Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.

Vidíte v jednotné dani a v základním příjmu budoucnost?

Ano
18
60%
Ne
12
40%
 
Celkem hlasujících: 9 - Celkem hlasů: 30

jzvc
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2682
Registrován: 20 kvě 2009, 08:06
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1013 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od jzvc »

DPH nepomuze, kdyz totez neudelaji vsichni sousedi. Kdyz se zvedne DPH rekneme o 5%, tak okamzite 50% populace zacne nakupovat v zahranici a vyber tady neklesne o 5, ale o 50%. Pro zacatek bych stanovil jednotne % dane z prijmu, ktere by obsahovalo dan + socialka + zdravotni. Stejne to tak prakticky funguje, jen se kvuli tomu zivi 3x stejny aparat.
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1680
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 1306 poděkování
Dostal poděkování: 2094 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od Jan.Prokop »

celkem by me zajimalo, jak by se to vyresilo v ramci EU, ze co by branilo lidem si nakupovat veci v zemich s nizsi dph?
Anonym101
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od Anonym101 »

kdyz sem videl tu dph 50% tak jsem si vzpomel na nas rany kapitalismus, jak si vsichni vsechno vozili z nemecka protoze to tam bylo mnohokrat levnejsi:)
karpi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2009, 10:00
Profese: ---
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od karpi »

next_ghost píše:Jedna zásadní otázka ale zůstává nezodpovězená - čím budou lidé motivovaní pracovat?
No odpověď zní: "NIČÍM" ,)) Naopak, ZP má fungovat tak, aby lidi _odradil_ od placené práce! Aby uvolnil přetlak na pracovním trhu. Aby ti, kdo zabírají pracovní (resp. "výplatní") místa jen kvůli penězům a z existenčního strachu, aby tito pracovní místa uvolnili těm, kdo tu práci dělat chtějí a mají k ní předpoklady. Nikdo ve svém okolí neznáte žádného takového manažera/vedoucího? Takže výsledkem bude práce vykonaná efektivněji.
Další věcí je, že ve výrobní sféře už teď technologie potřebu lidské práce stlačila na minimum a bude to ještě pokračovat. Pracovních míst zde ubývá - už teď se někde platí zemědělcům prostě za to, že udržují louky.. A takhle pracovních míst ubývá všude - co Vám tady budu vykládat o informační revoluci..

Co se týče práce, kterou nechce dělat "nikdo", jako je třeba vyvážet žumpy, zametat chodníky, nebo tak.. Tak tu bude třeba adekvátně zaplatit. Navíc není práce, která by někoho netěšila (to máte jako se sexualitou, nenajde se nic, co by někoho netěšilo ,) Práce je lidskou přirozeností a i když se bude člověk týden, měsíc, rok někde válet, stejně se nakonec do něčeho pustí. Třeba zrovna zamete ten chodník, támhleto uklidí, nebo něco naprogramuje. (Jak dlouho by jste vydržel nic nedělat vy?)
Tito uživatelé poděkovali autorovi karpi za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od next_ghost »

karpi píše:No odpověď zní: "NIČÍM" ,)) Naopak, ZP má fungovat tak, aby lidi _odradil_ od placené práce! Aby uvolnil přetlak na pracovním trhu. Aby ti, kdo zabírají pracovní (resp. "výplatní") místa jen kvůli penězům a z existenčního strachu, aby tito pracovní místa uvolnili těm, kdo tu práci dělat chtějí a mají k ní předpoklady. Nikdo ve svém okolí neznáte žádného takového manažera/vedoucího? Takže výsledkem bude práce vykonaná efektivněji.
Gratuluji, právě jsi vymyslel utopický komunismus. Hodně štěstí s realizací.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
play3r
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 386
Registrován: 23 dub 2009, 18:45
Profese: jak kdy
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od play3r »

next_ghost píše: Jedna zásadní otázka ale zůstává nezodpovězená - čím budou lidé motivovaní pracovat?
Z části ze stejných jako dnes, sice zmizý strach (o to abych neskončil pod mostem), ale chamtivost a závist zustanou (chci mít lepší auto než soused).
honcka píše:celkem by me zajimalo, jak by se to vyresilo v ramci EU, ze co by branilo lidem si nakupovat veci v zemich s nizsi dph?
Jednoduše, zavedením cla byť by to znamenalo obnovení celních kontrol, a také procentuální vazbou vyplácené částky na rozpočet, čím víc se
vybere tím větší základní příjem. A mohlo by se změnit heslo "Kdo nekrade okrádá rodinu" na "Kdo neplatí DPH okrádá rodinu" ;-).
"Kdo chce zůstat svobodný, musí bojovat na smrt s těmi, kdo ho chtějí o svobodu připravit." - Ludwig von Mises
Anonym101
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od Anonym101 »

no ja nevim, kdybych nemusel tak nepracuju.
zavist a chamtivost je precenovana ;)
play3r
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 386
Registrován: 23 dub 2009, 18:45
Profese: jak kdy
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od play3r »

Musíte pracovat? Všichni co nechcou pracovat tak nepracují (neříkám, že pracují všichni kteří chcou),
dneska Vás nikdo do práce z bičem nežene ;-), je to jenom Vaše volba.
"Kdo chce zůstat svobodný, musí bojovat na smrt s těmi, kdo ho chtějí o svobodu připravit." - Ludwig von Mises
Anonym101
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od Anonym101 »

me zene do prace strach z budoucnosti, jsem strasnej srab:)
karpi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 10
Registrován: 04 srp 2009, 10:00
Profese: ---
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Základní příjem a jednotná daň na spotřebě

Příspěvek od karpi »

next_ghost píše:Gratuluji, právě jsi vymyslel utopický komunismus. Hodně štěstí s realizací.
Až tak? Popravdě, se cítím trochu dotčen, pokud to byl cíl - oki, nechám to být. Pokud ale stojíš o nějakou diskuzi, zkus to znovu a jinak..

Já nic nevymyslel. Ten film doporučuji k shlédnutí, je celkem snadno srozumitelný, kromě styčných a rozporných bodů s nejrůznějšími ideologiemi se zde na konkrétních příkladech objasňuje i množství zdánlivě nezodpovězených otázek...

Informace především.
Tito uživatelé poděkovali autorovi karpi za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“