Elektronické volby

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni Tym Demokracie

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 772
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 1048 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Roman.Kucera píše:Naprosto nesouhlasím s takovými odpověďmi a s tím, abys to presentoval jako názor strany. Je to tvůj osobní, populistický názor a takhle si ho presentuj.
Ok, jak je uvedeno, budu používat tvar "já" a ne "my".
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR
torrespondent
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 360
Registrován: 05 črc 2016, 16:42
Profese: např. právník, grafik, student práva
Dal poděkování: 278 poděkování
Dostal poděkování: 647 poděkování

Re: Elektronické volby

Příspěvek od torrespondent »

Tomas.Martinek píše:Upraveno na podmiňovací způsob.
diff?
Tím chceš říct, že v tvé odpovědi bude, že by volební účast mohla růst místo poroste, zatímco v Estonsku a Norsku se prakticky nemění? Odkud to věštíš? jako proč by mohla v ČR růst, když jinde ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi torrespondent za příspěvek:
Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 772
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 1048 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Tomas.Martinek »

torrespondent píše:
Tomas.Martinek píše:Upraveno na podmiňovací způsob.
diff?
Tím chceš říct, že v tvé odpovědi bude, že by volební účast mohla růst místo poroste, zatímco v Estonsku a Norsku se prakticky nemění? Odkud to věštíš? jako proč by mohla v ČR růst, když jinde ne?
Ok, pokud na to vůbec dojde, budu říkat, že to statisticky prokázáno není.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, torrespondent
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Petr.Vileta »

torrespondent píše:Ústava neumožňuje vzdát se tajnosti. viz Článek 18
Ústava toho nakecá :)
Prezident republiky
i) podepisuje zákony,
A přesto Klaus některé zákony nepodepsal, případně to odkládal co to šlo.

Nezapomeň, že
Článek 113

Tato Ústava nabývá účinnosti dnem 1. ledna 1993.
kontra
Dne 13.2.1992 probíhá slavnostní oficiální připojení naší republiky k Internetu.
Ono se třeba mluví o snížení hranice aktivního volebního práva z 18 na 16 let. Ústava není posvátná kráva, Bible, ani Korán a lze ji změnit.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2749
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12367 poděkování
Dostal poděkování: 5854 poděkování

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Petr.Vileta píše: Ono se třeba mluví o snížení hranice aktivního volebního práva z 18 na 16 let. Ústava není posvátná kráva, Bible, ani Korán a lze ji změnit.
Fajn, pojďme si tedy říct natvrdo, že e-volby jedině při vzdání se práva na tajné hlasování. To už pak rovnou můžeme volit aklamací, veřejně. Kdo nehlasuje pro Babiše, na toho finančák klekne.

Děkuji, nechci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, torrespondent, Roman.Kucera
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Petr.Vileta »

Pavel.Moravec píše:Fajn, pojďme si tedy říct natvrdo, že e-volby jedině při vzdání se práva na tajné hlasování.
Fajn, pojďme si tedy říct například, že e-volby při dobrovolném vzdání se práva na tajné hlasování.

Za komoušů jsem schválně chodil za plentu, ale teď bych naopak s veřejným hlasováním neměl problém. Já, sám za svou osobu. Na jakém URL se bude konat hlasování v obecních volbách? :D
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Idaho
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 448
Registrován: 06 lis 2012, 15:02
Profese: právník
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Idaho »

Pavel.Moravec píše:
Petr.Vileta píše: Ono se třeba mluví o snížení hranice aktivního volebního práva z 18 na 16 let. Ústava není posvátná kráva, Bible, ani Korán a lze ji změnit.
Fajn, pojďme si tedy říct natvrdo, že e-volby jedině při vzdání se práva na tajné hlasování. To už pak rovnou můžeme volit aklamací, veřejně. Kdo nehlasuje pro Babiše, na toho finančák klekne.

Děkuji, nechci.
A když se k tomu přidá správná medializace, tak si nikdo nedovolí hlasovat nesprávně a ani nikdo nebude muset na nikoho klekat:
https://zpravy.idnes.cz/mapa-vysledky-v ... domaci_jav
... aneb podívejte se na ně, na ty podivíny a lumpy, co hlasovali pro tak pochybné strany jako jsou Piráti nebo ODS, za to vy, VY jste hlasovali správně. Že ANO.

Veřejnost voleb by bylo skutečně peklo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvek:
Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Petr.Vileta »

Idaho píše:Veřejnost voleb by bylo skutečně peklo.
Co nechápeš na slově "dobrovolném"? :D
Jako člen jakékoliv strany bych s tím snad neměl mít problém, nebo ANO2011? ;) Ale vážně, kdybych odmítl hlasovat veřejně, přes nátlak zaměstnavatele, tak pořád se mi mohl rozbít mobil, neměl jsem signál a tak. Za komoušů to bylo horší, ale kdo fakt nechtěl volit, nevolil. Proto nikdy neměli 100%, protože takové falšování by jim nikdo nevěřil a oni nebyli úplně blbí.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Člen KS Praha
Příspěvky: 1470
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 956 poděkování
Dostal poděkování: 2855 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

někteří lidi si dávali i badge na FB koho budou volit a extrémisti si dělali selfíčka i s preferenčníma kroužkama. někteří z nás tedy zjevně s neutajením hlasu problém nemají.

hned jak bude zavedena diktatura tak samozřejmě budu hlasovat tajně a prezenčně :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Roman.Semik
Idaho
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 448
Registrován: 06 lis 2012, 15:02
Profese: právník
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 723 poděkování

Re: Elektronické volby

Příspěvek od Idaho »

Petr.Vileta píše:
Idaho píše:Veřejnost voleb by bylo skutečně peklo.
Co nechápeš na slově "dobrovolném"? :D
Jako člen jakékoliv strany bych s tím snad neměl mít problém, nebo ANO2011? ;) Ale vážně, kdybych odmítl hlasovat veřejně, přes nátlak zaměstnavatele, tak pořád se mi mohl rozbít mobil, neměl jsem signál a tak. Za komoušů to bylo horší, ale kdo fakt nechtěl volit, nevolil. Proto nikdy neměli 100%, protože takové falšování by jim nikdo nevěřil a oni nebyli úplně blbí.
Psal jsem to, ještě než byl zveřejněný ten příspěvek z 1:08, kde je dobrovolnost zdůrazněna. Na druhou stranu, dobrovolnost je jedna věc a možnost zneužití (následného trestání) je věc druhá. Takový pěkný blog:
https://web.archive.org/web/20150126001 ... k.php?c=38

Navíc ta dobrovolnost nic nezmění na možnosti zneužití takovéhoto způsobu volby velrybáři, kteří by dokonce měli možnost si veřejně překontrolovat, jestli jejich úlovky volily správně podle instrukcí. Usnadnilo by to kupčení s hlasy.

Původně jsem byl velký zastánce elektronických voleb, ale s postupem času se od toho čím dál víc odvracím právě z důvodu větší hrozby manipulace s volbami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvek:
Roman.Kucera
Odpovědět

Zpět na „Demokracie“