Pomoc s rozpočtem 2017

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pomoc s rozpočtem 2017

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj, kdo by chtěl pomoci s přípravou rozpočtu na rok 2017, tak má šanci.

Všechny níže citované dokumenty jsou ve sdílené složce finance na google drive (ta je veřejně dostupná ke čtení, k úpravám má přístup finanční tým)
https://drive.google.com/drive/folders/ ... kVGTmZaS1U

Komunikačním kanálem je skupina na facebooku Finanční tým, kde se snažíme dát dohromady všechny lidi, kteří chtějí přiložit ruku k dílu. Pokud se chcete přidat a pomoci, budeme velmi rádi, požádejte o členství ve skupině :-)

Ohledně přípravy rozpočtu jsem na tom docela zamakal přes víkend a náš finanční tým se také slibně rozjíždí.

Celková představa o rozpočtu a finančním plánování je následující
  1. Nejprve je potřeba dodělat výsledky hospodaření za rok 2015, které z neznámého důvodu nikdo neudělal (a to podle čerpání rozpočtu a podle účetnictví - tyto výsledky by měly být stejné), předložit je republikovému výboru ke schválení a zapracovat do rozpočtu na rok 2016 automatickou změnou rozpočtu.
  2. Následně je třeba udělat odhad výsledků hospodaření za rok 2016 - které jsou součástí analytických podkladů rozpočtu, protože do rozpočtu vstupují jako převáděný příjem (odhad)
  3. Dále vznikly analytické podklady pro tvorbu rozpočtu - obsahují prognózy volebního výsledku a počtu mandátů pro plánování příjmů - zbývá tam doplnit odhad výsledků za rok 2016 viz 1),
  4. Vytvořil jsem vzorový rozpočet rozpočtové jednotky - přebírá data o příjmech z 2), umožňuje agregovat požadavky z jednotlivých odborů, nastavit rozpočtový výhled (a dlouhodobě tak plánovat optimální výši výdajů a salda) a zobrazit hezké grafy o výhledu; ještě to potřebuje dodělat. Každá rozpočtová jednotka bude mít svůj dokument. Z toho bude výstup, který naládujeme do rozpočtového systému na příští rok (na tom pracuje Ondra Profant, mělo by to být integrované do našeho účetnictví ve Flexibee)
  5. toto jsem ještě neudělal - bude to konsolidovaný rozpočet Pirátů jako celku, kde budou rozpočtové příjmy a výdaje konsolidovány za celou stranu a bude to tedy ukazovat agregované informace, které budeme moci dát pro přehlednost na web. Také do toho půjde (po zprovoznění nového rozpočtového systému) doplnit plnění rozpočtu a tedy bude možné benchmarkově sledovat hospodaření s penězi centrály i krajských sdružení.
Popsal jsem to možná složitě, ale není to žádná věda, potřebujeme lidi na rutinní práci s kopírováním v tabulkách, tak budu rád, když se ozvete. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Robert.Magni

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s rozpočtem 2017

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Dokončil jsem šablonu rozpočtu a rozpočtového výhledu a dávám k připomínkám
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Komentujte ideálně přímo tam v dokumentu

Teď bych začal pracovat na celostátním rozpočtu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Robert.Magni

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s rozpočtem 2017

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jak mam poradat o clenstvi v te skupine? Diky.
Sorry, this content isn't available right now
The link you followed may have expired, or the page may only be visible to an audience you're not in.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s rozpočtem 2017

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Normálně jako v každým google dokumentu.
Ale tohle už má myslím Jakub hotové.

zkus tohle: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Robert.Magni

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s rozpočtem 2017

Příspěvek od Lukas.Novy »

Google mi jde, hovoril sem o skupine:
Jakub.Michalek píše:Komunikačním kanálem je skupina na facebooku Finanční tým, kde se snažíme dát dohromady všechny lidi, kteří chtějí přiložit ruku k dílu. Pokud se chcete přidat a pomoci, budeme velmi rádi, požádejte o členství ve skupině
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Robert.Magni

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s rozpočtem 2017

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Krtku, ty jsi šikovný, rozumíš technologiím, trošku ses v účetnictví už vrtal a vím, že ses za poslední dobu změnil. Já bych byl pro, abys byl ve finančním týmu, ale potřebujeme více než kritiku - aktivní pomoc, konstruktivní jednání a neurážení ostatních členů týmu. Pokud uvidíš chybu, tak připravíš konkrétní záplatu. Řešit podněty, které sám zakládáš. Něco v tom smyslu. Máš o toto zájem? Pokud ano, tak tak nevidím důvod, proč by tě tam vedoucí neměl zařadit. Měl bys do toho jít ale s vědomím, že pokud to nebude klapat, vedoucí tě může zase vyklopit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Robert.Magni, Dominika.Michailidu

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s rozpočtem 2017

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hele, pojďme si to zkusit - napiš u jednoho ze svých aktivních bumpů, v archivní podatelně FO, co se má udělat.
Klidně jen citací.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Dominika.Michailidu

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s rozpočtem 2017

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jakub.Michalek píše:Krtku, ty jsi šikovný, rozumíš technologiím, trošku ses v účetnictví už vrtal a vím, že ses za poslední dobu změnil. Já bych byl pro, abys byl ve finančním týmu, ale potřebujeme více než kritiku - aktivní pomoc, konstruktivní jednání a neurážení ostatních členů týmu. Pokud uvidíš chybu, tak připravíš konkrétní záplatu. Řešit podněty, které sám zakládáš. Něco v tom smyslu. Máš o toto zájem? Pokud ano, tak tak nevidím důvod, proč by tě tam vedoucí neměl zařadit. Měl bys do toho jít ale s vědomím, že pokud to nebude klapat, vedoucí tě může zase vyklopit.
Pokazde, kdyz upozornim na ucetni problem, tak pokud je z druhe strany zajem nabizim k nemu i reseni. A pripade kdy jsem byl zastupcem vedouciho, reseni sem automagicky nabizel i bez zajmu druhe strany. Staci si projit me prispevky v podatelne FO. V tomhle ohledu se u me nic nezmenilo od doby, co tu jsem.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Odpovědět

Zpět na „Finanční tým“