Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
jzvc
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2682
- Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
- Profese: Admin
- Dal poděkování: 2 poděkování
- Dostal poděkování: 1013 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
DPH nepomuze, kdyz totez neudelaji vsichni sousedi. Kdyz se zvedne DPH rekneme o 5%, tak okamzite 50% populace zacne nakupovat v zahranici a vyber tady neklesne o 5, ale o 50%. Pro zacatek bych stanovil jednotne % dane z prijmu, ktere by obsahovalo dan + socialka + zdravotni. Stejne to tak prakticky funguje, jen se kvuli tomu zivi 3x stejny aparat.
- Jan.Prokop
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 1680
- Registrován: 22 dub 2009, 08:49
- Profese: ITak
- Bydliště: Brandýs nad Labem
- Dal poděkování: 1306 poděkování
- Dostal poděkování: 2094 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
celkem by me zajimalo, jak by se to vyresilo v ramci EU, ze co by branilo lidem si nakupovat veci v zemich s nizsi dph?
-
Anonym101
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1624
- Registrován: 11 čer 2009, 01:44
- Profese: nic
- Dal poděkování: 493 poděkování
- Dostal poděkování: 569 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
kdyz sem videl tu dph 50% tak jsem si vzpomel na nas rany kapitalismus, jak si vsichni vsechno vozili z nemecka protoze to tam bylo mnohokrat levnejsi:)
-
karpi
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 10
- Registrován: 04 srp 2009, 10:00
- Profese: ---
- Dostal poděkování: 4 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
No odpověď zní: "NIČÍM" ,)) Naopak, ZP má fungovat tak, aby lidi _odradil_ od placené práce! Aby uvolnil přetlak na pracovním trhu. Aby ti, kdo zabírají pracovní (resp. "výplatní") místa jen kvůli penězům a z existenčního strachu, aby tito pracovní místa uvolnili těm, kdo tu práci dělat chtějí a mají k ní předpoklady. Nikdo ve svém okolí neznáte žádného takového manažera/vedoucího? Takže výsledkem bude práce vykonaná efektivněji.next_ghost píše:Jedna zásadní otázka ale zůstává nezodpovězená - čím budou lidé motivovaní pracovat?
Další věcí je, že ve výrobní sféře už teď technologie potřebu lidské práce stlačila na minimum a bude to ještě pokračovat. Pracovních míst zde ubývá - už teď se někde platí zemědělcům prostě za to, že udržují louky.. A takhle pracovních míst ubývá všude - co Vám tady budu vykládat o informační revoluci..
Co se týče práce, kterou nechce dělat "nikdo", jako je třeba vyvážet žumpy, zametat chodníky, nebo tak.. Tak tu bude třeba adekvátně zaplatit. Navíc není práce, která by někoho netěšila (to máte jako se sexualitou, nenajde se nic, co by někoho netěšilo ,) Práce je lidskou přirozeností a i když se bude člověk týden, měsíc, rok někde válet, stejně se nakonec do něčeho pustí. Třeba zrovna zamete ten chodník, támhleto uklidí, nebo něco naprogramuje. (Jak dlouho by jste vydržel nic nedělat vy?)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi karpi za příspěvek:
- Ivo.Vlasaty
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Gratuluji, právě jsi vymyslel utopický komunismus. Hodně štěstí s realizací.karpi píše:No odpověď zní: "NIČÍM" ,)) Naopak, ZP má fungovat tak, aby lidi _odradil_ od placené práce! Aby uvolnil přetlak na pracovním trhu. Aby ti, kdo zabírají pracovní (resp. "výplatní") místa jen kvůli penězům a z existenčního strachu, aby tito pracovní místa uvolnili těm, kdo tu práci dělat chtějí a mají k ní předpoklady. Nikdo ve svém okolí neznáte žádného takového manažera/vedoucího? Takže výsledkem bude práce vykonaná efektivněji.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
-
play3r
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 386
- Registrován: 23 dub 2009, 18:45
- Profese: jak kdy
- Dal poděkování: 77 poděkování
- Dostal poděkování: 106 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Z části ze stejných jako dnes, sice zmizý strach (o to abych neskončil pod mostem), ale chamtivost a závist zustanou (chci mít lepší auto než soused).next_ghost píše: Jedna zásadní otázka ale zůstává nezodpovězená - čím budou lidé motivovaní pracovat?
Jednoduše, zavedením cla byť by to znamenalo obnovení celních kontrol, a také procentuální vazbou vyplácené částky na rozpočet, čím víc sehoncka píše:celkem by me zajimalo, jak by se to vyresilo v ramci EU, ze co by branilo lidem si nakupovat veci v zemich s nizsi dph?
vybere tím větší základní příjem. A mohlo by se změnit heslo "Kdo nekrade okrádá rodinu" na "Kdo neplatí DPH okrádá rodinu"
"Kdo chce zůstat svobodný, musí bojovat na smrt s těmi, kdo ho chtějí o svobodu připravit." - Ludwig von Mises
-
Anonym101
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1624
- Registrován: 11 čer 2009, 01:44
- Profese: nic
- Dal poděkování: 493 poděkování
- Dostal poděkování: 569 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
no ja nevim, kdybych nemusel tak nepracuju.
zavist a chamtivost je precenovana
zavist a chamtivost je precenovana
-
play3r
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 386
- Registrován: 23 dub 2009, 18:45
- Profese: jak kdy
- Dal poděkování: 77 poděkování
- Dostal poděkování: 106 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Musíte pracovat? Všichni co nechcou pracovat tak nepracují (neříkám, že pracují všichni kteří chcou),
dneska Vás nikdo do práce z bičem nežene
, je to jenom Vaše volba.
dneska Vás nikdo do práce z bičem nežene
"Kdo chce zůstat svobodný, musí bojovat na smrt s těmi, kdo ho chtějí o svobodu připravit." - Ludwig von Mises
-
Anonym101
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1624
- Registrován: 11 čer 2009, 01:44
- Profese: nic
- Dal poděkování: 493 poděkování
- Dostal poděkování: 569 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
me zene do prace strach z budoucnosti, jsem strasnej srab:)
-
karpi
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 10
- Registrován: 04 srp 2009, 10:00
- Profese: ---
- Dostal poděkování: 4 poděkování
Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě
Až tak? Popravdě, se cítím trochu dotčen, pokud to byl cíl - oki, nechám to být. Pokud ale stojíš o nějakou diskuzi, zkus to znovu a jinak..next_ghost píše:Gratuluji, právě jsi vymyslel utopický komunismus. Hodně štěstí s realizací.
Já nic nevymyslel. Ten film doporučuji k shlédnutí, je celkem snadno srozumitelný, kromě styčných a rozporných bodů s nejrůznějšími ideologiemi se zde na konkrétních příkladech objasňuje i množství zdánlivě nezodpovězených otázek...
Informace především.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi karpi za příspěvek:
- Ivo.Vlasaty