Návrh nového předpisu pro Výběrová řízení

Republikovému výboru je svěřena moc zákonodárná. Republikový výbor schvaluje stranické předpisy, programové dokumenty a může přezkoumat kandidátní listiny do voleb.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového výboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Pro oznamování zbytečné byrokracie a nedostatků v předpisech využijte prosím zvláštní fórum.
  • Pokud se chcete zapojit do některého jednání RV, podejte si sem žádost. Udejte kterého jednání se chcete zúčastnit a z jakého pověření/důvodu. Pověření ideálně doložte.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 387
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1287 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování

Re: Návrh nového předpisu pro Výběrová řízení

Příspěvek od Jan.Kochert »

OFFTOPIC[quote="Ivo.Vasicek"]Marketingový průzkum je tam kvůli ochraně zájemců - Dáváme garanci, že nezveřejníme ceny dokud neuzavřeme výběrové řízení. Kdybychom cenové informace zveřejnili před zahájením nebo v průběhu následného výběrového řízení můžeme některé poškodit. Ostatně teď jsme na právní služby takový průzkum dělali a máme představu o nákladech a pod.[/quote] To co píšeš vůbec nedává smysl. Chápu smysl "průzkumu" tak, jak je popsaný v § 2, ale to nemá absolutně žádnou souvislost se zveřejněním nabídek (snad kromě toho, že výsledky průzkumu taky zveřejníme až po výběrku.

[quote="Lukas.Novy"]Predstava, ze bych mohl nekoho poskodit tim, ze zverejnim jeho nabidku je fakt usmevna. Proc by se nekdo branil reklame zadarmiko?[/quote]
Hele já si to představit umím. Nabídneš něco za X peněz. Piráti to zveřejní. Já to samozřejmě nabídnu taky za X a přihodím k tomu pytlík bonbónů. Piráti na tom vydělají, ale tebe to zveřejnění poškodilo.


Nechci zbytečně rejpat, ale dovolím si malou korekci textu VybŘ, protože není imho přesný...

"Marketingový průzkum" není marketingový průzkum, ale průzkum trhu (bez přívlastku). Marketing je poměrně jasně definovaná oblast a to co my popisujeme ve VybŘ s ním nemá nic společného. Smysl i obsah toho textu je správně, název ne.

§ 2
1 - marketidoveného (pokud bychom tam ten nepřesný termín nechali)
2 - "Cílem je vybrat produkt splňující všechny nutné požadavky za co nejnižší cenu."
Ne. Cílem je vybrat produkt splňující všechny nutné požadavky za co nejlepších podmínek. Cena je velmi důležitý parametr, ale touto formulací ignorujeme potenciální výhody nabídky.

Příklad: Chceme 10 harddisků o velikosti 2TB a s minimální zárukou 2 roky. V nabídce X jsou harddisky za 2.000,- se zárukou 2 roky, v nabídce Y jsou za 2.090 se zárukou 5 let. Obě nabídky splňují "všechny nutné požadavky", jejich kvalita není cenou ovlivněna, ale přesto nedává smysl, abychom museli vzít tu levnější.

3- překlep vybýrají
4 - dvakrát v jedné větě "nejlepší".

§ 6
2 - zadaveteli


Omlouvám se, že jsem si vyzobnul jen tyhle dva body, vlezl jsem sem víceméně náhodně a zaujal mě ten "marketing", na víc bohužel nemám čas.
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12339
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5384 poděkování
Dostal poděkování: 20693 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh nového předpisu pro Výběrová řízení

Příspěvek od Jakub.Michalek »

No, to už jsem předsednictvu vysvětloval před měsícem... :lol:

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1920
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 760 poděkování
Dostal poděkování: 2248 poděkování

Re: Návrh nového předpisu pro Výběrová řízení

Příspěvek od Lukas.Barton »

Přemýšlet o výběrovém řízení, tak jak je navrženo, u částek pod padesát tisíc je čirej masochismus. Ačkoliv je tento předpis do jisté míry oproti ČR nebo EU jednoduchý, tak se prosím podívejte do svého okolí a řekněte, kolik lidí okolo vás je schopno provést formálně správně takovéto výběrko. Kolik lidí okolo vás se vůbec vyzná v našich vnitřních předpisech. Proto to musí být předpis pouze pro významné částky, které mají na starosti schopní lidé ve vedení strany, kraje atd.. OFFTOPICzde se otvírá velký prostor k debatě :). Takže pokud je zde povinnost pouze nad 50, tak ok.

Předpis nepočítá s nezájmem obchodníků. Pokud pošlete poptávku, tak nečekejte, že vám na ní obchodník vždy odpoví. Zejména pokud u něj poptáváte něco již po čtvrté a on si dal již třikrát práci s tím, aby vám odpověděl a poslal nabídku, tak ho to přestane bavit a nadále vás bude ignorovat. S tímhle mám vlastní zkušenost. Proč si nemohu tři nabídky sehnat sám, aniž bych obtěžoval obchodníka? Vezmu-li v současné době chce MO nakoupit 600 triček za cca 60 000 Kč. Nabídky od plno prodejců seženu za pár minut s googlem včetně množstevní slevy. Během dvou hodin jsem schopen vybrat nabídku, která mi vyhovuje kvalitou trička i potisku, cenou i termínem dodání. Jsem schopen i hodit pár vět a cen na web o tom, jaké firmy a jejich nabídky z webu jsem porovnával. Dle navrhovaného předpisu musím obeslat minimálně tři obchodníky a ještě než vypíšu všechny požadavky na web, fórum a všude kde předpis určuje, tak jsou dvě hodiny v tahu a nastává i několikadenní čekání na odpovědi od obchodníků a modlení se aby vůbec odpověděli. Stejně pošlou nabídku co mají na webu. Obecně je výsledkem výběrového řízení na státních institucích to, že se daný produkt nakoupí dráž, než byste ho koupili za rohem v obchodě.

Chybí mi zde jedna významná věc a tou je možnost neuskutečnit výběrové řízení z důvodu odvrácení vyšší škody. Je jen otázkou času, kdy se objeví situace, že se musí něco rychle objednat, zaplatit, někoho najmout a není čas na výběrko. Nejedná se o nákup triček, který lze snadno nakoupit dopředu, ale třeba najmutí právníka, oprava a podobně. Jestli se vám něco rozbije těsně před akcí, tak určitě neřešíte výběrové řízení na servis, ale necháte to rychle opravit tak, aby to na akci fungovalo. Jestli vám hrozí nějaký postih z nečinnosti, tak také neřešíte výběrové řízení na advokátní kancelář v místě soudu a podobně. Důležité je, že se to vztahuje na odvrácení vyšší škody z časových důvodů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 6):
Vaclav.Fortik, Petr.Lysek, Frantisek.Kopriva, Petr.Vileta, Alexandr.Mansurov, Jakub.Michalek
Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového výboru“