Odvolání republikového předsednictva - procedura v podnětu

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5271 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Novy »

Martin.Kucera píše:No, však to taky může podat úplně kdokoli.
Jasne, muze, ale chce to udelat jenom clen skupiny a ten ma dle tveho nazoru mit moznost zustat v anonymite.
Martin.Kucera píše:A kde jsi vzal, že tak činím jako moderátor?
Nejsi zde snad moderator?
Martin.Kucera píše:Odkaz na fóru to říkal, předpisy AFAIK ne. krom toho byl řádně oznámen přesun podatelen na redmine.
Predpisy uvadeji, ze podatelny jsou system AO, vyhlaska o podatelnach hovori o forech. Redmine nikde. A to radne oznameni jednak proste nema prednost pred platnou vyhlaskou.
Martin.Kucera píše:Navíc odkaz na fóru ani předpisy neříkaly, že to máš nacpat do nesouvisejícího vlákna.
Nacpal sem to nejbliz kam se dalo, do stejneho fora, protoze zalozit nove vlakno mi tam neslo. Tvoje standardni chovani totiz bylo takove, ze jsi pokud jsi uznal, ze se jedna o podani, ktere by melo byt oddeleno, sam tak ucinil.
Martin.Kucera píše:Hele, já kdybych chtěl, tak se té údajné povinnosti můžu snadno vyhnout tak, že si cizí členské podněty budu číst anonymně a po dosažení podpory do nich nebudu přispívat. Tím pádem nebude žádný důkaz, že jsem o dosažení podpory věděl, a to podání stejně bude muset být učiněno.
Nemuzes, ta povinnost nevznika ctenim podnetu, mas povinnost se o to forum starat a tedy i sledovat, jestli jiz podpora existuje. Muzes to samozrejme delegovat na nekoho jineho, ale odpovednost ti zustava.
Martin.Kucera píše:Nehledě k tomu, že fakt nemám motivaci jednat proaktivně vůči někomu, kdo se chová takto.
Co se ti nelibi na tom vyroku? Je to v podpalubi a je to asi tak tricaty pokus te donutit konat tvoje povinnosti. Dokonce ti ani narozdil od tebe nenadavam.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Robert.Magni

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Martin.Kucera píše:Srovnej si rozsah agendy jednatele RV a vedoucího AO.
Hele, já kdybych chtěl, tak se té údajné povinnosti můžu snadno vyhnout tak, že si cizí členské podněty budu číst anonymně a po dosažení podpory do nich nebudu přispívat. Tím pádem nebude žádný důkaz, že jsem o dosažení podpory věděl, a to podání stejně bude muset být učiněno.
Nehledě k tomu, že fakt nemám motivaci jednat proaktivně vůči někomu, kdo se chová takto.
Chápu, že toho máš víc na práci než jsem měl já jako jednatel RV, ale to nic nemění na tom, že o tom teď víš, a přesto buzeruješ.

Kdyby ses vymlouval na to, že fórum členských podnětů nesleduješ, resp. jeho sledování v rámci AO nezajišťuješ, tak bys jen poukázal na vlastní nedostatky v rámci plnění své funkce.

Od osobní roviny bys měl v rámci AO naprosto abstrahovat, takže to ses teď trochu prořekl. Navíc tady nejde o zájem jen Krtka, ale minimálně také všech dalších podporovatelů.

Teď je situace taková, že neexistuje předpis, který by omezoval formu podání/předložení návrhu usnesení dle JdŘ, tak jdi Krtkovi příkladem, uznej chybu a přestaň se chovat jako nějaký vogon, co si kompenzuje svůj pocit méněcennosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Lukas.Novy, Robert.Magni

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Martin.Kucera píše: Nehledě k tomu, že fakt nemám motivaci jednat proaktivně vůči někomu, kdo se chová takto.
Nechces tim rict, ze se takhle chova cela ta skupina clenu, kterou tim ignorujes, ze ne? ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Robert.Magni

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33856 poděkování

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Lukas.Novy píše:chce to udelat jenom clen skupiny a ten ma dle tveho nazoru mit moznost zustat v anonymite.
Doručit to může třeba někdo z těch, kteří se pro podnět vysloví v diskusi, protože tím je stejně po anonymitě.
Lukas.Novy píše:Nejsi zde snad moderator?
Jako vyšší instance jsem moderátor všude, takže bych se podle tvé logiky nesměl vyjadřovat nikde, nanejvýš tak v Podpalubí či třeba na FB. S tím se jdi bodnout.
Lukas.Novy píše:Predpisy uvadeji, ze podatelny jsou system AO, vyhlaska o podatelnach hovori o forech. Redmine nikde. A to radne oznameni jednak proste nema prednost pred platnou vyhlaskou.
Věc názoru.
Lukas.Novy píše:Nacpal sem to nejbliz kam se dalo, do stejneho fora, protoze zalozit nove vlakno mi tam neslo. Tvoje standardni chovani totiz bylo takove, ze jsi pokud jsi uznal, ze se jedna o podani, ktere by melo byt oddeleno, sam tak ucinil.
Když ti tam nešlo založit, měl jsi to nahlásit AO jako problém/chybu. Cpát žádost do nesouvisejícího vlákna prostě není v pořádku bez ohledu na to, zda jsem v minulosti něco odděloval.
Lukas.Novy píše:mas povinnost se o to forum starat a tedy i sledovat, jestli jiz podpora existuje.
Citation (o povinnosti sledovat podporu) needed.
Lukas.Novy píše:Co se ti nelibi na tom vyroku? Je to v podpalubi a je to asi tak tricaty pokus te donutit konat tvoje povinnosti.
Link na předchozích aspoň 20 pokusů (týkajících se svolání toho jednání), jinak jsi lhář.
Frantisek.Navrkal píše:Kdyby ses vymlouval na to, že fórum členských podnětů nesleduješ, resp. jeho sledování v rámci AO nezajišťuješ, tak bys jen poukázal na vlastní nedostatky v rámci plnění své funkce.
Viz odpověď Krtkovi - který předpis mi ukládá povinnost sledovat dosažení podpory?
Frantisek.Navrkal píše:Od osobní roviny bys měl v rámci AO naprosto abstrahovat, takže to ses teď trochu prořekl.
Nemyslím. Předpisy mi neukládají být proaktivní, takže své limitované množství proaktivity můžu rozdělovat dle vlastního uvážení a dám-li přednost těm, kteří se chovají jako normální lidi, nic tím neporušuju.
Frantisek.Navrkal píše:Teď je situace taková, že neexistuje předpis, který by omezoval formu podání/předložení návrhu usnesení dle JdŘ, tak jdi Krtkovi příkladem, uznej chybu a přestaň se chovat jako nějaký vogon, co si kompenzuje svůj pocit méněcennosti.
Podle téhle logiky by se o dosažení podpory mohl někdo zmínit v diskusi na FB a pokud bych do ní já přispěl o den později, prohlásit to za důkaz, že jsem tím pádem byl informován.
Hele, svolám to, protože to na redmine už je aspoň v té podatelně RP. Ale otroka panáčkujícího na písknutí nikomu dělat nebudu.
Rostislav.Reha píše:Nechces tim rict, ze se takhle chova cela ta skupina clenu, kterou tim ignorujes, ze ne? ;)
Jistěže ne, protože neznám žádného jiného člena, který narve žádost do nesouvisejícího vlákna s "pokud se vám to nelíbí tak si to přesuňte". Ani takového, pro kterého je týž den dopoledne "den dopředu".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Robert.Magni

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34673
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31618 poděkování
Dostal poděkování: 25720 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Petr.Vileta »

OFFTOPIC[quote="Frantisek.Navrkal"]... ale to nic nemění na tom, že o tom teď víš, a přesto buzeruješ.[/quote]
Obrázek

Z hlediska vyššího principu mravního, buzerace buzeranta není zločinem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5271 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Novy »

Martin.Kucera píše:Doručit to může třeba někdo z těch, kteří se pro podnět vysloví v diskusi, protože tím je stejně po anonymitě.
Chces rict, ze ucasti v rozprave clovek sabotuje tajnost volby? Tak to kamo neznas lidi.
Martin.Kucera píše:Jako vyšší instance jsem moderátor všude, takže bych se podle tvé logiky nesměl vyjadřovat nikde, nanejvýš tak v Podpalubí či třeba na FB. S tím se jdi bodnout.
Mno, ono nejde tak moc o moderovani jako o to, ze jsi zvoleny funkcionar, podle prosazovane doktriny AO, voleny funkcionar muze posilat lidi doprdele jenom v podpalubi a na FB.
Lukas.Novy píše:Predpisy uvadeji, ze podatelny jsou system AO, vyhlaska o podatelnach hovori o forech. Redmine nikde. A to radne oznameni jednak proste nema prednost pred platnou vyhlaskou.
Věc názoru.
Zde vyklad nezavisi na interpretaci. Tady je to jasny, linkoval sem ti, citoval, znova to delat nehodlam.
Lukas.Novy píše:Nacpal sem to nejbliz kam se dalo, do stejneho fora, protoze zalozit nove vlakno mi tam neslo. Tvoje standardni chovani totiz bylo takove, ze jsi pokud jsi uznal, ze se jedna o podani, ktere by melo byt oddeleno, sam tak ucinil.
Když ti tam nešlo založit, měl jsi to nahlásit AO jako problém/chybu. Cpát žádost do nesouvisejícího vlákna prostě není v pořádku bez ohledu na to, zda jsem v minulosti něco odděloval.
Setri se tim cas, pokud predpokladam konzistenci (tedy, ze to oddelis), usetri se jedno podani. A oba v te chvili vime, co chceme a co se stane. To bys ale kazdej pripade nesmel posuzovat a rozhodovat, jak se ti hodi. Konzistence. Neco si vyber a nemen to.
Lukas.Novy píše:mas povinnost se o to forum starat a tedy i sledovat, jestli jiz podpora existuje.
Citation (o povinnosti sledovat podporu) needed.
StAO, StTO. JdR a Stanovy.
Lukas.Novy píše:Co se ti nelibi na tom vyroku? Je to v podpalubi a je to asi tak tricaty pokus te donutit konat tvoje povinnosti.
Link na předchozích aspoň 20 pokusů (týkajících se svolání toho jednání), jinak jsi lhář.
Blazne, o nadsazce jsi slysel?
Hele, svolám to, protože to na redmine už je aspoň v té podatelně RP. Ale otroka panáčkujícího na písknutí nikomu dělat nebudu.
Ale budes, od toho predpisy jsou.
Rostislav.Reha píše:Nechces tim rict, ze se takhle chova cela ta skupina clenu, kterou tim ignorujes, ze ne? ;)
Jistěže ne, protože neznám žádného jiného člena, který narve žádost do nesouvisejícího vlákna s "pokud se vám to nelíbí tak si to přesuňte". Ani takového, pro kterého je týž den dopoledne "den dopředu".
V medialnim odboru to byla bezna praxe. Sam ses ucastnil myslim.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Robert.Magni

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33856 poděkování

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jen stručně, už jsem na tebe vyplýtval času až moc.
Lukas.Novy píše:podle prosazovane doktriny AO, voleny funkcionar muze posilat lidi doprdele jenom v podpalubi a na FB.
Vyjádření názoru na tvé chování se nerovná poslání tě do prdele.
Lukas.Novy píše:Setri se tim cas, pokud predpokladam konzistenci (tedy, ze to oddelis), usetri se jedno podani.
Ne, přehazuješ svou lenost na jiného.
Lukas.Novy píše:StAO, StTO. JdR a Stanovy.
Citaci o povinnosti průběžně sledovat podporu. Jinak prostě jen kecáš.
Lukas.Novy píše:Ale budes, od toho predpisy jsou.
Předpisy nestaví voleného funkcionáře do role otroka povinného v reálném čase reagovat na každý výmysl.
Lukas.Novy píše:V medialnim odboru to byla bezna praxe. Sam ses ucastnil myslim.
Myslíš špatně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Robert.Magni

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5271 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od Lukas.Novy »

Podnet objektivne nema sanci uspet, doporucuji autorovi podnetu pozadat o uzamceni stejne jako jsem to udelal ja u tech dalsich. Diky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Robert.Magni

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva

Příspěvek od next_ghost »

OFFTOPIC[quote="Petr.Vileta"]Z hlediska vyššího principu mravního, buzerace buzeranta není zločinem.[/quote]

Nikdy se neper s prasetem. Zašpiníte se oba a tomu praseti se to ještě ke všemu bude líbit!
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 6):
Dominika.Michailidu, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Frantisek.Kopriva, Frantisek.Navrkal

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26201
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36979 poděkování
Dostal poděkování: 30131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání republikového předsednictva - procedura v podně

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak jsem vás vážení oddělil do procedurálních námitek, tak se tu můžete štěkat dál.
Ale správně by jste si asi zasloužil spíš zvláštní záznamy.

Pěkné svátky všem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“