Ok, jak je uvedeno, budu používat tvar "já" a ne "my".Roman.Kucera píše:Naprosto nesouhlasím s takovými odpověďmi a s tím, abys to presentoval jako názor strany. Je to tvůj osobní, populistický názor a takhle si ho presentuj.
Elektronické volby
Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni Tym Demokracie
Pravidla fóra
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
Vítejte ve fóru meziresortního týmu Demokracie. Další informace najdete na internetové stránce týmu.
- Tomas.Martinek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 772
- Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
- Profese: Student doktorského studia, OSVČ
- Bydliště: Česká Lípa
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 1048 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR
-
torrespondent
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 360
- Registrován: 05 črc 2016, 16:42
- Profese: např. právník, grafik, student práva
- Dal poděkování: 278 poděkování
- Dostal poděkování: 647 poděkování
Re: Elektronické volby
diff?Tomas.Martinek píše:Upraveno na podmiňovací způsob.
Tím chceš říct, že v tvé odpovědi bude, že by volební účast mohla růst místo poroste, zatímco v Estonsku a Norsku se prakticky nemění? Odkud to věštíš? jako proč by mohla v ČR růst, když jinde ne?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi torrespondent za příspěvek:
- Pavel.Moravec
- Tomas.Martinek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 772
- Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
- Profese: Student doktorského studia, OSVČ
- Bydliště: Česká Lípa
- Dal poděkování: 442 poděkování
- Dostal poděkování: 1048 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Ok, pokud na to vůbec dojde, budu říkat, že to statisticky prokázáno není.torrespondent píše:diff?Tomas.Martinek píše:Upraveno na podmiňovací způsob.
Tím chceš říct, že v tvé odpovědi bude, že by volební účast mohla růst místo poroste, zatímco v Estonsku a Norsku se prakticky nemění? Odkud to věštíš? jako proč by mohla v ČR růst, když jinde ne?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvky (celkem 2):
- Pavel.Moravec, torrespondent
Ing. Tomáš Martínek, poslanec za Liberecký kraj, místopředseda volebního výboru a člen rozpočtového výboru PSP ČR
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Ústava toho nakecátorrespondent píše:Ústava neumožňuje vzdát se tajnosti. viz Článek 18
A přesto Klaus některé zákony nepodepsal, případně to odkládal co to šlo.Prezident republiky
i) podepisuje zákony,
Nezapomeň, že
kontraČlánek 113
Tato Ústava nabývá účinnosti dnem 1. ledna 1993.
Ono se třeba mluví o snížení hranice aktivního volebního práva z 18 na 16 let. Ústava není posvátná kráva, Bible, ani Korán a lze ji změnit.Dne 13.2.1992 probíhá slavnostní oficiální připojení naší republiky k Internetu.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Pavel.Moravec
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 2749
- Registrován: 27 dub 2011, 17:25
- Profese: IT
- Bydliště: Brno Bystrc
- Dal poděkování: 12367 poděkování
- Dostal poděkování: 5854 poděkování
Re: Elektronické volby
Fajn, pojďme si tedy říct natvrdo, že e-volby jedině při vzdání se práva na tajné hlasování. To už pak rovnou můžeme volit aklamací, veřejně. Kdo nehlasuje pro Babiše, na toho finančák klekne.Petr.Vileta píše: Ono se třeba mluví o snížení hranice aktivního volebního práva z 18 na 16 let. Ústava není posvátná kráva, Bible, ani Korán a lze ji změnit.
Děkuji, nechci.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 3):
- Vojtech.Pikal, torrespondent, Roman.Kucera
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Fajn, pojďme si tedy říct například, že e-volby při dobrovolném vzdání se práva na tajné hlasování.Pavel.Moravec píše:Fajn, pojďme si tedy říct natvrdo, že e-volby jedině při vzdání se práva na tajné hlasování.
Za komoušů jsem schválně chodil za plentu, ale teď bych naopak s veřejným hlasováním neměl problém. Já, sám za svou osobu. Na jakém URL se bude konat hlasování v obecních volbách?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Idaho
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 448
- Registrován: 06 lis 2012, 15:02
- Profese: právník
- Dal poděkování: 64 poděkování
- Dostal poděkování: 723 poděkování
Re: Elektronické volby
A když se k tomu přidá správná medializace, tak si nikdo nedovolí hlasovat nesprávně a ani nikdo nebude muset na nikoho klekat:Pavel.Moravec píše:Fajn, pojďme si tedy říct natvrdo, že e-volby jedině při vzdání se práva na tajné hlasování. To už pak rovnou můžeme volit aklamací, veřejně. Kdo nehlasuje pro Babiše, na toho finančák klekne.Petr.Vileta píše: Ono se třeba mluví o snížení hranice aktivního volebního práva z 18 na 16 let. Ústava není posvátná kráva, Bible, ani Korán a lze ji změnit.
Děkuji, nechci.
https://zpravy.idnes.cz/mapa-vysledky-v ... domaci_jav
... aneb podívejte se na ně, na ty podivíny a lumpy, co hlasovali pro tak pochybné strany jako jsou Piráti nebo ODS, za to vy, VY jste hlasovali správně. Že ANO.
Veřejnost voleb by bylo skutečně peklo.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvek:
- Pavel.Moravec
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
Co nechápeš na slově "dobrovolném"?Idaho píše:Veřejnost voleb by bylo skutečně peklo.
Jako člen jakékoliv strany bych s tím snad neměl mít problém, nebo ANO2011?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Zdenek.Hrib
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 1470
- Registrován: 03 říj 2013, 09:43
- Profese: konzultant
- Dal poděkování: 956 poděkování
- Dostal poděkování: 2855 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Elektronické volby
někteří lidi si dávali i badge na FB koho budou volit a extrémisti si dělali selfíčka i s preferenčníma kroužkama. někteří z nás tedy zjevně s neutajením hlasu problém nemají.
hned jak bude zavedena diktatura tak samozřejmě budu hlasovat tajně a prezenčně
hned jak bude zavedena diktatura tak samozřejmě budu hlasovat tajně a prezenčně
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Vileta, Roman.Semik
-
Idaho
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 448
- Registrován: 06 lis 2012, 15:02
- Profese: právník
- Dal poděkování: 64 poděkování
- Dostal poděkování: 723 poděkování
Re: Elektronické volby
Psal jsem to, ještě než byl zveřejněný ten příspěvek z 1:08, kde je dobrovolnost zdůrazněna. Na druhou stranu, dobrovolnost je jedna věc a možnost zneužití (následného trestání) je věc druhá. Takový pěkný blog:Petr.Vileta píše:Co nechápeš na slově "dobrovolném"?Idaho píše:Veřejnost voleb by bylo skutečně peklo.![]()
Jako člen jakékoliv strany bych s tím snad neměl mít problém, nebo ANO2011?Ale vážně, kdybych odmítl hlasovat veřejně, přes nátlak zaměstnavatele, tak pořád se mi mohl rozbít mobil, neměl jsem signál a tak. Za komoušů to bylo horší, ale kdo fakt nechtěl volit, nevolil. Proto nikdy neměli 100%, protože takové falšování by jim nikdo nevěřil a oni nebyli úplně blbí.
https://web.archive.org/web/20150126001 ... k.php?c=38
Navíc ta dobrovolnost nic nezmění na možnosti zneužití takovéhoto způsobu volby velrybáři, kteří by dokonce měli možnost si veřejně překontrolovat, jestli jejich úlovky volily správně podle instrukcí. Usnadnilo by to kupčení s hlasy.
Původně jsem byl velký zastánce elektronických voleb, ale s postupem času se od toho čím dál víc odvracím právě z důvodu větší hrozby manipulace s volbami.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Idaho za příspěvek:
- Roman.Kucera