Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7651 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Petr.Vileta píše:Omlouvám se za vstup do podatelny, když tak mě napomeňte a přesuňte.
Petros.Michailidis píše:Milá KK,
má stížnost je založena na následujících faktech:
1. při volbě vedoucího TO jsem se umístil na druhém místě, čímž jsem byl automaticky nominován na místo náhradníka
2. stávající vedoucí TO (vítěz volby) podal rezignaci
Zapomnělo se na 1a) :? hlasovani-celostatniho-fora-f475/cf-2-2 ... 33179.html

Že si nemyslíš, že budeš někde náhradníkem, pak budeš zvolen do jiné funkce, čímž náhradníkem už být nemůžeš, ale když rezignuješ na volenou funkci, staneš se zpátky náhradníkem? :? To by také někdo mohl být náhradníkem pro 2, 3, 4 funkce.

OFFTOPICBěží dva závodníci, Američan a Rus. Američan vyhraje. Druhý den vyšla ve Washington post zpráva "Americký závodník doběhl první, sovět druhý."
V deníku Pravda vyšla podobná zpráva "Závodník Sovětského svazu doběhl na krásném druhém místě, kdežto Američan byl předposlední."

Nezapomelo, to jiz bylo dokonce overeno u RK dotazem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Frantisek.Navrkal, Pavel.Moravec, V__

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18663
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33850 poděkování

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Martin.Kucera »

Pavel.Moravec píše:Prosím o vyjádření AO nebo Petrose, kdy byly zaplaceny členské příspěvky (před rokem a něco plus nyní) - na transparentním účtu (vyhledat "Michailidis") vidím za celou dobu od 1.1.2015 členský příspěvek 10Kč :?
5. 3. 2015 (těch 10 Kč již bylo vysvětleno)
Dále prosím o vyjádření AO: Dle https://www.pirati.cz/rules/prispevek#pokryti_prispevku měl být člen poučen o vypršení příspěvku. Kdy k tomuto prosím došlo?
Jak jsem se už již vyjadřoval jinde, smyslem tohoto ustanovení je, aby nedošlo k ukončení členství bez vědomí člena, který třeba jen nedopatřením nezaplatil na další období. Z post455364.html#p455364 je zjevné, že Petros si byl nezaplacení (a tedy možnosti ukončení členství pro nezaplacení) vědom, AO tedy považoval účel ustanovení za splněný a pokládal za zbytečné to Petrosovi opakovat.
Navíc Petros sám v post460150.html#p460150 přiznal "Řeknu na rovinu, že i já jsem se považoval za nečlena." a "To jsem zjistil, že jsem stále členem a přičetl jsem to tomu, že jsem svou žádost o ukončení členství neposlal svému předsednictvu." (čímž zároveň přiznal, že svá slova "chci požádat o ukončení členství v Pirátské straně" skutečně mínil jako "žádám o ukončení členství", takže současné Lukášem Novým odstartované slovíčkaření "chtěl požádat, ale nepožádal" je pouhá provokace, o jejíž motivaci se mohu jen dohadovat).

Dále bych ještě opravil
Tobias.Esner píše:Jestli je clenem cps netusim, ale clenem Piratu je.
Není dosud vyřazen ze seznamu členů, ale dle stanov členství zaniká vzetím na vědomí a k vzetí na vědomí došlo 11. 5. (krajske-predsednictvo-moravskoslezsky-k ... 33987.html), tedy členství zaniklo.

Dále bych si ještě dovolil upozornit, že od 10. 5. dopoledne, kdy jsem s Petrosem hovořil telefonicky (a on mi i do telefonu sdělil, že post455364.html#p455364 mínil jako žádost o ukončení členství) se mohla celá situace mohla vyvíjet mnoha jinými způsoby. Petros mohl ještě týž den doplatit členský příspěvek. Mohl ho dokonce doplatit i následující den (domluvit se s někým, kdo má účet ve FIO). Místo podatelna-administrativniho-odboru-f227 ... 33988.html mohl napsat PKS, že si to rozmyslel (a že hned doplatí). Mohl 11. 5. zavolat někomu z PKS a sdělit mu to.
Nic z toho se ale nestalo. Místo toho se strhly reakce "AO zvůle, fuj", což mě (s připočtením toho, jak Petros zkopíroval rétoriku Lukáše Nového "chtěl požádat, ale nepožádal") utvrzuje v názoru, že jde jen o provokaci s zatím nejasnou motivací. Od prosté poťouchlé odplaty za dubnovou záležitost kolem FO (kdyby tomu bylo tak, Petrosovi bych to nevyčítal, těžko odolat takovému pokušení) až po pokračování útoků proti snaze odstoupivšího vedoucího TO obnovit důvěru členů v technické systémy strany (kam lze započítat např. útok na hlasovací systém během posledního zasedání CF či hackování uživatelských účtů na fóru; ale ač se Petros v posledních dnech chová jinak než jak ho znám z dřívějška, nemyslím, že by se do něčeho takového opravdu chtěl zapojit).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Ivo.Vasicek, V__

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Jenom reakce na Martinovy manipulace.

OFFTOPICKučero, Kučero!

Tak jako šídlo v pytli neutajíš, tak nemůžeš zamluvit tvoji snahu (či spoluúčast na snaze) nepřipustit, aby čirou náhodou nedošlo k tomu, že by Krtek mohl mít pravdu a já měl být požádán o nastoupení do funkce. Ty okamžité reakce směrem k ukončení mého členství mi to naznačily. Absurdní argumentace z vaší strany, snaha kroutit předpisy (manipulativní dotaz v RK kupříkladu). A pak se nediv, že reaguji. To mě normálně nadzvedlo ze žide.

Takové ty dehonestace "dlužníkem"? (to není od tebe, ale od tvého kolegy)
A i to, že PKS MSK nemělo ani tolik "slušnosti", aby se mne dotázalo, zda jsem si to nerozmyslel, když už tedy chtěli něco vzít na vědomí?
A tvoje další argumentace s výsledkem hlasování v PKS? To oni to vyhlásili? Nebo sis to spočítal? Jo, a zapomněl jsi se vyjádřit ve vlákně, kde se o tom hlasovalo. Slíbils, že do hodiny. Co?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, V__
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Martin.Kucera píše:
Dále prosím o vyjádření AO: Dle https://www.pirati.cz/rules/prispevek#pokryti_prispevku měl být člen poučen o vypršení příspěvku. Kdy k tomuto prosím došlo?
Jak jsem se už již vyjadřoval jinde, smyslem tohoto ustanovení je, aby nedošlo k ukončení členství bez vědomí člena, který třeba jen nedopatřením nezaplatil na další období. Z post455364.html#p455364 je zjevné, že Petros si byl nezaplacení (a tedy možnosti ukončení členství pro nezaplacení) vědom
OK, takže všechny podmínky pro ukončení členství zřejmě byly splněny. Proč tedy nebyl vyřazen z evidence členů?

Ad souběh funkcí: nikde v předpisech nevidím, že by šéf jednoho odboru nemohl být náhradníkem šéfa jiného odboru. Podobně nevidím zmínku, že by dluh vůči straně měl být překážkou k vedení odboru - vypořádání se s dluhem by mělo probíhat nezávisle, s tím že teprve následky neplacení závazků vůči straně můžou znemožnit vést odbor (z rozhodnutí RK nebo pozbytím členství).

Petrosi: pokud chceš být pověřeným vedoucím TO, musíš být členem plnícím své povinnosti - i platit příspěvky. Pokud o tu funkci stojíš, není nejjednoduší zaplatit 2 kila (teď už jen 190Kč)? Pak nemůže říct AO ani popel.

AO: dokud je Petros veden jako člen strany, nevidím důvod jej nepovolat jako náhradníka vedoucího TO. Buď jej vyřaďte z evidence členů (pokud jsou splněny všechny podmínky), anebo jej jmenujte jako dočasného vedoucího TO. Pokud by jeho členství během vedení TO zaniklo, přestal by být i vedoucím TO.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvky (celkem 4):
Rostislav.Reha, Robert.Magni, Frantisek.Navrkal, V__
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21724
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5262 poděkování
Dostal poděkování: 12569 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Lukas.Novy »

s/anebo jej jmenujte jako dočasného vedoucího TO./a nebo jej povolejte jako nahradnika k radnemu vykonu funkce vedouciho TO/

Povolany nahradni neni "docasny" vedouci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
V__

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18663
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33850 poděkování

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Martin.Kucera »

Pavel.Moravec píše:OK, takže všechny podmínky pro ukončení členství zřejmě byly splněny. Proč tedy nebyl vyřazen z evidence členů?
Protože správcem evidence je Tobias, který ovšem nemá práci pro Piráty jako plnoúvazkové zaměstnání, takže se k tomu zřejmě ještě nedostal. Nechtěl jsem mu do toho hrabat, ale vyřazení mohu technicky provést i já.
Pavel.Moravec píše:Buď jej vyřaďte z evidence členů (pokud jsou splněny všechny podmínky),
Podmínky splněny AFAIK jsou, jdu tedy této výzvě vyhovět.

Edit: Pro Petrose - napsal jsem, jak na mě současná situace, včetně (nejen) tvých kroků a v kontextu událostí posledních měsíců působí. Pokud se chceš dohadovat, kdo jak intrikuje, založme si na to třeba vlákno ve Vnitrostranické, do podatelny KK (ani jiné podatelny) to nepatří.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
V__

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21724
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5262 poděkování
Dostal poděkování: 12569 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Lukas.Novy »

Smyslem ustanoveni neni poucit, ale vyzvat. Je to tam explicitne uvedeno. Fakt si to rozmysli, je to velka chyba, jestli ho vyradis z clenu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
V__

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18663
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33850 poděkování

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Martin.Kucera »

Lukas.Novy píše:Smyslem ustanoveni neni poucit, ale vyzvat. Je to tam explicitne uvedeno.
Je tam explicitně uvedeno "poučit".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
V__

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21724
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5262 poděkování
Dostal poděkování: 12569 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Lukas.Novy »

A poucil jsi ho do kdy musi prispevek uhradit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
V__

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21724
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5262 poděkování
Dostal poděkování: 12569 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stížnost na porušení předpisu - nepovolání náhradníka

Příspěvek od Lukas.Novy »

Fakt: Administrativni odbor nepoucil clena datu do ktereho musi uhradit prispevek jinak jeho clenstvi zanikne.
Fakt: Petros Michailidis nikdy nepodal zadost o ukonceni clenstvi.
Fakt: Administrativni odbor nikdy nedal prislusnemu PKS na vedomi, ze clenstvi zanika.
Fakt: Usneseni o vzeti na vedomi nebylo nikdy vyhlaseno a doruceno administrativnimu odboru.
Fakt: Standa Stipl rezignoval v dobe, kdy byl i dle soucasneho vadneho postupu administrativniho odboru Petros Michailidis stale clenem a platnym nahradnikem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Petros.Michailidis, Rostislav.Reha, V__

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Zamčeno

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“