou vždy výsledky, pravidla jsou prostředek, který dosahování těch výsledků musí pomáhat. Dodržování je důležité, ale samo o sobě nic nepřinese.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Peksa, Tomas.Vymazal, Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Jindrich.Bartek
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 15976
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2162 poděkování
Dostal poděkování: 28465 poděkování

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Martin.Kucera »

Petr.Bajgar píše:Toto fórum nejsou media, noviny, televize, je to přece oficiální komunikační nástroj členů Pirátské strany. Nechce se mi ani věřit, že by jsi nechápal jak zásadní je to rozdíl. Sdílet své podněty na tomto fóru je základním právem členů PS. Členové politických stran spolu komunikují z podstaty svého členství právě proto, že se společně snaží prosazovat společný program.
Ano, a aby ta komunikace mohla efektivně fungovat, má fórum různé části určené k různým účelům. Pokud někdo toto rozdělení nehodlá respektovat, může mu být přístup do některých částí omezen, pořád mu však zůstane minimálně vnitrostranická diskuse, členské podněty a subfóra kraje, do kterého patří.
A dále bych se zastavil u toho "společně snaží prosazovat společný program", protože tomu je IMHO přístup "moje interpretace je jediná správná a vy ostatní, co to vidíte jinak, jste idioti/nePiráti" na hony vzdálen.
Petr.Bajgar píše:Pokud někdo něco nečte, neposlouchá, nevnímá nebo nechápe je to jistě jeho věc pokud jsou však kolegové spolustraníci sytematicky ignorováni vypínáni a eliminování svědčí to po povážlivých vadách vnitřní demokracie.
Pokud má na jedné straně každý právo svobodně vyjadřovat své názory, tak na druhé straně má i každý právo svobodně něčí názory ignorovat, a má i právo k tomu využívat technické prostředky, které mu to usnadní (pokud použití těchto prostředků neovlivňuje ostatní).
Petr.Bajgar píše:Kyber fašizmus je podle mého mínění nasilné eliminování podnětů, které doporučuješ, přesto že v naprosté většině i když svérázně mají snahu kultivovat společnou činnost jen proto, že někomu připadají nepatřičné svou formou, četností nebo třeba délkou textu.
K tomu svéráznému kultivování řadíš i takové věci jako označovat členku strany za krávu nebo (tvůj oblíbený příklad) dát někomu pěstí do obličeje?
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Profese: terapeut energetické psychologie
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1653 poděkování

Re: Anketa: Lukáš Nový a jeho působení na tomto fóru

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Lukas.Novy píše:

Muzu, ale nevidim k tomu duvod, nejsem na lidi sprosty, dokazu se dohodnout s kymkoliv, nemam problem komunikovat s kymkoliv, nemam problem poradit komukoliv, kdo me o radu pozada. Nebudu ale lidem lezt do prdele manipulacema typu tzv. politicke korektnosti.
Můžeš prosím definovat, co myslíš slovem ´sprostý´?

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“